Chrapanie w czasie snu: słodkie chrapanie lub choroba niebezpieczna?

Zawartość:

Według statystyk międzynarodowych, jeden na pięciu mężczyzn chrapie podczas snu. I nie jest to cichy i słodkie chrapanie i wydając głośny świszczący dźwięk, który przypomina pracę młot pneumatyczny lub stempla. Na szczęście, kobiety są mniej skłonne do tej nieprzyjemnej choroby. Dlaczego taka różnica? nadal nie można ustalić naukowcy. Ale uwaga, jeśli ty lub innych znaczących zaczął chrapać, pilnie trzeba leczyć. W przeciwnym razie, z problemem wiekowej będzie tylko rosnąć gorzej.

load...

Jak chrapanie

Tak, należy najpierw poradzić sobie z faktem, że chrapanie jest. Stanowi to naruszenie ludzkiego oddechu, towarzyszy pewna zjawisk dźwiękowych. W tym śnie, twoje ciało jest całkowicie zrelaksowany, w tym podniebienia miękkiego, języczka. W wyniku tego, powietrze przechodzące przez miękkich tkanek nosogardzieli, zaczyna drgać. A starsza osoba, wydany głośniejszy hałas. Również na poziomie wpływa na masę ciała dźwięku. Im więcej dana osoba waży, tym głośniejsze chrapanie. W tym ostatnim przypadku będzie to wystarczy, aby schudnąć, pozbyć się problemu.

Zdarza się, że krzywizna lub zmniejszania szczeliny, przez którą przepływa powietrze, w wyniku niewłaściwej pozycji. Czasami chrapanie występuje, gdy ludzie śpią na plecach. W tym przypadku, język i żuchwa ugięcia w dół, nie poddawaj się wydostać z przepływem jamy nosowej. Jeden musi oddychać przez usta, tak aby nie udusić.

Patologia układu oddechowego

W początkowych stadiach chrapania, oczywiście, że nie powoduje wiele dolegliwości jako osoba nie słyszy we śnie. Tyle tylko, że druga połowa nie pozwoli hałas normalnego snu. Ale z czasem, osoba spanie zacznie odczuwać dyskomfort, będzie musiał duszność, suchość w ustach. Dlatego ważne jest, aby traktować ten problem poważnie.

load...

Nie powinna być opóźniona do momentu gdy objawy nasilać lub zachoruje. Zapamiętaj raz na zawsze: im później zaczniesz leczenie, tym więcej czasu i pieniędzy trzeba wydać na niego. Bezdech podczas snu oraz duszność – najczęstszą chorobą układu oddechowego, z powodu których ludzie są stale zwracając się do kliniki. Uwaga – chrapanie jest również towarzyszyć różnym chorobom.

Bezdech

Podczas snu, człowiek zaczyna się utrzymywał w powietrzu przez dziesięć sekund. W zaawansowanych przypadkach wentylacji płuc zostaje zatrzymany przez długi czas – dwadzieścia lub trzydzieści sekund. Potem człowiek jest wypełniony głośno chrapać. Jeśli dziewczyna w nocy będzie w tym stanie, to czeka na ból głowy rano i senność. Tak więc silnie wpływa swoją pamięć, obniża wydajność, zmniejszone inteligencję.

Obturacyjny bezdech senny (OSA)

Występuje w wyniku zwężenia górnych dróg oddechowych. W wyniku głodu tlenu rozpoczyna się nie zwiększa się CO2 (dwutlenku węgla), w tym we krwi i na korozję naprężeniową kwasowości. Gdy stan ciała osiągnie pewien punkt, ludzie albo budzi się lub przechodzi w powierzchnię fazy snu. Po całkowitym znormalizowanego oddychaniu, człowiek może nadal spać.

Jeśli mierzyć ciśnienie krwi osoby, w tym czasie, można zauważyć znaczący wzrost jego. To jest obarczona poważne konsekwencje dla tych, którzy mają problemy z sercem i naczyń krwionośnych. Również osoby z obturacyjny bezdech senny są narażone na ryzyko zawału serca, udaru mózgu, itp

Objawy obturacyjnego bezdechu sennego

Najczęściej pacjenci skarżą się na słabą, niespokojny i niespokojny sen, zmęczenie, agresja. Przez cały dzień dziewczęta nie mogą skoncentrować się na swojej pracy. Kobiety, które cierpią z tego rodzaju bezdechu może nawet zasnąć za kierownicą. W przypadku kobiet, jest utrata libido u mężczyzn – siła.

Przyczyny obturacyjny bezdech senny

  • Wiek

Niestety, wśród starszej generacji wiek, choroba jest bardziej powszechne. Dzieje się tak z powodu utraty elastyczności mięśni i nosogardzieli ściany. Relaks mimowolnie podczas snu, zwykle są one przyćmione przez powietrze.

  • Paweł

Jak wcześniej wspomniano, chrapanie jest najczęstszym w silniejszej płci. Kobiety zazwyczaj zmierzyć się z tym problemem raz zaczną menopauzy. Niektórzy eksperci są związane ze zwiększonym męskiego hormonu we krwi.

  • Otyłość

Tkanki tłuszczowej jest również bardzo silny wpływ na zwężenie dróg oddechowych. I im grubsza osoba, tym dłużej i częściej jest bezdech senny. W niektórych przypadkach może nawet zdarzyć, zatrzymanie oddychania. Dlatego też, jeśli chrapanie osoby śpiące poważne problemy z nadwagą, pilna potrzeba, aby schudnąć.

  • Alkohol

Ludzie ciągle pić alkoholu i mocnych napojów, są również czynnikami ryzyka. Nawiasem mówiąc, wśród alkoholu, choroba bezdech spać stawka jest znacznie wyższa entuzjaści. Niewydolność oddechowa może również wystąpić, jeśli ktoś woli pić rzadko, ale schludnie.

  • Kalectwo i choroby

Złamania, guzy, uraz, wrodzone wady odkształcenie nosogardzieli, procesy zapalne i podobne problemy mogą prowadzić do występowania bezdechu. W tym przypadku, chrapanie podczas snu wskazuje, że masz coś nie tak z twoim ciałem. Więc należy skonsultować się ze specjalistą. Zwłaszcza jeśli po przebudzeniu czujesz ból gardła, serca lub płuc.

Walcz z obturacyjny bezdech senny jest lepszy tylko w specjalistycznych klinikach. Po zdiagnozowaniu lekarz określa konkretny przebieg leczenia wyeliminowanie przyczyny choroby. W szczególnie trudnych przypadkach z nim walczyć za pomocą unikalnego sprzętu. Urządzenie dopasowuje i wyrównuje ludzki oddech, pozwalając płuca tlenem. Niestety, ta procedura jest dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić.

Centralny bezdech senny

Najczęściej występuje w okresie, gdy osoba idzie do snu i podczas snu REM. W pełni zdrowe i chude panie pokazano bardzo rzadko, ze nie występują żadne naruszenia w organizmie. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tych, którzy są chorzy cały czas, duszność, senność stały, nocne przebudzenia i podobne zaburzenia. Upewnij się, że jest to centralny bezdech senny, nie zatykających, możliwe jest po pełnym badaniu.

Duszność

Podczas snu u pacjentów z zaburzeniami rytmu i głębokości oddychania, puls przyspiesza, a także nie jest głośne chrapanie. Gdy drgania powietrza gardłowy duszność występuje tylko na drogi oddechowe. Kiedy tchawicy – wdechu i wydechu i. Zazwyczaj te zaburzenia występują w wyniku choroby płuc (zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astma), podczas palenia, lub jeśli masz jakieś an_1 nosa.

Jak zatrzymać chrapanie

W rzeczywistości, pozbyć się tej choroby jest trudne. Jeśli problem jest związany z nieba, lub języka, w specjalistycznych klinikach może zaoferować kilka opcji leczenia. Najbardziej wyrozumiały – operacja za pomocą specjalnych urządzeń (laser, koalescencji kriodestruktory). Oczywiście wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W szpitalach ogólnych, w których nie ma specjalnego sprzętu, eliminuje ten problem za pomocą skalpela.

Jednak nawet po najbardziej kosztowne leczenie chrapania może wrócić do ciebie. A ty jesteś we śnie znowu poczują urok tej choroby. Przyczyną nawrotu może być ponowne pojawienie się nowotworów, polipy nosa, z nosogardzieli problemów, przyrost masy ciała, etc. W tym przypadku konieczne jest, aby przejść do ponownej operacji.

Jeśli normalna praca nie pomaga wyeliminować chrapanie, można przejść na uvulopalatofaringoplastiku. Przy pomocy specjalnego sprzętu usuwa nadmiar tkanki miękkiej, która relaksuje podczas snu i zakłócać normalnego oddychania. Czasami konieczne jest również, aby dokonać korekty szczęki (górnej lub dolnej).

Anty chrapanie w domu

  • Palce masażu

Ci pesters stałą chrapanie, można usłyszeć nawet we śnie? Spróbuj przez kilka dni z rzędu zrobić specjalny masaż. Należy uruchomić procedurę na czczo, ponieważ niektóre osoby mogą pracować odruch wymiotny. Wstępnie nie zapomnij umyć ręce wodą z mydłem.

Więc, otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe, a następnie uruchomić palcem masować obszar z tyłu i z przodu języka (dwie lub trzy minuty, nie więcej). Ruch powinien być czysty i gładki, ledwo wyczuwalny. Należy uważać, aby nie porysować podniebienie miękkie z paznokciem.

Kurs trwa średnio piętnaście dni, a następnie zrobić małą przerwę. To wzmocni mięśnie podniebienia miękkiego, który relaksuje się podczas snu, co powoduje chrapanie. W przypadku, gdy nie jesteś w stanie przeprowadzić masaż, poprosić o pomoc przyjaciół. Wyjątek – nawet gdy dotyk występuje odruch wymiotny. W tym przypadku, tylko lekarz może pomóc.

  • Tradycyjne przepisy

W ciągu miesiąca, codziennie rano, wypić szklankę soku z kapusty z miodem. Przed posiłkiem (około godzinę i pół) jeść jeden pieczone marchewki i pogrzebać w nos oleju noc rokitnika. Pre-upewnij się, aby sprawdzić, czy masz alergię na niektóre składniki.

  • Gimnastyka

Uważa się, że jeśli codziennie do wykonywania określonego zestawu ćwiczeń, chrapanie nigdy nie przeszkadza. Warto sprawdzić. Aby rozpocząć, aby nauczyć się prawidłowo oddychać: rytmicznie i głęboko. Wyprostuj ramiona, unieś podbródek, zamknij oczy i weź głęboki oddech. Powinieneś czuć twoje płuca wypełniają się tlenem. Teraz wydech powoli.

Idąc do pracy, można także wykonać szereg przydatnych ćwiczeń. Na przykład, zacząć kontrolować siebie. Więc bierzemy krok, drugi, trzeci i oddychać w tym samym czasie. Czwartego, piątego, szóstego – wydechu. Na początku będzie to trudne do zrobienia, szczególnie jeśli – nałogowym palaczem, który nigdy nie grał sportu.

  • Praca z mową

W celu przezwyciężenia nienawistnych chrapania w ciągu dnia przez trzydzieści lub czterdzieści powtórzeń różnych wzorach. Można śpiewać, grać głosem, „IRS”. Najważniejsze – że języka i gardła mięśnie są zaangażowane w ten proces. Tylko jeden miesiąc, aby poradzić sobie z tym problemem.

Co można i nie można zrobić chrapanie człowiek

Często ludzie są winni za to, że chrapie podczas snu. Istnieje szereg zasad i przepisów, których należy przestrzegać przez tych, którzy mają takie problemy. A jeśli zaczniesz wykonywać co najmniej połowę, możliwe jest, że innych znaczących nie będą narzekać na ciebie.

Teraz należy pamiętać, raz na zawsze – pić alkohol, jeść, palić cztery lub pięć godzin przed snem nie jest wcale niemożliwe. Ważne! Jeśli dom ma kota lub psa, wyrzucić je w nocy z pokoju. Trzydzieści minut przed pójściem do łóżka, przewietrzyć pomieszczenie. Dobrze, jeśli można użyć nawilżacza.

Nie spać na poduszki miękkie lub niskiej pióro, lub nie stary materac. Wolę pościel ortopedycznym. Dzięki specjalnych materiałów, twój szef nie będzie naciskać na powierzchnię. Jest także przydatny dla kręgu.

Nie jest wskazane, aby spać na plecach. Staraj się spać na lewym boku. Poproś swojego partnera, aby włączyć za każdym razem słyszy chrapanie. Nawiasem mówiąc, w żadnym wypadku nie powinny być zamknięte do jamy ustnej pacjenta, jak człowiek może po prostu udusić.

Również można użyć specjalnych narzędzi. Są one albo wykonane na zamówienie lub sprzedawane w aptece. To może być półkolisty cienka płyta przypominający skrzynkę, która jest używana do bokserki ochrony jamy ustnej. Jego głównym zadaniem – aby utrzymać szczękę tak, że zawsze pozostawał outstretched. Ze względu na to, że drogi oddechowe są zamknięte.

Jedynym negatywnym – dość wysoka cena. Ponadto, urządzenie to pomaga tylko w przypadkach, gdy chrapanie nie towarzyszą inne zaburzenia w organizmie. Jeśli nosa, na przykład, w podziale nastąpił wyciek z nosa lub ból migdałki, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Niebezpieczne, dzieci chrapać!

Niestety, nie wszyscy myślą, że chrapanie poważnej choroby. Nad człowiekiem, z powodu których nawet sąsiedzi nie śpią, często wyśmiewali wszystkich. A sprawca zabiera go tak samo łatwe katar – przejdzie przez siebie, jeśli nie zwracać uwagę. Takie zaniedbanie jest obarczona poważnymi konsekwencjami! Ale jeszcze gorzej, gdy dzieci chrapać.

Naukowcy przeprowadzili badania na podstawie których wykonany kilka interesujących wniosków. Niemowlęta, chrapanie podczas snu są bardziej podatne na nadpobudliwość niż spokojnie śpiące dziecko. Problem polega na tym, że z powodu duszności i przerywany w mózgu zaczyna niedotlenienia. W rezultacie – opóźnienie w rozwoju.

Nawiasem mówiąc, istnieją przypadki, kiedy niemowlęta dusi i umarł we śnie. Dlatego też, jeżeli znalazłeś tę chorobę u dziecka, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą i Laura.

load...