Chrapanie: Przyczyny i sposoby radzenia sobie z nim

Zawartość:

Najpierw spróbujmy zrozumieć, co prowadzi do występowania chrapania. Po tym wszystkim, chrapanie – to jest po prostu konsekwencją czegoś. I głupi, aby wyeliminować skutki nie znając przyczyny. Czym jest chrapanie? W rzeczywistości, to właśnie te dźwięki, które pojawiają się, gdy powietrze przechodzi przez ścianę zwężenie gardła. W większości przypadków takie ograniczenie jest następstwem osłabionego mięśnia języka i podniebienia, które wspierają ścianą gardła. I we śnie jest relaks na maksimum.

load...
  • Wiek danej osoby

W większości przypadków chrapanie czyni swoją obecność wraz z wiekiem, w miarę jak starzenia mięśni podniebienia i języka. Z tego powodu, że nie są już w stanie utrzymać drożność dróg oddechowych w odpowiednim Open. Chociaż, oczywiście, nie jest to zjawisko obserwowane wszystkie osoby starsze. Ale ten czynnik jest odpisać wszystko jedno to nie jest konieczne.

  • Charakterystyka struktury ludzkiego gardła

W niektórych przypadkach przyczyną chrapania może być inny niż wad anatomicznych cech struktury gardła. W takich przypadkach chrapanie zaczyna dochodzić do siebie, nawet w młodym wieku okruchów – pierwszy miesiąc lub dwa po urodzeniu. Ale nie mylić z łagodnym patologiczną chrapanie chrapanie, które mogą być w każdym dziecku.

  • Choroby nosogardzieli

W niektórych przypadkach chrapanie może być spowodowane ze względu na fakt, że dana osoba ma problemy z przewodów nosowych. Kwestie te należą polipy, skrzywioną przegrodę, lub wrodzone zwężenie przewodów nosowych. I nawet zgryz i wydłużony języczek mogą być sprawcami chrapania. Może się to wydawać dziwne, ale to jest całkiem naturalne, ponieważ wszystkie są ze sobą ściśle powiązane w organizmie człowieka.

  • Korzystanie z napojami alkoholowymi i poważnego zmęczenia

Być może zauważyłeś, że bardzo często osoba, która jest pod wpływem alkoholu, zaczyna chrapać. Nawet jeśli jest to zwykle go nie zauważył. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest bardzo prosty: po pijanemu mięśnie relaks, więc nie jest chrapanie. Nawiasem mówiąc, to samo dzieje się w przypadku, gdy osoba idzie do łóżka zbyt zmęczony. Z reguły takie przypadki chrapania występują sporadycznie i nie są godne zainteresowania.

load...
  • Nadwaga

Chrapanie często u osób z nadwagą. Wiadomym jest, że nadmiar masy ciała jest bardzo negatywny wpływ na zdrowie ludzi. I chrapanie – jest jednym z tych zjawisk. I nie jest to spowodowane faktem, że tłuszcz jest przechowywany w szyję i ściska oddechowe.

Aby pozbyć się chrapania jest konieczne, przede wszystkim wiarygodnie ustalić przyczynę jego wygląd. I dopiero po tym można rozpocząć leczenie chrapania. Oczywiście, jeśli sytuacja to uzasadnia. Pomoc medyczna w takich przypadkach konieczne jest, aby zobaczyć się z lekarzem lub otorynolaryngologii uśpienia. Tylko on będzie w stanie dokładnie określić przyczyny chrapania u dorosłych i wybrać odpowiednie leczenie. W skrajnym przypadku, jeśli mieszkasz w małym mieście i eksperci nie mają, można skontaktować się z lekarzem.

Pozbycie się chrapania

Spójrzmy na istniejących metod leczenia chrapania, z którymi będą skuteczne. I zaczynamy rozmowę z najprostszych sposobów, które są dostępne dla każdej osoby w domu. Te środki radzenia sobie z chrapaniem są całkowicie bezpieczne, więc jest to bezpieczne, aby przetestować je na człowieka chrapanie, bez obawy o jego zdrowie.

  • Stanowią osoby w czasie snu

Najczęściej chrapanie daje o sobie znać w tym momencie, kiedy człowiek leży na plecach. Oczywiście, aby pozbyć się swoich przyzwyczajeń więc sen jest bardzo trudne, a czasami niemożliwe. Dlatego też nie jest dobrym sposobem, wymyślone przez niektórych artystów ludowych.

Szyć w piżamie lub t-shirt, z tyłu, piłki tenisowej. Jak wiecie, spanie na plecach w podobnej szacie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Oczywiście, po raz pierwszy, Twój sen będzie przypominać czystą tortur. Ale nie poddawaj się tej metody. Około miesiąc później, będzie można pozbyć się nawyku spania na plecach.

  • Ćwiczenia dla języka

Trzeba wykonać specjalny zestaw ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni języka i podniebienia miękkiego. Pierwsze ćwiczenie: otworzyć szeroko usta i trzymać się swojego języka. I trzeba przecedzić mięśnie jak najwięcej. Powtórz ćwiczenie 30 razy jest to konieczne, według dwóch podejść dziennie.

Następnie spróbuj rozluźnić mięśnie szczęki przez około 30 sekund. Potem przejdziemy do zębów osobnika i zmusić przytrzymaj go przez 5 minut. Najlepiej do tego celu nadają marchwi. I wreszcie, znowu przez kilka minut, zrelaksować się wszystkie mięśnie szczęki.

Oczywiście, byłoby naiwnością oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Ale po około miesiącu regularnych ćwiczeń, można zauważyć pierwsze pozytywne rezultaty. Trwały efekt pojawia się po 3 miesiącach. Ale wtedy nie powinien odpocząć: powtórz ćwiczenie co najmniej trzy razy w tygodniu, aby utrzymać napięcie mięśni.

Narzędzia mechaniczne dla pozbycia chrapania

Jednym z typów takich asystentów jest trochę jak smoczki dla niemowląt. Znajdują się one w obrębie jamy ustnej. Nieustannie odwołując się do języka, urządzenie stale utrzymuje napięcie mięśni.

Jest jeszcze inny asystent, który przypomina jego wygląd boks ustnik. Adaptacja jest wykonany w taki sposób, że dolna szczęka jest w dużym stopniu przeniosła się do przodu. Środek ten pozwala na znaczne zwiększenie drożności dróg oddechowych, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia chrapania. Ale to urządzenie jest dość drogie, jak jest wykonany indywidualnie dla każdej osoby.

Ale nie możemy zapominać, że wszystkie wewnątrzustne mechanizmy mające na celu wyeliminowanie łagodnego chrapania, innymi słowy, w celu, który spowodował osłabienie mięśni.

Ale czy są jakieś problemy z nosogardzieli, aby pozbyć się chrapania w ten sposób jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Więc po prostu zmarnowany czas i pieniądze. Ale kiedy chrapanie jest spowodowane przez chorobę, to muszą być traktowane jak najszybciej.

Jeśli lekarz stwierdzi, że przyczyną chrapania jest wrodzone zwężenie przewodów nosowych, aby pomóc człowiekowi przyjść do specjalnej naklejki, które są zamontowane na skrzydłach nos. Posiadają skrzydełka nosa w określonym położeniu, a tym samym maksymalnie zwiększając nosowych i ułatwiając oddychanie.

Preparaty farmakologiczne

W celu zatrzymania chrapanie, można spróbować skorzystać ze specjalnych tabletek. Należy jednak pamiętać, te tabletki tylko do krótkotrwałego stosowania, na przykład, gdy droga ma być w pociągu lub w pacjentami leczenia.

Pierwsze efekty są już widoczne w dzień, ale głównym efektem jest na drugim lub trzecim nocy. Często próbuje pigułkę, gdy dana osoba zaczyna pić je stale. Jednak lekarze są kategorycznie przeciwko regularnym stosowaniu tych leków – są wolno pić nie więcej niż pięć dni w miesiącu.

Metody działania do leczenia chrapania

Jeśli przyczyną chrapania są anatomiczne cechy nosogardzieli, leczenie będzie bardziej poważne. Lekarz przeprowadzi dokładne badanie pacjenta i osoba zdecyduje, czy chirurgii. Istnieją dwa główne rodzaje takich operacji:

  • Przegrody nosowej

Jeśli przyczyna chrapania wypaczone przegrody, w pewnych przypadkach dość prosta operacja usunięcia tej wady. Wiele osób boi się słowa „praca” i odrzucić. Jednak ta interwencja jest bardzo prosta – po tym zapomnieć myśleć o problemie, takich jak chrapanie.

  • Podniebienie miękkie

W niektórych przypadkach konieczne jest uciekanie się do operacji na podniebienia miękkiego. Celem tej operacji jest zmniejszenie jego rozmiaru. Pomoże to uniknąć takich problemów jak zwiotczenie nieba, co prowadzi do rozwoju chrapania.

Boi się tej procedury nie jest konieczne – operacja trwa tylko 15 minut i nie powoduje żadnego dyskomfortu człowiekowi. Znieczulenie ogólne w większości przypadków nie mają zastosowania, a operacja zostanie przywrócony wystarczająco szybko.

Z reguły taki środek jest bardzo skuteczny. Czasami jednak, że poprawa jest chwilowa, jak mięśnie podniebienia w każdej chwili może ponownie osłabić. Aby zapobiec nawrotom, należy okresowo wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, które zostały opisane powyżej. Taki środek pomoże zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby o 50-60%. To wystarczy, aby wykonywać te ćwiczenia 2-3 razy dziennie.

Chrapanie może być spowodowane przez wiele przyczyn i ustalenie rzeczywistej bardzo ciężko na własną rękę. Więc należy skonsultować się z właściwym specjalistą. W żadnym wypadku nie ignoruj ​​tego problemu, nawet jeśli chrapanie nie przeszkadzają nikomu. Poza faktem, że chrapanie może wskazywać na obecność niektórych chorób, może to również prowadzić do powikłań, niekiedy bardzo poważne.

Na przykład, ze względu na fakt, że chrapanie komplikuje proces normalnego oddychania może rozwijać niedotlenienie – głód tlenu. Aw ciężkich przypadkach może nawet dojść zatrzymania oddechu. Dlatego problem chrapania powinno przeszkadzać nie tylko osobę, która chrapie, ale również tych, którzy są blisko niego. Po tym wszystkim, nikt nie może wiedzieć o problemie. Dlatego też, w tym przypadku, delikatność – nie jest najlepszym rozwiązaniem.

W każdym przypadku, niezależnie od przyczyn chrapania, pozbyć się go, można prawie zawsze.

load...