Chrapanie: Przyczyny i leczenie

Zawartość:

W terminologii medycznej nazywany jest chrapanie rhonchopathy. Nawet kiedy wymawia to określenie wydaje się, że słychać grzechotanie modulacje dźwiękowe i szloch. Dźwięki powstają z drgań zwężone ściany gardła. Według statystyk, mężczyźni rhonchopathy częstsze niż u kobiet. Chrapanie w mniejszym lub większym stopniu, około 65% mężczyzn i 40% kobiet po 40 roku życia. Mężczyźni mają więcej mięsiste podniebienia niż kobiety – wyjaśnia procenty. Często towarzyszy chrapanie, takich jak zespół bezdechu sennego (nagłego zaprzestania oddychania podczas snu).

load...

Każdy lekarz powie, że bezdech senny jest bardzo niebezpieczne, ponieważ prowadzi do zaburzeń układu oddechowego, układu krążenia i układu nerwowego, chorób somatycznych i ciężkich nawet nagłej śmierci podczas snu.


Powrót do spisu treści

Przyczyny chrapania

Co można znaleźć laryngolog lekarz?

Powody, dla których nie jest chrapanie i bezdech senny, jest ich wiele. Przyjrzyjmy się procesy, które występują najczęściej utrudniają przepływ powietrza przez górne drogi. Nos i nosogardziel jest początkiem układu oddechowego. Choroby, które przyczyniają się do chrapania się zarówno mężczyzn jak i kobiet: migdałki, przewlekły nieżyt nosa, zapalenie zatok przynosowych, nosa deformacji przegrody, polipy nosa, jeśli w ich obrzęk błony śluzowej nosa i nosa trudności w oddychaniu.

Co do dolnych dróg oddechowych, to krtani i gardła, oto tam jest obrzęk migdałków, pogrubienie lub podniebienia atonii, migdałków języka sprawl, korzeń języka, specyficzna struktura nagłośni, nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy szyi u osób z nadmierną masą ciała, a zwłaszcza struktura żuchwy.

load...

Co może znaleźć endokrynologa?

Pojawienie się chrapania u kobiet w okresie menopauzy lub wzmocnienie dotyczy. W tym okresie, zmiany hormonalne, co prowadzi do osłabienia przyrost masy mięśni oddechowych. Ton mięśni gardła również na zmniejszenie dysfunkcji tarczycy.


Powrót do spisu treści

Metody wyeliminować problemy

Co może zaoferować terapeuty?

Zabiegi lecznicze – to przede wszystkim różnorodność urządzeń, trzymać język. Istnieją również specjalne urządzenia naklejki. Tworzą dodatnie ciśnienie powietrza podczas wdechu. Spraye Saline nawilżają błonę śluzową, przynieść ulgę. Nie zaleca się przyjmowanie tabletek nasennych i alkoholu, ponieważ rozluźnia mięśnie i mózg przestaje właściwie monitorować wszystkie procesy i wysoce pożądane zaprzestania palenia (podrażniona skóra krtań).

Istnieją specjalne ćwiczeń, które są skuteczne, kiedy chrapanie jest związany z osłabieniem mięśni gardła. Metody terapeutyczne stosowane, gdy operacja nie jest wskazane ze względu na ogólny stan pacjenta lub ciężkimi chorobami współistniejącymi. Radykalnie zmienić stan pozwolić operacji.

Co może zaoferować chirurga?

Jeżeli przyczyną chrapania – krzywiznę przegrody nosowej, który powstał po urazie regionu twarzy (zwykłych ludzi), a następnie krwotoku w tkankach miękkich, w przypadkach, gdy tylko skręcony chrząstki Dział pierwotna operacja trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zakrzywionych sekcji i tylnej części kości przegrody nosowej interwencja odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Pracy wydłuża się czas. Operacja nazywa Septoplastyka. Charakteryzuje się wysoką wydajnością. Po Septoplastyka około 15% zarówno mężczyzn jak i kobiet zatrzymać chrapanie szybko i zmniejsza częstość epizodów bezdechu sennego.

Przyczyną chrapania mogą polynosis nos, który jest związany z chorobami błony śluzowej. Edukacja miękkie wypełnienie śluzowej zatok i jamę nosową, zaburzenia oddychania. Lekarz wyznaczy usunięcie polipów nosa. To się nazywa polipotomiya nosa. Czasami jest połączony z otworem i oczyszczanie zatok przynosowych. Bieganie w zależności od stopnia złożoności i ambulatoryjnych i szpitalnych.

Powodem może być zapalenie błony śluzowej nosa. Małżowin pęcznieją w niewłaściwym czasie, gdy spacer boso na podłodze lub po zażyciu gorący posiłek lub gdy wchodzę do ciepłego pomieszczenia z zimna. Nos przestaje oddychać. Nocą staje się gorsza, gdy w pozycji leżącej do głowy wpada dodatkowej krwi i wypełnia uszkodzonych naczyń krwionośnych nosa muszli. Nie spać, a używasz krople obkurczające naczynia (Naphthyzinum, glazolin itp). Powodują one, skurcz naczyń krwionośnych, chwilowo otworzyć nosowych.

Kilka godzin później efekt podań leków i nos przestaje znowu oddychać. Każdy lekarz powie, że do korzystania z tych leków są często zakazane, ponieważ są uzależniające. Ponadto, preparaty zwężania naczyń adrenalina zawierają substancje, które zwiększają napięcie naczyń krwionośnych i prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi.

Jeśli katar stać się częścią charakteru, lekarz zaleci operację. Jego znaczenie – zmniejszenie wielkości drogi oddechowe i aby zapobiec blokowaniu jamy nosowej, co powoduje chrapanie.

Powrót do spisu treści

Ogólne wskazówki dla wszystkich chrapania

Ponieważ nawet najlepsze działanie nie jest w 100% skuteczne, lekarz zaleca, aby spróbować wszystkie rodzaje leczenia i zaangażowania ogólnej poprawy ciała. W ogóle, to co jest konieczne, aby pozbyć się nieprzyjemnego i często niebezpiecznej chrapania.

load...