Choroby żeńskich narządów płciowych i ich objawy

Zawartość:

Niestety, choroby ginekologiczne u kobiet nie są rzadkością w rytm współczesnego życia. Słabe środowiska, nieodpowiednia dieta i stres zmniejszają naszą odporność, która często jest przyczyną wielu chorób żeńskich narządów płciowych kuli. Jednakże, istnieje kilka chorób, które są dziedzicznie nabytych.
Powrót do spisu treści

load...

Choroby kobiece i ich przyczyny

Choroby ginekologiczne – są choroby układu rozrodczego kobiety, przejawia wiele objawów podmiotowych i przedmiotowych.

Jednak wśród nich są najczęstsze objawy obserwowane w większości schorzeń ginekologicznych.
Problemy ginekologiczne u kobiet są dość powszechne. Liczba kobiet skarży chorób narządów znacznie wzrasta z każdym rokiem. To ze względu na różne czynniki, zarówno środowiska wewnętrznego i zewnętrznego żeńskiego ciała.

Wszystkie przyczyny chorób ginekologicznych sklasyfikowane są tymczasowo na wewnętrzne i zewnętrzne.

Do czynników zewnętrznych należą:

 • Częste i okresowe, ale wystarczająco silne reakcje stresowe na bodźce zewnętrzne;
 • Pogarszającą się sytuacją środowiskową, która występuje w dużych miastach;
 • Wczesny początek aktywności seksualnej;
 • Częsta zmiana partnerów seksualnych;
 • Nieprzestrzeganie zasad higieny oraz jako rezultat, częsty rozwój chorób zakaźnych;
 • Choroby zakaźne, takie jak ryzyka objawów chorób ginekologicznych;
 • Niekontrolowane i częste stosowanie antybiotyków.

Czynniki wewnętrzne obejmują:

load...
 • Patologii żeńskich narządów płciowych, na przykład podwojenie pochwy lub macicy bicornuate obecności;
 • Niewłaściwe rozmieszczenie wewnętrznych narządów płciowych;
 • Zaburzenia hormonalne;
 • Poronienia albo aborcji, w których interwencja medyczna, jak zeskrobywanie jamy macicy zostały wyprodukowane.

Powrót do spisu treści

Objawy chorób ginekologicznych

Wszystkie choroby ginekologiczne są podzielone na 3 grupy w zależności od przyczyn, które wywołały tę czy inną chorobę. Pierwsza grupa obejmuje choroby związane z rozwojem zakażenia u kobiet. Druga grupa obejmuje patologię układu hormonalnego i hormonalne tle kobiecego ciała. Trzecia grupa obejmuje choroby z rozwojem rozrostowych lub zmian zwyrodnieniowych, procesem nowotworowym.

Są to objawy pojawiają się w dowolnej choroby w każdej grupie.

Objawy chorób ginekologicznych – to charakterystyczne objawy występują tylko w chorobach sfery seksualnej.  Należą do nich:

 • Białka – nieprawidłowa wydzielina biaława zazwyczaj ich liczba zależy od aktywności procesu.
 • Krwawienie występuje poza miesiączki i mogą występować w środku cyklu miesiączkowego, gdyż przed lub po niej. Krwawienie może być bardzo silny, i nie ma smarowania lub całkowicie nieistotne. Krwawienie może wystąpić natychmiast po stosunku. Wszystkie te objawy z pewnością powinno być warunkiem obowiązkowych wizyt u ginekologa;
 • Swędzenie lub pieczenie w okolicy narządów płciowych. Mogą one występować w różnych stopniach. Spalanie jest znikoma, dostarczając jedynie niewielki dyskomfort. A czasami nie do zniesienia i bolesne, gdy kobieta robi sobie poważne obrażenia, starając się usunąć swędzenie;
 • Dyskomfort podczas stosunku, aż do bólu i niezdolności tej płci;
 • Występowanie dyskomfort lub ból podczas oddawania moczu;
 • Otrzymany w leczeniu chorób ginekologicznych, w niektórych przypadkach, na narządach płciowych kobiet mogą wykryć nadżerki lub owrzodzenia, co wskazuje na obecność jej chorób ginekologicznych;
 • Inną cechą objawem choroby narządów płciowych, są bóle w jamie brzusznej, są one bardzo zróżnicowany charakter, takich jak nadrzędnego, ciągnąc lub tłoczenie;
 • W wyniku chorób ginekologicznych może powstać nevynashivaemaya ciąży lub bezpłodność wtorek, kilka poronień.

Powrót do spisu treści

Przyczyny i objawy chorób ginekologicznych według trzech grup

Pierwszą grupę chorób wywoływanych przez różne zakażenia, zwykle rozpoznawana jako wynikiem następujących powodów:

 • Choroby przenoszone drogą płciową – infekcje przenoszone drogą płciową przez. Zauważalną wśród nich jest podana dla rzeżączka, rzęsistkowica, kandydoza lub pleśniawki, Chlamydia;
 • Choroby wirusowej etiologii, które mogą powodować narządów płciowych wirusa opryszczki, HIV, wirusa brodawczaka ludzkiego cytomegalowirusa;
 • Choroby ropne natury zapalnej. Nie przydziela powszechnych chorób: otyłość, błony śluzowej macicy, zapalenie przydatków, zapalenie szyjki macicy, zapalenie sromu pelvitoperitonity, i innych chorób.

Wśród przyczyn choroby w tej grupie przydzielić konkretne mikroorganizmy, które powodują chorób przenoszonych drogą płciową i niespecyficzne, które obejmują wszystkie inne choroby. Takie choroby przenoszone drogą płciową, a także otrzymywać różnorodność wynikającą z innych narządów i krwi.

Objawy chorób ginekologicznych z pierwszej grupy reprezentują głównie skargi na obecność kabli, wydzieliny ropnej z dróg rodnych, ból podczas stosunku i oddawanie moczu, świąd i pieczenie w okolicy narządów płciowych, a także możliwość obecności nadżerek i owrzodzeń na kobiecych narządów płciowych.

Rozwój procesów zapalnych przyczynić się do infekcji, choroby, poronienia, porodu, hipotermia, manipulacji chirurgicznych i diagnostycznych natury (macicy łyżeczkowanie, odczuwaniu macicy, histeroskopii, gidrotubatsii, histerosalpingografia, etc.), nieprzestrzeganie higieny osobistej, nadmiernego stosowania antybiotyków. Rozprzestrzenianie się zakażenia może również przyczynić się do obecności wkładki wewnątrzmacicznej (IUD).

Dzięki wykorzystaniu ryzyka zapalenia jest zwiększona o 4-5 razy. W tej samej nieruchomości, rozprzestrzeniania się infekcji i ma niewłaściwego stosowania tamponów dopochwowych.

Druga grupa chorób ginekologicznych, wynikające z różnych zaburzeń układu hormonalnego i hormonalny

Zasadniczo istnieją następujące objawy: zaburzenia miesiączkowania, brak miesiączki lub brak miesiączki, zmniejszenie lub zwiększenie miesiączki mogą stać się rzadkie lub odwrotnie, mogą pojawić się plamienia ciężka jest co miesiąc. Ponadto, w wyniku zaburzeń hormonalnych, może powstać dysfunkcyjnych krwawień z macicy, czyli co miesiąc na kobiety są acykliczne i nieregularny. W rezultacie tego, kobieta tworzy wtórną niepłodności, wymagające natychmiastowego leczenia. Ale cokolwiek się zmieniło cykl menstruacyjny, należy skonsultować się z ginekologiem.

Trzecia grupa chorób ginekologicznych obejmują procesy nowotworowe

Niekoniecznie, procesy te były złośliwe. Obejmuje mięśniaki edukacji i torbieli jajników i macicy i szyjki macicy zmian, takich jak pseudo-erozji i wrzodziejące zmian. Wśród objawów choroby w trzeciej grupie kobiet często zauważy ból podczas stosunku, lub krwawienie z dróg rodnych po intymności, krwawienie niezwiązane z miesiączką.

Jednak pomimo specyficznych objawów chorób ginekologicznych, są tacy, którzy mają albo długo nie przejawiać lub objawy są niespecyficzne, że tak długi okres czasu kobieta może być traktowana w ogóle z chorób ginekologicznych.
Leczenie chorób ginekologicznych – sprawą skomplikowaną i odpowiedzialny. W żadnym wypadku nie polecam samoleczenia, ponieważ może to doprowadzić do nieprzewidywalnych rezultatów, a tylko skomplikować sytuację.

W rezultacie analfabetach leczenie może rozwijać endometriozy niepłodności lub raka.

Wszelkie choroby kobiece i ich objawy wymagają wczesnego leczenia u lekarza w celu ustawienia prawidłowej diagnozy i odpowiedniego leczenia. To daje możliwość przywrócenia funkcji narządów i korzyści z bliskości tylko przyjemności bez obawy krwawienia i bólu.
Dlatego trzeba poddać się badaniom lekarskim w położnika-ginekologa.

Zazwyczaj dość transmisja i dostarczanie wszystkich niezbędnych testów 1-2 razy w roku, w zależności od dostępności skarg i stanu zdrowia. Jeśli kobieta ma problemy ginekologiczne, a następnie należy odwiedzić ginekologa ona często przedmiotem indywidualnych negocjacji z nim.

load...