Choroby wewnętrzne róże

Niestety, wszystkie te rośliny domowe podatnych na choroby zakaźne, które powodują wiele bakterii, grzybów i wirusów. I choroby niezakaźne, które przyczyniają się do rozwoju nieodpowiednich warunkach środowiskowych. I mimo, że pokój nie wzrosła tak wybredny jak kilka innych gatunków, jeszcze szkodnikami i chorobami, a oni nie przechodzą przez. Choroby pokoju wzrosła dość trudno uleczalna, więc dużo łatwiej jest im zapobiegać niż leczyć. Można to łatwo osiągnąć, jeśli prawidłowego i terminowego opieki nad nimi.

load...

Choroby wewnętrzne róże

Przede wszystkim, młody i podatny na choroby osłabione rośliny, jak również te, które nie zostały dostarczone z właściwą i profesjonalną opiekę. Jedną z najczęstszych chorób grzybowych roślin wewnętrznych jest mączniak prawdziwy. Główne przyczyny jej występowania mogą stać się złe lokale provetrivaemost, przeludnienie roślin w jednym miejscu, a także nadmiaru nawozu. Choroba charakteryzuje się białym nalotem na liście i łodygi roślin. Kiedy jego rozwój liści stopniowo wysychają, curl i odpadają całkowicie z czasem. Leczenie odbywa się poprzez usunięcie porażone pędy, liście, pąki i preparaty przetwarzanie topaz fundazol et al.

Kolejna podobna do poprzedniej choroby jest mączniak rzekomy. Bardzo często te dwie choroby są mylone ze sobą. Różnica polega na tym, że gdy mączniaka rzekomego białe plamy z zarodnikami grzybów obejmuje, co do zasady, jedynie na spodniej stronie liści. Na górnej stronie można zazwyczaj obserwuje się żółty lub lekkich plam. Ta choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko na mokrych liściach. Leczenie polega na usunięciu dotkniętych pędy, liście, pąki i fungicydu leczenia. Do grzybów nie są wykorzystywane do konkretnego leku, powinny być okresowo zastąpione przez inny z grupy fungicydów.

Jeśli róże pozostawia miejsce pojawiają się wilgotne brązowe plamy, stopniowo zwiększając wielkości, która później połączyła się i wpływają na cały arkusz w całości, są to objawy innej choroby zwanej spot. Posiada zarówno pochodzenia bakteryjnego i grzybiczego. Najczęściej choroba ta przejawia się w drugiej fazie wegetacji. Leczenie przez usunięcie porażone pędy, liście i natryskiwanie także preparaty zawierające miedź (siarczan miedzi, Bordeaux ciecz oksihom) lub topsinom i fundazol. Ważne jest również, aby zmniejszyć irygację porażonych roślin i powstrzymać ich rozpylanie dopóki nie zostaną wyleczone.

Jeśli roślina liści pokryta czerwonym, pomarańczowym lub ciemnobrązowych wyściełane mały rozmiar (krosty), a następnie trafią tzw róże rdzy. Przyczyniać się do jej wystąpienia niewystarczającej i niewłaściwej pielęgnacji dla doniczkowe róże. Ważne jest, aby stworzyć optymalne warunki do wzrostu i rozwoju tych roślin – w czasie, aby przewietrzyć pomieszczenie, aby uniknąć wysokich temperatur powietrza i wysokiej wilgotności. Leczenie w tej sytuacji przede wszystkim to, aby usunąć wszystkie liście spadły pod zarzutem ponieważ rozpylanie środków grzybobójczych nie zawsze może przyczynić się do wstrzymania rozwoju choroby.

load...

Szkodniki doniczkowe róże

Oprócz wyżej wymienionych chorób, może mieć wpływ na pomieszczenie wzrosła różnorodnych szkodników. Najczęstszym z nich jest tak zwana roztoczy pająka w pokojowej róży. Powodem jej występowania jest najczęściej nie tyle zbyt wilgotne i ciepłe powietrze w pomieszczeniu. Na początku klęski tego szkodnika można zobaczyć na liściach bladych kropek, które rosną w miarę upływu czasu i przekształcić się w stałych miejscach białawe. W tym przypadku należy zmyć pajęczyny roślin użyciu szamponu dla zwierząt z kleszczy i zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu. Następnie należy traktować specjalnymi lekami wzrosły przeciw kleszczom – akarycyd.

Istnieją inne szkodniki doniczkowe róże. Ta róża mszyce i wciornastków. Są one szczególnie niebezpieczne w okresie wiosenno-letnim. Mszyce Rosana zazwyczaj wpływa pąki i liście, po czym są one skręcone i pokryte lepkich wydzielin tego szkodnika. Z klęska wciornastków widać plamy i znaczną deformację kwiaty i liście zmieniają kolor – nabywają brązowo-szary odcień ze srebrzystym połyskiem. Po wykryciu tych szkodników powinny być traktowane środkiem owadobójczym roślin.

Należy pamiętać, że przy prawidłowej i terminowej opieki dla doniczkowe róże wielu chorób dotykających tych wspaniałych roślin, można uniknąć. Tylko dwa z głównych warunków dla ich zdrowia potrzebie – świeże chłodne powietrze i jasnym świetle otoczenia.

load...