Choroby storczyków i ich leczenie w domu

Zawartość:

Jedna piękna Wenus, oddając w miłosnych rozkoszy, spadła bucie, który potem okazał się cudownym kwiatem. Ten kwiat orchidei został nazwany, ponieważ jest uważany za symbol miłości i seksualności. Orchid zawsze przypisuje właściwości magiczne: od jego płatki i nasiona przygotowany eliksir miłosny. Kobieta, która podniosła ten kwiat, potajemnie otrzymał uznanie wszystkich ludzi wokół niej.

load...

Nawet dzisiaj, wszyscy fani pomieszczeniach zakładów marzyć mieć w swojej kolekcji przynajmniej jeden orchidei. Po tym wszystkim, z jego nieporównywalne piękno każdego kwiatu. A ci, którzy starają się rozwijać tę roślinę w domu, wiem – Orchid żąda czci nastawienie, stałej opieki i uwagi. Ponadto, ten kwiat jest przedmiotem różnych chorób, a żeby go wyleczyć, wymaga maksymalnego wysiłku i cierpliwości. W tym artykule będziemy wyjaśniać co choroba storczyków są najbardziej niebezpieczne, i starają się opisać skutecznych metod ich leczenia.

Żółte liście – co robić?

Żółknięcie liści jest najczęstszym problemem u storczyków. Na początek przyjrzyjmy się przyczyn tego kłopotu. Zażółcenie arkusza występuje z powodu niewystarczającej mocy. Oznacza to, że do niego prawie przyjść substancji niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, może to być naturalny proces – niektóre gatunki storczyków przelał stare liście w porze suchej.

Po drugie, przyczyna tej choroby może być zakażenie grzybicze, który z kolei wynika z nadmiarem wilgoci. Bardzo często możemy kupować już zainfekowanych roślin i zastanawiał się, dlaczego w końcu zniknie. Po sklep storczyk wyglądał całkiem zdrowe. Odpowiedź jest prosta: oznacza – ją właściwie pielęgnowane i zbyt obficie podlać.

load...

Na pierwszym objawem infekcji jest konieczne rozpoczynanie leczenia od razu. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej roślina dostanie swoją pierwotną formę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że leczenie jest konieczne nie tylko liście, ale korzenie roślin. To do nich i zaraża całą kwiat. Jeśli po prostu usunąć brakujący kawałek papieru – to nie pomaga. Z biegiem czasu, roślina straci drugi, trzeci. … I żeby ożywić to będzie niemożliwe. Tak więc, zaczynamy działać.

Pierwszym etapem jest dokładnie wysuszony kwiat. Wszystko – a korzenie i łodygi. Będzie to spowolnić wzrost infekcji. Usuń kwiat z garnka i pozostawić na jeden dzień w suchym miejscu. Zakup przeciwgrzybicze (fungicyd) i traktować z orchidei, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku. Gdy korzenie są suche całkowicie postawić kwiat w nowej ziemi i starają się ściśle monitorować wilgotność. W żadnym wypadku nie zalać roślinę!

W celu uniknięcia powyższego problemu, wykonaj kilka wskazówek:

 • Orchid lubi dobrze oświetlone miejsce, więc upewnij się, że brakowało światła słonecznego;
 • Nigdy nie należy umieszczać roślinę w doniczce. W przeciwnym razie nie będzie w stagnacji wody, po czym choroba nie jest dokładnie unikać;
 • Nie pozwól garnek z kwiatem stałego w wodzie. Po patelni wyboru nawadniania i drenażu wody z niego w razie potrzeby.

Jak leczyć korzenie storczyków?

Po pierwsze, chcę dać radę: przy zakupie zawsze zwracać uwagę na korzenie roślin. To nie jest trudne do zrobienia, ponieważ storczyki są zwykle sprzedawane w przezroczystych doniczkach. Jeśli wszystkie korzenie ciemnobrązowy kolor, bezwładnie w wyglądzie – nie kupić kwiat! Przeciwnie, on jest już zainfekowany – takie korzenie nie można wyleczyć. Kwiat skazane. Zdrowe korzenie – gęste, mają zielonkawy lub srebrzysty odcień. Jeśli nie jesteś w stanie uniknąć problemów z korzeniami, wykonaj następujące czynności:

 • Rozłożone na stole kawałek z polietylenu lub gazety;
 • Ostrożnie wyjąć z garnka kwiat. Ułatwiają: wziąć go za łodygę i rozpocząć kołysania, trzymając garnek z drugiej strony;
 • Wyciąganie roślinę, dobrą otrząsnąć korzenie z ziemi;
 • Wyszukiwanie skażonych: korzenie w tych miejscach będzie słaby, wytłaczanie, która może być wylana ciecz;
 • Ostrożnie wyjąć brakujących korzeni, wyciąć je nożyczkami aż do żywej tkanki;
 • Traktowane rośliny przeciwgrzybicze;
 • Podjąć nową pulę, wcześniej wyleczony z mydłem i świeżej ziemi (kupić gotowe w sklepie);
 • Posypać na dnie garnka warstwa gleby na pierwsze miejsce korzenie rośliny;
 • Trzymając roślinę z jednej strony, odstępy między końmi zasypka gleby.

Należy mieć na uwadze – storczyk nie lubi zbyt częstych transferów. Eksperci zalecają, aby przeprowadzić tę procedurę, nie częściej niż raz na dwa lata. W przypadku jakichkolwiek problemów z kwiatem zdrowia nie jest przestrzegana, można przesadzać rośliny i raz na trzy lata. 

Szkodniki: rodzaje, zapobieganie, leczenie

Choroby storczyki może wystąpić nie tylko ze względu na nadmiar wilgoci i zakażeń grzybiczych. Roślina ta jest bardzo lubiący różnych szkodników, które żyją w glebie i na powierzchni kwiatu. Spójrzmy na to, co straszne szkodniki storczyków.

 • Coccidae i Quadraspidiotus perniciosus

Owady te są uderzające storczyków mający grube liście skórzaste: Phalaenopsis, Cattleya, bulbofillumy. Jeśli zauważysz na liściach roślin brązowe kropki lub nagromadzenie, o połowę mniejszy od główki zapałki – to samica szkodniki danych. środki kontroli są proste: czysty kwiat od pasożytów i posypać fitoverm, rozkładając jego instrukcjami. Do zapobiegania płukania wodą liści rośliny co 5-6 dni;

 • Wełnowiec

Ten szkodnik jest podobny do miniaturowej kuli puszystego białego. I mimo jego niewinności, jest on uważany za najbardziej niebezpieczne dla storczyków. Przyczyny wełnowiec jest inny: może wylecieć przez okno wraz z kurzem i wiatrem, może rozprzestrzeniać się mrówki, jak również mogą być przekazywane z już zainfekowanych roślin. Leczenie: usuwanie liści pasożyta i przetrzeć je miękką gazikiem zamoczonym w płynnym mydłem. Również trzeba spryskać liście i fitoverm gleby: dwa razy w odstępach tygodniowych;

 • Mączlika

Wydawałoby się, że najgorsze, co może przynieść małe i nieszkodliwe wyglądających motyla? W rzeczywistości, ta zaraza, a jego larwy wysysają soki roślinne. Rezultatem jest to, że zaczyna boleć i zrzucić liści. Jest to łatwe do znalezienia: wystarczy potrząsnąć papier i zobaczyć jak stado fala ją w powietrze. Leczyć w następujący sposób: Roztwór roślin płukania wykonany z części mydła (mydła i 6 części wody), spray aktellik podłoża. Opryski zaleca się powtórzyć tydzień później;

 • Wciornastki

Jak czarny kij ze skrzydłami. Podczas infekowania tych owadów na liściach i łodygach pojawiają się ciemne plamy i srebra plenochka. Ponadto, wciornastki są niesamowite i korzenie roślin (pojawiają się one „talii”) i pąki (czarne kropki z drobnymi otworami). Zabieg jest przeprowadzany fitoverm lub aktellik. Rozpylanie przeprowadza się trzy razy w odstępach 10 dni;

 • Chmielowiec

Ten szkodnik – burzowe wiele roślin doniczkowych. I storczyki nie są wyjątkiem. Jak rozpoznać: liście stają się białe, otrzymują wiele małych otworów, tak, że liście opadają. Pączki są również podatne na roztocza – nogi, a nie rozpuszczenia. Również w zakładzie widać lekką, niemal niewidoczny pajęczyna. Leczoną chorobę wilgotno: naczynie z rośliny umieszcza się w garnku z wodą przez kilka godzin. Następnie trzeba posypać wszystkie te same fitoverm;

 • Krocionogi

Oni żyją w glebie. Ponadto, zakup i ziemia może zostać zainfekowany przez nich. Jeśli czas nie podejmuje działań, wszystkie rośliny w domu będzie cierpieć z tego pasożyta. Aby się ich pozbyć, trzeba zwabić od podłoża. Dla tego kwiatu jest umieszczony w naczyniu z wodą i czekać na szkodniki wyjdzie. Muszą złapać i doprowadzić do pokoju, gdzie są kwiaty. Po zabiegu, to jest pożądane, transplantacji roślin na świeżym gleby, po sprawdzeniu obecności pasożytów.

Choroby i szkodniki storczyków – na pewno jest nieprzyjemne, ale w wielu przypadkach jest naprawić. Co najważniejsze, czas zidentyfikować chorobę i rozpocząć leczenie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł skorzystają ty i twój zbiór tych wspaniałych roślin być miłe dla oka przez długi czas!

load...