Choroby roślin doniczkowych: oszczędność zielone znajomych

Zawartość:

Jak wszyscy zapewne wiedzą, jeden z obowiązkowych środków pielęgnacji roślin – to jest ich regularne kontrole. Wtedy będziesz w stanie terminowo wykryć choroby lub szkodników roślin w pomieszczeniach. I to jest bardzo ważne, ponieważ w odpowiednim czasie zauważyliśmy i zdalne chore rośliny nie będą mieć czasu, aby zarazić sąsiadów. Przebiegu sprawy wymagają metod kontroli chemicznej.

load...

Wiele roślin domowych dość skromny. Ale jeśli nie będzie zwracać uwagę na nich, nawet najsilniejsze z nich przestanie rosnąć. Jeśli zastosujemy się do pewnych zasad, troska o rośliny rosnące w pomieszczeniach nie będzie wymagać dużo czasu i wysiłku. Ale swoje zwierzęta, w odpowiedzi na obawy, będzie można rozkoszować się obfitym kwitnieniem i gęstej koronie.

Koszt prowadzenia

Rośliny wyglądają konające, wyglądają chory? Liście roślin doniczkowych pokryte plamami lub żółty? Dowiedzieć się, co jest przyczyną choroby może stać się przyczyną wewnątrz rośliny, powodując więdnięcia i suszenia liści, a następnie wyeliminować te przyczyny.

load...

Żółte liście

Pożółkłe liście pojawiają się w rutynowej aktualizacji, a jeśli są one nieliczne, powody do obaw. Ale jeśli dużo żółtych liści, oznacza to błąd w opiece – brak tlenu w glebie nasyconej gleby, zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze, słabym świetle lub ostrym zmienić.

 • Rada. Konieczne jest, aby znaleźć przyczynę żółknięcia liści i naprawić. Tworzenie korzystnych warunków zakład przyczyni się do jego odbudowy.

Srebrzyste plamy

Jeśli widzisz plamy wyraźnie ograniczony, to jest wynikiem opalenizny. Nie należy mylić tych plam z porażkę roślin wciornastków kiedy jest srebrzysty połysk na liściach. Niektóre rośliny tolerujące cień z aktywnym działaniem promieni słonecznych może spowodować oparzenia i liście mogą rosnąć brązowy lub rumienić.

 • Rada. Rośliny te muszą być usunięte w cieniu i chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zawinięta krawędź

W instalacjach z miękkimi pozostawia zbyt suchego powietrza lub na krawędzi podłoża, suszy zaczynają się zwijać. Zwinięte liście i podłoże zwilżania, gdy roślina jest w stanie w pełni wchłonąć wilgoć.

 • Rada. Konieczne jest, aby zwilżyć podłoże i powietrze w żądanym zakresie i w odpowiednim czasie, a następnie liście nie zostanie skręcony. Jeżeli jednak z powodu stojącej wody zaczęły gnić korzenie, aw tym przypadku garnek z zakładu jest zapach gnijących, pilnie potrzebuje repot roślinę w nowym kraju. Wcześniej, konieczne jest, aby wyciąć wszystkie zgniłe korzenie, i miejsce plastry posypane sproszkowanym węglem jest lepsza.

Jasne plamy

Zdarza się, że na blaszki liściowej pojawiają się szkliste plamy umieszczone losowo. Roślina jako wrażliwe na nagłe zmiany temperatury, a także zbyt wysoka lub zimnej wody do nawadniania. Podobne plamy występują na roślinie, jeśli jest rozpylany w słońcu. Następnie, kropelki wody stają się jak soczewki powiększające, przez które słońce tylko spala tkankę liści.

 • Rada. Poznaj podstawowe zasady opieki i ściśle przestrzegać ich. Nie ma potrzeby, aby usunąć porażone liście tak. Są one opłacalne i nadal dostarczać substancje odżywcze roślin.

Brązowy krawędzią

Z nadmiaru nawożenie, podlewanie lub nieregularne liście żółkną najpierw na krawędziach, a następnie stają się brązowe. Sprawdź glebę, jeżeli nie tworzy się na nim białą skorupę.

 • Rada. Usunąć porażone liście. W celu określenia poziomu wilgotności podłoża, istnieją specjalne wskaźniki wilgoci, że sprawdzanie tego wskaźnika do zmiany koloru. Jeśli problem jest w glebie, należy pilnie zmienić przesyconego sole substratu do drugiego.

Suche końce

Przede wszystkim, jest to oznaką suchym powietrzem. Ale suche końce i może świadczyć o środek spożywczy wysycha zbyt długiego podłoża.

 • Rada. Musisz nożyczki starannie wyciąć wskazówek wyschły, pozostawiając cienką suche zrazy w miejscu cięcia. Gorące ogrzewane pokoje lub w czasie upałów, roślina powinna być podlewane dwa lub trzy razy w tygodniu. Również w tym przypadku używać garnków z podwójnym dnem, gdzie wilgoć jest przechowywany do wykorzystania w przyszłości.

Blednica

Jeśli liście są blade lub pożółkły, ale żyłki pozostają zielone, oznacza to, że roślina cierpi na dysku nawadniania wody. To prowadzi do niedoboru żelaza i nadprodukcję wapnia.

 • Rada. Zmieniać wodę. Jeśli nie jest to możliwe, gotować wodę do nawadniania, a następnie obronić ją. W tym przypadku również użyć opatrunek zawierający żelazo. Do tych celów może być w wodzie do nawadniania rozpuścić chelat żelaza – jednego grama na litr wody, a następnie dochodzić jej przez kilka dni.

Plamy z korka

Jednak ludzie nazywają takich chorób roślin doniczkowych „błąd”. Pojawiają się one najczęściej na mięsistych liści rośliny, które są przechowywane wilgoci. Przy stałej peresushke, a następnie zwilżanie podłoża lub na duże wahania temperatury w tkankach liści pojawiają się pęknięcia, które są następnie przekształcane do blizn.

 • Rada. Dotkniętych liści lepiej jest usunąć wady i muszą zostać wyeliminowane w utrzymaniu.

Rośliny mogą po prostu czuć się źle również ze względu na fakt, że są one, jak mówią, „z jego elementu.” Faktem jest, że przy zakupie nowej ziemi, w sklepie, trzeba zwrócić uwagę na to, co ma na celu ich sadzić roślin doniczkowych. Na przykład, sadzenie drzew nie jest dobra ziemia, która jest przeznaczona do sadzenia storczyki, paprocie znikają w ziemi kaktusa i azalii nie będzie w stanie rosnąć w ziemi do roślin balkonowych. Nie rób rośliny cierpią z powodu nieodpowiedniej ziemi – oni także żyć.

Oprócz wcześniejszych zaleceń chcę dodać, że do pielęgnacji zieleni przyjaciół, jeśli chcesz je, warto zaplanować czas. Aby to zrobić, należy pozostawić trochę czasu każdego tygodnia, które można przeznaczyć na swojej zielonej pitmtsam. Jeśli to konieczne, zalać je nakarmić, uważnie. Jeśli nie ma części Zwiędnięte – je usunąć, a wraz z pierwszymi oznakami choroby roślin wewnętrznych walczyć od samego początku. Oprócz chorób spowodowanych przez niewłaściwą konserwacją lub opieki nad roślinami, zwierzętami i chorób zagrażających spowodowane przez różne grzyby. Znajomość tych chorób roślin doniczkowych może pomóc Ci czas ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi skutecznie.

Choroby roślin

Przyczyną wielu chorób roślin (oprócz niewłaściwej pielęgnacji) są infekcje grzybicze. Rozważmy najczęstsze z nich.

 • Szuler

Choroby grzybicze najczęściej wpływa na sadzonki. Na poziomie gruntu łodyga jest czarny, cienki, a roślina spada. W celu zapobiegania tej chorobie jest to niezbędne do korzystania z wyleczony ziemi, nie zagłuszyć upraw, wietrzenie je regularnie i uniknąć podmokłe. Rośliny dotknięte natychmiast usunięte, a pozostałe potraktowano grzybobójczego.

 • Szara pleśń (Botrytis)

Może on rozwijać się w zimnej, deszczowej pogody, jak również nadmiar azotu w glebie. Na liściach i łodygach pojawiają się czasami futrzany szara pleśń. Uszkodzonych części roślin powinny być usunięte i roślin można traktować środkiem grzybobójczym.

 • Mączniak prawdziwy, prawdziwy lub fałszywy

Jest to choroba grzybowa. Na liściach pojawią się białą powłokę proszkową (mączniak prawdziwy) lub żółte i przebarwienia łatek pokryta szarawą spodzie formy (mączniak prawdziwy). Choroba ta częściej dotyczy begonii w zimnej, deszczowej pogody. Wróg mączniaka grzyba jest mlekowy Bacillus, stąd środki zwalczania go: rozpuścić w wodzie, każdy produkt mleczny – The kefir, jogurt, kwaśne mleko – i odnoszą się do liści. Tydzień później, powtórz procedurę. Możliwe jest również, aby proszek młotkowym szary, albo traktować je ze środka grzybobójczego.

 • Okopcony grzyba

Prasować jako czarną folią na liściach. Grzyb rozwija się na słodkich wydzielin mszyc i mączlików, więc konieczne jest, aby walczyć z przyczynę. Dotkniętych liści lepiej usunąć słabo wpływa – umyć wodą z mydłem.

 • Rdza

Choroba ta objawia się w postaci żółty, pomarańczowy, brązowy wypukłych plam. Chore liście powinny zostać zniszczone, a zakład w obsłudze fungicyd.

środki folk chorób bojowych

Który rozwinął metod chemicznych do zwalczania chorób roślin. Ale jeśli nie chcemy mieć do czynienia z pestycydami, można spróbować środków ludowej.

 • Napar z pokrzywy

Jest on stosowany przeciwko mszyce. Pięćset gramów świeżych pokrzyw zebranych przed kwitnieniem, wlano pięć litrów wody i domagać się od dwunastu godzin do kilku dni. Leczenie prowadzi się przez opryskiwanie roślin ze nierozcieńczonej infuzji.

 • Wywar z skrzypu

Jest rozpyla się na liście i podlewać rośliny przed mączniakiem prawdziwym. Pięćset g świeżego lub sto pięćdziesiąt gramów suszonych ziół skrzypu nalegają na pięciu litrów wody i gotować przez trzydzieści minut. Następnie brzeczkę tę chłodzi się, sączy, rozcieńcza wodą w stosunku od jednego do pięciu.

 • Wywar z piołunu

Zastosuj aerozolu przeciwko mszyce. Jedna łyżka Artemisia gotuje się w jednym litrze wody na godzinę. Następnie roztwór przesączono i stosowano bez rozcieńczenia.

 • Napar z cebuli

Użyj przed mszycami. Litra słoik skórki cebuli wlać do góry wodą i infuzji przez kilka dni. Następnie wycisnąć skórki napar jest filtrowany i opryskano rośliny nimi dwie torysów razy powtarzając procedurę co pięć dni.

 • Napar z czosnku

Użyj przeciwko mszyce, wciornastki, zakażenia grzybami. Dwadzieścia do trzydziestu małe ząbki czosnku zgniecione i wyciskane. Otrzymany sok rozpuszczono w dziesięciu litrów wody i stosuje się do rozpylania.

 • Roztwór popiołu drzewnego

Użyj przeciwko mszyce i wciornastki. Wlać dwanaście łyżki sody litra wody i podawać przez dwa dni. Następnie roztwór został opróżniony i posypać je rośliny.

 • Napar z krwawnika

Użyj przeciwko mszyce, roztocza, wciornastków. Parzona wrzątkiem piętnaście łyżki posiekane suchej trawy, wlać litr gorącej wody, nalegają na dwa dni. Napar jest filtrowany i opryskano rośliny.

 • Napar z musztardą

Użyj przeciwko mszyc, wciornastków. W celu wytworzenia koncentratu trzy łyżeczki gorczycy proszku namoczone w jednym litrze wody do szczelnie zamykanego pojemnika na dwa dni, po czym przesączono. Przed rozpyleniem na jedną część koncentratu dodaje się wodę cztery.

 • Wywar i infuzji tytoniu

Użyj przeciwko mszyce, wciornastki i roztoczy. Osiem łyżki łyżki tytoniu wziąć jeden litr wody. Aby przygotować tytoń pozostawał w wodzie przez dwa dni, po czym przesączono. Aby przygotować wywar z tytoniu, nalegają noc, a następnie gotuje się w ciągu dwóch godzin i przesącza. Przed rozpylaniem i bulion infuzji rozcieńcza się o połowę wody.

I wreszcie należy pamiętać złotą zasadę. Głównym środkiem zapobiegawczym przeciwko chorobom roślin jest właściwe techniki rolniczej. Prawidłowo transponowana na czas i wylano podkormlennoe roślina ma wystarczającej wytrzymałości dającej odporność szkodników i chorób w ich własnych.

load...