Choroby przełyku: jak leczyć erozja

Zawartość:

Choroby przełyku zdiagnozowano znacznie rzadziej niż choroby żołądka. Jeżeli dana osoba w dobrym stanie zdrowia, korzystanie z ich jedzenie spokojnie przechodzi przez przełyk i nie zatrzymać się w nim. Sugeruje to, że korpus mniej podatny na różne inne podrażnienia. Ludzkie przełyku rurki o kształcie cylindrycznym. Jego długość wynosi około 30 cm. Przełyk ma dwa miejsca tzw zwężenie fizjologiczne. Takie zwężenie przełyku się w punkcie przecięcia aorty i żołądka. ściany przełyku składa się z błony śluzowej, podśluzowej błony mięśniowej i adventitia.

load...

Niektóre choroby, które dotyczą zwłaszcza przełyku. Jedną z takich chorób jest uważany przełyku erozji. Co to jest erozja?

Erozja przełyku jest uważany za wadę z błony śluzowej przełyku, mianowicie wewnętrzną warstwą powłoki.

Takie wady mogą wystąpić w wyniku pewnych komplikacji rozworu przepukliną, która rozwija się w wyniku przeniesienie niektórych narządach wewnętrznych części brzusznej piersiowej przełyku przez przeponową otworu. Wielu ludzi, którzy przełyku erozji, nie są nawet świadomi obecności tej choroby. I to nie przypadek. Bardzo często podczas tej choroby pacjent nie przestrzega wszelkie objawy nie ustępują.


Powrót do spisu treści

load...

Dlaczego jest erozja przełyku?

Przyczyny erozji przełyku może być inna. Zazwyczaj choroba jest często poprzedza niektórych stanów patologicznych, które mogą obejmować osłabiony mięśni przełyku ścianę, znaczny wzrost ciśnienia wewnątrzmacicznego, rozciągające przeponowego otwory przełyku, zanik po lewej stronie w wątrobie, zmniejszenie długości przełyku (na skutek pęcznienia lub stanu zapalnego), zero tkanka tłuszczowa pod membraną przełyku piersiowa skrzywienie kręgosłupa (charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku).

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstania przesuwnych i osiowe przepuklin, które są odpowiedzialne za dalszy rozwój przełyku erozji.

Nie zapominaj, że brak witamin potrzebnych organizmu osłabia układ odpornościowy, powodując głód tlenu w tkankach. Przyczyny erozji może być zakażenie wirusowe. Dysbakterioza i otyłość są również zdolne do wywoływania choroby.
Powrót do spisu treści

Objawy i diagnoza przełyku erozją

Bardzo często zdarza się, że erozja w przełyku nie objawiać. Pacjent nie ma jednoznacznych objawów lub są one bardzo rozmyte. Ale przede wszystkim u osób cierpiących na tę chorobę, bardzo często pojawiają się skargi z ostrymi lub tępy ból w klatce piersiowej lub w części brzusznej. Czasami te bóle są bardzo podobne do tych, które występują, gdy dusznicy bolesnej. Zazwyczaj ból pojawia się w czasie posiłku, albo podczas zmiany położenia ciała. Taki ból może towarzyszyć uczucie pełności lub kompletności środka. Po zrobieniu pozycję pionową mają tendencję do zmniejszania się znacząco.

Tak więc, głównymi objawami erozji powinna zawierać następujące składniki:

  • Częste czkawka;
  • Mitralnej;
  • Odbijanie;
  • Wymioty;
  • Bolesne połykanie;
  • Nadmierne ślinienie;
  • Cuchnący oddech.

Erozja przełyku – jest to bardzo poważna choroba, która może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, jeśli nie zajmują się jej leczenia. Wśród tych działań może być krwawienie wewnątrz przełyku, któremu towarzyszą wymioty szkarłat. Prowokując takiego krwawienia są alkohol i tytoń, a także różne sytuacje stresowe. Choroba ta występuje częściej u ludzi młodych i starszych ludzi cierpi z powodu często. W miejscu na erozję i wrzody mogą tworzyć.

Jeśli lekarz ustalono diagnozę, pacjent następnie przeprowadzić badanie rentgenowskie, pozwalające dokładnie określić obecność przepukliny lub refluksu do przełyku. Ponadto, pacjent musi przejść ogólnych i biochemiczne krwi i moczu, analizy kolonoskopia i stolca i inne.


Powrót do spisu treści

Sposób leczenia erozję przełyku

Uważa się, że leczenie przełyku erozję w żadnym wypadku nie powinny być prowadzone niezależnie od siebie. To na pewno powinien być podawany pod nadzorem i kontrolą lekarza prowadzącego. Leczenie za pomocą leków obejmują leki zobojętniające prokinetycznych i alginiany.

Przez leków zobojętniających obejmują narzędzia, takie jak Almagel. Ten lek może leczyć objawy srednevyrazhennye. Podczas leczenia należy go używać dość często. Tak, został powołany do stosowania co pół godziny po posiłkach i przed snem.

Forma alginiany na wewnętrznej powierzchni żołądka niektóre grubej pianki, ma działanie terapeutyczne w co odlewania zawartość do przełyku (wrzenie).

W celu skrócenia czasu zetknięcia przełyku z kwasem chlorowodorowym może prokinetyki. Są one znacznie poprawić opróżnianie żołądka, wraz z tym zwiększonego ciśnienia w dolnej części przełyku. Aby dołączyć prokinetyczne narkotyków, takich jak Motilium, domperidon i innych. Zazwyczaj jej zastosowanie jest przeprowadzane cztery razy dziennie, 10 mg. Te leki Leczenie trwa wystarczająco długo.

Leczenie wymaga niekiedy erozja pariet otrzymujących 20 mg. Stosowanie tego leku odbywa się od 8 do 10 tygodni.
Powrót do spisu treści

Jak je w obecności choroby

Za gorąco lub na odwrót bardzo zimne jedzenie może tylko pogorszyć sytuację. Nie jest zalecane, aby zmyć żywności zwykłą wodą. Aby zapobiec pojawianiu się kwasem solnym trzeba zjeść małych porcjach. Liczba posiłków nie może być krótszy niż pięć dziennie. We wczesnych etapach leczenia powinny jeść lekkostrawne potrawy. Najlepsze dania na okres leczenia będzie wiele zbóż, zupy, mięsa, gotowane na parze, gotowane na parze ryby. Wieczorem iw nocy powinny pić jedną szklankę mleka.

W okresie ostrych chorób zaleca się, aby całkowicie wyeliminować z diety wszystkich świeżych owoców i warzyw, ponieważ mogą one powodować wzdęcia. Wywar z kopru włoskiego lub koperkowym wody może znacznie zmniejszyć wzdęcia.


Powrót do spisu treści

Środki ludowe dla leczenia przełyku

Choć spadek jest bardzo przydatna do podejmowania soku ziemniaczanego. Jego odbiór musi wynosić co najmniej 4 razy dziennie w ilości 50 ml. Leczenie soku ziemniaczanego powinien trwać do 2 miesięcy. Po 2 miesiącach należy zrobić przerwę i powtórz zabieg ponownie. W ciągu jednego roku, należy stwierdzić, co najmniej 3-4 takich kursów. Przygotuj sok z ziemniaków jest proste, wystarczy zetrzeć obrane ziemniaki na grubej tarce lub drobno, a następnie wycisnąć sok z pomocą gazą lub użyć sokowirówki dla tej firmy.

Bardzo przydatna w leczeniu problemów z przełyku soku z marchwi. Może to być wykonane albo oddzielnie, albo w połączeniu z soku ziemniaczanego.

Pomaga w leczeniu przełyku następujący: 20 g bulionu. Kwiatów lipy, 20 gr. Nagietek i tym samym Fireweed, 10 gr. Kwiaty skrzyp, 10 g. Helichrysum, 10 gr. Glistnika, taka sama ilość rumianku, dziurawca, korzeń kozłka lekarskiego i 10 gramów. Owoc kopru włoskiego rozdrobnić w moździerzu i umieścić w garnku szkła. Należy przyjmować 1 łyżeczkę sproszkowanej mieszaniny i wlać 0,5 litra wrzącej wody.

Wyślij w piecu i gotować na małym ogniu przez 7 minut, następnie wyjąć z gazu i niech parzyć przez kolejne trzy godziny, po czym roztwór trzeba przecedzić. Take infuzji powinno być 4 razy dziennie przez 30-40 minut przed posiłkiem pół szklanki.

Traktować przełyku puszkę erozji i miód. Miodu jest doskonałym stymulatorem śluzówki żołądka, a także w leczeniu erozji będzie bardzo przydatna. Nie infuzji nie trzeba gotować, po prostu trzeba brać na pusty żołądek około 2 łyżeczek miodu. Miód jest nie tylko przyczyniają się do przywrócenia błony śluzowej przełyku, ale także poprawić swój stan zdrowia w ogóle.

Wyeliminować objawy problemów z przełyku i pomóc specjalną kolekcję narkotyków. Gotować trzeba głogu (20th c.), Kukurydza jedwabiu (20 gr.), Oregano (20 gr.), Rozdrobnione korzenie mniszka lekarskiego (10 g), korzenie tataraku (10 m), korzenie Ptak (10 g Polygonum ). Wszystkie muszą być dokładnie wymieszane, a następnie umieszczona w naczyniu szkliwa. Mieszaninę wlano 0,5 litra gorącej wody i ogrzewa do wrzenia przez 10 minut.

Gdy brzeczkę gotuje się, konieczne jest, aby opróżnić i wlać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Bulion pożądane przechowywać w lodówce. Biorąc to być 20-30 ml po posiłkach. Przebieg leczenia tym wywarze wynosi 2 miesiące, po których trzeba zrobić przerwę na 3 miesiące i powtórzyć zabieg jeszcze raz.

load...