Choroby oczu u dzieci

Ostatnio, coraz więcej lekarzy – okuliści muszą zdiagnozować wiele chorób. Bardzo często lekarze diagnozowania zeza u dzieci poniżej jednego roku. To wpływa na ogromną liczbę różnych czynników, takich jak warunki środowiskowe, komputerów i telewizorów, jest mocno wliczone w życiu współczesnego człowieka, powikłań podczas ciąży u matek i wiele innych.

load...

Jest również istotnym czynnikiem predyspozycji genetycznych – problemy ze wzrokiem często wydają się być przekazywana z pokolenia na pokolenie, od dzieci do rodziców. W takim przypadku, jeśli rodzice dziecka są jakieś problemy z wizją, czy to krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm lub zez, nie jest wystarczająco poważne ryzyko, że ich dziecko będzie tendencja do tej samej choroby.

Dlatego rodzice, którzy mają problemy ze wzrokiem, należy zapoznać się z wizją jego okruchy bardziej ściśle, jak to możliwe. Raz, gdy dziecko osiągnie wiek trzech miesięcy, rodzice muszą iść do lekarza – okulisty, aby uzyskać pierwszy w życiu konsultacji tartej. Najczęściej kierunkiem lekarza – okulisty daje lekarzem – pediatrą, który ogląda dziecko. Jednak w przypadku, że jeśli z jakichkolwiek przyczyn, skierowanie do lekarza pediatry oka nie daje, nie wahaj się i przypomnieć mu o tym.

Lekarz – okulista, dokładnie sprawdź, czy okruszki i przeprowadzenia niezbędnych badań, które pomogą lekarzowi zidentyfikować ewentualnej utraty wartości. W takim przypadku, jeśli są jakieś okruchy – to problem, lekarz powie rodzicom o tym, co robić dalej. A jeśli dziecko jest w potrzebie leczenia, a mianowicie lekarz – okulista będzie malować schematu leczenia, lub odnoszą się do hospitalizacji w specjalistycznym szpitalu.

Jeżeli w Twojej rodzinie lub ktoś z problemami wzroku nie są przestrzegane ranę, pierwsza wizyta dziecka do okulisty się w ciągu sześciu miesięcy. Po tym, gdy lekarz – okulista nie ujawniają żadnych naruszeń, kolejna wizyta odbędzie się zgodnie z planem, podczas rutynowych kontroli dziecka. W każdym przypadku, gdy lekarz powiedział, że wizja dzieckiem jest wszystko w porządku, nie ignoruj ​​follow-up wizyty. Jak wiemy, nie wszystkie problemy ze wzrokiem są wrodzone – wiele chorób oczu zostały nabyte z czasem, pod wpływem ogromnej liczby niekorzystnych skutków dla oczu dziecka.

load...

Jak to jest konieczne, aby zwrócić uwagę rodzicom, że w żadnym wypadku nie możemy całkowicie polegać na lekarzy. Po pierwsze, nie będzie się do lekarza – okulisty co tydzień, prawda? A po drugie, niektóre objawy niektórych chorób może być postrzegana tylko rodziców, którzy spędzają z dzieckiem przez cały czas. Dlatego matki i ojcowie muszą być bardzo ostrożnym i uważać na okruchy.

Lekarze – okuliści zwykle powiedzieć rodzicom, że na jakie aspekty widzenia dzieci konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi. Poniżej opiszemy najważniejsze z nich – Przeczytaj je uważnie i spróbuj zapamiętać informacje. Tak więc:

 • Reakcja dziecka nie jest lekki

Praktycznie wszystkie nowe matek nie tylko obserwować następujący obraz: w pokoju dziecka, włączył światło, a potem dziecko reaguje na to – odwraca głowę, zazhmurivaet oczy i pokazać inne oznaki niezadowolenia. Że taka reakcja jest normy fizjologicznej. Zazhmurivayas, kochanie, więc instynktownie chroni oczy, pomagając im w dostosowaniu się do jasnego światła.

Ale w tym przypadku, gdy dziecko nie reaguje na jasne światło, w szczególności w świetle zawartych w ciemnym pomieszczeniu nagle, rodzice muszą być ostrożni. W tym przypadku istnieją dwa możliwe wyjaśnienia akceptowalne: albo masz szczęście i jesteś nierealny spokój rodzice dziecka lub, co jest bardziej prawdopodobne, twoje okruchy istnieją pewne problemy z wizją. Aby dowiedzieć się, czy tak jest, spróbuj przypadkowo wysyła wiązkę światła bezpośrednio w oczy dziecka i przytrzymaj go przez 1 – 2 sekundy.

W żadnym wypadku nie pozwól Baby „kostium” w oczach – może to spowodować uszkodzenie siatkówki. Jeśli w tym przypadku dziecko nie reaguje na jasne światło, rodzice powinni jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – okulisty i pokazać mu dziecko. Lekarz bada dziecko i dokładnie zdiagnozować lub, wręcz przeciwnie, będzie rozwiać swoje lęki i obawy.

 • Uznanie ich zabawki

Zauważ, czy pipsqueak znaleźć własne oczy ich zabawki – Grzechotki, kulki, lalki. W takim przypadku, jeśli wizja dziecka jest OK, on ​​nawet na odległość rozpoznać swoje zabawki. Ponadto dziecko powinno widzieć równie dobrze z obu oczach – zarówno w prawo i lewo. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże, można spróbować się oczy badane niezależnie – pokazać mu dowolny – dowolny temat, prosząc go, aby zadzwonić. Po tym, przejdź do drobniejszych szczegółów – na przykład poprosić powiedzieć jaki kolor koło maszyny i dowiedzieć się, czy istnieje kieszeń na osłonie Kuklin.

Ale nawet jeśli miękiszu wciąż nie jest wystarczająco duży, i nie może długo utrzymywać dialog, uprzejmy rodzice mogą zaobserwować, że okruchy wizja nie są w porządku. Na przykład, niektórzy rodzice, których dzieci cierpią z powodu chorób oczu, powiedzmy, że jest bardzo powszechna jest sytuacja, gdy dziecko ciągnie ciężką rękę do osób zainteresowanych tematyką. Ale tak szybko, jak to stosuje się z zastrzeżeniem dzieciak rzuca go i może nawet płakać. To dlatego, że okruchy rozczarowany, ponieważ obiekt okazał się wcale, co chciałem dostać dziecko. Jeśli to się stanie, i twoi okresowo okruchy, należy skonsultować się z lekarzem – okulistą.

 • Mrużąc oko

Czy zauważyliście, że czasami, patrząc na każdy – lub przedmioty, które są daleko od dziecka, dziecko zaczyna się zepsuć oczy? Spróbuj zadać kilka wiodących pytań, które pozwalają sprawdzić, czy dziecko widzi te rzeczy. Jeśli dziecko nie może odpowiedzieć na te pytania, lub twierdzi, że widzi zła, zapoznaje się z tym jak najszybciej i pokazać okulisty dziecko.

 • Ocena różnych elementów lokalizacji

Bardzo ważnym czynnikiem jest zdolność dobrym wyglądzie niania dla poruszającego się obiektu, nie tracąc z oczu. Nawet bardzo małe okruchy znaleźć tę umiejętność, obserwując oczy matki, grzechotki lub Mobile. Jeśli twoje okruchy nie może tego zrobić, pokaż go do lekarzy. I pamiętać, że należy udać się do okulisty, nie tylko, ale także neurologa, jak niezdolność dziecka do naśladowania szukać przedmiotów, może również wskazywać na obecność nieprawidłowego działania ośrodkowego układu nerwowego.

 • Zaczerwienienie oczu, łzawieniem

Jeśli oczy dziecka okresowo pojawia się ból i czerwone notatki – jeśli oczy dziecka są przeciążone – może on spędza zbyt dużo czasu przed telewizorem lub komputerem? A może wołał niedawno? Jeśli oczy stają się czerwone od czasu do czasu, a nawet bez wyraźnego powodu, jest to również pobudką do rodziców – zawsze skonsultować się z lekarzem – okulistą, który pomoże ustalić przyczynę regularnego zapalenia oczu.

Zez u dzieci

Innym powszechnym choroby wizualnego urządzenia dziecka jest zeza. Jednak sama rzadko zeza jest oddzielnym naruszenie. W większości przypadków, zez jest towarzyszy zjawisko chorób takich jak nadwzroczności i astygmatyzmu. W ciężkich przypadkach, przepływ zez rozbieżny u dzieci jest wynikiem krótkowzroczności. Rodzice powinni pamiętać, że dzieci zez to nie tylko defekt kosmetyczny, ale silne zakłócenie całego układu wzrokowego.

Normalnie, ludzki układ wizualny ma konstrukcję, w której dwa różne obrazy, aby wprowadzić dwie oczy na wizualnych kanałach w pewnych obszarach mózgu, gdzie rekombinowanej w jednym urządzeniu. I tylko wtedy, gdy poprawne, dobrze skoordynowana praca całego systemu wizualnego obrazu staje się jasne, odpowiedni kształt, dzięki któremu ludzie widzą rzeczy we właściwej perspektywie, a możliwe jest również, aby odpowiednio orientować się w przestrzeni.

Skąpe właśnie przyszedł na świat, nawet w zasadzie nie jest w stanie patrzeć i widzieć rzeczy jasno. Możliwość zobaczenia z obu oczu (obuocznego) rozwija w dziecku stopniowo, w końcu powstaje tylko w 4 – 5 lat. Chciałbym przypomnieć, że w tym wieku, jak wszystkie dzieci narażone na krótkowzroczność fizjologicznego, który jest bezpośrednio związany z rozwojem zeza. Dlatego leczenie powinno być bardzo skomplikowane – tylko w tym przypadku jest to możliwe do osiągnięcia dodatniej dynamiki.

Najczęściej zez zdiagnozowana u dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, jednak i zez u niemowląt jest bardzo powszechne. Zazwyczaj objawy chorych rodzice są pierwszymi zauważyć dzieci, które spędzają z dziećmi cały wolny czas. Wielu rodziców zapytać – jak określić zeza u dzieci. W rzeczywistości, w tym przypadku, jeśli dziecko ma zeza nadal pojawia się, będziesz natychmiast zauważyć gołym okiem, nawet bez specjalnego wykształcenia.

A jeśli zauważysz, że Twoje dziecko jest trochę koszenie spieszyć jak najszybciej zwrócić się o pomoc do dziecka lekarza – okulisty do konsultacji. Nie należy się obawiać, że martwisz się do lekarza na marne – w przypadku, gdy chodzi o zdrowie dziecka, jest o wiele lepiej być zabezpieczonym niż przegapić początek – czy choroby. Żaden lekarz nie odmówi ci pomóc, a nie winię cię. Po tym wszystkim, tylko lekarz – okulista wie jak leczyć zeza u dzieci. Korekcja zeza u dzieci – proces czasochłonny i wymaga wiele wysiłku ze strony lekarza, a ze strony rodziców.

Leczenie zeza

Leczenie zeza u dzieci powinno być kompleksowe i terminowe rozpoczęły. Po pierwsze, ważne jest, aby rozpocząć leczenie z chorobami – krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie okulary dla dziecka – ma również to zrobić w lekarza – okulisty, ale nie pracowników optyków. Często, właściwie dopasowane okulary mogą znacząco zmniejszyć stopień zeza, zmniejszając ją prawie do zera.

Jednak takie leczenie jest często niewystarczające. W tym przypadku, Lekarze – okuliści prowadzone Niemowlęta złożonego sprzętu leczenia. Program leczenia dla każdego dziecka wybrany wyłącznie indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki każdego dziecka. W niektórych przypadkach, jeśli lekarz uzna to za konieczne, i zobaczyć obecność w tym przekonujące dowody, położył dziecko na oddziale okulistyki szpitala w celu dalszej operacji. Celem tej operacji jest korekta mięśni oka, a tym samym osiągnięcie zasadniczo całkowite wyleczenie zeza.

Po użyciu lekarzy chirurgii, aby przywrócić normalny ruch prawej gałki ocznej, dziecko w określonym czasie otrzyma kompleksowe leczenie konserwatywne. Z tego leczenia, lekarze osiągnęła prawie całkowite odzyskanie funkcji wzroku u dzieci. Również za pomocą pewnych metod szkolenia lekarzy w pełni przywrócić zdolność dziecka do stereoskopowego widzenia.

I jeszcze raz chciałbym przypomnieć, że zeza u dzieci ma wiele przyczyn – tak bardzo ważne jest, aby ustalić prawdę. Poniżej zostały przedstawione najczęściej z nich, ale należy pamiętać, że w żadnym wypadku nie można próbować diagnozować siebie – może to prowadzić do nieprzewidywalnych skutków. Informacje zawarte w tym artykule są podane tylko dla administracji ogólnej rodziców w toku postępowania i nie może być stosowany jako przewodnik do samoleczenia.

Krótkowzroczność u dzieci

Jednym z najczęstszych zaburzeń wzroku u dzieci jest krótkowzroczność. Najczęściej choroba ta jest bezpośrednio związana z obecnością telewizji życiu człowieka, komputerów i technologii interaktywnych w nauce. Najczęściej, to jest w okresie rozwoju układu wzrokowego dziecka okazuje się być nadmierne obciążenie na nim. I w rezultacie, zaburzenia patologiczne pojawiają się w małych oczach dziecka. Które z kolei prowadzą do rozwoju krótkowzroczności.

Zbyt wielu rodziców nie doceniają prawdziwe niebezpieczeństwo niekontrolowanego siedzi przy okruchy komputerowych i oglądania telewizji. Aby to zrozumieć, wystarczy być jasne, co dokładnie dzieje się z okiem dziecka podczas oglądania telewizji.

Kiedy dziecko patrzy na ekranie monitora lub telewizora, obraz jest rzutowany bezpośrednio na siatkówce oczu dziecka. Zgodnie z naturalnej fizjologii wszystkich małych dzieci są najczęściej w obecności dalekowzroczności. Kiedy dalekowzroczności, aby zobaczyć obiekt (w tym przypadku obraz), w pewnej odległości, dziecko jest zmuszone do surowo szczep oczy. Jeśli dziecko spędza zbyt wiele czasu na oglądanie telewizji, chodzenie na tzw wydłużenie Glazik, aw konsekwencji rozwoju krótkowzroczności. Nieco rzadziej wrodzona krótkowzroczność u dzieci.

Krótkowzroczność leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. I leczenie, w celu osiągnięcia widocznego sukcesu, koniecznie musi być skomplikowane. Leczenie krótkowzroczności u dzieci, w większości przypadków jest konserwatywny i zawiera następujące elementy:

 • Zajęcia z dzieckiem na specjalnych symulatorach, działanie jest ukierunkowane na wzmocnienie mięśni aparatu wzrokowego. Ćwiczenia te powinny być prowadzone pod ścisłym nadzorem lekarza – okulisty.
 • Leki Leki, które wzmacniają wzrok dziecka. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany lek pogorszy tylko wizję dziecka, tak, że wszystkie narkotyki powinny wybrać i wyznaczyć lekarza.
 • Noszenie okularów. Punkty są również ściśle dobrane do lekarza, z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego dziecka. W tym przypadku, jeśli krótkowzroczność u dziecka nie wyraża się bardzo jasno – dziecko powinno nosić okulary tylko w niektórych przypadkach. Jeśli choroba postępuje i trwa ciężka, ciągłe noszenie okularów jest koniecznością. Jednak na ich własne okulary nie leczy choroby, ale jedynie słusznej wizji, grając bierną rolę pomocniczą.

W tej samej sprawie, jeśli opisane powyżej metody leczenia zachowawczego nie jest skuteczne i właściwe widzenie dziecka nadal systematycznie spadać, lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu operacji. Taka operacja nazywa scleroplasty i ma na celu zwiększenie mocy gałki ocznej. Jednak operacja ta niestety nie jest lekarstwem i nie eliminuje potrzebę późniejszej zachowawczym leczeniu krótkowzroczności dziecięcej. Co do zasady, jeśli krótkowzroczności u dzieci, leczenie przynosi dobre rezultaty.

Mity o krótkowzroczności

Niestety, wśród rodziców istnieje wiele mitów i nieporozumień związanych z krótkowzrocznością dzieci, zwłaszcza na jak leczyć krótkowzroczność u dzieci. Często zapobiec rodzice właściwie ocenić sytuację i na czas, by szukać pomocy medycznej. W niektórych przypadkach te mity dodać ciemne odcienie i pesymizmu w związku z tym problemem.

 • Leczenie krótkowzroczności kropli do oczu

Bardzo często rodzice dowiadują się, że ich okruchy cierpi na krótkowzroczność, gorączkowym fanatyzmu i zacząć kupować wszystkie możliwe krople do oczu, płytkich błędnie, że będą one poprawić widzenie dzieci. W rzeczywistości nie jest to tak – krople przynieść tylko chwilową ulgę, ale nie leczy choroby.

 • Punkty dla życia

Wielu rodziców jest przekonanych, że jeden dzień w okularach, dziecko będzie musiało nosić je przez całe życie. Jednak to nie jest – okulary nie leczy i nie pogarszać wzrok, ale tylko poprawić. A jeśli ta wizja nie jest krytycznie zmniejszona, a miękisz jest w stanie zrobić bez okularów, nie rób mu je nosić. Szczególnie ostrożnym z okulary powinny być rodzice małych dzieci – bo to podoba czy nie, soczewki wykonane są ze szkła. I dzieci są bardzo dociekliwe i niespokojny – zawsze istnieje ryzyko, że Pipsqueak okulary mogą rozbić szyby i zraniony. Dlatego też, jeśli krótkowzroczność u dzieci poniżej jednego roku – dwa lata jakichkolwiek okularów nie może mówić.

 • Borówka

Bardzo powszechnie uważa się, że jagody i preparaty zawierające ekstrakt z borówki, może zdziałać cuda czasami i poprawia widzenie dziecka. Jednak wszystkie leki z jagodami – obosieczny miecz. Z jednej strony – są one dopuszczone do sprzedaży MOH, az drugiej – nie są kompleksy multiwitaminowe, ale tylko dodatki do żywności. Lekarze wydają się być bardzo sceptyczny tego leku, dając jej pierwszeństwo kompleksy multiwitaminowe. Zanim kupisz dziecko – czy lek, należy skonsultować się z lekarzem – okulistą.

Wczesne leczenie i zapobieganie krótkowzroczności

Dlaczego – że wśród rodziców istnieje przekonanie, że krótkowzroczność u dzieci leczonych nie jest to konieczne, będzie ona przechodzić z czasem. Jest to jeden z najgorszych błędów, które nie zawiedzie wpłynąć na widzenie dziecka na całe życie. Fizjologiczne zjawisko u małych dzieci jest nadwzroczność. Ale krótkowzroczność powinni być traktowani tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli choroba jest pozostawiony bez odpowiedniej uwagi, krótkowzroczność postępuje i może prowadzić do nieodwracalnych zmian patologicznych dna.

Po prostu nieoceniona rola terminowego zapobieganiu rozwoju krótkowzroczności. Oczywiście, w szczególności dotyczy to dzieci, które jeszcze nie mają żadnych problemów ze swojej wizji, ale już chore dzieci, środki te są integralną częścią leczenia krótkowzroczności. Niestosowanie się do pogorszenia choroby i zmniejsza skuteczność leczenia.

Ściśle dawka czas i intensywność obciążenia na oczy. W żadnym wypadku nie pozwalają na wizualne przeciążenie systemu – jest to bardzo niekorzystny wpływ na widzenie dziecka. Na przykład podczas oglądania telewizji – dzieci poniżej dwóch lat od jego gry nie jest zalecany w ogóle dla dzieci od dwóch do czterech lat, lekarze mogą wydać na ekranie nie więcej niż dwadzieścia minut dziennie, łamiąc ją na dwie czasie oglądania. Nie jest konieczne, aby traktować to ostrzeżenie do zaniedbania – nie został wymyślony przez lekarzy.

Oprócz tego, że dynamiczny obraz na ekranie okruchy obciążeń systemu wizualnego, ale również podrażnia jego system nerwowy. Często dziecko, które spędza dużo czasu na oglądanie telewizji kreskówki, często kapryśna, nie dobrze spać w nocy. Ale rodzice po prostu nie łączą to zjawisko z długim siedzeniu w telewizji.

Nadwzroczność u dzieci

Dalekowzroczności u młodszych dzieci jest dość powszechne, a w większości przypadków jest to normalny rozwój fizjologiczny układu wzrokowego. Nadwzroczność u dzieci poniżej jednego roku zdiagnozowano u 7 z dziesięciu dzieci. Przyczyną nadwzroczności jest to, że gałka oczna jest krótszy niż wymagany. W konsekwencji załamanie promieni odbywa się za siatkówką, a więc w dolnej części obrazu gałki ocznej jest rozmazane. Nawiasem mówiąc, wszystkie noworodki bez wyjątku wykazują fizjologiczną nadwzroczność. Jeśli zdiagnozowano nadwzroczność fizjologiczny u dzieci, leczenie nie jest konieczne.

Jednak, jak okruchy dalekowzroczności znika bez – jakiejkolwiek interwencji zagranicznej. Dzieje się tak prawie zawsze. Jednak w rzadkich przypadkach, dalekowzroczności nie znika jak wzrost dziecka, ale tylko zwiększa. W ciężkich przypadkach może nawet rozwój zeza. Jednakże, w celu podjęcia decyzji o leczeniu prezbiopii, dziecko może być tylko lekarz – okulista. Jednak diagnoza, a także może dostarczyć tylko lekarzem i nikt inny. Przyczyny nadwzroczności u dzieci mogą być bardzo różne.

Jeżeli lekarz uzna, że ​​informacje dostępne dla dziecka dalekowzroczności poza normy fizjologicznej, może przydzielić dziecku pewną leczenia. Z reguły są to różne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni oka, sprzętu leczenie, które we wszystkich przypadkach są dobrane indywidualnie dla każdego dziecka. Ponadto, w ciężkich przypadkach, okres leczenia dziecko może być pokazane w okularach, który usunie nadmiar napięcia z oka, spowodowane koniecznością dziecka wytężyć wzrok, aby zobaczyć wszystko.

Ponadto, rodzice nie powinni zapomnieć o środkach zapobiegawczych, mających na celu zapobieganie występowaniu dalekowzroczności. Aby to zrobić, należy przestrzegać wszystkich środków wymienionych powyżej. Są one ważne nie tylko w odniesieniu do krótkowzroczności, dalekowzroczności, ale również. Jest również bardzo ważne, aby przejść regularnych profilaktycznych badań kontrolnych u lekarza – okulisty – dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich wzrok pogorszył się, a zatem nie może narzekać na rodziców.

Dzieci astygmatyzm

Czasami dzieci stwierdzono naruszenie jako dzieci astygmatyzm. Astygmatyzm jest wynikiem wrodzonych zaburzeń struktury i rozwoju układu wzrokowego dziecka. W astygmatyzmu w Glazik okruchów jest jednocześnie dwa ogniska optycznego, zamiast jednej pozycji. I bardzo często żaden z dwóch punktów kontaktowych nie jest miejsce, gdzie powinno być pierwotnie.

Jest ważne, gdy ogniska optycznego, ciężkość choroby zależy. Może to być proste lub kompleks mieszany astygmatyzm. Doświadczony okulista może łatwo wykryć obecność dziecka i jego stopień astygmatyzmu. Jest to stopień i rodzaj choroby i będzie zależeć od dalszych taktyki leczenia dziecka.

Nowoczesne leczenie dzieci astygmatyzmu są w większości konserwatywne i skierowany na szkolenie niezbędne części gałki ocznej. Dodatkowo dziecko jest zazwyczaj lekarz – okulista zaleca noszenie okularów specjalnie wybrane dla niego. Cały czas, który będzie kontynuował leczenie, dziecko powinno być pod stałym nadzorem lekarza. Co do zasady, za rok dziecko powinno zająć około trzy cykle leczenia.

W celu osiągnięcia dodatniej dynamiki jest konieczne, aby rozpocząć leczenie jak najszybciej. Im wcześniej dziecko zaczyna otrzymywać odpowiednie leczenie, tym większa szansa, że ​​z funkcji wizualnej okruchy zostaną przywrócone w całości. Należy jednak pamiętać, że, niestety, całkowicie wyleczyć astygmatyzm jest po prostu niemożliwe, ponieważ jest ono nierozerwalnie związane w strukturze aparatu wzrokowego. Jedynym sposobem, aby całkowicie pozbyć się astygmatyzm – jest przeprowadzenie laserowej korekcji wzroku. Należy jednak pamiętać, że ta operacja nie jest wykonywana przez dzieci w wieku poniżej 10 lat. Dlatego też, jeśli swoim młodszym miękiszu, lekarz przeprowadzi leczenie zachowawcze, które, jeśli nie przyniesie poprawy, wtedy przynajmniej nie pozwoli na postęp choroby, o ile istnieje możliwość laserowej korekcji wad wzroku.

Oczywiście, problemy ze wzrokiem u dzieci nie może nie zawodzi i nie odstraszyć wszystkich rodziców, bez wyjątku. Jednak w każdym przypadku, nie rozpaczaj, nie mówiąc już zrezygnować. Współczesna medycyna nie stoi w miejscu i szybko rośnie. A te choroby oczu u dzieci, którzy wcześniej nie byli leczeni, a tylko skorygowane w okularach, dziś z powodzeniem pełni odzyskać. A co najważniejsze, to zależy od rodziców – szybki dostęp do lekarza. A Twoje dziecko będzie można rozkoszować się jego błyszczących i zdrowych oczu.

load...