Choroby kwiatów pokoju: przewodnik dla początkującego hodowcy

Zawartość:

Dom, w którym znajdują się instalacje wewnętrzne, piękny początek. Powietrze to było świeże i lekkie – jaśniejsze, a ściany – czystsze. Wysepki zieleni miłe dla oka i mogą stać się dobrymi gospodarzami na swoim hobby. Jednak, jak we wszystkich innych dziedzinach życia, będzie nieuchronnie napotkać problem – choroby kolorów. Wszystkie żywe organizmy są podatne na czynniki chorobotwórcze, w tym roślin. Oferujemy Państwu mały przewodnik na temat chorób roślin domowych – to pomoże Ci zdiagnozować problem i pozbyć się go jak najszybciej.

load...

Choroby wywołane przez wirusy kolorach

Choroby wirusowe mają doniczkowe dość trudne do zdiagnozowania. Kiedy ich rozwój jest spowolniony wzrost kwiatka, więc diagnoza jest często zredukowana do niesprzyjających warunków treści i niedożywienia. Ponadto wirusy są trudne do wykrycia ze względu na fakt, że roślina rzadko umiera, a objawy są często mylące. Jak uporządkować wszystkie z tych chorób kwiatów?

 1. „Żółtaczka” – to wirus w wyniku działania którego liście rośliny żółkną lub żółto-zielony

  Czasami mogą nawet zobaczyć dziwny wzór składa się z koncentrycznych kręgów dziwaczne. Niektóre pędy lub nawet cały cały kwiat zaczynają pozostawać w tyle w rozwoju, wydaje się kruche pędy. Ten ostatni jest związany z nadmiarem skrobi w komórkach – są one po prostu wypełnione nimi!

  load...
 2. Choroba mozaika

  To przejawia się w różnych miejscach i paski z białym lub żółtawym kolorze, jak również najważniejszych lub ciemnych obszarów na kwiaty. Jest to spowodowane upadkiem chloroplastów w komórkach. Plamy można odgadnąć dziwne, jakby mozaiki – dlatego choroba ma swoją nazwę. Liście rośliny są zwykle również poddane deformacji stać kręcone lub pomarszczony. Choroba najczęściej dotyka te kwiaty jak lilie calla, begonii, pierwiosnków, gidrangei i pelargonii.

 3. Leaf curl jest również spowodowane przez wirus

  Z powodu swoich wielu działań pojawiają się małe plamy nie więcej niż dwa milimetry, które następnie wysycha. Liście różnią silnovyrazhennoy pomarszczona i kręcone, a dodatkowo kwiaty zdeformowane. Czasami choroba towarzyszy pojawienie się żółtego lub jasnoszare i białe paski i plamy. On szczególnie podatny poinsecja, geranium, wiesiołka i gidrangei.

Wirusów uszkodzonych części roślin powinny być usunięte i zniszczone. Po tym, umyć ręce wodą z mydłem. Jest to niemożliwe, aby zwalczać wirusy za pomocą środków chemicznych. Dokładna definicja rodzaju choroby jest bardzo trudne. Jest więc dużo lepiej, aby zapobiec pojawieniu się wirusa. Aby to zrobić, należy regularnie przeprowadzać kontrolę szkodników, które zwykle przenoszą czynniki chorobotwórcze. Używaj tylko sadzonki ze zdrowych roślin, jak to często jest zainfekowany kwiat nawet w szklarni przez mechanicznego uszkodzenia łodygi lub korzenia. W ciepłej i suchej pogody, zakład musi zostać wprowadzony w cieniu i częściej sprayu.

Choroby powodowane przez grzyby kolorów

Dość częstą chorobą kwiat jest pleśń. To powoduje, że grzyb Sphaerotheca pannosa. Pierwsze dowody jego obecności jest pojawienie się małych, białawych plam. Można łatwo usunąć je palcem, ale wrócą, wzrost wielkości i po nabył szarawy odcień. Ponieważ grzybnia jest bardziej zagęszczona w czasie, co w konsekwencji doprowadzi do pojawienia się brązowy powłoki proszkowej. To może być obecny na obu stronach liści rośliny. Który, nawiasem mówiąc, będzie stopniowo suche, usychają i opadają. Wzrost kwiat ostatecznie zatrzyma. W celu opracowania tego grzyba jest najkorzystniejszy wilgoci i ciepła, temperatura w pomieszczeniu – około osiemnastu do dwudziestu stopni.

Jeśli złapał chorobę na wczesnym etapie jego rozwoju, dotknięte ulotki lub pąki powinny zostać usunięte. Z dalszego rozprzestrzeniania się grzybów, wybierz specjalne środki do zwalczania mączniaka prawdziwego, „Speed”, „Vectra”, „Topaz”. Ale można, stosując środki zapobiegawcze, aby chronić roślinę przed tą plagą. W tym celu około trzy lub cztery razy w okresie letnim zapylanie spożywczego siarki. Nie zapomnij, aby dokładnie przewietrzyć pomieszczenie, ale nie zimne przeciągi. Śledzić ilość użytego nawozu. W szczególności przekarmienia kolorach (szczególnie podczas pączkowania) nawozów azotowych jest obarczona rozwoju mączniaka.

Peronosporosis niczym rośliny doniczkowe chorobowych opisanych powyżej – nazywa mączniak rzekomy. Pierwszy grzyb atakuje liście, kwiaty i łodygi, ale także nie stroni, w sprzyjających warunkach. Na początku, w górnej części liści pojawiają się szaro-żółte plamy. Mają niejasny zarys i raczej blado. Poniżej obszarach dotkniętych widać jasnoszary proszek, który nie jest niczym innym niż grzybni grzybów. W przebiegu choroby robi się ciemno, a liście stają się faliste, ospały i stopniowo usychają.

Aby pozbyć się tej choroby, starannie usunąć chore liście i silnie dotkniętych roślin. Zaleca się, aby rozpylać przeżyły części w jednoprocentowym roztworze mieszaniny Bordeaux można również zastosować roztwór sody stężeniu 0,5 procent. Należy zwrócić szczególną uwagę na spodniej stronie liści. Specjalne środki przeciwko tej chorobie są uważane za „kuproksat” i „oksihom”. Trzeba będzie przeprowadzić przebieg co najmniej pięciu zabiegów anty-grzybicze, czas trwania każdego z nich musi wynosić od siedmiu do dziesięciu dni. Oczywiście, zapobieganie chorobom jest lepiej niż leczyć. Aby to zrobić, utrzymanie niskiej wilgotności, należy regularnie wietrzyć pomieszczenie z kwiatami i czyste dziesiątkuje rośliny, do dezynfekcji gleby i zmienić go.

Jest cała grupa chorób roślin wewnątrz spowodowane zarówno przez grzyby i bakterie. Są one nazywane „spot”. Przejawiają się w postaci suchych lub wilgotnych brązowych plam. W trakcie rozwoju choroby, nowotwory te rosną połączenia i uchwycić całą powierzchnię arkusza. Na początkowym etapie miejscu nie jest zbyt niebezpieczne, ale jeśli choroba rozprzestrzenia się na łodydze, ryzyko śmierci rośliny. Jakie typy choroby występują najczęściej?

 • Antraknoza

  Częściej są przedmiotem zakładów gumowych i palmami. Pacjent może zobaczyć rośliny brązowe plamy na liściach z ciemnymi brązowymi smugami na czubkach. Mogą pojawić się małe czerwonawe lub brązowe z szarymi lub żółtymi plamami granicznych, stopniowo zwiększając rozmiary. Zwykle znajdują się one w środku (w przeciwieństwie do sytuacji z przesuszenia gleby, gdy są one zbliżyły się do krawędzi arkusza).

 • Septoria plamistość liści

  Charakteryzuje się występowaniem ciemnoszarych lub ciemnobrązowe plamy z żółtą ramką (objawy te mogą być postrzegane w Anthurium) lub małe czerwonawe lub czerwonawo-żółte kropki (częściej na azalie), które stopniowo rosnąć. W trakcie rozwoju choroby w środku plamy pojawiają się czarne zabarwienie. Powinny one być szczególnie ostrożnym, ponieważ – gdy owocniki grzyba. Mogą one pozostawać na liściach w czasie zimy, nawet w temperaturach poniżej zera i kontynuować jego rozprzestrzenianiu się na wiosnę.

 • Red burn

  Hippeastrum uderzy. Z klęską tej choroby kwiat na kolec, żarówki i liście tworzą wąskie czerwone plamy. Później pojawiają się one na podatny skorupę. Zaczyna się deformację kwiatów i liści, co prowadzi do zaprzestania kwitnienia i gnicie bulw.

 • Fillostiktoz

  Charakteryzuje się ciemnych plam owalnych lub okrągłych o dość ciemnym wykończeniem na granicy z zdrowej części arkusza. Często uszkodzona tkanka spada, i można zobaczyć, jak blacha perforowana jest stopniowo.

 • Askohitoz

  Po pierwsze, istnieją małe plamy o różnych kształtach. Mogą one być brązowy lub czerwono-brązowy lub żółty obręczy. Choroba ta może wystąpić w doniczkowych w różnym stopniu ciężkości. Najbardziej nieprzyjemne – to askohitoz chryzantemy, które najczęściej wpływa na rośliny należące do rodziny astrowatych.

Dla wszystkich patchiness charakterystyczną tego samego schematu: trzeba usunąć i spalić chore liście. Następnie cała roślina należy traktować z fungicydu układowego „Vectra strob”, „”, „Abig szczytem”, siarka koloidalna mieszanina Bordeaux, siarczan miedzi – wszystkie one dopasowania. Przebieg leczenia powinny być przeprowadzane dwa razy w odstępie siedmiu do dziesięciu dni. Należy również ograniczyć podlewanie i spryskiwanie anulować aby zapobiec wilgoci przyczyniły się do rozprzestrzeniania się grzyba. Aby zapobiec pojawieniu się plam na swoich roślin doniczkowych Unikaj ciepłych i wilgotnych warunkach. Nie powinno być nadmierne podlewanie i świetne kolory zatłoczenia. Pamiętaj, aby przewietrzyć pomieszczenie.

Fusarium – kolejny dość powszechne i niebezpieczne choroby dla roślin doniczkowych. To wpływa na kolor każdym wieku. Grzyb Fusarium w glebie i na wskroś ran, przenika go. Młodsze kolory pierwsze objawy pojawiają się w postaci zgnilizny korzeni: tkanka staje się brązowe barwy liści – zażółcenia, a łodyga staje się cieńsza. Wierzchołki zaczynają zanikać, że dość szybko udaje się do całej rośliny. Fusarium rozprzestrzeniania ośrodków przez glebę. Najbardziej narażone luźne kwiaty dla niego. Forma chorobą może być ostry (roślina obumiera ciągu pięciu do siedmiu dni) lub przewlekłe (na chorobę przez kilka tygodni).

Niestety, skuteczne sposoby na wyleczenie tej choroby jest na zaawansowanym etapie, nie ma – to lepiej zlikwidować ostrość, wyjąć i wyrzucić kwiaty wraz z systemem korzeniowym i bryły ziemi. Doniczki koniecznie muszą być zdezynfekowane pomocą pięciu procent roztworu siarczanu miedzi lub wybielacza. Ale jeśli więdnięcie właśnie rozpoczął, można spróbować na przetwarzanie leków roślinnych „benomylu” lub „Vectra”. Alternatywną metodą jest zapisanie kwiat cięcie szczyt cięcia i przesadzania go do nowej puli. Fusarium środki zapobiegawcze są takie same jak w przypadku innych zakażeń grzybiczych: wietrzenie, poluzowanie wierzchniej warstwy gleby, jej dezynfekcji. Podczas pracy używać alkoholu sterylizację instrumentów: nożyczki, noże, a nawet materiał pończoch.

Jest to grzyb o dość ciekawej nazwie „rdzy”. Wywodzi się od rodzaju plamy, które są objawem choroby – jest pomarańczowo-brązowy stłuczki. Na odwrotnej stronie arkusza można zobaczyć coś takiego pryshchikov okrągły lub owalny. Z rzutu przekształcony zespołu i liści roślin zaczynają żółkną i opadają w czasie. W celu zapobiegania rozwojowi choroby, konieczne jest do wody w doniczkach rośliny równomiernie unikanie wysokiej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jeśli już napotkał „rdzy”, zalecamy, aby pozbyć się chorych gałęzi i liści. Pozostałe części tych roślin posypać specjalne środki „strobe”, „Vectra”, „topaz” kuproksat, mieszanina Bordeaux. Zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy w odstępach co dziesięć dni.

Choroby wywołane przez bakterie kolorów

Podobnie jak w ludzkim świecie, w świecie roślin wewnątrz pomieszczeń, istnieje wiele chorób bakteryjnych, które mogą stanowić zagrożenie dla roślin. Nie zawsze mają jasny obraz rozwoju klinicznego, a niektóre objawy mogą być mieszane ze sobą. Wszystko to znacznie utrudnia rozpoznanie, nawet dla doświadczonego ogrodnika.

Jak widać, jest to bardzo często można zauważyć plamy na roślinach. Bakteryjne spot przejawia się w tym, że niektóre części arkusza umrzeć, ale, w przeciwieństwie do chorób wywołanych przez grzyby, te miejsca nie są bardzo wyraźne granice – przeciwnie, są bardziej typowe rozmyte krawędzie. Te części mogą być olejowy lub szklisty. Rosną szybko, dlatego liście więdną, żółkną i giną. Logiczne jest, że bakterie mnożą się szybko w ciepłych i wilgotnych warunkach.

Kolejny atak an_2 – rot. Kiedy jej tkanka roślinna zmiękczają i umrzeć, a potem w tym momencie nie jest zgniłe masa wodniste zazwyczaj ma nieprzyjemny zapach. Ta choroba są bardziej podatne na krajowych kwiaty mają mięsiste soczyste łodygi i liście, jak również tych, którzy mają dużo kontakcie z wilgotnej gleby – bulwiasta i bulwiaste. Rot może doprowadzić do uszkodzenia dowolnej części roślin – liście, korzenie, łodygi. Infekcje przyczyniają się do rozwoju złych warunkach: nadmiernego nawadniania, niskiej temperaturze, duża ilość nawozu azotowego.

Zwalczania an_2 jest możliwe tylko w przypadku, że nie przenikają do układu naczyniowego kwiatu. Porażone rośliny powinny znajdować się w warunkach suchych, rezygnując z kąpieli i rozpylanie zwykłej wody. Chore tkanki ze zdrowymi małe fragmenty powinny zostać usunięte każdym razem, gdy urządzenie dezynfekujące alkoholu. Następnie opryskano rośliny leków lub mieszanina Bordeaux zawierającego miedź. Jeśli leczenie nie działa, trzeba zniszczyć roślinę (lepiej spalić).

Są to najczęstsze choroby roślin wewnętrznych. Mamy nadzieję, że kwiaty nie dotknie wszystkie te nieszczęścia!

load...