Choroba zwyrodnieniowa stawów: wszystkich przyczyn i metod leczenia

Przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów są pokryte chrząstki stawowej zużycia. Nie przejawia się w pierwszym, problem rozwija się w młodości, a następnie rozwija się przewlekłe choroby. Choroba nie towarzyszy stan zapalny, nie może być obróbka końcowa. Wszystko, co można zrobić, to zmniejszyć stan pacjentów i zapobiec jego dalszemu rozwojowi. W tym artykule będziemy mówić o choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, który zajmuje wiodącą pozycję w tej grupie zabolevaniy.Oglavlenie:

load...

Mechanizm rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów

Ponieważ stawy kolanowe utrzymać ciężar człowieka i uczestniczyć w ruchu nóg, czują stałe obciążenie. Głównym czynnikiem prowadzącym do choroby, uważa się oddziaływania mechanicznego. Mikrourazy stawów ciśnienie i doprowadzić do zmian strukturalnych w chrząstce. W rezultacie, obraz „odleżyn” na jej powierzchni. Mechanizm rozwoju choroby następuje:

 • Tkanki chrzęstnej przypomina gąbkę z drobnymi porami. Dzięki tej struktury i składu chemicznego połączenia jest elastyczny, giętki i wytrzymały. Gdy ruch następuje sprężanie chrząstki stawowej i wyciskając z niego niewykorzystanego płynu tkankowego. Podczas rozładunku, ciśnienie spada w chrząstce, „gąbkę” rozszerza się i zwraca nową część wspólną (stawowego) płynu.

Należy zwrócić uwagę! Zasada działania szklistej chrząstki potwierdza, że ​​”ruch – to życia”, ponieważ jest ona składników odżywczych podczas każdego kroku.

 • Po usunięciu obciążenia powinno być przywrócenie chrząstki stawowej płynu składników odżywczych wytwarzanych przez wspólne kapsułki. Gdy połączenie jest w stanie to zrobić przed kolejnym obciążeniem naruszone rozpoczyna proces jej moc i dystroficznych. Uważany jest główną przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.
 • Jeśli proces jest powtarzany przez długi czas, to jest degeneracja tkanki chrzęstnej. Prowadzi to do zniszczenia komórek chrząstki. Moc pogarsza się ze względu na redukcję siarczanu chondroityny – specyficznym składnikiem chrząstki, który jest odpowiedzialny za sprężystość i gęstość.
 • Takie zmiany w chrząstkę prowadząc do zmniejszenia jego stabilności, nawet przy małym obciążeniu. W rezultacie, uszkodzone subchondralną płyta, która rozpoczyna się w odpowiedzi na szybkie wytworzenie substancji kostnej, a to prowadzi do osteosclerosis.
 • Nadmiar substancji kostnej rozmieszczonych na obszarze o najniższym ciśnieniu i pojawiają się jako osteofity. Są one mechanicznie podrażniać błony maziowej, co prowadzi do jego zapalenia i ograniczenia ruchu w stawu. Wewnętrzna powłoka połączenia rozpoczyna reaktywne niż drobnoustrojom proces zapalny – zapalenie błony maziowej.

Ważne! Chrząstka stawowa jest najbardziej wrażliwe części stawu i pierwszy obiekt, który uderzył gonarthrosis. Profilaktyki choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowego unika odżywiania chrząstki, które prowadzą do degeneracji chrząstki, utratę jej elastyczność, sprężystość i wygląd wad.

load...

Rodzaj zdrowych i chorych stawów

Przyczyny choroby

Choroby stawu kolanowego są zapalnych i metabolicznych. Zapalenie kości i stawów jest podzielony na podstawowe (pierwotnie powstała) i wtórne (spowodowane na inne choroby stawu kolanowego).

Dlaczego istnieje pierwotna choroba zwyrodnieniowa stawów, nie jest jasne do końca. Przypuszczalnie do nich są zaburzenia metaboliczne w organizmie.

Prowadzi to do zmian w biochemicznych reakcji, które występują w tkance chrzęstnej. W końcu zapada, degeneruje się i gromadzi się sól. Powierzchnia stawu kolanowego zmian chrzęstnych ze strukturą. W rezultacie, wysięki kolanowych może gromadzić się i pojawiają się torbieli (Gesty elastycznego w tylnej ścianie stawu kolanowego) BEKKER jest.

Zapalenie stawów spowodowane są reakcją autoimmunologiczną, gdy układ odpornościowy zamiast chronić organizm zachowuje się niewłaściwie i rzuca na dowolnym organizmie.

Proces degeneracji z wtórnym zapaleniem kości i stawów występuje w uprzednio rannych chrząstki. Zapalenie kości i stawów powstaje w tym przypadku przez zapalenie, zapalenie stawów i wyglądu błony maziowej. Leczenie pourazowe choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego opiera się na fakcie, że choroba postępuje szybko – do 4-5 miesięcy.

Wtórna choroba zwyrodnieniowa stawów jest pourazowego

Wtórna choroba zwyrodnieniowa stawów występuje dla następujących powodów:

 • Zapalnych pochodzenia immunologicznego lub zakaźne; dysplazja
 • Lub urazowe uszkodzenie łąkotki lub kolanowego (meniskopatiya);
 • Wewnątrzstawowych złamań kości tworzących staw kolanowy;
 • Reumatoidalne zapalenie stawów;
 • Guzów kości;
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
 • Stawów wynikające z choroby Pageta;

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Pp_1

Jak choroba przejawia się to w zależności od stopnia ich rozwoju.

W początkowych etapach ból jest odczuwalny słaby i nie pojawia się nagle. O ile problem nie pogorszy, żyć w takim stanie może być więcej niż jeden miesiąc, a nawet rok. W tym czasie czułem się słaby ból podczas chodzenia, bieganie, aktywność fizyczną, ale spoczywającymi bezpośrednio badane. Jeśli ból pojawia się nagle, to znaczy, zagłuszania przemieszczenie menisku lub złamania, ale nie choroby zwyrodnieniowej stawów. Zagranicznym joint deformacji jeszcze nie widać, ale już tam jest uszkodzenie chrząstki.

Należy zwrócić uwagę! Przed przystąpieniem do leczenia zapalenia kości i stawów kolana w stopniu 1 są dodatkowe metody diagnozy, ponieważ promieniowanie rentgenowskie nie wykrywają oznaki choroby w tym etapie.

Choroba prowadzi do

Ograniczeń wiekowych. Dalszy rozwój choroby prowadzi do zwężenia obszaru stawowego, dlatego w dużym stopniu uszkodzonej chrząstki. X-ray oznacza wzrost kości. Każdy ruch związany z stawu kolanowego towarzyszy ostry ból. W stanie spoczynku, to przechodzi, ale potem wraca ponownie. Do tego dodaje się do typowego załamania, który towarzyszy zginanie i prostowanie nogi.

Jeśli choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego 2 stopni wymaga natychmiastowego leczenia. Ponieważ jest to niemożliwe, aby zginać kolana i wyprostuj, wspólne przestaje pełnić swoją funkcję. Odkształcenie kości w tym przypadku, widzialny wygląd kolana.

Z choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, 3 stopnie ze względu na lokalne przerzedzenie formacji narażone obszary chrząstki i kości. Rentgenowska wykazuje, że osadza się sól wspólna komora (osteofitów). Zmiany w postaci zewnętrznego kolana są wymawiane, a ból nie znika, nawet gdy nogi są w stanie spoczynku. Martwiła się, jak przy obciążeniach w stanie bezczynności, a często nie pozwala osobie, aby zasnąć.

0. Opcje leczenia zależą od stopnia rozwoju choroby

Leczenie choroby

Zachowawcze leczenie tej choroby ma na celu usunięcie ból, obrzęk stawów, zapalenie, przywrócić jego mobilność i ukrwienie tkanek. Wyraża się w zależności od stadium choroby. Oprócz leków jest również stosowany fizykoterapii i leczenia uzdrowiskowego.

Pacjentom zaleca się następujące kroki:

 • Dopuszczalne obciążenie na stawie, ale nie rezygnując fizyczne sesje terapeutyczne. Ruch wspiera ruchomość stawów i poprawić siłę jego składników.
 • Masaż stóp w obszarze kolana pacjenta, kości udowej i piszczeli.
 • Przeciwbólowe

 • I niesteroidowe leki przeciwzapalne, aby wyeliminować ból.
 • Tarcie drażniące i przeciwbólowe maści. Z venotoniki poprawia krążenie i chroniące przed chondropatią pozytywny wpływ na stan tkanki chrzęstnej.

5. Gdy choroba zwyrodnieniowa stawów jest

Fizjoterapii. Współczesna medycyna wraz z metodami medycznymi w celu zwalczania tego problemu przy użyciu następujących procedur: terapia

 • Ozonu. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego odbywa się za pomocą ozonu, który jest wprowadzany w postaci soli podskórnie lub domięśniowo. Jest on również częścią maści i kremów, które zmniejszają stan zapalny i przywrócić krążenie krwi i bólu.
 • Fizjoterapii lli_1. Metoda ta polega na specjalne ćwiczenia, które dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta i odbywa się pod nadzorem lekarza. Niektóre z nich są realizowane z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i urządzeń.

 • Homeopatii. Jeśli takie leki są dobrane prawidłowo, a następnie kilka tygodni, można przywrócić normalne odżywianie tkanki chrzęstnej i poprawić jej ukrwienie.

Pamiętaj, że trzeba monitorować stan i angażować się w profilaktyce chorób stawów. Więc można przedłużyć aktywny tryb życia. Powodzenia!

load...