Chomiki syryjskie – Opieka w domu

Zawartość:

Najmniejsze zwierzęta domowe – chomiki to. Warto zauważyć, że nawet bardzo krótkie życie tych dzieci nie umniejsza ich popularności. Po tym wszystkim, dbać o chomika jest na tyle prosta, a radość przynosi nie mniej niż zwykłych psów i kotów dla nas. Oczywiście, chomik nie będzie reagował na imię (nawet jeśli to jakoś nazwać) nie będzie zadowolony spotkać się przy drzwiach i delikatnie mruczeć na kolanach. Ale szybko przyzwyczaja się do ludzi i zaczyna być szczęśliwy, że jedzenie z rąk.

load...

Ale co najważniejsze – te dzieci są bardzo ciekawe do oglądania. Tak więc, chcąc zadowolić siebie lub swoje dziecko śmieszne zwierzaka, możesz czuć się swobodnie kupić chomika. Musimy jednak pamiętać, że też muszą dbać o chomika.

Gatunków i ras chomików, nie ma tak mało. Wśród nich są bardzo małe, na przykład, Jungar. Istnieją rodzaje większe – syryjskie. To właśnie my jesteśmy z wami dzisiaj i mówić o chomików syryjskich. I w tym samym czasie nauczyć się dbać o nich, jak karmić i gdzie zawierać.

Opis gatunków

Chomik syryjski jest jedynym przedstawicielem swojego rodzaju. Jest wystarczająco duża dla gatunku chomika zbliża się do świnek morskich. Chomik syryjski wyróżnia się nie tylko wielkość, ale także rodzaj złotym umaszczeniu. Chociaż niedawno wycofane i wielobarwne skały chomika syryjskiego. Ale postaci wełny chomiki syryjskie są długowłosa i krótkowłosa.

load...

Długość ciała chomików syryjskich osiągnął trzynaście centymetrów i waży sto dwadzieścia gramów. Tułów krępy swoje krótkie nogi i kaganiec, uszy i okrągłe. Oczy są czarne, małe, przypominające błyszczącą perełek. Przednie nogi z pięcioma palcami, a tylne tylko cztery – piąty palec jest prymitywny.

Ogromna zaleta tego typu chomików innym – na różne odporności na choroby. A to, jak wiadomo, znacznie ułatwia opiekę chomików. W naturze żyją w Syrii, Iranu i Turcji na wschodzie. Siedliska naturalne – na łące, step, Pogórze i gruntów ornych. Chomiki syryjskie żywią się korzeniami, nasiona, trawy i owadów i są wszystkożerne zwierzęta, ale należą do rodziny gryzoni. Mieszka przedstawicieli tych samych gatunków, tworząc parę w rui (czas do rozrodu).

Ściśle mówiąc, to wszystko określa wymagania dotyczące zawartości, jak również dbałość o chomika syryjskiego w domu.

Warunki przetrzymywania

Jeśli nie chcą hodować chomiki, to najlepiej kupić małe zwierzę, jak u krewnych Syryjczycy dogadać z trudem, jeśli w ogóle nie tolerują przymusowe sąsiedztwo. Najbardziej odpowiednia obudowa dla zwierząt stanie się klatka z metalowych prętów pomiarowych czterdziestu do sześćdziesięciu centymetrów. Garnitur i zbiornik tej samej wielkości.

Komórka musi koniecznie być wyposażone w dodatkowe akcesoria i być wygodne i bezpieczne dla ściółka dla zwierząt. Jako ściółki można używać specjalnych wypełniaczy lub sprężonego trocin. W żadnym wypadku nie może zasłaniać dno fragmentów komórek gazety lub papier toaletowy, bawełnianą szmatką i serwetki. I akcesoria dla komórki będą potrzebne następujące elementy:

 • Specjalna toaleta dla małych gryzoni, które można kupić w sklepie zoologicznym lub stworzyć własną;
 • Koło o odpowiednim rozmiarze z dolnej kraty i bez krzyżowej krok występów;
 • Koryta nie mniej niż pięćdziesiąt mililitrów;
 • Montowane do ściany domu, który będzie miejscem do przechowywania zapasów;
 • Koryta wielkość do dziesięciu centymetrów;
 • Drabiny, gałęzie, okoń i suche korzenie, które będą służyć jako swego rodzaju sprzęt do ćwiczeń dla tej aktywnej zwierzęcia.

Nawiasem mówiąc, dziś można kupić już w pełni wyposażoną klatkę wyposażoną we wszystkie niezbędne akcesoria. I można wyposażyć swój własny dom swojemu pupilowi ​​wszystkich dodatkowych urządzeń.

Higiena

Podstawową opiekę higieniczną z chomika sprowadza się do okresowego czyszczenia komórek, które są przeprowadzane około raz na pięć dni. Chomik na czas czyszczenia osadza się i komórki przemywa się bezpiecznym środkiem dezynfekującym. W tym samym czasie i zmienić ściółkę. Po miesiącu, należy umyć produktów komórkowych zawierających chlor, a następnie przemyć je dokładnie i osuszyć. Nie zapominajmy, że od czasu do czasu konieczne jest, aby umyć wszystkie elementy przy użyciu chomika i jego butelkę wody i podajnik sprzątane codziennie.

Specjalna pielęgnacja chomiki syryjskie nie trzeba, tak jak dbać o niego, on sam nie wie. Jeśli to konieczne, wystarczy czesanie i szczotkowanie sierści. Zabrudzone wełna sucha wycierać się miękką ściereczką, ręcznik papierowy lub chusteczka. Chomiki syryjskie kąpać się tylko w wyjątkowych przypadkach, ale lepiej tego nie robić w może doświadczyć stresu lub przechłodzonego wodę i chory procedur chomika czasowych.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, a następnie kąpiel zwierzęcia pod strumieniem ciepłej wody, pozostawiając suchą głowy i lufę. Umyć dziecko musi być bardzo ostrożny i bardzo szybko, a zaraz po kąpieli należy wysuszyć futro włosów.

Konieczne jest, aby monitorować stan zdrowia zwierzęcia. Pierwsze objawy mogą obejmować:

 • Lekko wilgotny na futro dotykowym
 • Luźne stolce,
 • Apatyczny stan zwierzęcia,
 • Ciężkie lub utrudnione oddychanie;
 • Tworzenie rany i wrzody na skórze;
 • Pchły lub wszy, wygląd
 • Utrata sierści;
 • Przejawem agresji.

We wszystkich tych przypadkach należy skontaktować się z weterynarzem. Ale jeśli prawidłowo dbać o zwierzęta, wszystkie choroby, najprawdopodobniej ominie jego partii. Po tym wszystkim, jak już powiedzieliśmy, te gryzonie są bardzo odporne na choroby.

Karmienie

Aby prawidłowo dbać o chomika – oznacza to napisać dobre menu i czas, aby dać swój karmy dla zwierząt domowych. Chomiki syryjskie są wszystkożerne. Jednak to nie znaczy, że można karmić im nic. Oznacza to, że zwierzęta mogą i muszą dać żywności zwierząt i roślin. W naturze, chomik syryjski zjada nasiona roślin, korzeni, zielona trawa i małych owadów. Wsparcie domu jest dokładnie taka sama dieta nie jest konieczne. Twój chomik jest dość kompletna bez owadów i chętnie jedzą nasiona, korzenie, owoce i zioła. Dlatego w diecie zwierząt należy dołączyć:

 • Nasiona dyni i nasiona słonecznika;
 • Jabłka,
 • Rzodkiewka,
 • Cukinia,
 • Dynia
 • Marchew,
 • Gruszki,
 • Persimmon;
 • Zieleni.

Zakazane dla tych zwierząt żywności: orzechów, owoców cytrusowych, boczek, masło, śmietana, jogurt, słodycze, kapusta.

Należy pamiętać, że preferuje chomika soczyste żywności i schował wyjątkowo suchych mieszanek. Chociaż mieszanina tych upraw chomiki oczywiście przydatne, zwłaszcza gdy są one wzbogacone suplementów witaminowych. Trawa chomik jest używany wyłącznie w formie zielonej – suchej trawy używa się do budowy gniazda. Więc siano – to nie jest jedzenie dla chomika, a materiał do budowy domu. Naturalnie, że jedzenie powinno być zawsze świeże.

Nawiasem mówiąc, chomik uwielbia zasobów, które z czasem mogą zacząć się pogarszać. Dlatego od czasu do czasu sprawdzić swoje kasy, ale nie niszcząc je całkowicie. I pamiętaj, że chomik syryjski ma predyspozycje do otyłości. Dlatego zwierzę karmić tylko dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Jak widać, aby dbać o te zabawy dzieci jest naprawdę bardzo proste. Niedobory mają praktycznie nic oprócz bardzo krótkim okresie życia, który nie przekracza trzech lat. Jednak nawet w tym krótkim okresie życia i zdrowia dziecka w Twoich rękach. I nie ważne jak miniaturki i bezpretensjonalny może być, pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za tych, którzy oswojone.

load...