Cholesterol: jak obniżyć poziom we krwi poprzez dietę bez narkotyków

Cholesterol – biologicznie istotny składnik, który jest zaangażowany w wiele procesów, w tym syntezę witaminy D i gonadotropin. Niebezpiecznie wysoka zawartość lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu – związków biologicznych, który składa się z cholesterolu. Jednak ludzie, którzy mają predyspozycje do schorzeń układu sercowo-naczyniowego, to dotyczy i badają wszystkie problemy, z którymi cholesterol: jak zmniejszyć jej zawartości w organizmie, co żywności zwiększyć jego zawartość, która może być powikłania ze względu na wysoką koncentrację i wiele innych. W związku z tym ważne jest, aby dokładnie analizować informacje ze źródeł naukowych i popularnych, i mieć udział zdrowego sceptycyzmu.

load...

Zawartość:

lipoproteiny o wysokiej koncentracji w niskiej gęstości – głównym zagrożeniem dla

serce. Jaki jest poziom cholesterolu we krwi jest uważane za normalne

Sam poziom cholesterolu nie jest rozpuszczalny w wodzie i jest obecny we krwi w swojej naturalnej postaci. Cholesterolu we krwi (synonimem nazwy) jest obecna w postaci związków kompleksowych – lipoprotein i wchłaniane w przewodzie żołądkowo-jelitowego za pomocą specjalnych białek transporterów– alipoproteidov. Lipoproteiny obecny głównie w postaci kompleksu o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, o niskiej i wysokiej gęstości cząsteczkowej krwi.

Wysoka zawartość cholesterolu LDL w tradycyjny lek wiąże się z wieloma powikłaniami serca i naczyń krwionośnych, jak również inne problemy (otyłość, cukrzyca, nadciśnienie), tak więc nawet LDL jest uważane za „zły” cholesterol. U osób zdrowych, poziom cholesterolu o niskiej masie cząsteczkowej powinien mieścić się w zakresie 2,586- 3362 mg / dl. Wzrost stężenia substancji zwiększa ryzyko wystąpienia patologii sercowo-naczyniowych.

load...

Niebezpiecznie wysoki poziom cholesterolu zdrowia

Poziom lipoprotein może wzrosnąć ze względu na brak równowagi lipidowej. W niekorzystnych okolicznościach wyższy poziom cholesterolu LDL powoduje zmiany w strukturze naczyń krwionośnych, miażdżyca tętnic, powodując – osadów na ścianach dużych zbiorników. Stopniowo gromadzą się na ściankach, lipoproteiny prowadzi do tworzenia się blaszek miażdżycowych, reprezentujących tworzenie soli cholesterolu i wapnia. Z czasem te tablice zatkać światło z dużych tętnic, co prowadzi do poważnych konsekwencji: choroba

 • Wieńcowej;
 • Tętniaka aorty;
 • Zawałów serca i udarów;
 • Zatorowości płucnej i naczyń mózgowych.

Zawsze wysoki poziom cholesterolu powoduje choroby

Niedrożność tętnic, cholesterol występuje tylko w obecności innych czynników wpływających

LDL osady na ścianach naczyń krwionośnych następuje w obecności innych szkodliwych czynników. Głównym z nich – Nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi). W wyniku większej ilości ścian naczyń krwionośnych w celu utworzenia mikropęknięcia w niej, że ciało eliminuje za pomocą cholesterolu. Obszarach dotkniętych tętnic, które zostały zamknięte cząsteczki cholesterolu, a ostatecznie uformowane blaszek miażdżycowych.

W związku z tym można stwierdzić, że samo w sobie wysoki odsetek lipoprotein nie jest chorobotwórczy czynnik powodujący chorobę. Ale jego wysokie stężenie we krwi jest ryzyko powikłań. Dlatego ludzie, którzy mają osobiste lub rodzinne historię choroby serca i naczyń krwionośnych (przewlekłe wysokie ciśnienie krwi, zawałów serca i udarów, migotanie przedsionków), należy ściśle monitorować poziom cholesterolu LDL we krwi.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Jakie czynniki wywołują wzrost stężenia cholesterolu?

 1. Nadwagi i otyłości.
 2. Palenia

 3. I nadużywanie alkoholu.
 4. Niedożywienia.
 5. Siedzący tryb życia.
 6. Choroby

 7. Dróg żółciowych, wątroby i nerki. Choroby
 8. Endokrynologiczne (cukrzyca, niedoczynność tarczycy, nadnerczy, nadczynności, etc.)

Nadużycie cukiernicze tłuszczowych i prowadzi do wzrostu stężenia LDL w

Krwi. Podstawowym czynnikiem powodującym wzrost stężenia cholesterolu LDL we krwi – niezdrowej diety, które z kolei prowadzi do nadwagi i otyłości. Zastosowanie produktów zawierających duże ilości pewnego rodzaju tłuszczu, powoduje wzrost poziomu cholesterolu we krwi. Należą do nich:

 • Żółtka;
 • Oleju słonecznikowego;
 • Margaryny lli_1;

 • Półproduktów;
 • Cukierniczego lli_1;

 • Shoplifting wypieki;
 • Puszkach i wędzone;
 • Majonez

 • I inne sosy tłuszczowe.

Okaże się, że zapis na zawartość cholesterolu jest żółtko jaja, który zawiera aż 15 g na 1 kg substancji. Następnie olej słonecznikowy, która zawiera 14 g na 1 kg produktu. Wysoki poziom lipoprotein obserwowanych kiełbasy, parówki tłuszczowych i kiełbasy, jak również innych produktów tłuszczowych produkcji masowej (majonez, sosy).

Jakie pokarmy powodują miażdżycę

Ciasto szybko żywności (wszystkie rodzaje zaciągnięć, rogaliki), który jest wykonany na podstawie margaryny, i zawiera dużą ilość LDL. Głównym zagrożeniem dla wszystkich produktów sklepowych są tłuszcze trans. Tego rodzaju kwasów tłuszczowych otrzymanych z oleju słonecznikowego uwodornia w celu wytworzenia margaryny. Dowodzi to, że tłuszcze trans prowadzić do choroby ateroskletoricheskim naczyniowego i sprowokować katastrofę krążenia.

Spożycie tych produktów w znacznych ilościach, powoduje wzrost poziomu cholesterolu LDL we krwi, co w połączeniu z innymi negatywnymi czynników może prowadzić do otyłości, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych i szybkiego rozwoju miażdżycy tętnic.

Wysoki poziom cholesterolu: jak zmniejszyć leków bez

Obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi – ważny warunek normalizacji metabolizmu lipidów, w leczeniu otyłości i miażdżycy tętnic i innych chorób sercowo-naczyniowych. W przeliczeniu na całkowitą obrazie klinicznym, stan zdrowia, wiek tej osoby, powoduje procent LDL we krwi na normalnym może być bezpośredni sposób (przez otrzymanie leków zmniejszających poziom lipoprotein), jak i pośrednio – za pomocą złożonych środków (zmiana diety, diety terapeutycznych fizjoterapia, itp)

Dieta w celu obniżenia stężeń cholesterolu

Odmowa szkodliwych produktów, które zwiększają poziom cholesterolu we krwi, a także wyboru na rzecz zdrowej żywności przy minimalnej obróbce cieplnej, może szybko obniżyć cholesterol bez leków i uniknąć operacji na dużych naczyń krwionośnych. Konieczne jest ograniczenie wykorzystania:

 • Jaj;
 • Oleju słonecznikowego; wędliny
 • Tłuszczowe (wołowina, wieprzowina, jagnięcina);
 • Produkty mączne lli_1;

 • tłuszczowe produkty mleczne;
 • Cukierniczego lli_1, słodycze (czekolada, cukierki, ciastka).

Właściwa dieta będzie utrzymywać poziom cholesterolu we krwi przez całe życie

Zalecane jest włączenie do diety chude mięso (pierś kurczaka, chudej wołowiny), chude ryby, ziarna non-skrobię (brązowy ryż, gryka), świeże warzywa i owoce. Te ostatnie zawierają duże ilości błonnika, który pomaga w usuwaniu nadmiaru tłuszczu, który pracuje na zasadzie szczotki do jelit.

Alkohol pożądane jest stosowanie minimalnego poziomu, a nawet wyeliminować. Dozwolone szlachetne czerwone wino (nie więcej niż 200 g na tydzień), co korzystnie wpływa na stan serca i naczyń krwionośnych.

Sport i aktywność fizyczna w celu zmniejszenia

Cholesterolu

Wystarczającą aktywność fizyczną i pomaga wykonywania korekty z zaburzeniami metabolizmu lipidów, co powoduje wzrost poziomu cholesterolu LDL we krwi. To nie znaczy, że człowiek o słabym sercu i nadwaga musi wykonać maratony i inne zabiorą ekstremalnego wysiłku. Musimy działać rozsądnie, aby nie spowodować szkody dla organizmu. Aby zmniejszyć ciężar i normalizuje metabolizm lipidów, każda aktywność fizyczna jest pokazane, w tym:

 • Chodzenie pieszo;
 • Jogging lli_1;

  Cardio lli_1;

  Pływanie lli_1.

Nawet regularne opłaty każdego ranka pozwoli wykorzystać normalizuje metabolizm i trawienie kwasów tłuszczowych w organizmie. Basen – świetnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwych stawach kolanowych i kręgosłupa. Podczas ćwiczeń ważne jest monitorowanie ogólnego stanu zdrowia organizmu, stanu zdrowia i ściśle monitorować tętno.

Ważne! Oprócz zmniejszania zawartości tłuszczu w diecie, w celu obniżenia cholesterolu i ważne jest, aby monitorować zawartość węglowodanów w diecie. Gdy brak równowagi lipidowej w organizmie węglowodanów prostych zawartych w ciasta, ciastka, rafinowane cukry są przekształcane w tłuszcz, powodując przyrost masy ciała i zaburzenia w układzie krążenia. Przy wyższych stężeń lipoprotein we krwi jest dieta niskowęglowodanowa.

Produkty dla obniżenia cholesterolu we krwi. Immmg_2

Tłuszcze zwierzęce Limit może przyczynić się do niższych

Cholesterolu. W tradycyjnej medycynie do obniżenia stężenia cholesterolu we krwi stosowanych leków w oparciu o ramki – substancje, które regulują metabolizm lipidów. Jednak te substancje są obecne w niektórych naturalnych produktów, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia poziomu lipoprotein.

Oliwa z oliwek normalizuje metabolizm lipidów

Wszystkie osoby z nadwagą ciała, zwłaszcza brzucha typu (gdy tłuszcz zatężono w jamie brzusznej), oraz predyspozycje do chorób sercowo-naczyniowych, to zaleca się, aby przełączyć się z konwencjonalnego olej słonecznikowy olej z oliwek. Wskazane jest, aby wybrać tłoczony na zimno olej zawierający dużą ilość fitosteroli. Substancje te normalizacji lipoprotein we krwi, zmniejszenie absorpcji cholesterolu w jelitach. Regularne spożywanie oliwy z oliwek w umiarkowanych ilościach we krwi może zmniejszyć odsetek cholesterolu o 20%. Kolejny pozytywny efekt tego produktu – wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, a tym samym zmniejszając ryzyko powikłań miażdżycowych.

Oliwy z oliwek nie zawsze nadają się do smażenia, ale dla zdrowej diety mającej na celu zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL we krwi, to warunkiem koniecznym. Oliwa z oliwek jest lepiej wypełnić sałatek warzywnych, które stają się pikantne smaku Morza Śródziemnego.

Kwasy tłuszczowe omega-zasadniczą 3 i normalizuje poziom lipoprotein w

Krwi. To jest zabawa! Ponieważ olej z oliwek – drogim produktem, może być z powodzeniem zastąpić przez dostępnych olejów roślinnych. Idealne, olej z nasion lnu, który zawiera do 200 mg fitosteroli na 100 g produktu, jak również kwasów tłuszczowych omega normalizacji metabolizmu lipidów i wzmacnia naczynia krwionośne.

Czerwone i niebieskie jagody pomagają produkować „dobrego” cholesterolu

Zwiększenie zawartości lipoprotein o dużej gęstości – HDL, w przeciwieństwie do lipoprotein o niskiej masie cząsteczkowej, nie wiąże się z ryzykiem dla naczyń krwionośnych. Jedzenia czerwony i niebieski, zwłaszcza owoców leśnych, zawierające polifenole, konieczne jest w celu zmniejszenia poziomu lipoprotein o niskiej gęstości. Substancje te przyczyniają się do poprawy krzepliwości krwi, a także stymulować produkcję cholesterolu HDL o 10-15%. Obniżenie poziomu „złego” cholesterolu pozwalają borówka, jagoda, żurawina, aronia, i granaty, winogrona i inne owoce z sokiem słodko-kwaśnym.

Rośliny strączkowe uzupełnienia braku białka w diecie

Podczas diety mającej na celu zmniejszenie poziomu cholesterolu, lekarze często zaleca się ograniczenie do minimum stosowania białka zwierzęcego – mięsa, jaj i produktów mlecznych. Wielu pacjentów mogą swobodnie decydować, aby przełączyć się do diety wegetariańskiej, która ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia oraz na poziom cholesterolu we krwi w szczególności. Zrekompensować brak białka może zawierać w diecie fasoli – fasola, groch, soja, ciecierzyca, fasoli mung, fasoli mung i innych roślin, które zawierają duże ilości białek roślinnych. Procent niektóre z nich nie są tylko same, ale wyższa od zawartości mięsa związków białkowych.

Wystarczająca ilość białka można uzyskać z pokarmów roślinnych

Czego nie robić, aby obniżyć poziom cholesterolu

Wielu ludzi, którzy mają predyspozycje do chorób układu krążenia, są bardzo zależało na wszystko, co jest związane z cholesterolem, aw próbie normalizacji zmianę diety z jednej skrajności w drugą.

Popularyzacja wszystkich „tłuszczu”, która doświadczyła boom w Ameryce i Europie pod koniec 1980 i na początku 1990 wykazały, że ilość tłuszczu w diecie nie ma bezpośredniego związku z wysokim poziomem cholesterolu i częstość występowania miażdżycy. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaż dużej ilości mięsa o niskiej zawartości tłuszczu, ryby, mleko i inne produkty, występowanie otyłości, oraz ataków serca, udarów i innych zaburzeń serca i naczyń krwionośnych, jest wciąż wysoka. W tym samym czasie we Francji, gdzie miłość i stale konsumować masła i tłuszczów roślinnych, poziom zdarzeń sercowo-naczyniowych jest kilkakrotnie niższa. Oznacza to, że tłuszcz w diecie sama w sobie nie jest czynnikiem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu.

0. Dobre tłuszcze powinny zawsze być zawarte w diecie

W celu całkowitego wyeliminowania tłuszczu z diety, w tym olejów roślinnych (z oliwek, słonecznikowy, kukurydziany), może spowodować, że organizm więcej szkody niż pożytku. Tłuszcze – są istotne z punktu widzenia biologii, czynników, które pozwalają utrzymać zdrową skórę, włosy i paznokcie. Są one istotne w metabolizmie energii w komórkach, wspomaga nerwowy i wyższą aktywność mózgu. Dlatego w diecie człowieka, nawet przy wysokich poziomach cholesterolu, mogą występować w postaci przydatnych tłuszczów naturalnych olejów roślinnych. Ale tłuszcze zwierzęce – smalec, wieprzowina, tłuste wołowina, jagnięcina, smalec – najlepiej unikać.

Pomimo faktu, że w żółtku jaj i masła występuje wystarczająco wysoki poziom cholesterolu, nie odmawiają pełni potrzebują od e cichych produktów. Po tym wszystkim, z wyjątkiem lipoprotein, zawierają one cenne wielonienasycone tłuszcze, witaminy A, E i B, które mogą obniżyć poziom cholesterolu we krwi i normalizacji metabolizmu lipidów.

Jak szybko obniżyć poziom cholesterolu:

Do filmu wideo. Aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, konieczne jest opieką młodzieży ciała, przestrzegać diety i dostarczają organizmowi realną ćwiczenia. W tym stanie, ludzkie ciało zaczyna mechanizmy zapobiegające patologiczne zmiany w metabolizmie i normalizuje pracę wszystkich narządów i układów.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...