Chiny Rose – pokój odmiana hibiskusa ogród

Zawartość:

Rośliny domowe stały się nie tylko przedmiotem fascynacji, ale także jednym z narzędzi projektowania wnętrz. Jednak udekorować swoje domy z zielonych krzewów, drzew i winorośli, nie wymyślić. Tuż przed zrobiliśmy to intuicyjnie, na zasadzie „jak – nie podoba”. Dzisiaj, nawet specjaliści od aranżacji wnętrz z użyciem strona Kwiaty jako dodatkową dekoracją, a biorąc pod uwagę kształt, rozmiar i kolor. Ale wiele z nich nadal polegać na swoich instynktach i własnego gustu.

load...

Ktoś preferuje miniaturowe krzewy kwitnące, dopasowanie na parapecie, dostaje przyjemność z kontemplacji kaktusa spiny, a ktoś dekoruje swój dom prawie prawdziwe drzewa. A jeśli nadal kwitnie drzewo … To takie zielone zwierzęta, rosną do wielkości miniaturowych drzew i raduyuschem gospodarzy otoczonym zielenią i eleganckie kolory, porozmawiamy. Ten hibiskusa, znany wielu jako chińska róża. Co to za roślina? Jest to trudne do uprawy w domu? Co on potrzebuje opieki? Jak osiągnąć stały rozkwit? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Portret Botaniczny

W rzeczywistości, takie jak róże hibiskusa ma znaczenia. Jest to wiecznie zielony krzew z rodziny Malvaceae, która może osiągnąć wysokość trzech metrów. Jednak w ogrodnictwie kryty wspólnych nisko rosnących odmian tego gatunku. W dzikiej hibiskusa rośnie w Azji Południowo-Wschodniej, na Wyspach Pacyfiku, na Południowym Kaukazie, na Krymie, w Kazachstanie, w Europie Zachodniej, w południowej Ukrainie iw Polsce na Dalekim Wschodzie. W krytym ogrodnictwa wspólnego widzenia, znany jako Chińczyków wzrosła. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj hibiskusa pochodzi z Chin i Indochin. W Malezji jest powszechnie uznawana za symbol narodowy, a nawet przedstawiany na monetach. Nawiasem mówiąc, Malezji hibiskusa nazywa Bungarayya .

Ketmia róża chińska jest wyprostowany bylina zimozielony z zdrewniałe łodygi i elegancki ciemny zielony liści. Nawet bez kwiatów, on zachowuje dekoracyjny wygląd, a okres kwitnienia jest po prostu nie do odparcia. Kwiaty ma duże, jeśli nie ogromny, i może osiągnąć szesnaście centymetrów średnicy.

load...

Początkowo chiński Rose był reprezentowany przez kilka gatunków z czerwonymi kwiatami, różniących się jedynie wielkością i odcieni. Dziś, dzięki staraniom hodowców, istnieje około trzysta odmian tego gatunku z kwiatów o różnych kształtach i kolorach. Wśród nich są rośliny z prostych, dwu- i półpełnych kwiatów. Istnieją odmiany o kwiatach w różnych odcieniach czerwieni – od różowego do purpury. I nie są to rośliny z żółte, białe, a nawet fioletowe. Istnieją odmiany z kwiatów hibiskusa niezwykły kolor – ciemnym miejscu u podstawy płatków. I niektóre odmiany z Chin wzrósł nawet nietypowych dekoracyjnych liściach z białym, czerwonym lub kremowy plam lub smug na tle ciemnej zieleni.

W skrócie, chińska róża jest zasłużenie cieszył sukces w Kwiaciarstwo ogrodnictwie. Dlatego fani tego spektakularnego kwiatka staje się coraz bardziej i bardziej. I, oczywiście, nowi właściciele nie są uzasadnione pytania o zawartości Chińczyków wzrosła w domu. Jaka powinna być troska o tej rośliny?

Konserwacja i pielęgnacja

Pielęgnacja doniczkowe kwiat, który nie powoduje wiele problemów. Chiński Rose odnosi się do ogrzewania i instalacje świetlne kochający. Dlatego trzeba rozwijać go w pokoju z jasnym ale rozproszonym świetle, jak bezpośrednie światło słoneczne może powodować oparzenia przetarg liści. Podczas cieplejszych miesięcy, zakład może być trzymane na zewnątrz, w ruchu garnka z kwiatem na werandzie, balkonie lub w ogrodzie. W rzeczywistości, chińska róża jest dość skromny dom roślina, która wymaga minimalnej konserwacji. Jednak dla udanej uprawy i okresowych kwitnieniu należy przestrzegać kilku zasad.

  • Podlewanie

Specjalny tryb nawadniania, roślina ta nie jest wymagana. Jedyną rzeczą, która powinna być stosowana – terminowe i intensywność nawadniania. W okresie czynnym (wiosną i latem) jest Houseplant podlewane obficie osiągnięcia zwilżenie wszystkich ziemnych śpiączki. Niedopuszczalne jest, suszenie z ziemi w doniczce, co może prowadzić do zrzucania pączków i kwiatów więdnięcia. Częstotliwość podlewania zależy od wielkości roślin i zakresu doniczce. Młode rośliny należy podlewać częściej, ponieważ gleba w stosunkowo małych doniczkach wyschnąć szybciej. W zimie, roślina przechodzi w stadium spoczynku i opieki jest utrzymanie temperatury i umiarkowanego podlewania.

Podlewanie supernatant Hibiscus lub filtrowanej wody o temperaturze pokojowej. Na początku kwitnienia wody do podlewania powinna być ciepła, ale podczas rozkwitu chińskim wzrosła i nadal wymagane dodatkowe opryski. Pożądane jest, aby rozpylać roślin, w przypadku, kiedy powietrze wewnątrz jest suche – dojrzewania owoców i sezonu grzewczego.

  • Posypanie

Prawidłowa pielęgnacja roślin domowych obejmuje ich okresowej opatrunku. Fed chińska róża wodnych roztworów złożonych nawozów. W okresie wegetacji i pączkowanie odpowiedni nawóz pogłównie dla roślin kwitnących. Dawka i częstotliwość karmienia jest obliczana zgodnie z instrukcjami dla poszczególnych leków. Ale jest też przydatny do nawożenia hibiskusa i domowych środków zaradczych.

Doświadczeni hodowcy jak nawożenia zaleca się stosowanie słabych roztworów cukru we krwi i odstojnika. Do wytwarzania cukru rozpuszcza opatrunku pół łyżeczki w szklance wody i zapłodnienia rośliny około raz na dwa tygodnie. Stosowanie organicznych nawożenie krwi pozostałego mięsa po rozmrożeniu cieczy lub wody, w której mycia świeżego mięsa.

  • Hodowanie i przycinanie

Chiński Rose potrzebuje okresowej transplantacji, który przeprowadza się na wiosnę. Przeszczepów się pulę powiększeniu i przygotowania nowego gleby zalewania, składająca się z czterech części ziemi sod, trzyczęściową liści terenu, próchnicy oraz jedną część jednej części piasku. Dopuszczalny substancją i sposób przesadzania, w którym roślina jest przenoszona do nowego naczynia z grudki ziemi. Pusta przestrzeń w naczyniu wypełnionym mieszaniną torfu przygotowane i go szczelnie. Im starszy kwiat, tym mniej prawdopodobne jest przeszczepione, ale jest corocznie aktualizowany glebę w doniczce, usuwając jej górną warstwę i podsypaya świeżej ziemi.

Po przeszczepie, hibiskus koniecznie wyciąć. Jednocześnie trochę skrócić wszystkie oddziały i mocno rozciągnięte out pędy przycina się o jedną trzecią. Takie przycinanie sprzyja pojawianiu się młodych pędów, które następnie pojawiają się pąki. Jeśli Chińczycy nie przyciąć różę, kwiat nie będzie, bo pąki kwiatowe są położył go na młodych pędach.

Reprodukcja

Home hibiskusa można rozmnażać przez sadzonki lub nasiona. Jednakże, w ogrodnictwie wewnętrznej jest najczęściej stosowaną metodą rozmnażania wegetatywnego, namnażania nasion, bardziej odpowiednie przy hodowli. Na rozmnażanie przez sadzonki róży użyć zielone, neodrevesnevshie pędy, które są cięte w połowie i na koniec lata.

Sadzonki wierzchołkowe wziąć tylko nowe pędy wzrostu. Każde doprowadzenie sadzonki powinny być dwa lub trzy międzywęźla (liść wzrostu Tochi). Cięcie liści pędów z usuniętymi i sadzonki są ukorzenione w mini-teplichke. Z tego cięcia jest obsadzony w łatwy luźnego podłoża i pokryte małym przezroczystym pojemniku – słoju, plastikowym pojemniku lub plastikowym worku. Zwykle trwa około miesiąca od sadzenia aż do korzeni.

Ukorzenione sadzonki są przesadzane do małych doniczek o średnicy siedmiu do dziewięciu centymetrów. Ziemi wokół sadzonki zagęszczony i rośliny nawadniano ciepłej wody. W procesie wzrostu i rozwoju młodych roślin szczypta verhushechki jego pędów bocznych, co przyczynia się do bujnej koronie i na początku kwitnienia hibiskusa. Rok później, młode rośliny są przesadzane do nowej puli.

Błędy w pielęgnacji

Chiny Rose uważany jest za roślinę o niskiej konserwacyjnych, które rzadko choruje i jest dotknięte przez szkodniki. Jednakże, jest to niewłaściwe pielęgnacji często staje się przyczyną pewnych chorób i powstawaniu szkodliwych, takich jak pajęczaki, mszyce, mączlików i eriococcidae. Pozbądź się pasożytów tradycyjnej pielęgnacji roślin doniczkowych sposób.

Liści i łodyg przemyto roztworem mydła lub infuzji tytoniu i potraktowano specjalnych środków owadobójczych. W ciężkich przypadkach również zaleca się przeszczepić chiński wzrósł w świeżej zalewania gleby. Spaleni słońcem liści posmarować słabym roztworze syropu cukrowego. Nawiasem mówiąc, ta procedura nie prowadzi wyłącznie do przywrócenia instalacji, ale także mogą być wykorzystywane jako sposób podawania dolistnego.

W ogóle, jeśli dla Chińczyków wzrosła ostrożność pomogą, będzie żyć na co najmniej dwadzieścia lat i przez cały ten czas będzie można rozkoszować się jego wspaniała kwitnienia. Powodzenia!

load...