Chińska róża. Jak rozwijać go w domu?

Zawartość:

Hibiskus jest uważana za miejsce narodzin Chin. Dlatego ludzie z tego kwiatu jest nazywany chińskiego wzrosła. Również roślin można znaleźć w Indiach Zachodnich i Polinezji. Niektóre gatunki rosną w Afryce i Ameryce Południowej. W Malezji hibiskusa jest narodowy kwiat – to pączki symbolizują kobiecość.

load...

Pod koniec XVIII wieku, kwiat został przywieziony do Europy, a stamtąd do Rosji, gdzie wzrosła natychmiast podbił serca ogrodników Chińczycy. Roślina jest duża tuleja, w dobrych warunkach, osiągając 3 m wysokości. Młode zielone róże macierzystych, starszy dostaje, duża powierzchnia bagażnika staje woody tekstur. Pozostawia jasnozielony kolor o błyszczącej powierzchni, kwiatostany w postaci dzwonów o średnicy 10-12 cm. Kolor pąki zależy bezpośrednio od odmiany roślin (z białego na fioletowy lub bordowym).

W domu jest rzadko zdarza się znaleźć różne kolory pąków. Zwykle jest czerwone, żółte i różowe lub dzwony, kwitnienia nie więcej niż 2 dni. Jednak krótki czas kwitnienia korzystnie kompensuje jego częstotliwość. Jeśli Rose czuje się dobrze w swoim mieszkaniu, jej uprawa nie przyniesie ci żadnych problemów – rzuci kwiat pączek zarodku w ciągu sześciu miesięcy.

Jakie warunki trzeba piękno róża dla obfitego kwitnienia? Jak dbać o nią i jakie choroby są najbardziej niebezpieczne dla niej? Razem, starajmy się zrozumieć wszystkie te subtelności. Zaczniemy jak zwykle od samego początku – od hodowli.

Hodowla tajemnice hibiskusa

Warto zauważyć, że rośnie hibiskusa własny nie jest trudne. Mnoży się przez dwa sposoby: poprzez nasion lub sadzonek. Ta ostatnia metoda jest najbardziej optymalna dla amatorów, ogrodnicy. Najlepszą porą do hodowli – wiosna (kwiecień-maj).

load...

Tak więc, od czego zacząć rosnące róże w domu? Odciąć małą gałązkę z górnej części rośliny dorosłej. Pożądane jest, aby przeszczep miał 2-3 pary liści. Teraz przygotowania mieszaniny gleby – wymieszać równe części torfu i piasku. Pot wybrać mały, ale głęboki, ponieważ system korzeniowy roślin rozwija się dość szybko.

Konieczność zastosowania odwadniający (gliniec), który jest ułożony na dnie garnka dwóch centimetric warstwy. Następnie wylano do pojemnika jednej trzeciej gleby umieścić rozetę tyłu i lekko rozprowadzić resztę sposób. Aby pozwolić korzeni szybsze hibiskus, pokrycie słoik, tworząc efekty cieplarniane.

Podlewania drzewko potrzebne co 4-3 dni, po prostu dodanie wody do miski. Kwiat będzie ustalić, ile płynu trzeba go pić. Po hibiskusa pustym nowego liścia, bank może zostać usunięte. To jest to – myślę, że poradził sobie z reprodukcją.

Jest też inny sposób sadzonek ukorzenienia. Cięcia pręcie umieścić w szklance wody oczyszczonej, wcześniej rozcieńczano w nim specjalnego proszku – kornevin co sprzyja szybkiemu wygląd korzeni. Po gwintu korzenie opletut kubka rozety trzecie mogą być przeszczepione do ziemi. Obie metody są dobre do hodowli w domu. Który z nich wybrać, to tylko ty.

Optymalne warunki do uprawy

  • Podlewanie

W gorącym sezonie zabiegi wodne powinny być obfite. Dla lepszego wykorzystania oczyszczonej, deszczu lub nawadniania odstępie (także wstępnie rozmieszczonych) wody. Nie możemy pozwolić, gleba wysychaniem, należy zwrócić uwagę na jej stan i nawilżają, ile potrzeba. W przeciwnym razie roślina zacznie spadać liście uschnie i umrze. W zimie, zmniejszyć podlewanie – raz w tygodniu jest zupełnie wystarczające;

  • Posypanie

Top dressing jest przeprowadzane w okresie wzrostu (kiedy roślina jest młoda), a podczas każdego kwitnienia. Nawóz stosuje się raz na tydzień. Może to być wermikompost – płynny nawóz organiczny. Lub jakiekolwiek inne, przeznaczone do instalacji wewnątrz i rozcieńczyć zgodnie z instrukcją. Przed zakupem należy sprawdzić u sprzedawcy;

  • Oświetlenie

Chiński Rose lubi jasne miejsca, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Dlatego też wybrać miejsce dla niego, na podstawie tych parametrów. Jeśli lampka nie wystarcza, roślina może nie kwitną lub stracić więcej nieotwarte pąki;

  • Temperatura

Optymalna temperatura – 20-25 stopni. W zimie nie powinno spaść poniżej 12 stopni. Jeśli to możliwe, podejmują rozety na zewnątrz balkon, ganek lub podwórku. W zbyt ciepłym i suchym powietrzem hibiskusa wrażliwego na opryskiwanie liści. Dlatego ta procedura jest najlepiej zrobić wcześnie rano lub po zachodzie słońca.

Transplantacja Chińczyków wzrosła

Pierwsze 5-6 lata życia Chińczyków wzrosła w rocznych potrzeb przesiedleń. Dorośli również rośliny są przesadzane co 3-4 lata, a rozprzestrzenianiem systemu korzeniowego. Transplant odbywa się wczesną wiosną. Starter musi być złożony z humus, glinka arkuszy i do darni ziemi w proporcji 1: 1: 2. Ponadto do mieszaniny gleby, to pożądane jest dodanie nawozu drobiu i piasku.

Przed przesadzania roślin, wyciąć korzenie roślin sistemy.Vetki również potrzeba cięcia – niezwłocznie po ich przesiedlenie skrócić o jedną trzecią. Wszystkie te manipulacje dadzą impuls do powstania młodych pędów i obfitego kwitnienia. Ponadto, ponieważ roślina wytwarza piękne i zadbane koronę.

Młode rośliny nie są tworzone koronę przycinanie i polewa wskazówek strzelania. Po zabiegu należy umieścić hibiskus w dobrze oświetlonym miejscu i obficie podlać. Z zastrzeżeniem wszelkich warunków niezbędnych w roku będziesz żył na parapecie okna i piękne kwitnące drzewa.

Chińska róża kwitną głównie wiosną i latem. Jeśli chcesz przesłać kwitną w zimie, spędzić przeszczep do końca maja. Do tego czasu, aby stworzyć sztuczną roślin spoczynku: umieścić w cieniu i mało podlewania. Po przeniesieniu należy wyciąć górną i zająć się jak zwykle. W połowie lipca, przycinanie powinno być powtórzone. Po upadku zakładu będzie wypuszczać nowe pąki, kwitnienia rozpocznie się w październiku i potrwa przez całą zimę.

Co szkodniki zagrażają rośliny?

Każda poważna choroba hibiskus nie zagrażają. Jednak może zaatakować niektóre szkodniki. Opieka chiński wzrósł w tym przypadku musi być wyjątkowy. Tak więc, w jaki sposób pozbyć się szkodników?

  • Chmielowiec

Bardzo mały owad, ledwie zauważalne bez lupy. Ten czerwony pająk osiada na spodniej stronie liści i wikła je ze swoją pajęczynę. Można zauważyć gołym okiem. Roztocza jest szczególnie niebezpieczne dla tych roślin, które spędzają dużo czasu na zewnątrz lub w bardzo ciepłym i suchym miejscu. W pierwszym objawem choroby mogą być leczone za pomocą konwencjonalnej instalacji z wodą i mydłem. Jeżeli szkodnik jest już w pełni zaatakowany kwiat, to lepiej jest użyć roztworu środka owadobójczego;

  • Mszyca

Ten szkodnik preferuje zaatakować jeszcze nie ujawniać pączków i młodych pędów. Propagowane przez mszyce bardzo szybko, jeśli nie brać terminowe działania w ciągu kilku dni w zakładzie będą żyć całych kolonii mszyc. Aby poradzić sobie z mszycami, można użyć rozpylanie roztworu zawierającego siarczan, który jest sprzedawany w każdej kwiaciarni.

Wiedząc dokładnie, jak dbać o siebie róży, to na pewno osiągnąć swój prawidłowy rozwój i kwitnienie. Uwierz mi, roślina ta zajmie poczesne miejsce w swojej kolekcji.

load...