Child Support – 2016 – 2017 roku

„Ludzie spotykają się, ludzie się zakochują, ślub …”, ludzie rozwodzą się, ludzie nie zgadzają … a dzieci są. Niestety, często jest to, że dzieci muszą płacić za błędy dorosłych. Ten artykuł nie będzie argumenty o tym, czy poprawnym rozwiązaniem jest, aby utrzymać rodzinę razem dla dobra dziecka. Więc fakt skonsumowane, a jej rodzice rozwiedli się. Ponadto, często pojawia się pytanie o alimenty. To, co zostanie omówione poniżej.

load...

Zgodnie z prawem, rodzice polska Federacja powinna wspierać swoje dzieci, aż do osiągnięcia pełnoletności z nich. Jak jest utrzymanie dziecka nastąpi, rodzice są wyznaczane niezależnie, najważniejsze, że interes dziecka nie cierpi. To samo dotyczy sytuacji, gdy rodzice są rozwiedzeni, a dziecko pozostaje z kimś – każdy z nich (głównie z matką).

Niektórzy ludzie uważają, że po rozwodzie, alimenty trzeba ładować w sądzie. Jednak to jest – czysta ułuda. W przypadku, gdy ty i twój mąż byli w stanie zachować zdolność do dialogu i gotowi, aby rozwiązać ten problem polubownie, masz pełne prawo do zawarcia umowy w sprawie zamówienia zawartości Twojego dziecka bez chodzenia do sądu. Aby umowa zyskał moc prawną, trzeba zapewnić go w dowolnym notariusza.

Jeśli świat nie rozwiąże problemu

W przypadku, gdy nie są w stanie dojść do porozumienia, konieczne jest, aby zebrać alimenty w sądzie. Aby to zrobić, musisz zebrać szereg dokumentów:

  1. Kopie świadectw małżeństwa i rozwodu.
  2. Odpis aktu urodzenia dla każdego dziecka, dla których wsparcie dziecko zebrane.
  3. Informacja o tym, że dzieci są na utrzymaniu.
  4. Formularz zgłoszeniowy. Próbka zazwyczaj jest w sądzie.

Z tych dokumentów trzeba będzie wystąpić do sądu ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego lub jeżeli miejsce zamieszkania jest nieznane, w miejscu ostatniego znanego miejsca zamieszkania pozwanego.

load...

Kwota konserwacji

Oczywiście, nie możemy ignorować, a więc pytanie, w jaki sposób kwoty wsparcia. W takim przypadku, jeśli rodzice nie mógł zgodzić się na własną rękę, wysokość alimentów należnego zostaną również ustalone w sądzie. Kwota konserwacji mogą się różnić, niekiedy dość znacznie, i – ponieważ to zależy od kilku czynników:

  • Liczba dzieci.

Dla jednego dziecka, zazwyczaj zebrane przez sądy to jedna czwarta wynagrodzenia dla dwojga dzieci – jednej trzeciej zarobków, a dla trzech lub więcej dzieci – połowa wynagrodzenia.

  • Respondent dochód.

Procent wielkość wynagrodzenia odliczane od rodzica jako alimentów można zmniejszyć lub zwiększyć albo – w zależności od konkretnych okoliczności w danym przypadku.

W niektórych przypadkach, sąd może zarządzić alimentów, której wielkość nie zależy od zarobków. Kwota utrzymania w tym przypadku jest ustawiony na stałą walutę pieniężną. Czasami to jest najlepszym rozwiązaniem, aby otrzymać alimenty. 2017, w której zdecydowano takiej uchwały wykazały skuteczność takich płatności.

Z reguły taka decyzja sądu jest w przypadku tego rodzica, który jest zobowiązany do płacenia alimentów:

  • Brak stabilnych dochodów.

W dzisiejszych czasach nie są rzadkie sytuacje, w których wynagrodzenie jest podane „w kopertach”, lub rodzicem dorywcze lub dojazdy do pracy w systemie zmianowym, w innych regionach kraju. W takich przypadkach, sąd wyznacza ściśle określoną kwotę, że pozwany jest zobowiązany do zapłaty miesięcznych alimentów. Nie jest już rzadkością jak alimentów, w 2016 roku kwota ta wynosiła 3500 rubli dla każdego dziecka. W 2017 roku wzrosła do 4000 rubli.

  • Zarobki w walucie obcej.

Ponadto, sąd może nakazać pozwanemu płacić alimenty w wysokości ustalonej w przypadku tej części wynagrodzenia on otrzymuje się w postaci dowolnych towarów lub walucie obcej.

Wielkość takiej ustalonej wysokości alimentów sąd określa, w możliwość utrzymania dziecka swojego starego standardu życia, biorąc pod uwagę sytuację finansową jako z jednej strony, a z drugiej strony, jak również biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, które mogą mieć wpływ i zasługują na uwagę.

Wszystkie źródła dochodów rodziców

Zbyt wielu ludzi wierzy, że kwota alimentów jest określana przez ilość tylko płace. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Ilość utrzymania jest obliczany w zależności od łącznej dochodu respondenta. Biorąc pod uwagę te źródła dochodu, jako dodatkowe miejsce pracy, indywidualnych działań przedsiębiorczych, przychody z wynajmu pomieszczeń, dziedziczenia i tym podobne.

Jednak śledzić wszystkich źródeł dochodu jest wystarczająco trudne, więc jeśli coś uświadomić sobie dodatkowego dochodu małżonka. I chcesz dzieci, aby uzyskać należne im udział, należy jak najszybciej poinformować o tym fakcie biura komorników.

Dodatkowe koszty dla dziecka

Jednak wszyscy rodzice wiedzą, że dziecko – to jak nieprzewidywalnym zjawiskiem naturalnym. I nigdy nie można czekać na pewien dokładnie czego się spodziewać od nich jutro. Niestety, dzieci są często chore, a nie zawsze ta choroba jest prosty zimno. Albo istnieje konieczność, aby wysłać dziecko do ośrodka zdrowia lub po prostu na wakacje, przygotować się do szkoły i innych sytuacjach.

Co do zasady, jeśli rodzice rozwiązać ten problem poprzez negocjacje. Jeśli nie jesteś w stanie się zgodzić, można iść do sądu pozew do odzyskania od pozwanego dodatkowej gotówki.

Jesteś zobowiązany do dostarczenia sądowi wszystkich kontroli, kopie dokumentów potwierdzających fakt, że naprawdę musiał ponieść dodatkowe koszty dla dziecka. Co do zasady, jeśli sąd uzna, że ​​te dodatkowe koszty były za dziecko naprawdę potrzebuje, on decyduje o roszczenia o zwrot kwot już wypalonego i zobowiązuje pozwanego w przyszłości uczestniczyć w dodatkowych kosztów dla dziecka.

Jednak należy pamiętać, że jeśli twój mąż będzie regularnie płacić alimentów i uczestniczyć w wychowaniu swoich dzieci, to automatycznie dostaje prawo do otrzymania wsparcia na starość ze swoich dorosłych dzieci. Dlatego też, jeśli współmałżonek nie płaci alimentów, a nie inny sposób uczestniczyć w życiu dziecka, należy naprawić to udokumentowane.

Wszystkie te czynności zajmują dużo czasu i wysiłku. Tak, staramy się negocjować polubownie. A w każdym razie nie rozwiązać problem przed dzieckiem. Po tym wszystkim, może poczuć się jak bardzo zwykłej małej zmiany …

load...