Chemiczne prostowanie włosów

Wiadomym jest, że kobieta – będąc całkowicie nieprzewidywalne. Dziś kobieta może wyglądać, a następnego dnia – jest inny. To samo odnosi się do włosów. Osoby z prostymi włosami kręconymi snu o których charakter i obdarzona pięknymi kręconymi włosami, za wszelką cenę, chce mieć proste włosy. Proste włosy kręcone nauczyli się robić wiele wieków temu. Ale z kręcone aby skierować stało się możliwe dopiero niedawno.

load...

W sumie istnieją dwa technologia prostowania włosów:

 • Chemiczne prostowanie włosów
 • Termiczne prostowanie włosów

Prostownice do włosów stosować termicznie gorące grzebienie, curling-żelazka. Grzebienie są zazwyczaj wykonane ze stali lub mosiądzu i elektryczne lub konwencjonalne. I więcej zęby w grzebieniu – lepiej wyprostowane włosy. Ponadto istnieją grzebienie i curling-żelazka. Najtańsze żelazka są wykonane z płyt metalowych. Takie żelazka znacznie uszkodzić włosy, zwłaszcza jeśli często korzystać z tego narzędzia. I żelazka z płytkami ceramicznymi są droższe, ale szkoda z nich jest znacznie mniejszy. Również do prostowania, można użyć zwykłej suszarki do włosów, ale ta metoda jest bardzo krótkotrwały.

Włos chemicznego prostowania coś znaczy w istocie podobny do trwałej ondulacji, włosy tylko w końcu nie zawija, wyprostuj i vice versa. Po pierwsze, na włosach zastosowano specjalny skład chemiczny, a następnie procedury zamka i wreszcie – klimatyzację. Tę procedurę stosuje się w zasadzie dwa Odczynnik:

 • Wodorotlenku sodu. Substancja ta pomaga w otwarciu naskórka włosów przenikającym jego korowej warstwy, a następnie zmiękcza się włosy, zmieniając jej strukturę. Środki chemiczne więcej jest wodorotlenek sodu, tym silniejszy jest wpływ wygładzania, a także silniejszy zostaną uszkodzone włosy. Stosuje się środki, za pomocą wodorotlenku sodowego do bardzo ograniczonej loki.
 • Tioglikolan amonu. Jednak ten chemiczny zwany rozkurczowo. Działa jak wodorotlenek sodu, tioglikolan amonu działania, ale o wiele mniej dotkliwe. Dlatego też produkty zawierające ten związek chemiczny stosowany zbyt prostowania kręcone włosy.

Chemicznie prostowane włosy pozostaną na zawsze prosto. Chyba korzenie jak odrost włosów będą kręcone, więc następnym razem na 2-3,5 miesięcy, aby poprawić wynik. I prostowanie re-chemiczna nie regenerować tylko korzenie włosów.

load...

Przed wyruszeniem do prostowania chemicznego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 • Procedura ta jest najlepiej pozostawić profesjonalistom, ponieważ chemikalia psuje włosy. Wykwalifikowana osoba może nie tylko brać pod uwagę strukturę włosa i ocenić ich ogólną kondycję, ale również, aby wybrać właściwe narzędzie do chemicznego prostowania włosów i czasu niezbędnego do skutecznego prowadzenia postępowania.
 • Za cienkie, łamliwe włosy są odpowiednie tylko lekka wersja prostowania chemicznego, a obcisłe obcisłe loki wymagają większego wpływu.
 • Można poddać włosy i osobną witrynę prostowania – na przykład tylko frędzle lub z tyłu głowy.
 • Nie jest konieczne, aby przejść do prostowania chemicznego po trwałej ondulacji, ponieważ działanie chemiczne silnie wpływa na włosy.
 • Po zabiegu włosy wymagają szczególnej opieki i rehabilitacji.
 • Po prostowaniu chemicznym podczas mycia szamponem włosy należy wysuszyć bez używania suszarki do włosów, która jest w naturalny sposób.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić prostowanie chemiczne włosów, to czytaj dalej.

Jak zrobić chemiczne prostowanie włosów?

Tak, chemiczne prostowanie włosów odbywa się w następujący sposób. Najpierw suche grzebień podzielony na pasma, a następnie nakłada się środek chemiczny, zawierającej wodorotlenek sodowy lub tioglikolany amonu. Wybór środka zależy od stopnia kręcone włosy.

Jeśli używasz narzędzia do chemicznego prostowania włosów na bazie wodorotlenku sodu, włosy nie muszą wstępnie traktować szampon. A jeśli te same środki są wykorzystywane na podstawie tioglikolanu amonu, moszczu myciu włosów szamponem pierwszy.

Włosy zaczyna uchwyt z tyłu. Jeśli używasz silne środki chemiczne, najpierw użyć bazę, która działa jak Vaseline śmietaną. Krem chroni skórę głowy przed oparzeniami chemicznymi. A jeśli nie używać zbyt wiele środków, które można zrobić bez fundamentów. Ponadto specjalny szczotki do włosów i grzebienia zastosować krem ​​ochronny, który chroni włosy się przed nadmiernym narażaniem na działanie szkodliwych związków chemicznych i dopiero stosowanych chemikaliów. Po pewnym czasie, włosy są dokładnie przemyto dużą ilością gorącej wody, a następnie potraktowano za pomocą specjalnego narzędzia, ustalające wyniki rektyfikacji i neutralizuje działanie czynnika chemicznego. Sposób obejmuje neutralizowanie pH i utlenianie, redukcję, która podczas użytkowania środek chemiczny jest znacznie zwiększona, co może prowadzić do pęcznienia i dalszego niszczenia włosów. Potem włosy myje się ponownie w dokładnie ogrzewano i osuszono w ręczniku i ręczniki najlepiej jest użyć frotte. Dopiero po tych krokach, przejdź do stylizacji włosów.

Jakie środki są stosowane do chemicznego prostowania włosów?

Podczas prostowania włosów za pomocą chemicznych powszechnie stosowane następujące środki:

 • Chemikalia do prostowania chemicznego
 • Neutralizator
 • Szampony, które są specjalnie zaprojektowane do prostowania chemicznego.
 • Specjalny krem ​​ochronny.
 • Klimatyzatory do prostowania włosów.

Różne narzędzia używane do chemicznego prostowania włosów, istnieje tak wiele. Ale wszystkie z nich można podzielić na kilka podstawowych typów. Na dwóch z nich w tym artykule mówiono – to znaczy na podstawie tioglikolanu amonu i oparte na wodorotlenku sodu. Fundusze te są coraz częściej wykorzystywane. Ale istnieje kilka rodzajów chemikaliów – na podstawie sody kaustycznej i guanidingidroksida oparte.

Narzędzia oparte na sody kaustycznej – najsilniejszy. A szkoda one powodować, że włosy dużo, chociaż wynika z wpływu tych środków w najbardziej zauważalne. Stężenie roztworu sody kaustycznej do prostowania chemicznego może wynosić od 5 do 10%, w zależności od różnych warunków i czynników prostowania włosów. PH przy użyciu narzędzi na bazie sody kaustycznej może być w zakresie od 10 do 14, a powyższy składnik aktywny – narzędzie szybciej działa, ale także większa będzie uszkodzenie przez prostowanie.

Narzędzia oparte na guanidingidroksida powodować włosom trochę mniej szkód niż sody kaustycznej, ale ich efekt jest słabszy. Takie środki odtłuszcza skórę głowy, więc w przypadku stosowania takich środków powinna być zarówno przed jak i po zastosowaniu preparatu wykorzystać specjalne odżywki.
Jak już wspomniano wcześniej, w tym artykule, użycie chemicznych prostowania podstawy ochronną. Stosować krem ochronny do całej powierzchni skóry głowy palcami. I pamiętaj, aby użyć krem do szyi, po czole, pod uszami i nad nimi. Krem ochronny pełni funkcję bariery ochronnej chroniącej skórę przed oparzeniami chemicznymi.

Również neutralizatory wykorzystywane w procesie chemicznego prostowania włosów, które są zaprojektowane, aby zatrzymać działanie chemikaliów i przywrócić normalną równowagę pH we włosach.

Jaki jest Goldwell?

Jeśli zdecydujesz się wyprostować włosy z chemikaliów, masz zapewne wiele o tej procedurze, czytać i natknąć się na termin taki jak chemicznego prostowania włosów Goldwell. Co to jest ta koncepcja?

Tak, Goldwell – to japońsko-niemiecka firma, która opracowała specjalną technologię chemicznego prostowania włosów. Technologia ta nazywana jest trwały. Ze względu na trwałe prostowanie włosów uzyskuje gładkość i połysk prostowania włosów, a efekt chemicznego prostowania włosów Goldwell trwa do 9 miesięcy. Jeśli zdecydujesz się uciekać do trwałego prostowania włosów, można poprosić w kabinie, domu zdjęciem chemicznego przed i po zabiegu prostowania włosów. Zauważysz, że twoje włosy nie tylko wyglądają gorzej, ale przeciwnie, proszę spojrzeć zdrowy blask i doskonałą gładkość. Goldwell zakłada dość miękkie prostowanie włosów, dzięki czemu możliwe staje się farbowanie włosów w dniu procedury sprostowania.

Jedynym minusem na prostowanie włosów technologii Goldwell – czas trwania procedury. Tak więc, między pierwszym a ostatnim myciu głowy może zająć nawet 9 godzin. To wszystko zależy od długości włosa – im dłużej, tym dłużej procedurę sprostowania.

Prostowanie technologii Goldwell:

 • Może być stosowany jako w naturalnie kręcone włosy i po trwałej.
 • Włosy po tej procedurze są idealnie proste i gładkie, zachowały swój naturalny zdrowy blask.
 • Włosy, które uległy prostowanie chemiczne, kręcone znowu nie będzie.
 • Całkowicie stracił „puszystości” włosów. Wyglądają one cięższe.

Struktura środków do prostowania włosów za pomocą technologii Goldwell obejmuje takie leczenie i opiekę komponenty, takie jak:

 • Proteiny jedwabiu
 • Witamina C-DT
 • Pantenol
 • Polimery kationowe
 • Olejki eteryczne
 • System kontroli pH
 • Betaina.

Goldwell środki są odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów. Ponadto, środki te mogą z łatwością poradzić sobie z twardymi brunetek włosów. Z serii pomocą tej technologii przez wykwalifikowanych specjalistów mogą wybrać wzór, który będzie najlepszy dla twoich włosów.

Prostowanie włosów w domu

Niestety, chemicznego prostowania włosów w domu nie jest możliwe, gdyż procedura ta powinna być wykonywana tylko przez profesjonalistę. Ale dla środowiska domowego jest idealnym rozwiązaniem prostowanie termiczne. Dla tych celów, to najlepiej użyć lokówki-żelazka z powłoką ceramiczną, szczególnie jeśli trzeba wyprostować włosy w ten sposób na bieżąco. Po zakończeniu prasowania z powłoką ceramiczną jest nie tylko bardziej delikatnego rozprostowywania włosów, ale również efekt poprawiania jest znacznie lepsza niż w przypadku żelazek metalu.

Stosowanie żelazka ma swoje osobliwości:

 • Używać żelazka na mokre włosy nie powinny być – to jest bardzo szkodliwe dla włosów.
 • Żelazka, jeśli są wyposażone w termometr, nie zapomnij, aby upewnić się, że temperatura przyrząd nie przekracza 120 stopni.
 • Lepiej nie używać żelazka często 2-3 razy w tygodniu.
 • Nie zapomnij użyć ochronę termiczną za pomocą produktów do pielęgnacji włosów.

Załóżmy, że, oczywiście, prostowanie chemiczne włosów nie jest dostępna w domu, ale metoda ta jest dopuszczalna, prawda? Ponadto prostowania włosów za pomocą żelazka lub suszarki do włosów w domu ma jedną wyraźną przewagę nad chemiczne prostowanie włosów: Opinie o wiele kobiet będzie pokazane, że prostowanie w domu bezsporny tańsze. Coś jak 15-25 tys. Z drugiej strony, w domu, aby osiągnąć doskonałą gładkość i połysk nie będzie działać. Tutaj, oczywiście, chemicznego prostowania wygrywa.

W ogóle, zanim zdecydujesz się pozbyć kręcone loki, pomyśl trzy razy, a to jest konieczne dla waszego naprawdę? Sprawdź internet dla forach kobiecych. Po chemicznego prostowania włosów recenzji kobiet, które przeszły przez tę procedurę, mają inny charakter. Na przykład, niektórzy ludzie piszą, że włosy po prostowaniu chemicznym są po prostu niewiarygodnie piękne, gładkie, błyszczące i zadbana. A druga – wręcz przeciwnie, że włosy są bardzo cienkie i bardziej mylić, pojawiają się zmarszczki, szybko brudzą …

W ogóle, chemicznego prostowania włosów zrobione, że jest to konieczne, efekt tej „chemii” my wam powiedział, a ich włosy tylko odsłonić tę procedurę, czy też nie – to ty i tylko ty! Ale bez względu na wybór, życzymy pozostać zawsze piękne i atrakcyjne.

load...