Chemiczne prostowanie włosów: plusy i minusy technologii

Gdy walka z niesforne loki za pomocą gorącego prasowania, suszarkę do włosów i kosmetyki zaczyna działać na nerwy, nieuchronnie zaczynają myśleć o bardziej radykalnych środków. Tyle czasu i wysiłku poświęcić, jak i na zewnątrz deszcz, upał i znowu wszystkie wysiłki na marne! „To może nie być już Basta !!!!” – Mówisz sobie i udać się do salonu. Okazuje się, że wyjście jest naprawdę – prostowania chemicznego włosów, który pozwoli czas i zapomnieć o rodzimych metod „raskudryavlivaniya”. Co jest istotą tego zabiegu? Jak to traumatyczne dla włosów? Czy efekt jest naprawdę stałe lub regularne reklamy jest kaczka?

load...

Zawartość:

Chemiczne „Poskromienie złośnicy” Hair

Chemicznego prostowania włosów albo stałe – jest w rzeczywistości taka sama fal, wręcz przeciwnie. Pierwsze wewnątrz kolumny włosów, prostujące leki zakłócić wiązań dwusiarczkowych, dzięki czemu fale i loki prostowane, czyli zmiana struktury włosów. Po zabiegu włosy mogą być łatwo układać włosy, umyć, grzebień, bez obawy, że znów zavyutsya im. Główny składnik aktywny kompozycji prostujących zwykle albo wodorotlenek sodu lub tioglikolanu amonu. Pomimo tego, że mają identyczne funkcje, a ich działanie na włosy różni się nieco od siebie.

Wodorotlenek sodu jest silnym zwiotczające alkalicznego, który jest wykorzystywany do prostowania bardzo ciasne loki. „Otwarcie” naskórek, rozluźniający przenika przez korę włosa i zmiękcza ją od wewnątrz, całkowicie zmieniając jej strukturę. Im wyższe jest stężenie wodorotlenku sodowego w preparacie, wyraźniejszy efekt będzie wyrażona prostowania. Jednak ujemny wpływ na włosy być również wyższe. Akcja tioglikolan amonu analogiczną wodorotlenek sodu, ale jest mniej intensywny i silny, więc przetwory tioglikolanu amonu jako głównego składnika aktywnego są wykorzystywane wyłącznie do nawijania niż kręcone włosy.

load...

Etapy stałe prostowanie

Chemiczne prostowanie włosów składa się z kilku etapów. Najpierw starannie uczesane włosy, a następnie podzielone na pasma i przemian na każdej nici od nasady do czubka jest stosowana do rektyfikacyjna oznacza wodorotlenkiem sodu lub tioglikolanu amonu. Wybór substancji czynnej i optymalnego poziomu stężenia w preparacie określa się indywidualnie, w zależności od struktury włosów i stopnia klamrowych. Aby wyprostować loki mocno napięty będą musieli uciekać się do silnych leków podczas wspinaczki, a także delikatnej i cienkiej sierści jest dopuszczalna tylko łatwą możliwość trwałego prostowania miękką i delikatną kompozycji.

Rektyfikacji środki oparte na wodorotlenku sodu stosowana na suche włosy. Jeśli leki stosuje się do prostowania z tioglikolan amonu, włosy wstępnie przemyty za pomocą specjalnego szamponu, a dopiero potem stosowany do obecnych użytkowników. Zabieg rozpoczyna się od części potylicznej, nici nici przez poruszającego się w górnej części głowy, świątyń i korony. Przed użyciem silnych środków chemicznych głowa traktowane wazeliną kremu, który został zaprojektowany w celu ochrony skóry głowy i włosów z mieszków oparzeń chemicznych.

15-20 minut po zastosowaniu związków chemicznych Prostowanie dokładnie przemywa dużą ilością wody ciepłej i obróbkę specjalną środki blokujące do mocowania na wynik. Kompozycje prostowania znacznie zwiększa pH, które może prowadzić do pęcznienia i uszkodzenie włosa, a więc koniec leczenia nanosi się na włosy dokładnie środek zobojętniający, mający na celu przywrócenie normalnego pH. Włosy są następnie ponownie dokładnie myte, suszone ręcznikiem cieplej, a dopiero potem przystąpić do instalacji.

Co trzeba wiedzieć o chemiczne prostowanie włosów

Procedura obejmuje zastosowanie silnych środków chemicznych, które stosowane są niewłaściwie może poważnie uszkodzić strukturę włosów, tak chemiczne Prostowanie, należy stosować wyłącznie przez doświadczonego wzorcowego w środowisku kabiny. Nawet jeśli uda się uzyskać niezbędnych przygotowań, nie jest konieczne, aby zorganizować eksperymenty domowe i przekształcić się w świnki morskiej. Gry fryzjer Cud w tym wypadku zupełnie niewłaściwe i może doprowadzić do awarii. Tylko wykwalifikowany, zważywszy na kondycję włosów i określanie ich strukturę, można wybrać optymalny skład preparatu, czasu ekspozycji, a co najważniejsze – prawo do przeprowadzenia procedury, zmniejszając negatywne czynniki do minimum. Profesjonalne podejście jest potrzebne jako właściciele włosy z lekkim fali i ze sztywnymi niesfornych loków.

Nie wystawiać swoje włosy do prostowania chemicznego natychmiast po trwałej ondulacji. Zużyte zamki chemii gdy prosto, a następnie będzie bardzo nieszczęśliwy niezdrowy wygląd. Przywrócić włosy po podwójne uderzenie chemicznej jest praktycznie niemożliwe.

Nie jest konieczne poddanie procedurę rektyfikacji po całej głowicy włosów. Możesz wyprostować tylko poszczególne odcinki, które dostarczają najwięcej kłopotów, na przykład, albo wali głową.

Po chemicznego prostowania włosów wymaga szczególnej opieki, i to jest pożądane, a w trakcie leczenia rehabilitacyjnego, który pomoże przywrócić im zdrowy połysk, miękkość, siłę, witalność i chroni przed skutkami negatywnych efektów zewnętrznych. Nawiasem mówiąc, to dobry czarodziej po zabiegu koniecznie zaleca klientowi środki do pielęgnacji i rehabilitacji, a także wyjaśnić wszystkie szczegóły traktowania włosów po chemii prostowania. W szczególności konieczne jest, aby stosowane do suszenia włosów w sposób naturalny, bez stosowania suszarki.

Efektem postępowania rektyfikacyjnej jest stały, to znaczy zachowane na zawsze. Włosy traktowane z chemikaliami prostowania, nie zakudryavyatsya, pozostają proste! Kręcone zamki jak odrost występuje tylko u nasady, więc jeśli jesteś zadowolony ze swojego nowego wizerunku bez gladkovolosy niesfornych loków i fal, co trzy do pięciu miesięcy muszą pójść i zobaczyć mistrza w kabinie „, aby uniknąć tego problemu w zarodku”. Korekta jest przeprowadzana wyłącznie na regenerować korzeni włosów! Wcześniej, wyprostowane włosy to proces chemiczny nie podlegają procedurze powtarzane.

Prostowania włosów dla technologii Goldwell

Jeśli widzieliście zdjęcie przed i po prostowania włosów Goldwell w technologii opracowanej przez koncern japoński, niemiecki, jesteś z pewnością zachwyci nie tylko doskonałą gładkość i zdrowy blask, że nabycie zamki po zabiegu. Zaletą tej techniki jest miękki na uderzenia i trwały rezultat, który jest przechowywany do 9 miesięcy. Środki do sprostowania przez Goldwell zawierającym w swoim składzie lecznicze i pielęgnacyjne składniki: betaina, proteiny pszenicy, olejki eteryczne, pantenol, kompleks witamin, system kontroli pH.

Leki linii GOLDWELL są odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów i mogą być zmieszane ze sobą w celu osiągnięcia optymalnych wyników w każdym przypadku, co zapewnia indywidualną podejścia. Ze względu na łagodny i oszczędnego oddziaływania bezpośrednio po prostowaniu, dosłownie tego samego dnia, może być przeprowadzone, a procedura barwienia. Jednocześnie, ta technologia radzi sobie nawet w ciasnych i sztywny brunetek loki. środków z Goldwell rektyfikacji nadaje się do naturalnie kręcone włosy i prostowania włosów po trwałej. Prawdopodobnie jedyną wadą technologii Goldwell – czas trwania postępowania, które może trwać 9-10 godzin! Im dłuższe włosy, tym dłużej potrwa do ich poprawiania. Ale wtedy będzie można zrezygnować z suszarką do włosów i prasowania oraz zaoszczędzić czas i nerwy po prostu ogromna!

Wideo w sprawie procedury stałego prostowanie

load...