Chemiczne czyszczenie twarzy – Twoja droga do doskonałej skóry!

Zawartość:

Gdy skóra jest matowa, a rozszerzone pory są zatkane, a zwykłe kosmetyki jest już w stanie sprostać, przyjść z pomocą skutecznego leczenia salonie, a przede wszystkim, to oczyszczanie twarzy.

load...

Czyszczenie chemiczne twarzy dziś jest najbardziej popularnym sposobem, aby promienna skóra, czysta i młodzieńczy. Wszystko stało się skuteczne, niemniej jednak, łagodny wpływ na skórę. Nawiasem mówiąc, gwiazdy docenione również tego typu operacje czyszczenia doceniane. Andzhelina Dzholi i Penelope Cruz pochwalić ich nieskazitelną cerę dzięki tej procedurze.

Co to jest czyszczenie na sucho, gdyż prowadzona jest i jak to działa na naszą piękna? Mówiąc w języku specjalistów, Pranie twarzy lub chemicznego skórki – zabieg kosmetyczny, który składa się z różnych warstw złuszczania skóry pewnymi kwasami.

Pod wpływem kwasów, naskórek zaczyna się łamać, na miejscu zniszczonej skóry bardzo szybko, nowe komórki, które są rozmieszczone na powierzchni skóry bardziej równomiernie. Inne kwasy działają na różnych warstwach skóry. W związku z tym istnieją trzy rodzaje chemicznego oczyszczania twarzy. Zbadajmy każdy bardziej szczegółowo.

Czyszczenie powierzchni

Powierzchowne peelingi – najbardziej delikatny wszelkiego rodzaju chemicznego oczyszczania twarzy. To ma wpływ jedynie na górnej warstwy rogowej, to jest ona usuwana tylko martwe komórki.

load...

Ten rodzaj czyszczenia jest wskazany do problemów skóry, skóry po trądziku, anti-aging. Również prowadzenie tego rodzaju czyszczenia chemicznego stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Ponieważ jest to najłagodniejsze forma oczyszczenia, może być przypisany dermakosmetologom lekarzem od 14 lat i aż do późnej starości.

Do czyszczenia powierzchni stosuje łagodne: kwas mlekowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy. W zależności od typu skóry i istniejących problemów, kosmetyczki wzrośnie kwaśnego roztworu i stężenia, które będzie idealnie nadaje się do skóry.

Na przykład, sucha skóra, która ma skłonność do tworzenia czarnych plam, nadaje się do czyszczenia na bazie kwasu mlekowego, 30%. Kwas ten usuwa brud z najmniejszych porów i jednocześnie prawie nie uszkodzić skóry.

Tłusta skóra problematyczna i lepiej oczyścić obierania kwas glikolowy. Ma wpływ rozłączanie pary. Pod wpływem kwasu glikolowego, pory otwarte, oraz tłuszcz i zanieczyszczenia należy usunąć nawet najgłębszych porów. Ponadto, glikolowy czyszczący odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze, jednakże, w tym przypadku, Kosmetyczny stosuje się słaby roztwór kwasu.

Okres rekonwalescencji po powierzchownym mycia twarzy jest minimalne – tylko 1-2 dni. W tym czasie, kosmetyczki zalecają stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień.

Pralnia chemiczna mediana ekspozycji

Proces trawienia wpływa na całą warstwę naskórka.

Za przeprowadzenie mediana czyszczących twarzy, następujące kwasy:

  • Salicylowy 30%
  • Trójchlorooctowy od 15% do 35%
  • Retinowy 5%
  • Dzhesnera roztwór, który składa się z 14% kwasu salicylowego, rezorcyny i 14% kwasu mlekowego, 14%.

Mediana osoba wskazana do czyszczenia na sucho przebarwień, głębokich zmarszczek, blizn.

To jest najlepsza szorstką skórę tłustą lub problem. Szczególnie korzystny wpływ na jego stan salicylowy, kwas salicylowy, ponieważ czyszczenie jest suszenie oraz działanie przeciwzapalne. Jednakże, jeśli Twoja skóra jest bardzo ciężki stan zapalny, kosmetyczka radzę zrezygnować całkowicie medianę peelingu.

Ponieważ procedury obierania dość bolesnym okresie rekonwalescencji potrwa około dwóch tygodni. Skóra może odkleić silnie, być czerwony. W tym czasie, to lepiej nie wychodzić w jasnym świetle słonecznym, stosować kremy ochronne z SPF wyższy, a także produktów wrażliwych do pielęgnacji twarzy.

Głębokie twarzy chemicznego czyszczenia

Sama nazwa wskazuje przenikanie kwasu do najgłębszych warstw skóry. Aby wykonać długą fenolu czyszczenia stosuje się, ale nie w czystej postaci, i połączone z innymi składnikami, takimi jak olej, woda destylowana, gliceryny i innych.

Peelingi fenolowe stosowane do głębokich zmarszczek, przebarwienia związane z wiekiem, oparzeń i blizn, w tym post-trądzik. Najlepszy ze wszystkich to działa na małych obszarach skóry.

Fenol Peeling – bardzo bolesny rodzaj chemicznego czyszczenia, która prowadzi do nieodwracalnych zmian w strukturze skóry. Skóra po prostu przestaje produkować melaninę, czyli opalania. Dlatego też, po oczyszczeniu twarzy fenolowych dosłownie całe życie, aby chronić się przed słońcem kremem z wysokim SPF. I dlatego głęboko czyszczący jest prowadzona wyłącznie w szpitalu przez doświadczonego lekarza, a tylko w znieczuleniu. W zależności od złożoności nawet przyrównać do zabiegu.

W procedurze, a tam jest mnóstwo przeciwwskazań. Lekarz zgodził się trzymać czyszczenie fenolowe, trzeba mieć zdrowe serce, wątrobę i nerki. Dla tych organów fenolu – prawdziwej trucizny! Ponadto, nie mogą być przebarwienia skóry.

Okres rehabilitacja trwa od dwóch do sześciu miesięcy. Natychmiast po oczyszczeniu lekarza zabrania mycia i mimo szczotkowania zębów, jak fenol może zawierać aktywny związek z wodą. I zaledwie dwa miesiące później wolno używać proszku twarzy. Przez ten czas leczy wszystkie strupy na twarzy (peelingi fenolowe, w rzeczywistości – poparzenia trzeciego stopnia), więdnie zaczerwienienie i skóra staje się po prostu jak dziecko.

Przed podjęciem decyzji o tym bardzo bolesne procedury, zważyć plusy i minusy: trzeba wziąć wolne z aktywnego życia, idąc do pracy i nadrobić. Ale efekt osoby czyszczącej fenolowe posiada aż 10 lat!

Przeciwwskazania

Wszystkie rodzaje czyszczenia istnieją ogólne przeciwwskazania. To, przede wszystkim, ciąża, laktacja, raka, obecność moli na twarzy, otwartych ran, zapalenie i ostrych opryszczki.

Peelingi chemiczne w domu

Czyszczenie chemiczne twarzy można zrobić w domu.

Obecnie wiele firm kosmetycznych produkują zestawy do peelingu chemicznego powierzchni. W tym przypadku, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jaki procent kwasów w danym preparacie, jako wyższa niż niezbędnej zawartości kwasów w podłożu jest obarczona oparzeń.

Przy stosowaniu środków uniknąć delikatne okolice oczu i należy stosować po peelingu i kojący pory maski.

Środki do czyszczenia osoby w domu, można gotować i sam.

Ale uważaj! Jeśli masz wrażliwą skórę, mają choroby skóry, wiele moli, albo masz bardzo cienką skórę, obieranie z takich powinno być zaniechane.

  1. Wziąć nadtlenku wodoru (3% roztwór), to smarowanie skóry. To ją zmiękczyć i odsłonić pory. Gdy jest to konieczne do pary twarz około 7 minut bulionu z szałwi i rumianku. Weź łyżeczkę drobno soli i sody, zanurzyć w mieszaninie mydlanej z wacikiem i oczyścić skórę okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na skrzydłach nos i gromadzą się zaskórników. Podczas tej procedury, można czuć lekkie mrowienie. Po oczyszczeniu do płukania kompozycja bulion zioła pory (z kwiatów lipy, rumianek, tymianek). Pamiętaj, aby umieścić na skórę krem ​​odżywczy, który pasuje do Twojego typu skóry.
  2. Inna wersja peeling chemiczny dla skóry tłustej. Wycierać twarzy dwóch procentowy roztwór kwasu salicylowego, kilkakrotnie zmieniając wacików. Następnie czysty wacik do podgrzewania i przykryć drobnej soli. Ruchem okrężnym, aby oczyścić skórę z tej płyty. Takie Peeling usuwa tłuszcz i oczyszcza pory.

Przed czyszczeniem, w tym chemicznych, konieczne jest, aby skonsultować się z dermatologiem, który pokaże, jak zrobić to lepiej i jakie składniki będą korzystać skórę.

load...