Charakterystyka rozwoju dziecka 8 miesięcy


Zawartość:

8 miesięcy dziecko nadpobudliwe i wykazują świadomej zainteresowanie otaczającym ich świecie. Zdolność do indeksowania pozwala dziecku uczyć się nowych rzeczy, które przychodzą na jego drodze. Na czworakach jest również trening mięśni nóg i pleców, który przyczynia się do wzmocnienia ich dalsze umiejętności chodzenia. W tym wieku dziecko uczy się utrzymywać równowagę i stanąć gospodarstwa wsparcie. Dziecko siedzi dobrze, podjąć właściwą zabawkę, przesuwa elementy z jednego kojca do drugiego.

load...

Dziecko może świadomie pokazują, zabawki dla dorosłych, do których musi dotrzeć.

Po 8 miesiącach, dziecko jest już wyraźnie i głośno wypowiada sylab, wyraża radość i gniew, krzycząc jednocześnie, rozpoznaje znajome osoby na fotografiach. Dorosły prośba klaskanie, machając na pożegnanie w obsłudze. Uważne śledzenie poruszających się obiektów na ekranie telewizora lub okna.

Najbardziej interesujące zajęcie dla ośmiu miesięcy dziecko jest rzucanie zabawki na podłodze – więc jest odkrywanie dźwięków wchodzących i reakcji rodziców do tej akcji. Kiedy dorośli powrócić do miejsca, zabawek dla dziecka, rzuca je ponownie, co przyciąga uwagę dorosłych do niego.
Powrót do spisu treści

Osiągnięcie dziecka w ciągu 8 miesięcy

W 8. Miesiącu życia dziecko przybiera na wadze 500-550 gramów i rośnie średnio 2 cm waży 8100-8500 gramów, podczas gdy wzrost 68-75 cm w tym wieku dziecko nabywa tych umiejętności ..:

load...
 • Aktywnie bełkot, próbując coś powiedzieć;
 • On rozumie i odpowiada na proste prośby: „podaj mi rękę”, itp.
 • Odtwarzanie prostych gier „Ladushki” i reaguje na muzykę, „taniec”;
 • Rozróżnia „nas” i „ich”. Przeżywa strach i niepokój w przypadku braku matki;
 • Pewnie siedzi, wstaje i idzie w podporze (z rzędu);
 • Poprawa rozwój fizyczny jako skutek aktywnego przeszukiwania;
 • On jest w stanie gryźć i żuć miękkie pokarmy. To idzie w parze z puree żywności na zgnieciony.

Dobry rozwój dziecka powstaje z prawej opiece: regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu, gimnastyka, masaże, kąpiele powietrza i wody.


Powrót do spisu treści

Tryb dzień dla ośmiu miesięcy dziecko

Po 8 miesiącach, dziecko jest jedzenie 5 razy na dobę, co 4 godziny. Dla niemowląt mleko matki jest nadal ważnym jedzenie, ale non-core. Pierwszy i ostatni karmienia – karmienia piersią, albo odżywka dla niemowląt do „od butelki”. Trzeci karmienie – Obiad powinien składać się z warzyw i mięsa: kurczak, wołowina lub chudego mięsa wieprzowego. Całkowita ilość podstawowej paszy powinna być 220-250 g, w którym mięso powinno być 40-60, drugi mocy (około 11 godzin) należy skrzepu postrzępionych w i owoce. Po południu dziecko musi być przygotowany z mleka owsianka gotowanego żółtka.

Jeśli dziecko ma już 4 zęby, a następnie można przejść z postrzępionym żywności na zgnieciony. Można dać okruchy są miękkie pokarmy, takie jak ciastka, jabłka, marchew, więc nauczył się gryźć i żuć na własną rękę.

W ciągu 8 miesięcy, jest to już możliwe, aby nauczyć je do garnka. Jeśli dziecko siedzi cicho, potem sadzenie go w doniczce powinna być po każdym posiłku i snu, ale nie więcej niż 10 minut, nawet jeśli nic się nie stało. W ramach tej procedury nie jest konieczne, aby dać okruchy zabawki rozpraszać. Sadząc wynik jest dodatni, należy upewnić się chwalić dziecko. Musi rozwijać zrozumienie tego, co posadzone w doniczce.

Jeśli dziecko jest odporna i nie chce siedzieć, to lepiej odłożyć tę umiejętność do 1,5 lat. W tym wieku dzieci zaczynają już bardziej świadomie postrzegać garnka i jej cel.

8 miesięcy dziecko powinno spać co najmniej 14-15 godzin dziennie, z czego 8-10 godzin – sen sen. W tym wieku dziecko śpi przez noc cicho, prawie bez wstawania. Dzień maluch śpi 2 razy 1,5 – 2 godziny rano i po południu.

Dobre zdrowie i prawidłowy rozwój zapewni stały sen i dietę. Oczywiście, wszystkie dzieci są różne, każdy ma swoje biorytmy i potrzebę jedzenia i snu. Tutaj główną zasadą – układanie i karmić dziecko w tym samym czasie. Przestrzeganie chroni przed problemami z trawieniem, a także zapewnienie dobrego nastroju i uspokoić dziecko.
Powrót do spisu treści

Emocjonalny i intelektualny rozwój

Osiem miesięcy życia przynosi rozwój emocjonalny dziecka do następnego poziomu: dziecko czuje silne przywiązanie do swojej matki i wyraźnie dzieli ludzi na „nas” i „ich”. Dziecko jest bardzo wrażliwe na oddzielenie od matki, która w tym wieku jest dla niego „centrum wszechświata”. Ale fakt ten nie może stać się dźwignią dorosłych kontrolnych, więc mama powinna być szczególnie elastyczny w wychowaniu dziecka, aby nie rozwijać swój zły humor. Mamusia nie powinno być tylko na czas nakarmić i położyć spać swoje dzieci, ale także dać im wystarczająco dużo uwagi w komunikacji. Kiedy dziecko będzie wystarczająco dużo uwagi, więc nie jest tak bardzo martwić się o czas rozstania z matką. A matka nie powinna być całkowicie „rozpuszczony” w swoim ulubionym Czad, konieczne jest, aby znaleźć czas dla siebie.

Dziecko w 8 miesięcy wyróżnia się nie tylko między obcymi, ale również odpowiedzią mimiki, tonu głosu. Zakazy odpowiednio reaguje poprzez zaprzestanie działalności przez jakiś czas. Osiem-miesięczne dzieci jest bardzo emocjonalna i wrażliwa.

Małe dziecko ma z odsetek bada się w lustrze, uśmiechając się do niego, dotykając. Nastrój w tym wieku się zmienia bardzo szybko. Małe dzieci są łatwo wyrażona jako ich radości i niezadowolenia. Aby zły nastrój nie jest opóźniony, konieczne jest, aby przełączyć się uwagę na dziecko ładnym obiektu: zabawka, oglądać, bajki.

Rozwój intelektualny dziecka ma 8 miesięcy utworzone szczególnie aktywne. Dziecko w tym okresie życia jest bardzo ciekawy. Jego działania nie zacznie występować już na poziomie instynktownym i świadomy. Dziecko otrzymuje informacje, analizować je i wyciągnąć wnioski. On rozwija pamięć, obserwację. Dziecko zapamiętuje ostatnią imprezę i aktywnie reagować na nowe rzeczy w mieszkaniu. On już wie, jak porównać obiektów, w celu oceny ich jakości. Jednak tempo rozwoju zdolności umysłowych dziecka zależy od szybkości jego adaptacji do środowiska. Oznacza to, że rodzice powinni porozmawiać z dzieckiem, mówi o nowym, aby pomóc zdobyć nowe umiejętności.

Maluch cieszyć prosty wniosek: „uchwyt Wave”, „Crawl matką” itp Wygrywa znajdzie właściwe rzeczy, a on może wskazywać na przedmiot, który go zainteresować.

Niektóre dzieci są już zaczynają mówić pierwsze słowa: „Baba”, „mama”, „tata”, „daj”. Oni nadal bełkot, starając się naśladować dźwięki, głosy dorosłych. Z pomocą sylab dzieci są w stanie wyrazić swoje prośby, pragnienia i emocje. Z pomocą gestów „komunikować się” z dorosłymi. W tym wieku dziecko zaczyna rozróżniać jego imieniu i na nią odpowiedzieć. Fakt ten jest bardzo ważnym krokiem w rozwoju małego człowieka.


Powrót do spisu treści

Aktywność fizyczna z dzieckiem osiem miesięcy

Dobry rozwój fizyczny ośmiu miesięcy dziecko charakteryzuje się zdolnością do indeksowania. Zanim nauczysz się wstawać, stać i chodzić, dziecko musi najpierw nauczyć się stanąć na czworakach. Brak lub zmienić kolejność podstawowych ruchów może wskazywać naruszenie układu nerwowego. Zaburzenia te mogą się udać, lub może pozostać, aby pokazać później w czytaniu i pisaniu.

Kraul – jest to także trening mięśni ciała. Jeśli dziecko wstał wcześnie na nogach, pomijając etap pełzania, w wyniku czego może on uzyskać wygięty kręgosłup, krzywe nogi, brak mobilności układu mięśniowego.

Więc czołgać – bardzo ważny moment w rozwoju okruchy. Dziecko zaczęło dobrze raczkować, powinna ona być z nim do podjęcia pewnych działań fizycznym ośrodku:

 1. Ćwiczenia w wannie. Aby to zrobić, należy umieścić dziecko w dole brzucha kąpieli i stopniowo napełnić zbiornik na wodę. W wyniku napełniania wody zaczyna podnosić dziecko pod jej brzuch, powodując w ten sposób dostać się na czworakach. Należy być bardzo ostrożnym i ostrożny, że dziecko utonęło!
 2. Ćwiczenia w domu kompleksu sportowego z pierścieniami i zjeżdżalnią. Ćwiczenia z urządzeniami danych to dobry trener dla mięśni ramion i nóg.
 3. Ćwiczenia ze zjeżdżalnią. Trzymając dziecko, musimy umieścić go w dół głowę stoku i zaczyna schodzić. Dziecko instynktownie dostać się na czworakach.
 4. Chodzenie „na ręce”. W tym celu musimy podnieść dziecko za nogi, aż zatrzaśnie się w uchwycie. Lubił takiego zawodu, pod warunkiem, że jest on nadal skakać tam iz powrotem. Powierzchnia podłogi nie musi być śliskie, ale nie miękkie (puszysty dywan).

Pokazuj dziecku miłości i uwagi, jego rozwój i edukacja może dać doskonałe rezultaty w przyszłości.

Zatem rozwój dziecka 8 miesięcy charakteryzuje się początkiem nowej fazy, nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne i intelektualne. W tym wieku, mały człowiek aktywnie zapoznał się z otaczającym światem. Jest bardzo ważne, aby uczestniczyć i uwaga rodziców. Tylko w stanie poczuć miłości matki do dziecka i dać mu należytej uwagi i opieki.

load...