Charakterystyka niektórych chorób piersi

Zawartość:

Gruczołu sutkowego jest ważnym narządem dla kobiety. To jest nie tylko oznaką kobiecości i urody, ale także sklep spożywczy dla dziecka. Tylko z tego powodu niezwykle ważne jest, aby monitorować stan swoich piersi, aw przypadku zmian w czasie, aby szukać profesjonalnej pomocy.

load...

Do tej pory istnieje wiele chorób związanych z rakiem piersi. A wszystkie z nich w większym lub mniejszym stopniu, są zagrożeniem dla ogólnego dobrego samopoczucia kobiety lub jej życie jako całość. Aby dowiedzieć się, pokrótce rozważyć niektóre z najczęstszych chorób piersi.


Powrót do spisu treści

Mastitis, pierś

Najczęstszą chorobą – chorobą piersi. Zgodnie z tą chorobą, lekarze często łączą w sobie cały szereg objawów, z których niektóre same nie mogą wyjaśnić. Głównymi objawami są małe foki, pojawiając się w gruczołach mlekowych. Czasem guzki są małe i nie przynoszą dyskomfort. Ale w większości przypadków są one wielkości ziarnka grochu, lekko ruchome i przynieść znaczny ból nawet przy dotknięciu.

Może prowokować występowanie an_1is liczby chorób takich jak cysty, niepowodzenia układu hormonalnego, uraz klatki piersiowej. Również piersi może wystąpić po poważnej traumy, aborcji lub poronienia.

load...

Mastitis jest kolejnym dość dobrze znana choroba piersi aktualne.

Choroba ta jest zwykle przypisane do wyspy. Mastitis charakteryzuje pęcznienie sutka, któremu towarzyszy ból i znacznego wzrostu temperatury. Od an_1is w większości przypadków jest konsekwencją nieprawidłowego pompowania mleka, pękniętych brodawek sutkowych, jak również wprowadzenia drobnoustrojów w klatce piersiowej przez otwarte kanały mleka podczas karmienia dziecka, a następnie choroba towarzyszy stagnacja, a nawet mleka w piersi, która zakłóca normalnego laktacji.

Zapobiegania an_1is może być sobą, jeśli nie supercool klatki piersiowej w czasie wyrazić mleko, umyć piersi podczas karmienia kilka razy dziennie z ciepłą wodą z mydłem i wcierać delikatnie ręcznikiem. Ale w leczeniu an_1is sam z narkotyków jest surowo zabronione. Po pierwsze, może to zaszkodzić dziecku, a po drugie, to jest niebezpieczne dla zdrowia kobiet, ponieważ infekcja może rozwijać się jeszcze bardziej w klatkę piersiową.


Powrót do spisu treści

Różne nowotworu piersi

Bardzo powszechne są choroby piersi, takie jak różnego rodzaju nowotworów.  Szkolenie może być łagodne (torbieli) i złośliwe (rak). Nowotwory są najbardziej niebezpiecznych chorób, a często powodują konieczność operacji, a nawet w przypadkach nowotworów na chemioterapię.

Cyst lub związany z lekami (w pierwszych etapach) lub zabieg operacyjny (ostry przebieg choroby). Rak jest tak nieprzewidywalny, że nie możemy dać jasną odpowiedź na jego leczenie bez mammologisty porady i onkologa.

W czasie, aby stwierdzić obecność guza w piersi, trzeba przejść roczne badanie ginekologiczne. I na obszarach o niekorzystnych warunkach środowiskowych zaleca mammografii, które wykrywają i diagnozowania raka piersi we wczesnym stadium, a to całkowicie wyleczyć lub zatrzymać.

Przyczyny nowotworów mogą być bardzo zróżnicowane, urazem i chorobami zakaźnymi z ujemnym wpływem na środowisko zewnętrzne i obecności stałego naprężenia. W każdym razie najważniejsze – nadszedł czas, aby zidentyfikować chorobę i zastosować leczenie.

load...