Charakterystyczne punkty Peninsula

Zawartość:

Krym jest bogaty w ciekawych miejscach (zarówno naturalne jak i sztuczne). Odpoczynek tutaj, nie zaprzeczają sobie odwiedzeniem osiadł w rejonie gór i jaskiń, starożytnych miast i klasztorów, pałaców i malowniczych parków, wodospady i kaniony. Jeśli podróżujesz samochodem, liczne atrakcje na Krymie, które są rozrzucone po całym półwyspie, będzie bardziej dostępne.
Powrót do spisu treści

load...

Żywych i martwych zbiornik wodny i Bakczysaraju

Wybitni zabytków Krymie związane z wodą, oto niektóre z nich.

Bakczysaraju Reservoir – Stary Krym staw, stworzone przez człowieka, została ona zbudowana na belce Egizoba w 1931 roku. Pojemność – 2,3 mln metrów sześciennych, a powierzchnia – około 110 hektarów. Pierwotnie został stworzony do nawadniania i zaopatrzenia w wodę z pobliskiego terenu, dziś woda z niego jest używany tylko do nawadniania.

W pobliżu zbiornika Bakczysaraj jest ciekawe zjawisko – Kaczyńscy bramy, są one takie same przełom Valley. Te wody – ulubione miejsce do łowienia ryb słodkowodnych. Nawiasem mówiąc, dzisiaj przedmiotem wynajmowane, to specjalnie zaryblyayut, a dwa razy w roku w konkursie na łowienie ryb drapieżnych, wędkarstwo tutaj – płatne. W zbiorniku Bakczysaraj znajdują się szczupak, okoń i szczupak.

Zabytki Krym – bajka, z których jeden rozdział – wodospad z tajemniczą i niezwykłą nazwą Wodospad martwa i żywa woda. Znajduje to cud natury, w pobliżu Czerwonej jaskini (w pobliżu wsi Perevalnoe) i ścianie skalnej kolor krwi, gdzie dwa źródła (z odległości 70 cm między nimi) hit z ogromnym kamieniem. W pewnym sensie – czysta woda (temperatura – 80 stopni), w drugiej – martwych (60 stopni). Interesujące jest, że skład wody sprężyn są różne, w żywym – więcej soli.

load...


Powrót do spisu treści

Arkhaderesse i wyjątkowe wina

Blisko podnóża Meganom, dwanaście kilometrów od Sudak jest ogromny płaskowyż ze wzgórz i dolin, to cechę – w okresie letnim ze względu na wiatr morze i gorące słońce zamienia się w pół-pustyni. Niezamieszkany obszar w średniowieczu nazywano „Arkhaderesse” (po polsku – „wąwozy wirowania”).

W XIX wieku obszar przyciąga książę Golicyn, postanowił zasadzić swoje winorośli odmian szampana, gleby zawierające krzem, który dał specjalne wina finezji. 100 hektarów winnic i drzew migdałowych! Sauvignon, Riesling, Verdelho, Semillon, Furmint, Muscat, Saperavi, Cabernet, Pinot Gris – to tylko krótka lista gatunków roślin.

Wino musiały być przechowywane gdzieś, a książę zbudowany piwnice. Funkcja ta jest a oni – nie zostały one wykonane w tradycyjny sposób (nie są wykopywane i zasnął: po pierwsze, dno wąwozu kilku poziomach i rozbudowany, a po wykonaniu nakładających łuki, które są napełniane od góry). Piwnice „Arkhaderesse” mają głębokość 3 piętrach. Winnica książę Golicyn pielęgnować markowych win ( „Muscat Różowe №27”, „Madera №21”, „Port Krym Biały №13”, „Lunel №24”).

Jednak historia tego miejsca nie jest do końca różowo. Fakt, że jest twórcą jakiś czas później usunięty z zarządzania winnic oraz zakaz wjazdu na swoje terytorium, prawie wszystkie odmiany roślin rodzimych na skraj zagłady. Minęło ponad sto lat, i przywrócił winnice, warto zauważyć, że niektóre marki wina, na przykład, „Arkhaderesse”, „Czarny Doktor”, „Black pułkownik”, „Sun Valley”, wyprodukowany tylko tutaj.


Powrót do spisu treści

Dom Woroncowa

dom Woroncowa – jedna z najjaśniejszych miejsc w mieście Symferopolu, jest atrakcją w parku (Salgirka). Jest to zabytek kultury tego cute mały dom, zbudował go w 1826 roku według projektu znanego architekta Elson wystarczy. Dom o nazwie Woroncowa, chociaż pierwszym właścicielem był gubernatorem Naryszkin. Książę Woroncowa nabył posiadłość w 1834 roku, gdzie mieszkał, kiedy przyszedł służbowych w Symferopolu.

Kształt konstrukcji – połączenie orientalnych motywów i klasycznym stylu europejskim; Ta symbioza jest typowe dla pierwszej połowie XII wieku w regionie. Europa „dał” budowanie małym tarasem prowadzącym do parku, oryginalnego kolumnadą i marmurowe lwy. Wschód jest reprezentowany przez niewielki taras, który jest w pełni sformułowane w stylu tatarskim.
Powrót do spisu treści

Pięć kilometrów od Kerczu

Kamieniołomy Adzhimushkayskie znajdują się kilka kilometrów od Kerczu. Stanowią one górzystych wyrobisk podziemnych, które są obecnie uznawane za jeden z pamiętnych miejsc poświęconych II wojnie światowej. Historia jest taka: w 1942 roku wojska radzieckie zostały zmuszone do opuszczenia Kercz, otoczony przez wrogów wojsk radzieckich około kamieniołomach Adzhimushkay nasi żołnierze zostali zmuszeni bronić swoich domów, aby przejść w dół do ziemi; wówczas garnizon wojskowy dziesięć tysięcy ludzi został stworzony w kamieniołomach Adzhimushkay.

Jasne, organizacja i żelazna dyscyplina wojskowa garnizonu okazało się poważną siłą. Armia niemiecka próbowali wielokrotnie zniszczyć polskie kamieniołomy Obrońcy Adzhimushkay, nawet ekscytujące studnie zewnątrz i wrzucił je do gazów duszących, ale radzieccy żołnierze walczyli dzielnie. Tylko do końca roku przy życiu bojowników niewoli Niemców.

32 lat po zakończeniu II wojny światowej na terenie działań wojennych otwarto Muzeum Historii kamieniołomach Obronnych, jego pierwsi zwiedzający byli ci, którzy przeżyli w walce. W muzeum, nawiasem mówiąc, jest częściowo odtworzono atmosferę tamtych lat. Na podstawie prac poszukiwawczych, zachowanych dokumentów i wspomnień świadków został przebudowany anty-gazów przegrodą, dobrze, obronne mury, masowe groby.

load...