Charakter i ulubiony kolor: poznaj siebie!

Zawartość:

Od niepamiętnych czasów ludzie szukają relacji między różnymi zjawiskami w świecie. Byli szczególnie zainteresowani możliwością określenia typu osobowości dla niektórych parametrów. Psychodiagnostyki naukowe nie był urodzony tak dawno temu, a do tej pory większość ludzi stosowane różne podstawy: charakter i datę urodzenia, charakteru i wybór nazwy, i, oczywiście, charakter i ulubiony kolor. Wiązań w ostatniej parze jest uznawane przez wielu naukowców, jest nawet zupełnie nowy trend w nauce – psychologii koloru.

load...

Każda osoba ma swoje własne preferencje w kolorach: Niektórzy jak wszystkie jasnym, kogoś, wręcz przeciwnie, DIM, a niektórzy nie mogą żyć bez czarny. Co do zasady, to trudno nie zauważyć, ponieważ kolor zajmuje znaczne miejsce w życiu każdego człowieka: ścianach mieszkania, ubrania, samochód, zasłony folderu w pracy – to wszystko ma pewien odcień. Często preferencje pozostają stabilne przez całe życie i jest praktycznie nie naruszona. Więc jak można odnosić ulubiony kolor i charakter?

Czerwony

Ten kolor jest symbolem zdrowia, energii i siły. On jest bodźcem do działania, inicjuje aktywność u ludzi we wszystkich kierunkach. Na czerwonym charakterystycznym poczuciem pełni życia, pogłębienie doświadczenia i niepohamowaną żądzę sukcesu. Dla wielu osób jest to związane z gwałtowną namiętnością do życia, pasji i emocji. Jasny obraz okazuje, prawda?

Ludzie, którzy regularnie wybierają kolor czerwony, charakteryzujące towarzyskości, odwagi, opracowanego woli, żądzy władzy, impulsywność, a także udziału w losy innych. Czasami brakuje im emocje w życiu i chcą „potrząsnąć rzeczy” – to zrozumiałe, ponieważ wymagają one dużo energii dla wszystkich swoich przedsięwzięciach. Inne ciekawe zawsze z taką osobą, ponieważ nie zachęca siedzieć nieruchomo, ale do działania.

Niestety, w każdym „maść” ma „wada”. Ludzie, którzy wybierają kolor czerwony, co do zasady, chore rutynowych i przyziemnych trosk, chcą, aby ich życie było jak wakacje lub nawet rafting na rzece górskiej. Charakteryzują się one zmienności i zniecierpliwienia, upór i nadmiernej pewności siebie, a to pozwala im pozostać w celu ich oceny. Miłośnicy czerwony zawsze działać na swój własny sposób, nawet jeśli poprosił o radę od bliskiego przyjaciela lub nauczyciela. Ale, jak powiedzieliśmy wyżej, to jest równoważone przez ich aktywności i wesołości.

load...

Niechęć do tego koloru jest dość wymowny: możliwe jest, że boisz się presji i agresywności iść ręka w rękę z czerwonym. A czasami jest to po prostu straszne, że ten wir energii wyleje się i łamią się na drobne kawałki. Zmęczenie, rozdrażnienie, zaburzenia dotyczą żywotnych, niechęć do walki – to niepełna lista rzeczy, które są typowe dla osób rezygnuje czerwony kolor w ich życiu.

Niebieski

Morze, niebo, chłód i świeżość – są to związki, które powstają w umyśle na myśl o niebieskim. To symbolizuje harmonię i spokój, czystość i duchowe uniesienie. Nawiasem mówiąc, ten kolor jest wybierany przez ludzi dość często – być może brakuje nam w życiu wszystkich tych rzeczy.

Co można powiedzieć o człowieku, który zdecyduje się na kolor niebieski? On zwykle skromny i melancholia, ufając i niezawodny, konserwatywny i ciche. Taka osoba jest w stanie budować relacje oparte na bliskości, wzajemnej pomocy i wrażliwości na pragnienia innych. Bo to jest ważniejsze niż silnej przyjaźni, niż duży, wesołych i głośnych firm – szybko się męczy z tym i potrzebuje odpoczynku. Taka osoba jest bardzo rozsądne: powiedzenie „wygląd przed skokiem – cut raz” – dokładnie o nim.

Ludzie, którzy dają ważną rolę w jego życiu koloru niebieskiego, są w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność. To dlatego, że trzeba być ostrożnym, ponieważ może skorzystać z bardziej pozbawionych skrupułów współobywateli: „zawiesić” cudzej pracy, winę, dostać się do zrobienia tego, czego nie powinien robić – opcji jest wiele.

Lubię of the blue, co do zasady, charakteryzującej ludzi energicznych i niespokojny, tych, którzy chorowali przez spokoju i monotonii życia. Być może mają one długą chęć zmiany miejsca pracy lub miejsca zamieszkania, ponieważ nie ma wystarczającej ilości nowych doświadczeń! Czasami jest to spowodowane samooszukiwania: ludzie chcą zrobić wrażenie silnego i wszechmocny, chociaż w rzeczywistości jest ona zamknięta i niepewna.

Żółty

Jest to kolor radości i szczęścia, ciepła i dobrego humoru – nie dziwi, bo w umyśle człowieka, jest on zwykle związane z działaniem promieni słonecznych. On jest symbolem optymizmu. Zazwyczaj wolę żółty charakter towarzyski i komunikatywny, którzy mają odwagę i niemały udział ciekawość świata. Inni wydają się być niepoprawnym optymistą, ale w rzeczywistości, ich zdaniem jest bardzo łatwo pod wpływem. Tacy ludzie są łatwe do przystosowania się do zmian w okolicznościach, co czyni ich pracę bardzo pomyślnie.

Co do myślenia i sfery intelektualnej „zheltolyuby”, kreatywności i oryginalności, mają smak artystyczny i wyobraźnię – to pomaga im być twórczy. Dzięki dociekliwy umysł, lubią rozwiązywać ciekawe i nowe wyzwania.

Zielony

Dla kogoś jest związany z dolarów, a ktoś z naturą. Te ostatnie, na szczęście, większość. Ten kolor jest zaskakująco łączy równowagę chłodu lasów i ciepła słonecznego. Dla człowieka, on już od dawna symbolem młodzieży, kwitnących, nadziei i radości. Chociaż we współczesnej kulturze pojęcie „zielony” jest bardzo zbliżone znaczeniowo do infantylny.

Ludzie, którzy preferują ten kolor, często różnią pewność i stałość charakteru. Są one również w kontakcie z innymi, co przejawia się w ich uprzejmość, dobroć i troski o innych. Walka o wolność i samorealizacja – to podstawowe wartości dla tych, którzy wolą „pomalować” życie w odcieniach zieleni. Charakteryzują się ruchomym i elastyczny umysł, który łatwo akceptuje nowych pomysłów.

Istnieją jednak wady. Wśród nich są przedmiotem zazdrości, a czasami lubią plotek. Czasami „zielony” stawia w konservativizm, a oni nie mają odwagi, aby spróbować czegoś nowego do zwykłej sytuacji. Różnią się one również w zakresie trwałości, upór i bezkompromisowość, wybuchowe połączenie, które mogą zrujnować ich właściciela.

Są tacy, którzy starają się unikać zielono. Co do zasady, z tym samym uporem maniaka, że ​​odchodzą od trudności życia i koleje życia. Ci ludzie są problemy z komunikacją, ponieważ oni zawsze myślą, że inni są bardzo dużo się od nich oczekuje. Choć czasem jest to ze względu na banalne nonkonformizmu i niechęć do zaakceptowania reguł gry w społeczeństwie.

Biały

Na nim jest napisane wiele pięknych słów: biały – symbol czystości, światło, blask, zimna, lodu i wiele więcej. Artyści nazywają to idealny kolor, bo to jest – synteza wszystkich innych. I to może być wypełniona treści, a to przyciąga wielu ludzi. Okazuje się, że kolor ten można zadowolić każdego, ponieważ nie ma nic odpychającego.

Kilka słów o naturze człowieka, który lubi biały. Zgodnie z ogólną zasadą, różni dokładność w całym. Miłośnicy białego pogotowiu, krytyczne, wymagający i ostrożny. Często takie natury nieodłączne prostota i niewinność, ponieważ kolor ten jest często związane z dzieciństwa. I są one dość samowystarczalny, tak że praktycznie bezużyteczne, aby spróbować coś osiągnąć przez życie z „białej” osoby.

Czarny

Nie ma, być może, człowiek, który przynajmniej raz w życiu nie czuł się miłość do czarnego koloru. I to pomimo faktu, że często oznacza brak i pustkę. Chociaż czarne i ciemne kolory wydają się, w rzeczywistości kryje się wiele pasji i ognia, a elementami i buntu.

Każdy, kto zdecyduje się czarny kolor życia, zawsze gotowy do walki. Sfera seksualna zajmuje ważne miejsce w jego życiu: pasja szaleje w tej dwuznacznej osobowości! Emocje i uczucia takiego człowieka można nazwać niekontrolowana, a to sprawia, że ​​komunikacja z nim nieprzewidywalne. Charakteryzuje się zaangażowania i woli iść aż do celu.

Niestety, fani czarnego często ma do odegrania, ponieważ prawidłowa ocena sytuacji – nie jest to najbardziej widoczne cechy. Wizja tej skomplikowanej natury raczej ponurym: jest pesymistyczny, a wszystko wydawało się być malowane w ciemnych barwach. Wydaje mu się, że jego sny nie są wykonalne.

Ci, którzy odrzucają czarny, z reguły starają się uciec od wszystkiego związanego z nim: pustki, smutku, rozpaczy, samotności. Taka odmowa wyrażona nieodłączne w ludzi, którzy starają się uczynić życie niewyczerpanym źródłem pozytywne. Oni sami sprawiają wrażenie osób wiecznie wesoły i dobroduszny. Zazwyczaj to wszystko to tylko maska, za którą ukryć jakieś traumatyczne przeżycie dla jednostki.

Purpurowy

Dość niezwykły wybór, a to jest istotą miłośników tego koloru. Ci, którzy sprawiają, że są zwykle pomysłowe i kreatywne osoby, które ciążą ku wolności i niezależności. Ich sposób życia nie jest niczym gładką autostradą wymaganej infrastruktury – to raczej serpentyn utwór lub szalony projektant.

Ludzie, którzy wybierają purpurowe, podobne do ptaków górskich: są rysowane latać, ale czasami idą do „hibernacji”, aby zdobyć siłę, aby zdobyć nowe szczyty twórczej. Oni wydają się być skuteczne w ogóle, że są zainteresowani sztuka, komunikacja, nauka – obszar ich działalności leży w sferze duchowej. Miłośnicy fioletowy wybrać swoich przyjaciół o podobnych zainteresowaniach: dialog na temat tych zagadnień jest niezbędna do nich jak powietrze. Mają ogromny głód wiedzy, a to dlatego, że lubię wszystko tajemnicze i niewyjaśnione.

Ten kolor jest odrzucana przez ludzi na ziemię, materialistycznej. Fioletowy mieć jakąś tajemnicę, tajemnicę, a niektórych ludzi może to być denerwujące – to zrozumiałe. Stabilność i prostota – to są rzeczy, które cenisz w innych, a fioletowy jest w żaden sposób ich realizacji.

Brązowy

Brown ma dość długi numer asocjacyjną: to żyzna gleba i czekolada, a drzewa i wiele więcej. Ale to kolor wytrzymałości i niezawodności, harmonii i paleniska. Może również symbolizować wsparcia i równowagi dla ludzi.

Ludzie, którzy wybierają brązowy, dokładna i odpowiedzialna, mają gładką charakter i autorytetu. Myślą długo przed podjęciem ważnej decyzji dla nich. Z nich przyjemność być przyjaciółmi, ponieważ koneserzy brązowy nigdy Cię nie zawiedzie w trudnych czasach, choć różnią się surowością i sztywności w kontaktach z ludźmi. Filozofować one także czasami ciągnie, ale z zupełnie praktycznych celów, które, nawiasem mówiąc, jest prawie zawsze osiągnięty.

Mają własne braki, „brązowy” ludzie mają zapobiegliwości, która czasami graniczy skopidomstvom. Ze względu na swoją solidność, często denerwują ci, którzy działają lub myśleć zbyt szybko. Miłośnicy brązowy bardzo rzadko wytwarzają „Brilliant” wrażenie na ludzi, pomimo faktu, że zawsze panować nad sobą.

Są tacy, którzy wolą unikać tego koloru w ich życiu. Ktoś może nie podoba ze względu na jego nieprzyjemnych skojarzeń, a dla niektórych będzie to symbol nudy i rutyny. Osoby impulsywne i easy-going często mają awersję do brązowego, ponieważ nie jest wystarczająco jasne dla nich.

Szary

Najbardziej neutralny i spokojny wybór. On jest człowiekiem symbol ochrony ze wszystkich nadmiarowych: Energia, emocje i działania. Jest on identyfikowany z bezpieczeństwa i spokoju, ponieważ jest prawie żaden rozsądny obciążenie. Ten rozum i racjonalność kolor, kolor, którzy mieszkali z umysłu, a nie sercem.

Ludzie, którzy wybierają szary, rozróżniane jako swoistego charakteru i zainteresowań. Wiele z nich jest zatrudnionych w dziedzinie nauki i techniki, medycyny, matematyki – w każdym miejscu, gdzie logika i analityka są głównym środkiem do osiągania celów. Kochają do rozwiązywania złożonych problemów i zbudować wielowarstwową strukturę myśli. W swojej pracy, nie jest elementem przestrzeni – są one wykorzystywane do obliczenia i przewidzieć wszystkiego.

Znajduje to odzwierciedlenie w jego życiu osobistym. Dla nich nie do pomyślenia chaos i nieporządek – nawet w domu mają wszystko ułożone na półkach, a obraz wisi w miejscu doskonale dźwięku. Tak oczywiste solidność i skrupulatność Miłośnicy szary, ale nie postrzegają tego jako wadę, bo to do nich o pomoc zwrotnym w sytuacjach, które wymagają głębokiej i poważnej analizy. Wybór szary w dużej mierze odzwierciedla chęć odciąć się od niepokoju i zamieszania świata, aby uciec od jego szaleństwa.

Ci, którzy nie lubią szary, mało pragmatyczne i spokojny, cichy i skromny, rozsądny i logiczny. Najprawdopodobniej nie masz wystarczająco dużo szaleństwa, jakiegoś poruszenia życia. Odrzucenie szarości – tęsknota za silnymi emocjami impulsywnych i nieprzemyślanych decyzji.

Wybór tonu koloru nie oznacza oznakowanie na resztę życia – to tylko kierunek symbol i bardzo szorstkie. Może po prostu jak jedna lub druga opcja bez odniesienia do rodzaju osobistego. Nie zapomnij wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo błędu i nadal czerpać przyjemność z diagnostyką kolorów!

load...