Cesarskie

Cesarskie cięcie – operacja jest stosowany do ekstrakcji dziecka przez nacięcie w ścianie brzusznej i macicy, jeśli dostarczanie przez fizycznych ścieżek za zbyt trudne lub niebezpieczne dla matki i / lub dziecka.

load...

Po raz pierwszy cięcia cesarskiego wspomniano Pliniusz Elder; Istnieją dowody na to, że cesarskie cięcie był znany w starożytnym Egipcie oraz w starożytnych Indiach, ale jest rzadko wykonywane, ponieważ możliwości medycyny były bardzo ograniczone, a ryzyko dla takiego zabiegu jest bardzo duża. W dawnych czasach, ta operacja odbywa się na ogół w przypadku śmierci matki – aby zapisać płód. W Polsce cięcie cesarskie po raz pierwszy wyprodukowane w połowie XVIII wieku. Na cesarskiego cięcia (w znieczuleniu ogólnym lub pod znieczulenia zewnątrzoponowego) cięcia ściany jamy brzusznej, a następnie przekrój wzdłużny macicy, po czym owoce i ostatni pobierane z macicy.

Lekarz może ostrzec, że może zaistnieć potrzeba cięciu cesarskim. Przede wszystkim starają się uspokoić i dokładnie omówić ten problem z lekarzem, aby zebrać i zbadać jak najwięcej informacji na ten temat.

Dzisiaj, cięcie cesarskie jest prawie tak samo bezpieczne dla matki, jak i poród naturalny, a przy zagrożeniu płodu – czasami nawet bardziej bezpieczne dla płodu. Choć cesarskie cięcie jest uważana za poważne operacje, ale ryzyko z nim związane, w porównaniu z ryzykiem w usunięciu migdałków czy pęcherzyka żółciowego.

Każdego roku tysiące dzieci, które może umrzeć lub zostać uszkodzony przez naturalnego porodu, urodziła zdrowe na cesarskie cięcie. W porównaniu z innymi zabiegami chirurgicznymi, to jest bardzo bezpieczne. Poród bardziej wygodne, szybkie i przewidywalne niż w naturalny sposób. Operacja zazwyczaj bezbolesne, jest Ponieważ wykonywane w znieczuleniu. Lekarz otrzymuje również wyższą zapłatę za cesarskie cięcie. Wszystko to sprawia, że ​​cięcie atrakcyjny dla kobiet w połogu, i dla lekarzy.

load...

Bliższe spojrzenie, jednak ujawnia poważne niedociągnięcia, ponieważ co powinno być ograniczone do przypadków stosowania cesarskiego sekcji, gdzie przez poród naturalny sposób niebezpieczne lub niemożliwe. Cięcie cesarskie zwiększa ryzyko poważnych problemów ze znieczuleniem, infekcje i krwawienia. To zajmie więcej niż długiej hospitalizacji. Będziesz miał ból tygodni po porodzie i trudności w opiece noworodków i innych dzieci. Czy trzeba więcej leków przeciwbólowych, antybiotyków i transfuzji krwi są bardziej prawdopodobne niż po pochwę. Nie tak szybko, będzie mógł wrócić do obowiązków domowych i pracy. Ponadto koszty finansowe znacznie więcej niż naturalnym porodzie.

Według niektórych ekspertów, dzieci urodzone przez cesarskie cięcie mają więcej problemów z oddychaniem i utrzymując temperaturę, zwłaszcza jeśli nie było skurcze. Nawet w porównaniu z długimi lub trudnego porodu poprzez naturalnych sposobów istnieje to dodatkowe ryzyko.

Takie błędy i zdarzenia niepożądane powinny być zabezpieczone od samego początku. Po pierwsze, konieczne jest, aby zrozumieć, że sposób, w którym dziecko urodziło się, nie ma wpływu ani na matkę lub dziecko; ani kobieta staje się mniej matka lub dziecko nie jest w mniejszym stopniu wytworem jej łonie, kiedy urodziła się przez cesarskie cięcie. Po drugie, ważne jest, że matka i dziecko spędzać jak najwięcej czasu razem, jak to możliwe, począwszy od urodzenia.

Jednocześnie nie należy panikować, jeśli czujesz się zbyt słaby, by zająć się dzieckiem lub jeśli dziecko wymaga intensywnego monitorowania noworodków. Nie ma powodu, aby sądzić, że związek matki i dziecka jest zamocowany dopiero po porodzie.

W niektórych przypadkach, dla konkretnych wskazań decyzji dotyczącej cesarskiego cięcia mogą być wykonane z wyprzedzeniem:

 • Dysproporcja miednicy i głowy (utero-owoce); (Fetal głowa jest zbyt duża, aby przejść przez miednicy matki); mówi dziecku wartości ustalonej badanie ultrasonograficzne lub trudne poprzednich pokoleń;
 • Choroby lub innej nieprawidłowości płodu, co powoduje niebezpieczeństwo uszkodzenia lub podczas oddzielnego dostarczania;
 • Koniec poprzedniej ciąży przez cesarskie cięcie, cesarskie cięcie, ponieważ powoduje w dalszym ciągu zagrożenie (na przykład choroba matki lub zaburzenia struktury w obrębie miednicy), albo gdy macicy pocięto pionowo;
 • Wysokie ciśnienie krwi lub choroba nerek macierzystego: matka może nie być w stanie przenieść obciążenie rodzajowa;
 • Nieprawidłowe położenie, taki jak pośladkowych (pośladków i nóg do przodu) lub prezentacji krzyżowej, które mogą sprawić, że niezależne rodzaje trudne lub niemożliwe.

Istnieją również powody cesarskiego cięcia długo przed narodzeniem:

 • Matczynych cukrzyca gdy jest to konieczne w celu zakończenia ciąży perspektywie i potwierdzono brak dojrzewania szyjki macicy;
 • Wirusowe zakażenia typu, dostępne w momencie rozpoczęcia porodu; cesarskie cięcie wykonuje się także w celu zapobieżenia zakażeniu płodu podczas jego przechodzenia przez kanał rodny;
 • Previa łożysko (gdy fotelik jest częściowo lub całkowicie blokuje otwarcie szyjki macicy), które mogą powodować krwawienie w przypadku fotelik zacznie oddzielić wcześniejszego;
 • Wczesne oddzielenie łożyska – wyraźnie przejawia oddzielanie placenta od ściany macicy, tworząc większe zagrożenie dla płodu.

Cięciu cesarskim jest również widoczne, gdy trzeba pilnie zakończenia dostawy, nie ma czasu, aby aktywować pracę, czy też zakłada się, że matka i / lub płód nie będzie mógł znieść stres związany z porodem.

Mogą być też inne powody:

 • Stan predekslampsii ekslampsiya lub nie reaguje na leczenie;
 • Przedłużone ciąży (nadmiar termin dostawy wynosi 2 tygodni lub więcej) prowadzi do pogorszenia warunków życia płodu w macicy;
 • Pojawienie się zagrożenia życia matki lub płodu.

Często jednak decyzja o konieczności cesarskiego cięcia zostanie podjęta już w trakcie porodu. Powodem tego są następujące zjawiska:

 • Brak pracy (szyjka macicy rozszerza się zbyt wolno) po 16-18 godzinach od jego początku (niektórzy lekarze czekają nawet dłużej). Czasami używany także oksytocynę w celu stymulowania aktywności macicy kurczowego, przed podjęciem decyzji o cesarskie cięcie;
 • Zjawiska zagrożenia dla płodu, znany w czasie obserwacji, za pomocą specjalnych urządzeń lub innych testów;
 • Wypadnięcie przewód: jego kompresja może odciąć dopływ tlenu do płodu, powodując zagrożenie dla życia;
 • Nierozpoznane poprzednie przypadki Previa łożyska lub przedwczesnego oddzielenia łożyska – w szczególności gdy istnieje ryzyko wystąpienia krwawienia.

Nacięcia skóry i macicy

Podczas pracy, lekarz wykonuje dwa cięcia: – pierwszą sekcję ściany brzucha (skóra, tłuszczu i tkanki łącznej), drugi – na macicę. Mięśnie brzucha nie są cięte; Rozstali się na bok, pozwalając im łatwiej wyleczyć. Zarówno część może być ustawiona pionowo lub poziomo (poprzecznie), albo jedna może być pionowy, z drugiej – pozioma. Na przykład, nacięcia skóry mogą być ustawione poziomo, i macicy – pionowy. Ważne jest, aby kolejna dostawa wiedzieć, co nacięcie macicy miałeś. To musi być wskazana w historii choroby.

Istnieją dwa rodzaje nacięcia skóry do cesarskiego cięcia:

 1. Przekrój jest używana częściej; jest poziomo tuż powyżej kości łonowej.
 2. Pośrodkowe cięcie wykonywane pionowo pomiędzy pępowiny i kości łonowej. Ten krój pozwala szybko usunąć płód w nadzwyczajnych okolicznościach może być korzystne w niektórych innych przypadkach (na przykład w przypadku otyłości matki).

Istnieją trzy rodzaje nacięć macicy:

 1. Klasyczny pionowe nacięcie jest wykonane w górnej części macicy. Obecnie jest rzadko wykonywane, z wyjątkiem przypadków zagrożenia życia płodu, łożysko przodujące i poprzecznej pozycji embrionalnej. Po urodzeniu klasycznej przeciąć naturalny sposób jest ogólnie nie jest zalecane.
 2. Najbardziej powszechnie praktykowane obecnie niższa poprzeczne nacięcie macicy. Jest to związane z mniejszą utratą krwi, mniejsze ryzyko zakażenia poporodowego, ale wymaga więcej czasu niż klasycznym kroju. Kolejne pokolenia mogą wystąpić dopochwowo bo to nacięcie goi się dobrze i pozostawia trwałe blizny.
 3. Pionowa część dolnego odcinka macicy jest wykonywane tylko wtedy, gdy dolna część macicy niezabudowanej lub zbyt cienki w przekroju (podobnie jak w przypadku niektórych przedwczesnego porodu).

Podejmując decyzję o cięciu cesarskim, trzeba i lekarz rozważyć ryzyko i korzyści. Ryzyko cięcia cesarskiego opłaca tylko w sytuacjach, w których pracy poprzez naturalnych ścieżek może stworzyć jeszcze większe zagrożenie dla matki lub dziecka.

Oczywiście, trzeba zaufać lekarzowi, wierząc, że decyzja o cesarskie cięcie nie jest brany niepotrzebnie. Wstępne konieczne jest, aby omówić kilka kwestii.

 • Czy może być inne metody dostawy, zanim zostanie podjęta decyzja o cesarskie cięcie (z wyjątkiem nieoczekiwanych sytuacjach)? Na przykład, stosowanie oksytocyny w celu stymulowania aktywności kurczowego lub użyć pozycji stojącej na zwiększenie aktywności prób? Jednak należy zauważyć, że w klinikach krajowych, alternatywne sposoby dostawy rzadko stosowane.
 • Czy to możliwe, aby zdecydować się na dostarczaniu operacyjnego (z powodu położenia miednicowego) próbować zewnętrznego sposób, aby obrócić głowę (aby zmienić położenie płodu)?
 • Jaki rodzaj znieczulenia może być używany? Kiedy znieczulenie ogólne jest stosowany? Można również użyć znieczulenie zewnątrzoponowe (spać) po cięciu cesarskim odbywa się nieoczekiwanie?
 • W trakcie porodu, jeśli lekarz przecina niski macicy w dolnej części, tak aby móc zakończyć kolejną ciążę środkami naturalnymi? Należy także określić (ze względów kosmetycznych), będzie wyglądać cięcia tkanki brzusznej (która zazwyczaj nie jest związany z nacięcia macicy).
 • Podczas swojego współmałżonka lub bliskiego krewnego może być obecny podczas przekroju (z zachowaniem świadomości lub bez niego)?
 • Można samemu lub Twój partner natychmiast trzymać dziecko po urodzeniu i
 • Czy można karmić dziecko w sali operacyjnej? Czy twój partner może trzymać dziecko, jeśli operacja odbędzie się w znieczuleniu ogólnym? czy można być z dzieckiem w tym samym pomieszczeniu, jeżeli dziecko nie wymaga szczególnej opieki? Twoja rodzina będzie się zatrzymać na noc, aby pomóc?

Po cięciu cesarskim

W ciągu kilku dni, kawałki będą kibicować dość ciężko i trzeba lek przeciwbólowy. Musisz sam zdecydować ile znieczulający jest dopuszczalne do ciebie. Można przyjąć, że tak mało, jak to możliwe, ale jeśli ból uniemożliwia opiekę nad dzieckiem, to rozsądniej przyjąć dawkę wystarczającą do czuć się komfortowo. Decyzję można omówić z lekarzem, i lepiej jest słuchać jego rad.

Pierwsze dni po cięciu cesarskim szczególnie trudne: przewracać się na bok, oddychanie, kaszel – wszystko jest podane trudno.

Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że poczujesz się bardziej komfortowo:

 • Obrócić z powrotem na stronę

Ugnij kolana tak, aby stopy odpoczywają w płaszczyźnie, na której leżysz. Uprites stóp i podnieść biodra tak, że ciało wyprostowane od ramion do kolan. Obracać biodrami z boku i obniżyć je. Następnie obrócić górną część ciała w tym samym kierunku. Leżysz na boku. Ten sposób toczenia oszczędza stawy przed uszkodzeniem oraz wyeliminowanie łokciach z bolesnym tarciem arkuszy.

 • Kaszel

Kaszel jest podana na ból, ale kaszel po znieczuleniu ogólnym jest konieczne, aby pozbyć się nagromadzonego śluzu w płucach i czasami spowodować infekcję. Użyj następującej metody: wzmocnić szwy ręce, małą poduszkę lub związać ręcznik. Weź głęboki oddech, całkowicie wypełniając swoje płuca. Całkowicie wydech – zdecydowanie i ostro, ale dokładnie – tłoczenie żołądek i nie pompowania go. Sprawia, że ​​dźwięk „wow”. Powtórz kilka razy w ciągu godziny, zwłaszcza jeśli czujesz bulgotanie lub szloch w klatkę piersiową. Jeżeli skrzynia jest jasne i regularnie wstawać z łóżka, nie ma potrzeby, aby robić to często.

Warto wypróbować te techniki przed zabiegiem, aby zrozumieć, jak to się robi.

 • Powstanie nogach i chodzenie

Waż wspiąć się z łóżka, po raz pierwszy w ciągu kilku godzin po zabiegu. Pielęgniarka lub twoi bliscy pomogą Ci usiąść, potem wstać. Podniesiony po raz pierwszy, może czuć się słaby i zawroty głowy. Można zmniejszyć zawroty głowy, czy w łóżku z jego rąk i stóp ćwiczenia do poprawy krovoob-rashchenija. Nie spiesz się, dać się przyzwyczaić do każdego nowego państwa, podczas przełączania z pozycji leżącej do stojącej.

Oto, jak wydostać się z łóżka: obracając się na bok, niech chude nogi przez krawędź łóżka i włączyć się do pozycji siedzącej. Siedzieć trochę o nim i ruchów nóg. Gdy jesteś gotowy, opuść nogi na podłogę i wstać (z czyjejś pomocy). Stań prosto, jak to możliwe. To nie zaszkodzi stawów, nawet jeśli wydaje się, że są one dokręcone. Tak szybko przyzwyczaić wstać, wziąć mały krok. Za każdym razem, wstanie z łóżka, można zauważyć, że łatwiej i łatwiej. Starają się stopniowo zwiększać czas trwania spacerów.

 • Gazy w przewodzie pokarmowym

Gaz jelitowy czasem stają się prawdziwym problemem po cięciu cesarskim, a także po każdej operacji brzusznej. Staniesz się opuchnięte, nie może być silny ból, aż do uwolnienia gazów. Nagromadzenie gazów spowodowane przez zmniejszenie czynności jelit w wyniku operacji. Ruch tam iz powrotem w łóżku, głębokie oddychanie, kołysząc krzesło pomoże zapobiec lub złagodzić gromadzenia się gazów. Staraj się unikać pokarmów i napojów, które różnią się od gazów. Pielęgniarka może dostarczyć ci rury gazowej lub lewatywy, aby pomóc pozbyć się gazu, jeśli nie można zrobić.

 • Oddawanie moczu

Nie mogą być trudności z oddawaniem moczu po moczowodu cewnik znieczulenia i operacji brzusznej. Pielęgniarka oferują sposobów, aby pomóc poradzić sobie z tym problemem. Jeśli nie możesz pomóc w rozsądnym okresie czasu, może być konieczne ponowne wprowadzenie cewnika.

 • Karmienie piersią

Możliwe i pożądane, aby karmić piersią po cesarskiego cięcia, ale aby znaleźć wygodną pozycję może być problem. Aby chronić swoje stawy od wagi i ruchów ciała dziecka, umieścić go obok niego na poduszce lub poduszką na szczycie stawów przed oddaniem dziecka w ramionach do karmienia.

Może się okazać, że trudno jest odzyskać siły w porównaniu z kobietami, które urodziły się w naturalny sposób. Ale dać sobie czas, ból wkrótce minie. Na początku trzeba kogoś do pomocy w opiece nad dziećmi i pracach domowych. Ale gdy Twój stan fizyczny pozwoli rozpocząć ćwiczenia po porodzie. Należy skonsultować się z lekarzem.

Naturalny poród po cesarskim

Większość kobiet, które miały cesarskie cięcie i mogą mieć powody związane z bezpieczeństwem rodzić naturalnie następnej ciąży. Trwają chirurgiczne cięcie cesarskie jest prawie zawsze opuścić łono silne i zdrowe, z dobrą zarośniętych szew. W rzeczywistości, teraz, że lekarze i położne zdobyliśmy duże doświadczenie porodu poprzez naturalny sposób po poprzednim cesarskie cięcie, prawie nie widać go jako dodatkowe ryzyko dla większości kobiet. Ich doświadczenie jest zgodna z licznych doniesień w literaturze medycznej wspierających bezpieczeństwo i korzyści z naturalnego porodu po cesarskim przed powtórzeniem operacji. Wśród korzyści – niższe śmiertelności matek i noworodków, bez powikłań, zmniejsza się pobyt w szpitalu, korzyści ekonomiczne, zdolność, aby wrócić do normalnego życia, w końcu, przewaga psychologiczna.

Istnieją pewne sytuacje, w których dostawa przez naturalny sposób po cesarskim niemożliwe lub nieuzasadnione, na przykład, przypadki, w których zachowane świadectwo o operacji. Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę lub Twój stan fizyczny sprawia, że ​​naturalny poród niemożliwe lub niebezpieczne, powinien on być ponownie prawdopodobnie zgodzić się na cesarskie cięcie. W większości przypadków jednak, że powodem, dla pierwszego cięcia cesarskiego nie pojawi się ponownie. Najczęstszymi wskazaniami do pierwszego cięcia cesarskiego – brak postępu, złe owoce, zły prezentacja lub chlenoraspolozhenie płodu – rzadko powtarzana podczas następnej ciąży.

W przypadku wysokiej pionowej (klasycznych) zmniejsza ryzyko, że szew rozproszy się w czasie porodu, nieco wyższe niż w przypadku niskiego krzyża. Większość lekarzy wyraziła poparcie dla naturalnego porodu po cięciu cesarskim tylko w przypadku niskiego rąbek, ale jeśli kobieta o klasycznym kroju poinformowani o ryzyku, ale zobowiązuje się do naturalnego porodu, niektórzy lekarze będą wspierać swoje aspiracje.

Wielu specjalistów wierzy (porównując ryzyko pęknięcia macicy lub powtarzania cesarskiego cięcia), czyli porodu poprzez naturalnych sposobów po cesarskiego cięcia – bezpieczny wybór.

load...