Ceremonie ślubne w Rosji – to interesujące wiedzieć!

Od czasów starożytnych, w kulturze różnych narodów tradycji ślubnych światowych były i pozostają jedną z najbardziej uderzające i oryginalne. Manifestują tradycji etnicznych i religijnych ludzi. Po dniu ślubu – jest to początek nowego życia dla młodych ludzi, stworzenie nowej rodziny dla wspólnoty ludzi.

load...

Niestety, dzisiaj wielu weselach i tradycje w Rosji zapomniane, chociaż zainteresowanie niedawno reaktywowana.

Starożytne kroniki wskazują, że wspólne tradycje ślubne pierwotnie nie istnieją w różnych plemion i zwyczaje były różne. Polana, na przykład, bardzo szanowany świętość węzła małżeńskiego, małżonkowie są zobowiązani do zachowania pokoju w rodzinie, wzajemny szacunek. A tu w Drevlyane i Północy może po prostu ukraść swoją ulubioną dziewczynę w jego plemienia lub inny i bez żadnych obrzędów żyć z nią, a będąc w poligamicznych małżeństw.

Stopniowe zjednoczenie plemion w jedno państwo bliżej siebie i swych tradycji, w tym weselu. Do chrztu Rusi wszystkie sfery życia starożytnych Słowian były przepojone pogaństwa, a ceremonie ślubne nie były wyjątkiem: pogańskie bóstwa prosił lokalizacji do nowej rodziny, tańczyliśmy wokół ogniska, wylewa wodę.

Chrztem Rusi zaczęła się wyłaniać i nowych praktyk, które znacząco odzwierciedlenie w kolejności ślubie, ale przez wiele wieków, aż do dzisiaj, echa pogaństwa wciąż słychać w polskich zwyczajów i tradycji. To połączyła dwa przekonania, które tworzą niepowtarzalny, charakterystyczny tylko Rosji, kultury.

load...

Główną zmianą w ceremonii ślubnej była potrzeba uświęcenia Kościoła małżeństwa. Reszta ślubu nosiła swój dawny charakter: masowe uroczystości, rozrywka, „święto”, często trwające 3-4 dni. Do XVI wieku w Rosji nastąpił Procedura ceremonii ślubnej, które jednoznacznie uregulować rolę każdego uczestnika, suknie ślubne, etapy ślubnych i nawet serwowane na naczyniach stołowych.

Polskie obrzędy ślubne były działania religijne i magiczne, mające na celu dać nową zdrowie rodziny, dobrobyt, harmonię w relacjach, dzieci. Ponadto, jednym z głównych problemów tej ceremonii było chronić młodą parę przed złym okiem i zepsucia, ponieważ wierzono, że w tym dniu jest najbardziej wrażliwy. Nowożeńcy Straży zostały zaprojektowane zarówno dla ludzi atrybutów ślub. Tak więc, welon panny młodej musiał ukrywać go przed złymi duchami. Przyjaciółka panny młodej i druhny powinny zawsze być przy nich, do „mylić” duchy. Ceremonie ślubne owdowiały osób już odbyło się w sposób uproszczony.

Tradycyjnie najbardziej odpowiedni czas na weselu w Rosji zostały uznane jesień i zima. Był to czas wolny od działalności rolniczej. Wiosna i lato były ułożone tylko małżeństw od okoliczności, takich jak ciężarnych narzeczonych i małżeństw w ogóle prawie nie zawierała w maju.
Nadaje się również do dni ślubnych nie było tak wiele: ślub wolno było zakładać, na Ostatki, Wielkanoc Tydzień, czas Bożego Narodzenia, w przeddzień święta prawosławne, w przeddzień środę, piątek i niedzielę, w dniu poprzedzającym święto patronalne kościoła w która została zaplanowana, aby sakrament ślubu.

Przygotowania do ślubu

Przygotowanie do małżeństwa z pierwszych lat życia, dziewczynki nauczyły się gospodarstwem, przygotowany posag. Ceremonia ślubna w Rosji zobowiązany przedstawić pannę młodą w dniu ślubu, pan młody na każdego członka rodziny, jako oczyszczenie ręcznik dar – haftowane koszule i spodnie, a matka – trzy koszule, segment na sukienkę, chusty.

Brides wybrać na pokazach, które odbyły się podczas wiosennych i letnich festiwali i świąt patronalne. Wybierz rodzicom narzeczonego, w koordynacji z całej gamy krewnych, opinie facet zazwyczaj nie zapytać. Bez błogosławieństwa małżeństw rodziców były bardzo rzadkie, to jest uważany za pechowy i zostały potępione przez opinię publiczną.

Jak to zwykle dziewczęta nie mają prawa do wyboru, często uciekają się do zgadywania, starając się przewidzieć, co będzie ich narzeczoną, kiedy będzie ślub. Zastanawiał się często na Boże Narodzenie lub na Całunie dnia – o marzeniach, lustro, odbicie w wodzie na świece.

Wracając do polskiego ślubu, powiedzmy, że po krewnych pana młodego zgodził się na kandydaturę młodej, wybrali pośrednika – czy swat swata, zwinny-piórem współmieszkańców, którzy byli w stanie rozstrzygnąć takie przypadki.

Swatanie

Dzień, czas i droga z swatki, trzymane w tajemnicy. Obrzęd zaloty został wyposażony w wiele aktów magicznych. Negocjacje były prowadzone z ojcem albo panny młodej lub jej starszym bratem i matką. Na sekundę, rodzice „oficjalnego” kombinezonu panny młodej czekali swatki i przygotowany stół, zapalone świece i lampy. Jeśli rodzice panny młodej zgodził się poślubić jego córkę, on sprawia, że ​​kontrakt małżeński – „wejście rzędzie”, zastrzegając cały zakres zagadnień dotyczących małżeństw.

Narzeczona dał zadatek oczyszczenie – chusteczkę, który miał większą moc prawną. Kilka dni później, ojciec panny młodej lub jej starszy brat przyszedł do domu pana młodego, aby sprawdzić swoją farmę.

Jeśli rodzice panny młodej byli zadowoleni z gospodarką objazd oczyszczenie, zachęcają rodziców do narzeczonej w domu panny młodej. Dla dziewcząt był to pierwszy sprawdzian ślubie. Ubrała, kropi twarz welon. Swat likwidacji rozmowę z nią, kobieta często zmuszony do wykazania swoich umiejętności, zmuszony chodzić dookoła, sprawdzając, czy jest kulawy, ojciec pana młodego widział jej twarzy. Kiedy pocałował dziewczynę w oba policzki, był to znak, że lubi.

W tym przypadku, narzeczona dobiegła końca, „Uczta pod wpływem alkoholu.” Krótko zorganizowany spisek podczas której zakończyła opracowywanie zapis wiersza i ustawia czas ślubu. Zmowa miała moc prawną, to uzupełnia Handshake rite: młodzi ojcowie pokonać w parze, a następnie podają sobie ręce, owinięte w szale, podają sobie ręce, a następnie wymieniane Business handshake. Potem wymienili placki, przytulając do siebie z życzeniami: „Jeśli pozwolisz mi swat nowych krewnych”

Zaręczyny

Do uzgadniania był obrzęd zaręczyn (lub pielgrzymki), tym razem młody całuje trzy razy, a następnie wymieniane pierścienie. Zaślubiny została wzmocniona mocno albo zaśpiewa – wspólne święto. Bride w tym czasie rozdawania przyszłych krewnych przygotowane upominki (ręczniki, koszule, ręczniki), traktowano gości z winem, kłaniając się do ziemi przed nimi. Po zmowy młodej namaścić „sgovorenkoy”.

Od tej chwili nie opuścił dom, opłakiwała jej panieńskie życie. Pan młody, wręcz przeciwnie, nie siedzi w domu codziennie inspekcyjny dom panny młodej z prezentów. Wieczorem przed ślubem był nazywany „panieńskie”, oblubienica pożegnaliśmy jego rodziny, życia dziewczynki i wolności. Usłyszał jej płacz i pieśni żałobne koleżanki. W tym samym czasie wykonuje rytuał rozwikłania warkocze dziewczynki. Wplecione taśmie oplot przed dała jej przyjaciół. Z płacz dziewczyny towarzyszył jej do kąpieli, gdzie zadokowanej wysłanego przez miotłę młodego.

ślub

W starej ceremonii ślubnej, która zazwyczaj odbywa się w godzinach wieczornych, zadzwoniliśmy do Sądu Bożego. Rankiem druhen były wyposażone niedokrwienie uroczystość: myć, ubierać się, aby zawiesić dekoracje. Woda do przemywania umieszczano srebra. Po, że panna młoda siedziała pod ikonami, śpiewała pieśni weselne. Potem, kiedy przybycie pana młodego, wszystko było gotowe, młodej na głowie przypięte symbol girlhood – koronę i uroczyście wystawiony przez dwie ręce swata.

Ahead stanowiły kobiety plyasitsy, a następnie karavayniki następnie Svechnikov z masywnym świec ślubnych. Kolejne pierścienie sprzęgające otworu. Goście zajęli miejsca przy stole, a swat poprosił rodziców błogosławiącą oblubienicę i obrócić rysę, a następnie zdjęła zasłonę i koronę, szczotkowanie plastra miodu narzeczonej, curl włosy i umieścić na Kiku, a następnie ponownie r oblubienicy welon. Podczas tego obrzędu Svechnikov trzyma kawałek materiału między młodej pary. Uczta trwała.

Po trzecie swat danie błogosławieństwa poprosił rodziców, a młody sprowadzono do kościoła. Goście wstał, rodzice panny młodej trzymały obraz. Narzeczeni łuk do księdza, rodzice panny młodej przeniesiono ją do pary. Ojciec panny młodej uderzył batem. Zamawiania słuchać męża i przeszła Suite tej plagi.

Po ślubie, welon panny młodej od wystrzału. Cała ceremonia ślubu towarzyszyła masa ludzi w rozwiniętych wieki będzie: kto trzyma świecę powyżej, który pierwszy postawił stopę na pulpit, itd.
Po wyjściu z kościoła nowożeńcy obsypany nasiona konopi i lnu.

Rodzice pana młodego spotkał ich na skraju wsi lub w bramie domu, teścia – z ikoną i teściowej – chlebem i solą. Chleb został złamany przez narzeczonej oraz oczyszczenie na 2 połówki. Młodzi rodzice skłonił się u jego stóp, a ci błogosławił im. Para trzech obiegów wokół stołu weselnego, a potem zaczął ucztę weselną.

ślubny

Młody na weselny stół nie jadł, nie pił, ale tylko otrzymał gratulacje. Kiedy przeprowadza się do stołu trzecim naczyniu, młody wzięto w Senik, z łóżkiem małżeńskim.

Z odejściem nowożeńcy święto rozgorzał – pokryte „Mountain” tabeli, która jest zwykle odjechał z oblubienicy. W nocy młodzi kilkakrotnie bezceremonialnie podniósł się z łóżka, wyciągnął gości, że nie zatrzymał się do zabawy.

Wcześnie rano młody znowu obudził. Ubrali i zaprowadził do stołu gdzie zabawa trwa. Jednak to już, jak mówimy teraz, „słodki stół”. Nieco później, jak pijani goście nie byli już do najmłodszych nie wyspać i zmęczenie, można spokojnie opuścić ucztę i udać się na spoczynek.

W tym samym dniu młody wyszkolony rytualną kąpiel. Umyć im towarzyszyć piosenek, aby zaznaczyć miotły drogowych. W wannie swat sprawdzane koszula narzeczonej w celu wykrycia oznak dziewictwa. Często fakt niewinny młody wykazać i mieszkańcy.

W trzecim dniu ślubu młoda zorganizowany testu – musiała pokazać swoje umiejętności robotników i gospodyń domowych. Młoda żona zapalił piec, kreda podłogi, ugotować obiad, a goście musieli być utrudniony do niej.

Tradycyjna polska wesele trwało trzy dni.

load...