Cellulit u mężczyzn: różnica między kobietą i dlatego nie

O dziwo mimo to postanowił naturę. Kobiety przez całe życie obserwując piękno ciała, zmuszony do walki z cellulitem. Mężczyźni, z których większość własnego wyglądu jak w jakikolwiek sposób, z takiej niedobór cierpią znacznie mniej. Jednak cellulit tam ludzi, a na przestrzeni lat, że pojawia się coraz więcej, gdyż zwiększa liczbę czynników, które wywołują jego poyavlenie.Oglavlenie:

load...

Jakie obszary męskiego ciała dotknięte cellulitem

Wiele kobiet wierzy, że mężczyźni nie mają cellulitu, ale z jakiegoś powodu – nie może odpowiedzieć. W rzeczywistości, zmiany chorobowe u mężczyzn też są, ale są one mniej widoczne. Natura stworzyła skóry silniejsze seks 4 razy grubsze niż kobiet, a pod nim nie jest tak widoczne wybrzuszenia grudek tłuszczu.

Jednak główne obszary, w których skoncentrowane jest cellulit mężczyźni różnią się od kobiet. Choroba Ladies psuje powierzchnię ud i pośladków podczas gdy Cavaliers biorą na siebie ciężar brzucha i talii. Nic dziwnego, że cały tłuszcz faceci pewni mieć ogromny brzuch wypukły, który jest pieszczotliwie zwana „praca odciski” lub „beer belly”. Ale nie wygląda luźne i nierówne. Najczęściej wygląda to rodzaj gęstej rolkowym zycie obszarze zoster talii.

Cellulit i mężczyzna

Brzucha

Ze względu na to, co pojawia się „skórki pomarańczowej” u mężczyzn

Przed wybraniem główne przyczyny, z powodu których talia męska jest pokryta skórką pomarańczową, chciałbym podkreślić, że genetyka silniejszej płci, aby uniknąć tej choroby. Są one w organizmie jest głównym hormonem testosteronem. Który blokuje jej wygląd komórek tłuszczowych ze względu na syntezę białek. Ponieważ białko jest utworzone tkankę mięśniową, co oznacza, że ​​związek musi zmieścić się i stają się o wiele cieńsze.

load...

Ciało kobiety było zdominowane przez innego hormonu – estrogenu. Stymuluje produkcję podskórnej tkanki tłuszczowej i zwiększa ilość magazynów tłuszczu, który w przypadku braku zasilania stanie się głównym dostawcą energii. W ten sposób natura zadbała ciąży zdrowych dzieci, jak wiele kobiet zaczynają przybierać na wadze w czasie ciąży lub po porodzie.

Jeśli człowiek jest zdrowy i prowadzić aktywne życie, testosteron pomaga mu uporać się z tkanki tłuszczowej. Ale kiedy zmienił przyzwyczajenia smakowe, tracą chęć do poruszania się, ilość hormonów jest stopniowo zmniejszana, a męski organizm zaczyna funkcjonować jak kobiety, to znaczy, uchylenie w tłuszczach rezerwowych w tych miejscach, gdzie tkanka łączna więcej.

A teraz z tego powodu, ze względu na które u mężczyzn jest cellulit.

  • Pierwsze miejsce – słaba aktywność fizyczna

W przeciwieństwie do pań, które są niezbędne do utrzymania pod kontrolą władzy, wystarczająco silny, aby piętrze kilka razy w tygodniu, aby angażować się w siłowni, a wszystkie komórki tłuszczowe są spalane. Jednocześnie, można mieć wszystko co chcesz.

Ale, niestety, na bieżni, czy mężczyźni w barze są dziś rzadkością. Z powodu dużego obciążenia w pracy, zechcą odpocząć sofę i telewizor. Ale praca i wiele sit-down :. W przypadku komputerów, dokumentów itp Nic dziwnego, że duże firmy zainteresowane zdrowia pracowników, aby zapewnić im obowiązkowych zapisów na siłownię lub basen, a najbardziej aktywny w tym nagroda jest przyznawana. Ale nawet z tego wsparcia, jeden na dziesięciu mężczyzn będzie oszczędzał sobie ćwiczenia. Reszta z nich nie przeszkadzało czy mają cellulit.

  • Drugie miejsce – błąd w żywieniu

Dla siedzący tryb życia i zła dieta dodaje. Miłośnicy piwa i tłustych przekąsek nie są przekonani, że taka dieta sprzyja rozwojowi męskiej cellulitu. Ponadto, wielu pracowników biurowych, nie należy trzymać w domu na obiad, wolą fast foodów zamiast sałatki i zupy w pobliskiej kawiarni. Ten wysokiej kaloryczności żywności niszczy testosteronu i prowadzi do otyłości.

  • Trzecie miejsce – stres

Dziś wszyscy żyją w stanie stresu, jak intensywność życia wzrosła też. W dążeniu do kariery, sukcesu, pieniędzy, męską przeżywa ogromny stres psychiczny, a oni z kolei niszczą układ nerwowy. W rezultacie – brak działania na układ hormonalny i wzrost wagi ciała.

  • Czwarte miejsce – powolny metabolizm

Dietetycy twierdzą jednym głosem, że populacja trochę pić czystej wody. Kobiety są brane pod uwagę żądania lekarzy i spróbuj pić 1,5-2 litry dziennie. Mężczyźni, że zalecenie padło na podatny grunt. Kilka monitorów ile cieczy zużywa dziennie. Dlatego krew krąży słabo żywność jest trawiona wolniej i mieć czas na osiedlenie się na brzusznej dołeczki tłuszczowych.

  • Piąte miejsce – źle szafę i postawy

Tight, utrudniając przepływ odzieży stała się częścią modnej obrazu, a on starał się przestrzegać wielu młodych ludzi. Ale te rzeczy są niedrożna warstw podskórnych, bez pomijania do krwi tlenem. To przyczynia się do szybkiego rozwoju magazynów tłuszczu i cellulitu.

Roztocza wprowadzone i garbić. Im silniejszy mężczyzna pochyla, tym trudniej narządy wewnętrzne wykonywać swoją pracę, ponieważ są one zawsze w niewłaściwym położeniu. Stąd – usterka w metabolizm, co prowadzi do otyłości.

Jak walczyć z cellulitem męską

Od wielu mężczyzn leczeniu cellulitu całkowicie obojętny, nie starają się go pozbyć. Ale, w przeciwieństwie do płci pięknej, pozostawić skórki pomarańczowej jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy zwiększyć aktywność ruchową, czy jakiś sport lub przynajmniej zrobić ćwiczenia dla prasy – i cellulitu na bokach i brzuchu znikają.

Kremy i antycellulitowy masaż – to jest wiele kobiet. Nie trać czasu na nich i finansów, ponieważ nie działa na grubym męskiej skóry. Substancje i masażysta ręce nie mogą przeniknąć przez warstwę powierzchniową martwych komórek, więc w ten sposób nie dostać się do tkanki łącznej.

Można przyspieszyć spalanie komórek tłuszczowych specjalną substancję – aminofilina. Stosuje się go na skórę przed wysiłkiem. Gdy mięśnie w ruchu, limfy i krwi krążyć szybciej i aminofilina wnika głęboko pod skórą. Tam, w zajezdni tłuszczu łamie luźne komórki. Ale lekarze podkreślają, że lek działa najlepiej, gdy dana osoba jest w ruchu. Więc to nie może uciec od aktywności fizycznej.

Bez względu na to, co człowiek myśli o cellulit, należy pamiętać, że taka wada estetyczna sygnalizuje awarie w organizmie. Jeśli nie podejmują żadnych kroków, które będą następstwem otyłości.

load...