Cechy trawienia u dzieci

Wszyscy nowi rodzice są bardzo zainteresowani wszystkim, co jest związane z dziećmi. Włącznie, a zwłaszcza układu pokarmowego u dzieci. Fakt, że układ trawienny jest różny od okruchów ich u dorosłych, nie ma wątpliwości. Ale co dokładnie te różnice? To właśnie staramy się znaleźć się dzisiaj w tym artykule.

load...

I jak to wszystko się zaczęło?

I zacznijmy mówić o osobliwości układu pokarmowego u dzieci od samego początku, a mianowicie – od momentu implantacji komórki jajowej w macicy. Po tym wszystkim, na tym etapie rozwoju płodu żywności jest po prostu niezbędna. Gdy zarodek wszczepia się do macicy, zaczyna w tajemnicy energii, która jest wytwarzana przez błonę śluzową macicy.

Po około tygodniu zarodek zaczyna karmić zawartość woreczka żółtkowego. I około połowy drugiego miesiąca ciąży żywienia staje gemotrofnym okruchy – to jest owoc otrzymuje składniki odżywcze od matki, z pomocą łożyska.

Jednak jego własny układ pokarmowy płodu nie pozostaje na marginesie – to jest bezpośrednio zaangażowany w recyklingu substancji odżywczych, takich jak białka, wody, glukozy i innych, że otrzymał od matki. Pomimo faktu, że dojrzewanie układu pokarmowego u płodu jest bardzo szybki, żeby zapalić dziecko jest bardzo znacząca fizjologiczna niedojrzałość gruczołów ślinowych, trzustki, wątroby i innych organów odpowiedzialnych za prawidłowe trawienie.

Na szczęście, natura jest bardzo mądry. Świadczył i to jest – pierwsze kilka miesięcy po pojawieniu się na okruchy światła żywności są tylko mleko matki dla niego. Mleko matki jest nie tylko lekkostrawne jeszcze niedojrzały układ trawienny z okruchów, ale także wszystkich, że jego potrzeby fizjologiczne. Nawiasem mówiąc, to wszystko prawda sztucznej mieszanki dla niemowląt. Chociaż, oczywiście, jeśli jest to możliwe, aby nakarmić pierś okruchy, lepiej dać pierwszeństwo do mleka matki.

load...

ślinianki

Formacja anatomiczny z ślinianek okruchy zakończona do czasu narodzin. Ale funkcją wydzielniczą gruczołów ślinowych jest jeszcze daleki od ideału. I będą w pełni funkcjonować tylko w 4 – 5 miesięcy. Nawiasem mówiąc, aktywny produkcję śliny, która odbywa się w dziecku w tym wieku, rodzice są często traktowane jako sygnał, że okruchy zacząć ząbkowanie.

W rzeczywistości, silny ślinotok spowodowane okruchy wymawiane niedojrzałość mechanizmów, które regulują wydzielanie śliny i połykanie. Ślina odgrywa bardzo ważną rolę w trawieniu okruchów – w pierwszych miesiącach życia, jest to niezbędne do prawidłowego rotika uszczelniających podczas karmienia. Poza tym za pomocą śliny wydzielonej kazeiny – niewielkie skupiska substancji zawartych w mleku matki.

A w tym czasie, gdy dieta dziecka pokarmów stałych wprowadzonych pierwsza rola śliny jest po prostu niemożliwe do przecenienia. Jest to absolutnie konieczne w celu utworzenia poprawnego bolus. Jeśli tak się nie stanie, to jest bardzo prawdopodobne, aby rozwijać w dziecku różnorodne problemy trawienne.

Trzustka i wątroba

Do czasu okruchy w świetle jego trzustki jest nadal stosunkowo niedojrzały. Podczas rozszczepiania strawnego składników odżywczych, które znajdują się w mleku matki lub sztucznych preparatów mlecznych, jest bardzo łatwy w obsłudze. Nawiasem mówiąc, w przypadku gdy dziecko jest karmione butelką, trzustki dojrzewanie następuje znacznie szybciej. Wszystkie pozostałe okruchy jeść mleko matki mojej, ostateczne dojrzewanie trzustki odbywa się w czasie, gdy ich dieta zacząć wprowadzać pokarmy stałe.

Zapewnia trzustkę do dwunastnicy soku zawierającego enzymy takie jak lipazy, rozkłada tłuszcze i trypsyny, rozkłada węglowodany. I, oczywiście, że trzustka produkuje insulinę hormon, który odgrywa ogromną rolę w regulacji metabolizmu węglowodanów. W przypadku, gdy niewystarczające insulina jest produkowana w ilości bardzo wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia takiej nieprzyjemnej choroby jak cukrzyca.

Trzustka wydziela się z soku trzustkowego dwunastnicą który zawiera enzymy: trypsynę, trawieniu białek lipazy rozkłada tłuszcze amylazy trawione węglowodany. Dodatkowo, trzustka wytwarza hormonu insuliny, który jest głównym czynnikiem regulującym metabolizm węglowodanów. W przypadku niewystarczającej produkcji insuliny rozwijać ciężką chorobę – cukrzycę.

Wątroba. Pomimo faktu, że wielkość wątroby noworodka jest wystarczająco duża, aby dojrzałości funkcjonalnej ona też jest jeszcze daleko. Izolacja kwasów żółciowych, które są potrzebne do trawienia stałych pokarmów, zbyt mało. Zaczyna się w tym samym czasie, gdy komplementarne karmienia jest wprowadzany do diety okruchów.

W momencie pojawienia się okruszków na jaw jego wątrobę około dwa razy większe niż w przypadku osoby dorosłej. Oczywiście, jako procent masy ciała. Jednak, jak wspomniano powyżej, dziecko wątroba jeszcze bardzo niedojrzały. Mimo, że pomimo tego, wątroba radzi sobie z wielu jego funkcji. Wątroba jest prawdziwy magazyn wiele składników odżywczych, takich jak tłuszcze, białka, glikogenu. I kolejna bardzo ważna funkcja wątroby – to antytoksyczny. Że wątroba jest jednym z głównych „filtrów”, który jest usuwany z organizmu ludzkiego wszystkie toksyny.

Żołądek

Pomimo faktu, że objętość żołądka noworodka szybko rośnie, jej funkcja wydzielnicza jest bardzo słaby. Pełny jego działanie zaczyna się około 9 – 10 miesięcy życia dziecka. I anatomiczne i fizjologiczne cechy okruchy żołądka jest bardzo specyficzna. Dna żołądka jest bardzo słabo rozwinięty, a także całej warstwy mięśniowej. Ale wejście do żołądka w małego dziecka jest nadal dość szeroki.

Jest to całość wszystkich tych trzech czynników prowadzi do tego, że małe dzieci często wymiotować. Tak, i wymioty mają również dość częste zjawisko. Chociaż, oczywiście, robi swój wkład i okruchy połykaniu powietrza podczas karmienia.

Błona śluzowa żołądka dziecka jest bardzo delikatne, w pełni wyposażony w naczyniach krwionośnych. Żołądek dziecka ma wszystkie te same gruczoł, że są dorośli. I z tego powodu, a także w soku żołądkowym zawiera prawie wszystkie elementy dziecka „dla dorosłych”, takie jak podpuszczka, pepsyna, kwas solny, lipazy i wiele – wiele innych. Ale, oczywiście, zupełnie różny procent niż u dorosłych.

Na przykład, podpuszczka jest niezwykle ważne dla układu pokarmowego dziecka – że mleko powoduje ścinanie. Nawiasem mówiąc – ludzkie mleko zsiadłe wolniej niż mleko krowie, która jest wykonana na podstawie większości preparatów dla niemowląt. Po koagulacji mleka jest w pepsyny, której celem jest rozbicie białek mlecznych. Podział tłuszczów odbywa się pod wpływem lipazy.

Usta

Usta dziecka, też ma swoje własne cechy, w taki czy inny sposób związane z ssanie mleka. Sam na okruchy usta nadal bardzo mały – z powodu niskiej niebie, ale wciąż nie mając dach. Język małego dziecka jest szerokie i krótkie, z widocznym brodawek. Ponadto, dziecko jest bardzo dobrze rozwinięte mięśnie żucia.

To właśnie z powodu całej tej własności okruchy zarządzać bardzo szczelnie otaczać sutek piersi. W jej ustach tworzy podciśnienie, tak że mleko i dostaje się do jamy ustnej dziecka. Jeśli okruchy urodził donoszonych, wszystkie odruchy ssania i połykania rozwinął się bardzo dobrze.

Błona śluzowa jamy ustnej dziecka jest bardzo bogata w naczyniach krwionośnych, ale bardzo suche. Pamiętaj, rozmawialiśmy o tym, że ślina u dzieci w pierwszych miesiącach życia nie została jeszcze wyprodukowanego w całości. Wszystko dziecko spożywany pokarm płynny, więc nie ma problemu.

Ale tu warto przypomnieć rodzicom, że ze względu na zwiększoną suchością jamy ustnej błony śluzowej jest szczególnie wrażliwa. Dlatego należy traktować je z większą uwagą i ostrożnością. Upewnij się, że Twoje dziecko nie jest wyciągnięta do ust szorstkich pieluchy, zabawki. W przeciwnym razie, na powierzchni błony śluzowej dziecka może pojawić się zużyte i wrzody. Zmiany te są bardzo bolesne i może doprowadzić do tego, że dziecko nie może ssać potrzebuje mleka.

Ślina dziecka, jeśli o to chodzi, każda inna osoba, zawiera różne enzymy, które zaczynają rozkładać jedzenie z powrotem w jamie ustnej. Oczywiście, pytanie teraz jest już na przynęty, zamiast mleka.

Jelita

Nie mniej rolę w trawieniu i jelit sztukach. Maluchy jelito zrekompensować niedojrzałość pozostałej części układu pokarmowego. Po tym wszystkim, jelito dziecka jest odpowiedzialny za trawienie membrany, tak istotne dla okruszków, jeść mleko matki lub formuły. Jest w jelitach występuje podział składników odżywczych do komponentów. Oraz z jelita te same składniki odżywcze są wchłaniane do krwiobiegu.

Jako uderzenie w żołądku żywności trawiono pod wpływem perystaltyki jelit przenosi go do jelita. Pierwszy etap – jest dwunastnicy, w którym, w wyniku działania enzymów wytworzonych przez trzustkę i wątrobę, i nie ma dalszego trawienia.

Pozostawienie dwunastnicy, jedzenie dostaje się do innych części jelita cienkiego, gdzie kontynuuje być trawione już pod wpływem soków jelitowych. Następnie kończy się proces trawienia. Nawiasem mówiąc, długość jelita dziecka jest dwa razy więcej niż osoby dorosłej – to sześć razy więcej niż okruchami wzrostu.

W jelitach dziecka jest bardzo aktywny perystaltykę – popełni dwa rodzaje ruchu:

  • Vermiculation

Z tego typu ruchów spożywczych promowanych przez różnych odcinkach jelita. Normalny proces trawienia nie jest po prostu możliwe bez tych ruchów.

  • Ruch wahadła

Za pomocą ruchu wahadłowym odbywa się bezpośrednio z procesu fermentacji, jak również jego późniejszego wchłaniania do krwi osoby – w tym przypadku dzieci.

Normalna motoryki jelit u dorosłych występuje pod wpływem źle znosił żywności. Jednak dzieci mogą wystąpić ruchliwość i intensyfikacji nie tylko ze względu na mechaniczne działanie żywności, ale także pod wpływem innych czynników: Długotrwały płacz dziecka, przegrzanie nadmiernej aktywności fizycznej.

Błona śluzowa jelita dziecka jest bardzo delikatny i wrażliwy, a jego ściany mają bardzo wysoką przepuszczalność. Dlatego dla małego dziecka infekcje jelitowe i toksyny są szczególnie niebezpieczne. Szybko przenikać przez ściankę jelita do krwiobiegu, co prowokuje rozwój zatrucia, czasami bardzo silne. U małych dzieci, najbardziej zwyczajne zatrucie pokarmowe może spowodować poważne konsekwencje, takie jak niewydolność serca, zapalenie opon mózgowych i innych.

Drobnoustroje przewodu pokarmowego

Podczas rozwoju płodowego jelita okruchy całkowicie sterylne. Jednak zaledwie kilka godzin po urodzeniu dziecka jelito to zamieszkuje ogromna ilość różnych bakterii. Znikają w organizmie dziecka przez nos, usta, odbyt. O drugim dniu po urodzeniu w kale okruchów można znaleźć wiele różnych bakterii. I ani w żołądku lub w górnej bakterie jelitowe praktycznie żaden. Że są zlokalizowane głównie w jelicie cienkim, a dolna część jelita cienkiego.

To, co jest zdominowany przez drobnoustroje w jelitach dziecka zależy wyłącznie od charakteru karmienia niemowląt. W takim przypadku, jeśli dziecko jest karmione mlekiem matki, która jest bardzo bogata w węglowodany, w jelitach dziecka będzie zdominowany głównie przez te bakterie, które są niezbędne do fermentacji węglowodanów. Jest to fizjologiczna mikroflora jest dla niemowlęcia.

W tej samej sprawie, jeśli dziecko dostaje sztuczne mleczne, wykonane na bazie mleka krowiego, jego jelitowy E. Coli to przeważa. Niestety, mikroflory jelitowej nie jest już dzieckiem fizjologiczny. I tak pod wpływem szkodliwych czynników może powodować rozwój różnych chorób jelit. Dlatego większość zaburzeń jelitowych cierpią właśnie te dzieci, które są karmione butelką.

Krzesło u dzieci

Nie można zignorować pytanie stolca dziecka. Rzeczywiście, w niemowlęctwie niemowlęcym stolcu może naprawdę wiele powiedzieć o jego zdrowie. W ramach normy fizjologicznej w pierwszy dzień – dwa po urodzeniu dziecka powinna być przydzielona oryginalny CAL – smółki. Smółki jest lepki, oleistą konsystencję i ciemne – zielone światło.

Smółki nie ma zapachu i jest sterylne. Jest on utworzony w dziecku jelit podczas rozwoju płodowego – od soków trawiennych, połykać płyn owodniowy i nabłonek jelitowy. Normalne wypróżnienia występują wokół trzeciego dnia. Składają się one głównie z pozostałości nie strawione okruchy mleko, soki trawienne, sole i bakterii.

Dzieci w pierwszych miesiącach życia, krzesło jest zazwyczaj dwa – trzy razy dziennie. Jednak bardzo często krzesło w pierwszych czterech – pięciu tygodniach życia jest znacznie bardziej powszechne – 8 – 9 razy dziennie, czasami ma płynnej konsystencji. Oczywiście, prawie wszystkie matki są bardzo boi się, myśląc, że Pipsqueak gwałtownie chory. Jednakże, jeśli ogólny stan zdrowia dziecka nie cierpi, dziecko jest jedzenie dobrze i przybiera na wadze w granicach normy, podobne do tych części fotela nie powinny być traktowane ze zwiększonym niepokojem.

Nie trzeba dodawać, powiedzieć lekarzowi – pediatra jest nadal konieczne. Jednak w większości przypadków jest to zjawisko przypisać lekarzy wystarczająco okruchy do szybkiej adaptacji jest jeszcze dla niego nowe warunki życia poza organizmem matki. Dzieje się tak szczególnie często u dzieci, które urodziły się pospieszył, albo urodziły się osłabione i niską wagę ciała.

Jednakże, istnieje odwrotna sytuacja, w której dzieci od jedzenia wszystko mleko tej samej matki, tym Krzesło jest tylko raz na dwa – trzy dni. A powód jest bardzo prosty – mleko matki jest trawiona bardzo dobrze. I trawione prawie całkowicie, a więc odpady są pozostawiane.

Nawiasem mówiąc, te dzieci, które są karmione sztucznymi mieszaniny, wykonane na bazie mleka krowiego, wypróżnienia mają ciemny kolor, gęstą konsystencję i zapach. W miarę jak dziecko rośnie krzesło staje się coraz mniej. Ale, oczywiście, aż do pełnej dojrzałości trawienia jest wciąż bardzo daleko. Całkowicie dojrzewanie przewodu pokarmowego kończy się tylko na 15 – 16 lat. Do tego czasu rodzice muszą zawsze uwzględniać specyfikę trawienia u dzieci, co ich menu.

load...