Cechy rehabilitację po powiększaniu piersi

Oprócz koncepcji „powiększania piersi”, jest jeszcze dalej rehabilitacja po powiększania piersi.

Z medycznego punktu widzenia, operacja ta jest nazywana mammoplastyki. Termin ten oznacza interwencji chirurgicznej w celu skorygowania popiersie jego wielkości i kształtu. Jeśli planujesz tę operację, należy mieć na uwadze to, że jego sukces nie zależy tylko od profesjonalizmu lekarza, ale również na odpowiedzialność pacjenta, które muszą być zgodne ze wszystkimi zaleceniami ekspertów, a następnie odzyskanie będzie udany.

load...

Najczęściej, rehabilitacja po tworzyw sztucznych piersi nie trwa dłużej niż 2 miesiące, ale to wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta, rodzaju zabiegu zrobić, i ewentualnych powikłań.

Okres rehabilitacji po powiększaniu piersi

Okres rehabilitacji po powiększania piersi należy rozpocząć natychmiast po operacji. Ponadto kobiety, które przeszły procedurę sami wiedzą, że zaraz po stół operacyjny, aby zobaczyć piękno swojego nowego biustu nie będzie działać. Po odpowiednim korekta pacjent nosi bandaż ciśnienia po czasie może być zastąpiony przez odzieży uciskowej. Najważniejsze jest to, że wsparcie dla nowego piersi może odbierać mu odpowiedni kształt i ustalić nową lokalizację.

Nosić bieliznę wspierać potrzeby bez konieczności zdejmowania cały miesiąc. Oczywiście, wiele z nich interesuje się zagadnieniem biorąc prysznic po zabiegu. Niestety, lekarz upoważnia mokra stawy i miejsca do kąpieli po 2 tygodniach po zabiegu. Rehabilitacja po powiększania piersi zawiera bardzo dokładny opieką swoich ciał i wsparcia zdrowotnego. Dlatego też, przed operacją zastrzeżone przez wielu zestawów bielizny kompresji i dużo cierpliwości. Wspomniany bielizna jest najbardziej niezawodne zabezpieczenie, aby zapobiec gromadzeniu się płynu w obsługiwanych obszarach. Najważniejsze – nie zapisywać, aby uniknąć możliwych komplikacji po tworzyw sztucznych piersi. Oprócz okresu rehabilitacji należy zdać egzamin i testy przed rozszerzeniem piersi. Mimo wszystko, wiele wyników badań ujawniają przeciwwskazania do zbliżającej się operacji.

load...

Pierwsze dni po mammoplastyki

Po zabiegu powiększania piersi jest sukcesem, pacjent musi być wyłączony z narkozy. Ponadto, masz mnóstwo świeżych szwów, więc lekarze dadzą ci środki przeciwbólowe systemu. Z tego powodu kilka dni twoje uczucia ograniczają się do poczucia niewielkiego dyskomfortu. Wśród trudności dla wielu pacjentów może być nazywany trudności w oddychaniu. Chodzi o to, że po zabiegu wymagane mocno bandaż na jego klatce piersiowej, o którym mówiono wcześniej. Nawet pierwszych dniach nowego popiersie was będzie trudno przyznać się z łóżka i wrócić. Ale wszystkie te trudności są przejściowe, a dosłownie w dniu 3 pacjenci odczuwają znaczną poprawę.

Pod warunkiem, że temperatura ciała jest normalne, nie wykazują żadnych komplikacji, a kobieta czuje się dobrze w dniu 3 po zabiegu, lekarz może przepisać ją do domu.

Na tym kończy się okres rehabilitacji pod nadzorem lekarzy i rozpocząć odzyskiwanie w domu. Ponadto, w dniu wypisu ze szpitala, lekarz prowadzący powinien dać wyraźne instrukcje do prowadzenia życia i przepisać leki niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Rehabilitacja Home

Więc wrócił do domu kilka dni po operacji. Tu następuje uczucie, które kobieta może wystąpić:

  1. Stany podgorączkowe – jest to standardowy objaw po całej operacji poddana (ale jeśli temperatura jest wysoka i masz gorączkę, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i skarżą powikłań).
  2. Obrzęk – często przynoszą dyskomfort i dostarczać różne niedogodności po mammoplastyki (przez 2 tygodnie, ale całkowicie rozpuszczają się, a podczas tego okresu można ocenić wynik skorygowany nowym biustem).
  3. Ból – to standardowy objaw w pierwszych kilku dni okresu pooperacyjnego (na uśmierzenie bólu u pacjentów lekarz musi przepisać leki lub przepisują zastrzyki).
  4. Siniaki i siniaki występują bardzo rzadko, najczęściej reakcja ta działa na cienkiej skóry wrażliwej (gdy objawy krwiaka może używać przyswajalne maści).

Co jest zabronione w okresie zdrowienia

Nie jest tajemnicą, że każda z operacji odzyskiwania ma swoje ograniczenia i zakazy dotyczące różnych rodzajów obciążenia. Na przykład kobieta mammoplastyki po pierwszych 2 tygodniach po operacji jest zabronione podnieść surowość więcej niż 3 kg, podnieś ręce wysokie, aby dokonywać żadnych gwałtownych ruchów. Również wśród zboczach zakazów domowych. Lekarze nie zalecają w tym czasie prowadzenia pojazdów, w szczególności nie posiada wspomagania układu kierowniczego. Jeśli kobieta lubi uprawiać sport lub udać się do szkolenia (fitness, aerobik), a następnie postępować z każdego rodzaju aktywności fizycznej może być tylko 2 miesiące po operacji piersi, po konsultacji z lekarzem.

Oczywiście, podczas odzyskiwania i leki nie mogą pić alkoholu. Wręcz przeciwnie, ważne jest, aby przestrzegać zdrowego stylu życia i diety, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.

Zabrania się opalać się w solarium, wziąć gorącą kąpiel, sauny i łaźnie. Nie może jeszcze być w odzyskiwaniu uprawiać seks, to ze względu na fakt, że kobiety mogą być podniesione ciśnienie, przyspiesza tętno i zwiększenia aktywności fizycznej, co jest zabronione.

Zalecenia dotyczące odzysku

Bardzo często, aby przyspieszyć proces gojenia i osiągnięcia pożądanego rezultatu, lekarze zalecają, z wyjątkiem leków na receptę, specjalny masaż piersi i ćwiczenia.

Masaż pomaga uniknąć ewentualnego uszczelnienia w stawach i dać piersi odpowiedni kształt. Techniki i metody masażu kobieta powinna udać się do lekarza, a pacjent dokładnie zapamiętać i powtórzyć cały ruch. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, prowokując obrzęk. W każdym przypadku, okres masaż może być inna. Czasami jest to 2 tygodnie po zabiegu, a czasami cały miesiąc.

Ćwiczenia po operacji piersi są stopniowe wdrażanie operowanej okolicy w codziennym życiu. Mówimy o niewielkim ruchu podczas kąpieli, czesania włosów, w procesie opatrunku. Następnie trzeba się położyć na podłodze i podnieść swoje ręce na przemian powyżej poziomu serca. Ten prosty ruch powtarza się około 20 razy. Po potrzebę opracowania łokieć, który pasował zgięcia w stawach. Połóż ręce z kolei na poduszce, aby szczotki znajduje się powyżej stawu barkowego. Pomoże to zapobiec obrzęk po zabiegu. Powtórz ćwiczenia omówione powyżej wymaga około 4 razy dziennie. Również wśród zaleceń trzeba wspomnieć o zakazie do łóżka i leżą na chorym.

Przede wszystkim należy pamiętać, że trzeba ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

load...