Cechy pielęgnacja i konserwacja ficus

Zawartość:

Na pierwszy rzut oka, ficus microcarpa całkiem normalne i nie różni się zbytnio od swojego kuzyna – Ficus benjamina. W sklepach tego typu instalacji jest sprzedawany w formie małych drzew. Ale ten gatunek figi mają jedną charakterystyczną cechę: to bardzo szybko rosną korzenie, co czyni go idealnym miejscem dla miłośników Początkujący bonsai. I do tego pielęgnacji roślin nie jest bardzo skomplikowane.
Powrót do spisu treści

load...

Podstawowe informacje

Jeśli natkniesz się na drobnoowocowej ficus w swojej historycznej ojczyźnie, nie rozpoznają go w 15-metrowy gigant z ogromnymi korzeniami. W naturalnych warunkach, to wygląda bardzo imponująco i charakteryzuje się szybkim wzrostem. Jego wytrzymałość jest po prostu niesamowite: ficus jest w stanie rosnąć na skałach, rynien i pęknięć w nawierzchni. W Singapurze, można nawet zobaczyć na dachach wysokich budynków.

Liście ficus drobnoowocowej może się zmieniać, ale w większości są to małe zaokrąglone liście bez wydłużonej osi jak w Ficus benjamina. Kora tej rośliny jest dość cienka i gładka, wymaga starannego leczenia, w przeciwnym razie łatwo rannych.

Ten rodzaj drzew ficus w rozkwicie, tworzących Seacon – kwiatostany są bardziej jak owoców niż kwiaty. Później oni naprawdę przerodzić się całkowicie bezużyteczne i smaku owoców. Jednak, aby obserwować ten proces w rachunkach domu na bardzo rzadką, niezależnie od idealnej pielęgnacji roślin.

Powrót do spisu treści

Jak dbać o ficus drobnoowocowej

Co jest potrzebne do pielęgnacji drobnoowocowej Ficus dlaczego spadają liście, ponieważ propagowane i czy on zmienić natychmiast po zakupie – wszystkie te pytania zawsze przyjść z zakupem ficus. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej popularnych.

load...

Od pierwszych dni bycia w domu z liści Ficus może spaść, co zawsze wywołuje panikę wśród właścicieli. Nie należy bać, po prostu tak, że roślina reaguje na stres przeniesiona ze względu na dramatycznie zmieniających się warunków życia. Sprawiają, że zasada regularnie spryskiwać rośliny z rozpylacza i spróbować wody spadł głównie na liściach, a nie kory. I bardzo szybko problem zniknie sam.

Podlewanie Ficus potrzebne tylko przy suchej gleby. Nie należy mylić całkowitej suchej susza – Ficus nie zatwierdzi. Wody do nawadniania jest wymagane, aby bronić około 12 godzin, w wyniku czego temperatura nie powinna być temperatura pokojowa. W zimie podlewanie trochę cięcie wiosną i latem, w okresie intensywnego wzrostu – wzrost i zacząć zarabiać nawozu.

Podlewanie jest lepszy w kilku etapach, w małych porcjach. Gleba powinna być całkowicie impregnowana wilgoci, a po 20 minutach nawadniania, gdy paleta jeszcze wody, należy koniecznie opróżnić. Pamiętaj, że jeśli masz ficus liście spadają, oznacza to, że woda jest zbyt zimna do nawadniania i może to być problem z systemem korzeniowym. Być może trzeba go sprawdzić i rośliny przesadzania.

Karmić użycia gotowych nawóz do bonsai. Można wybrać jako nawóz do karmienia i arkusza głównego, ale należy trzymać się określonego producenta dawkowania.

Ficus microcarpa kocha gruntowną opiekę, więc starają się unikać nagłych zmian temperatury. Wszelkie odchylenia od zwykłych warunkach jest obarczona fakt, że liście mogą wypaść. Temperatura otoczenia powinna wynosić od 17 do 23 stopni. Zbyt wysoka temperatura może być suszona powietrzem, a roślina jest na ryzyko zakażenia roztoczy pająka.
Powrót do spisu treści

Przesadzanie ficus drobnoowocowej

Trudno jest poprawić opiekę zakładu bez przeszczepu. Jeśli chodzi o młodych roślin, zmiana musi koniecznie odbywać się co roku na wiosnę, w doniczkach większej średnicy. W przyszłości, biorąc pod uwagę, że prawie żaden kwiat rośnie, przeszczep musi wymieniać tylko glebę. Jeśli w tym przypadku użyć starego garnka, należy je dokładnie umyć, a jeśli zdecydujesz się go zastąpić – wybierz parę centymetrów średnicy większej niż poprzedni.

Po przesadzeniu korzenie potrzebują dobrego umyć ciepłą wodą i trochę skrócić. W ich doniczki umieszcza się w pozycji poziomej. Czasami, aby roślina szybko zakorzenił się po przeszczepie, dodatkowo produkować przycinanie korony (odciąć liście i gałązki). Pomoże to uniknąć nadmiernej utracie wilgoci. W przybliżeniu miesiąc po przeszczepie przeprowadzono, roślina powinna być nawożona. Nawozy mineralne top dressing ułatwi aktywną sezonu wegetacyjnego.


Powrót do spisu treści

Metody hodowlane

Osoby pragnące odtworzyć kwiat w domu czeka na złe wiadomości. Ficus jest propagowane przez nasiona, które znaleźliśmy dość trudne, jak zresztą i wzrośnie z nich kompletną roślinę. Najprostszym sposobem, aby dostać się z Babe ficus – reprodukcji sadzonek, ale nie dostał silny system korzeniowy, jak na przykład, przyniósł ze sklepu, bez względu na to jak dobra opieka może dostarczyć do zakładu. Aby uzyskać silny system korzeniowy zewnętrzną, która w rzeczywistości, roślina jest znana, należy stosować specjalne techniki uprawy, trudno jest w domu.

Jednakże, jeśli nie boją się eksperymentować, możesz spróbować poradzić sobie na własną rękę, ale na uprawę tego systemu korzeniowego zajmie co najmniej pięć lat. Ficus można rozszerzyć za pomocą korzeni rodzic roślinnych. Potrzeba korzeń łodyga sadzone w ziemi tak, że na powierzchni pozostaje na około 2,5 cm, a jego górna okład polietylen tworzenia warunków cieplarnianych. Podlewania łodygi często nie wystarczy 1 razy w tygodniu.

Skupienie kondensatu polietylenu, tak szybko, jak go nie było, można podlać. Czasami łodygi muszą być wyemitowany i można go łatwo gniją. Chwila, gdy pojawią się nowe liście mają długie, od dwóch do czterech miesięcy. Polietylen jest usuwany po było minimalnie 4 liści i nowe korzenie są widoczne. Zawierają młodych roślin musi być w warunkach oświetlenia i wody jako normalnego ficus.

Aby uzyskać znanych korzenie potrzebują więcej niż jednego przeszczepu, podczas którego trzeba nieustannie „ogołocić” system korzeniowy jest o 2 cm. Jednocześnie szczypać się szczyty pędów powinna być pozostawiona do 3 pełnoekranowych. Najprawdopodobniej kopię otrzymuje się w ten sposób, to nadal nie jest taka sama jak w sklepie, ale warto!

load...