Cechy choroby neurologiczne związane z dyskomfortem nóg

Zawartość:

Zespół niespokojnych nóg jest dość powszechne w dzisiejszym świecie, zaburzenie neurologiczne charakteryzuje się nieprzyjemne doznania w nogach, powodując chęć do ciągłego przemieszczania ich. Najczęściej zespół ten rozwija się po 40 roku życia, ale może wystąpić u dzieci i młodzieży.
Powrót do spisu treści

load...

Przyczyny

Zespół niespokojnych nóg może być pierwotna i wtórna.

Naruszenie Podstawowa występuje głównie w wieku poniżej 35 lat i jest dziedziczna. Stopień objawów choroby zależy od aktywności genów. Jednakże, zespół ten jest wieloczynnikową chorobą, a zatem ze względu na skomplikowane czynników genetycznych i środowiskowych.

Wtórny zespół niespokojnych nóg, które nazywa się również symptomatyczna, występuje u osób w wieku powyżej 40 lat. Rozwija się w tle choroby. Najczęściej zespół następuje gdy:

 • Ciąża;
 • Mocznica;
 • Niedobór żelaza.

Kobiety są w pozycji ryzyka niespokojnych nóg choroby dla 2 i 3 kategoriach. Po urodzeniu, zespół często postanawia na własną rękę. Jednak w niektórych przypadkach może pozostać i zakłócają resztę swojego życia. Mocznica (wysokie stężenia mocznika we krwi) rozwija się głównie u osób z niewydolnością nerek. To właśnie w tych pacjentów, przechodząc stawka klirens krwi, bardzo wysoki odsetek zachorowań na zespół niespokojnych nóg.

load...

Ponadto w wyżej podanych warunkach, przyczyny zespołu niespokojnych nóg mogą obejmować:

 • Cukrzycy;
 • Otyłość;
 • Zespół postpoliomielitichesky;
 • Stwardnienie zanikowe boczne;
 • Drżenie samoistne;
 • Rdzenia kręgowego;
 • Niewydolności żylnej kończyn dolnych;
 • Porfirię;
 • Reumatoidalne zapalenie stawów;
 • Patologia tarczycy;
 • Alkoholizm.

Są chwile, kiedy przyczyną zespołu niespokojnych nóg jest predyspozycja genetyczna, sprowokowana przez niekorzystne czynniki środowiskowe. Te ostatnie obejmują nadmierne zużycie kawy, niedoboru żelaza lub polineuropatii. W związku z tym granica między 2 formy zespołu w tym przypadku jest uzależnione.

Otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu o prawie 50%. W specjalnej kategorii stanowią osoby z otyłością w wieku 20 lat. U pacjentów z chorobami neurologicznymi może wystąpić w wyniku zbieżności 2 patologii, w wyniku przyjmowania leków w celu dopasowania do wspólnego łącza w rozwoju choroby. Osoby z zespołem podstawowym badaniu neurologicznym, co do zasady, nie ujawniają naruszenia, ale u osób z zespołem wtórnym jest najczęściej odkryto neurologicznych lub somatycznych patologię.


Powrót do spisu treści

Objawy

W zespole niespokojnych nóg, człowiek nie czuje bólu. Cierpienie jest dostarczana do indeksowania pacjenta, ciśnienie, palenie, skurcze w łydki, uda, łydki i stopy. Te nieprzyjemne odczucia nieumyślnie doprowadzić pacjenta do wykonywania nogi ruch, stale je mieszając. Czasem chodzą pokój osłabia lub całkowicie eliminuje dyskomfort.

Te kłopoty stany w większości przypadków występują w godzinach wieczornych przed snem lub w pierwszej połowie nocy. Do rana dyskomfort przechodzi i nie ma efektu aż do południa. Pacjent nie może spać, wydaje się, bezsenność, staje się drażliwy, zmęczy się szybko. W takim stanie, niektórzy nie mogą nawet iść na wizytę w teatrze lub w innych miejscach publicznych. Innymi słowy, cierpi na zespół niespokojnych nóg nie może żyć pełnią życia, jak w dosłownym znaczeniu tego słowa, nie może znaleźć miejsca. Czasami ten stan jest tak męczące układu nerwowego, która może prowadzić do niepełnosprawności.
Powrót do spisu treści

Diagnoza chorób

Rozpoznanie zespołu niespokojnych nóg nie jest trudne. Jest on oparty na kilku kryteriach, które są oparte na skargach pacjentów. Poniższe 4 kryteria są wystarczające do postawienia diagnozy:

 1. Nieodpartą chęć do poruszania kończynami lub innych części ciała, którym towarzyszą nieprzyjemne doznania w nogach.
 2. Dyskomfort pojawia się lub nasila się w spoczynku.
 3. Podczas dyskomfortu podczas jazdy zmniejsza się lub przechodzi w ogóle.
 4. Dyskomfort powiela się wieczorem i w nocy.

Jeśli osoba daje pozytywną odpowiedź na każdy z 4 pytania, jest prawdopodobne, że ma zespół niespokojnych nóg. Podczas pytania diagnostyczne mogą być podane zarówno w mowie i piśmie.


Powrót do spisu treści

Leczenie zespołu

W leczeniu zespołu niespokojnych nóg powinny opierać się na fakcie, że jest to pierwotne lub wtórne patologii. W zespole wtórnego jest niezbędne do określenia choroby, przeciwko którym został rozwinięty i rozpocząć środki terapeutyczne. Wskazane jest, w tym przypadku, aby sprawdzić, czy pacjent jest obserwowany beri-beri. Gdy jest to konieczne, aby wyeliminować identyfikację deficytu państwowego. Najczęściej wiąże się z zespołem niedoboru żelaza. W takim przypadku, obróbka jest wykonywana przy użyciu preparatów żelaza w postaci tabletki lub domięśniowych i dożylnych. To powinno być przeprowadzone monitorowanie poziomu ferrytyny we krwi.

Stosowanie takich leków, leki przeciwpsychotyczne, litu, leki przeciwdepresyjne, agonistów adrenergicznych, blokery, antagoniści wapnia, środki przeciwhistaminowe, prowadzi do nasilenia objawów. W związku z tym leczenie stanu patologicznego niespokojnych nóg tych leków pożądane jest wyeliminowanie lub zastąpienie.

Podstawowym zespołem niespokojnych nóg musi zawierać objawowe leczenie, które ma na celu złagodzenie lub wyeliminowanie dyskomfort pacjenta. W tym wydaniu narkotyków i innych narkotyków formy leczenia.

Zastosowanie postaci dawkowania jest wskazane jedynie w przypadku niepowodzenia terapii nielekowej i poważne zmniejszenie jakości życia. W tej grupie może być stosowane takie leki jak opiaty, leki przeciwdrgawkowe, środków dopaminergicznych, benzodiazepin. Wszystkie te leki wpływają na układ nerwowy, więc powinny one być stosowane tylko pod nadzorem specjalisty.

Aby to nie farmakologiczne formy leczenia następujących:

 1. Przestrzeganie dnia.
 2. Codzienna gimnastyka. Jest to szczególnie ważne dla osób prowadzących siedzący tryb życia.
 3. Przed pójściem do łóżka może zrobić masaż niespokojnych nóg za pomocą masażystów lub po prostu ręcznie.
 4. Rzucenie palenia, ograniczenie alkoholu.
 5. Umiarkowane spożycie pokarmu przed snem.
 6. Idąc w nocy pod gołym niebem.
 7. Zmniejszenie spożycia kofeiny – kawa, herbata, czekolada. Należy całkowicie zrezygnować z korzystania z tych i innych napojów bezalkoholowych, w 3 godziny przed snem.
 8. Jedzenie jabłka. Zawierają dużo żelaza, które mogą być obserwowane u pacjentów z deficytem.
 9. Eksperymenty z różnych pozycjach ciała podczas snu.
 10. Tarcie plasterek cytryny podeszwy.
 11. Unikanie sytuacji hipotermii stopy.
 12. Zastosowanie ocieplenie niespokojnych nóg procedury lub, wręcz przeciwnie, krótkotrwałe ochłodzenie kończyn (niższe nogi w zimnej wodzie lub wylać je).
 13. Unikanie stresu, przepracowania. Ważne jest, by dać ciału odpocząć, a stres może nasilać objawy. Możesz wziąć głęboki oddech, opanowanie różnych technik relaksacyjnych.

Od terminowego leczenia u lekarza to zależy w dużej mierze od skuteczności leczenia zespołu niespokojnych nóg. Dlatego też, gdy pierwsze objawy Jest to konieczne, aby przejść do specjalisty i najbardziej szczegółowym wyjaśnieniem dostępnego doświadczenia.

load...