Calathea, pielęgnacja i utrzymanie w pomieszczeniach

Swoją popularność zawdzięcza flirt Calathea niezwykle pięknych liści. Jak paw rozprzestrzenia się jej ogon wspaniałe, i to jest miłe dla oka kartuszy wzorzyste liście. Jak wszelkiego piękna, to jest dość kapryśny i kapryśny. Dlatego też wymaga większej uwagi. A jeśli zdecydujesz się mieć dom Kalat, a następnie dostać gotowy na każdy jej kaprys. Przekonajmy się, co Calathea wymaga opieki i konserwacji?

load...

Calathea. Portret

Ta roślina nie można nazwać małą wysokość sięga ona 80 cm. W większości jej formach dużych liściach podłużnych, zebrane w zwartej koszu. To zaskakujące, ale zawsze są one rozmieszczone na słońce, choć roślina jest odcień kochający.

Pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki. W ogrodnictwie krytym Calathea jest reprezentowana przez kilku popularnych typów:

  • Calathea kolorze (paski ciemnozielone blachy w środku światła i światło przewodów smugi wokół krawędzi),
  • Calathea szafran (ciemny zielony liść górny i dolny ciemny fiolet)
  • Paski Calathea (aksamitne jasnozielone liście z szerokim ciemnymi paskami)
  • Calathea niezwykłe (falisty arkusz na krawędzi, jasnozielony, nakrapiane, purpurowy poniżej)
  • Calathea Makoyana (srebro cienkie pozostawia ciemnozielonego krawędzi i w takim samym wzorze jak pióra dolny ciemno fioletowy)
  • Lubbers Calathea (zielone liście z długimi żółtymi plamami).

Pomimo faktu, że wszystkie rodzaje Qalat jest cenny jako ozdobnych drzew iglastych, a wśród nich są kwitnące okazy. Calathea kwitnie szafran z jasnymi pomarańczowo-czerwone kwiaty na wysokiej łodydze. Calathea paski lato bije długi wysięgnik z małymi fioletowymi kwiatami. Blossoms również Calathea Varshevicha. Piękna nie miała kwiaty i przylistki kremowe, podłużne jak róża.

Calathea. Regulacja klimatyzacji

Pierwotnie Calathea są znane z wilgotnych tropików (istnieje i jej krewni gwałtownie rosnąć niecywilizowani do dnia dzisiejszego). Dlatego w treści pomieszczeniach wymagane są odpowiednie warunki dla tych roślin.

load...

Qalat lubią ciepło i półcień. Nie tolerują przeciągi, nagłych zmian temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dla stałych arkusza dekoracyjnego potrzebują dobrego oświetlenia. Dla dobrego zdrowia i wzrostu – wilgotnego powietrza. Qalat najlepiej rosną w pomieszczeniach z oknami południowo-wschodniej i południowo-zachodniej.

Zima Calatia powinny być przechowywane w ciepłym pomieszczeniu w temperaturze nie niższej niż 18 ° C. W tym czasie zakład może ucierpieć nie tylko z niskiej temperaturze, ale także z powodu braku światła. Dlatego też, jeśli nie można zlokalizować go w pobliżu okna, konieczne jest, aby zorganizować sztuczne oświetlenie Qalat. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby postawić kwiat w pobliżu grzejnika.

W lecie roślina stale spryskać i przetrzeć liście wilgotną gąbką. W wysokich temperaturach Qalat konieczne obficie podlewane i umieścić puli w pojemniku wypełnionym vlazhnyi torf, glinki i żwir.

Wiosna i jesień dla tych roślin jest czas najbardziej korzystne. Ale też nie należy zapominać, że w tym okresie są one odporne na wilgoć i światło wymagające.

Calathea. Pielęgnacja

Wszystko Marantaceae wymagających zawartość wewnątrz. Nie ma wyjątków i Calathea kwiat samoopieki wymaga prawo. Co to oznacza?

Podlewanie. Do stosowania nawadniania tylko rozmieszczone miękką wodę, w temperaturze pokojowej. Intensywność nawadniania zależy od pory roku. W lecie musi być bogaty w reszty skromne, ale wystarczające. Z braku wilgoci w Qalat liście zaczynają zwijać i napełniania roślinę, należy prowokować gnicie korzeni.

Nawożenie. Okres wzrostu (IV-sierpień) Ryba podawać konwencjonalnym nawóz płynny do roślin doniczkowych. Powinno to odbywać się co dwa tygodnie. I dla kwitnienia Qalat pożądane nawożenie również specjalny nawóz dla roślin ozdobnych i kwitnienia.

Transplant. Musiała każdej wiosny. Qalat przeszczepione w płytkich doniczkach, ponieważ system korzeniowy ich powierzchni. Podłoże powinno być luźne i lekkie, jest on przeznaczony do Marantaceae (lub Azalia). Rośliny starsze niż trzy lata – przeszczepionych co najmniej dwa lub trzy lata. Podczas przeszczepu może także udostępnić ula do hodowli.

Do zapobiegania chorób i szkodników Calathea wymaga przede wszystkim wygodne warunki: wystarczającą ilość wilgoci i właściwego nawadniania. Kiedy szkodniki (mączlików, wciornastków, przędziorków) należy usunąć porażone liście i zastosowanie specjalnych środków owadobójczych.

Są to wymagania dotyczące materiałów w tym kapryśny kwiatka. Przy spełnianiu nich na pewno będzie w stanie rosnąć piękne zdrowych Qalat. A ona stara się być godnym i bogata dekoracja domu.

load...