Cała prawda o leku Botox: plusy i minusy jej stosowania

Zawartość:

Zastrzyki z botoksu są coraz bardziej popularne, ale z zawiłości procedury znane, niestety, niewiele. Weźmy bliżej przyjrzeć głównych cech postępowania, jak również pewne wady i zalety Botox.

load...

Wyrażenie „toksyna botulinowa” to najbardziej znane i ukrywa się pod tego typu nazwa neurotoksyny A, który jest nazywany Botox. Podstawą toksyny białko wytwarzane przez mikroorganizm Clostridium botulinum.

Na naszej twarzy wiele mięśni, które są wykorzystywane w mimiki. Skóra odzwierciedla ich każdy ruch, tworząc zmarszczki wokół oczu, nosa i czoła. Efekt Botox blokując mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra jest wygładzona i staje się bardziej elastyczna. Pierwsze w mięsień relaksujący wpływ toksyny nie powodując zanik i bez wpływu na krążenie procesu. Z biegiem czasu, ludzie stosowania takich procedur, staje się łatwe do kontrolowania ekspresji twarzy. Dodatkowo, długotrwałe narażenie na neurotoksyny promuje wygładzając nawet bardzo głębokie zmarszczki, przywracając skórze zdrowy wygląd i elastyczność.

„Botox” i „Dysport” – patrząc na różnicę!

Wielu ludzi nie lubi, gdy usłyszał o zastrzyku Dysport zamiast zwykłych zastrzyków botoksu. Wątpliwości do niczego – substancja czynna w preparatach dokładnie takie same. Producent Dysport działa francuską firmę Beafour- Ipsen- Speywood. On ma inne warunki przechowywania i liczbę aktywnych jednostek na opakowanie. Botox produkuje amerykańska firma Allergan. Pomimo faktu, że oba leki mają podobną skuteczność i niepożądane efekty malarstwa w Polsce już złapany termin „Botox”, który jest teraz nazywany wszystkie zastrzyki, które zapobiegają przenoszeniu impulsów mechanicznych.

load...

Historia przypadek

Naukowcy odkryli, Botox w XIX wieku, kiedy szuka przyczyny zatrucia jadem kiełbasianym. Po czyszczeniu, lek zaczął być stosowany w medycynie, a historia jego zastosowania w kosmetyce dostał początek w 1980 roku. Obecnie Botox jest szeroko stosowany w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego zastrzyki co najmniej raz uciekły prawie wszystkie amerykańskie. Dla niektórych z nich, procedura ta staje się normalne i prawidłowe.

W Polsce wstrzyknięcie neurotoksyny jeszcze nie nabyła charakter masowy. Być może powodem tego była znaczna an_7 leku. Obecnie jednak, że polscy naukowcy uporać się z rozwojem krajowej alternatywy dla Botox, co powinno doprowadzić do zmniejszenia kosztów zastrzyków i usprawnienia procedury bardziej dostępne.

Dwuznaczny stosunek do takiej walki z wiekiem oraz w innych krajach. Na przykład, w świecie muzułmańskim, główny organ religijny Malezji, podjęto decyzję o zakończeniu tych procedur. Wynika to z faktu, że w produkcji niektórych składników Botox został przygotowany z mięsa wieprzowego, które zużycie dla muzułmanów zakazane. Ważną rolę odgrywa również fakt zalania azjatyckich podróbek na rynku Botox, których użycie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Szczegóły techniczne

Specjalnego przygotowania przed zabiegiem nie jest wymagane. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi zasadami, które pomogą poruszać wtrysk jest lepszy i bez konsekwencji, a także w celu zwiększenia efektu leku:

 • Nie pić alkoholu dzień przed zabiegiem, aby uniknąć pojawienia się krwiaków;
 • Przerywać antybiotyków i leki, które zapobiegają szybkie krzepnięcie krwi;
 • W dniu zabiegu jest lepiej odłożyć masaże, generalne sprzątanie oraz zakup butów, ponieważ Wszystkie powyższe wymaga długiego odgięcie głowy. Z częste i długotrwałe pochylenie głowy krew wpada do twarzy, które mogą uniemożliwić prawidłowe rozprowadzenie Botox;
 • Zabrania się masować, a nawet dotknąć w miejscu wstrzyknięcia;
 • Po zabiegu należy odczekać środków przeciwbólowych i antybiotyków;
 • W ciągu kilku godzin po wstrzyknięciu nie może kłamać lub ćwiczeń;
 • Od jednego tygodnia do dziesięciu dni po wstrzyknięciu botoksu nie zaleca się picia alkoholu i porzucić ocieplenie zabiegów (sauna);
 • Cztery godziny po przeprowadzeniu postępowania, lekarze zalecają stałe mięśni twarzy do pracy i pozostawać w pozycji pionowej.

Zatem realizacja tych prostych zasad nie będą rozczarowani w efekcie procedury, wyeliminuje ewentualne negatywne konsekwencje i będzie pożądanym krokiem w kierunku urody. „Procedura lunchu”, jak często nazywany zastrzyków neurotoksyn pozwala pacjentowi w ciągu kilku minut jazdy lub dostać się do pracy.

Krzesło bez strachu

Wstrzyknięcia Botox zwykle wymaga znieczulenia i kłopotliwe porównywalna na ukąszenie komara. Pacjent siedzi na krześle, a lekarz, po dezynfekcji w miejscu wstrzyknięcia, biopsja wchodzi rozwiązanie. Następnie część lek chłodzi lodowatą kompresu. W sumie procedura trwa 15-20 minut.

Jeśli nadal boi się bólu, lekarz może zalecić stosowanie specjalnego kremu z efektu przeciwbólowego. Łatwy ociężałość mięśni bezpośrednio po podaniu leku nie powinna być powodem do obaw, jak tylko dyskomfort wprost.

Kwestia efektywności

Jeśli chcesz mieć skórę szyi, wokół ust (fałdy nosowo-wargowe i pionowe zmarszczki w tej dziedzinie) jest bardziej gładka, a potem, niestety, w Botox nie jest to asystent. Te wrażliwe obszary wymaga indywidualnego podejścia i procedury selekcji. Ponadto, stosowanie Botox dolnej powierzchni może spowodować deformację i zwiotczenie tkanek.

Ale pionowe zmarszczki między brwiami i na poziomych zmarszczek na czole na skrzydłach i grzbiecie nosa, „Promienie” w kącikach oczu w leczeniu botox grzywny. Wynikiem tego narkotyku nie trwało długo i zostanie zaznaczone na piątym lub siódmym dniu. Po upływie dwóch tygodni od podawania Botox ogół osiąga maksymalny efekt. Jednak wśród wszystkich reguł są wyjątki, a niektóre zmiany zostały już zauważyłem na drugi dzień po zabiegu, a niektórzy będą musieli poczekać do pożądanego wyniku trzech do czterech tygodni.

Uprzedzony – jest uzbrojony

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, Botox manipulacja wtrysk nie jest pokazane dla każdego. Procedura jest dać, jeśli: osłabienie mięśni, zaburzenia krwawienia, jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, biorą na antybiotyki chwilę przeciwzakrzepowych, a jeśli Twoja skóra jest ognisk zapalnych infekcji.

Ponadto, procedura jest przeciwwskazane dla osób z zaostrzeniem chroniczne choroby, chorób płuc, nerek i niewydolności wątroby. Kobiety powinni przepisywać procedurę w środku lub na końcu cyklu miesiączkowego. Sześćdziesiąt osób po wstrzyknięciu znacznego ugięcia tkanek miękkich nie jest przewidziane.

Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych podczas podawania leku jest stosunkowo niewielka, a tam jest w większości przypadków z powodu niewłaściwego sposobu podawania, błędy doboru dawki, niewłaściwego składowania i obchodzenia się z miejsca wstrzyknięcia botoksu. Oto główne reakcje niepożądane obserwowane podczas korzystania z tej neurotoksyny:

 • W 1,3% przypadków może być ból w miejscu wstrzyknięcia;
 • U 2% pacjentów skarży się na ból głowy;
 • Krwiak w miejscu wstrzyknięcia, widziany w 6% przypadków;
 • Drętwienie w miejscu podawania, reakcji alergicznej na lek, jak również pominięcie brwi stałych jest mniejsza niż 1%;
 • Odwracalny wypadnięcie z górnej powiece i obrzęk powieki obserwowanego w 0,14% pacjentów;
 • 2% skarg związanych z podwójnym widzeniem.

Pozytywne charakteryzuje leków i rodzaj „uzależnieniem”, który jest charakterystyczny dla tych procedur. Przejawia się to w przedłużeniu pozytywny efekt po zabiegu, a po kilku manipulacje mogą zwiększać z czasem trwania czterech do sześciu miesięcy do dziesięciu miesięcy lub rok. Zaprzestać korzystania z procedury w dowolnym momencie. Ruch mięśni stopniowo wracać do normy, ale zwyczaj mrużąc oczy marszcząc brwi albo zniknie sam, zatrzyma pojawienie się nowych zmarszczek.

Wiek kwalifikacje

Jeśli należysz do większości ludzi, w którym neurotoksyny działa (jak wynika z badań od 98 do 99,9%), a nie cierpi z powodu chorób przewlekłych wymienionych powyżej, jedyną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegów odmładzania za pomocą botoksu może być wiek. Ograniczenia wiekowe raczej łagodne: 18 do 65 lat.

Ale po sześćdziesięciu do wyrażenia zgody na przeprowadzenie manipulacje powinny być z dużą ostrożnością ze względu na niebezpieczeństwo wypadnięcia tkanek. Jeśli jesteś po sześćdziesiątce, zaleca się liftingu chirurgicznego, a potem, w kompleksie, można użyć zastrzyki Botox. Optymalne dla rozpoczęcia procedury jest uważany za wiek 30 -33 lat. W tym okresie pozwoliły zmarszczki. Chociaż twoja osobista cecha twarzy może być, na przykład, zwyczaj nieustannie marszczy nos lub czoło marszczy brwi. W tym przypadku, w celu zapobieżenia możliwości uciekania się do korzystania Botox wcześniej.

An_7 emisyjna

W polskiej praktyce za pomocą dłoni popularności mieć zastrzyki w obszarze między brwiami i wokół kącików oczu. W salonach Warszawy taka procedura będzie kosztować 6000 rubli. Uzyskać gładkie czoło będzie kosztować nieco droższe – około 7000 rubli.

W ostatnich latach aktywnie reklamowane kremów kosmetycznych z efektem Botox jako alternatywa dla postępowania. Rozwijają i oferują zarówno firm medycznych, a wiele firm kosmetycznych. Warto zauważyć, że wiele z nich jest naprawdę w stanie zmniejszyć ilość zmarszczek, ale przenikać do głębokich fałdów są zdolne jedynie do wstrzykiwania.

Zastrzyki zdrowia

Teraz, gdy wiesz, co plusy i minusy Botox jest w kosmetykach. Ale oprócz tego, że Botox jest aktywnie wykorzystywany w kosmetyce, nie zapomnij o jego pierwotnym przeznaczeniem i stosowania w medycynie. Relaksujące działanie leku pomoże pozbyć się skurczu mięśni pleców, szyi i obręczy barkowej. Zastrzyki również pomóc w leczeniu migreny, porażenie mózgowe, różnymi rodzajami dystonii.

Również przy pomocy botoksu treat zeza, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, skutki urazu mózgu. Uciekają się do stosowania leku oraz u pacjentów, którzy cierpią z powodu jąkania, tików, zaparcia, zaburzenia układu moczowego. Według ostatnich badań okazało się, że Botox wspomaga proces gojenia i zapobiega powstawaniu blizn.

Szczególnie skuteczny lek w leczeniu nadpotliwości. Toksyna nie mogą przenosić nie tylko impulsy mięśnie, ale również gruczoły potowe. Tak więc, nadmierne pocenie się przekazuje oraz wybór pot znika z drugiego lub trzeciego dnia po obróbce. W tym przypadku nie ma niebezpieczeństwa naruszania termoregulację ciała, a skóra staje się bardziej nawilżona. Pozytywny wpływ leku jest dość długi i może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy.

Większość osób cierpiących ludzi cierpi na nadmierne pocenie pocenie dłoni i pach. Ponieważ obszary te są bardzo wrażliwe na zastrzyki, leczenie odbywa się z wykorzystaniem kremu znieczulającego. Uda się pozbyć negatywnych objawów choroby w wysokości około 30.000 rubli.

load...