Bułgarski przepis lecho

Zawartość:

Lecho – smaczne, soczyste i jasne danie kochany przez ludzi w całej Europie. Jego szybkie i łatwe do przygotowania i przechowywania na zimę, jest on przechowywany przez dłuższy czas, a co najważniejsze, jest bardzo smaczne i zdrowe.
Powrót do spisu treści

load...

 Lecho jako dodatek

Zazwyczaj Letcho przygotowano w dużej ilości na raz, od kilku kilogramów, i zmusić go do preform na zimę.

To może mieć jako dodatek do mięsa lub kurczaka, stosowany jako dodatek do dekoracji lub jako oddzielny, niezależny naczynia, przyprawione, takich jak śmietana i jedzenia chleba.

Niewiele osób zrezygnować z zimną zimową noc siedzieć przed telewizorem i zjeść smaczny posiłek z lecho słój, ukryty w lecie. To nie tylko przypominać o ciepłym i słonecznym sezonie, ale również nadają organizmowi witamin i energii, tak bardzo potrzebne w zimie.

Ludzie na całym świecie są zbierane Lecho na zimę i każdy dodaje do niego swoje ulubione potrawy i przyprawy – wszystko zależy od upodobań, możliwości i wyobraźni kulinarnej. Prawie każdy europejski kraj ma swój własny Lecho receptury.

load...

Bułgarski lecho

Tradycyjny bułgarski lecho recepta jest bardzo prosta i opiera się na zaledwie trzy składniki:

  • Pomidory.
  • Papryka.
  • Przyprawy.

Powrót do spisu treści

Jak wybrać an_2 dla lecho?

Na smaczne lecho pieprz powinny być zawsze świeże, nie powinno być czarne plamy i ugięcia. Owoce muszą być dojrzałe i mięsiste, a jej wielkość – blisko ściany pieprzu były wystarczająco gęste i grube.

Zazwyczaj czerwonego pieprzu, rzadko żółty. Wiele osób uważa, że ​​zielona papryka nie nadaje się do tego dania, ale są też tacy, którzy uważają, że kolor nie ma znaczenia. To zależy od osobistych preferencji i zasad kulinarnych. Ale jeśli chodzi o tradycyjne receptury, bułgarska lecho, to jeszcze lepiej wybrać czerwoną paprykę.

Pomidory dla bułgarskiego lecho powinny być mięsiste, soczyste i sprężyste. Płodu rozluźnienie może świadczyć o wczesnej zgnilizny owoców lub niewłaściwego transportu i siniaki. W każdym razie te pomidory mogą zepsuć smak całego zbioru zimowym.

Zamiast pomidory mogą wziąć pastę pomidorową. Jest to o wiele łatwiejsze niż robienie puree, ale metoda ta nie może być przypisana do tradycyjnej receptury. Jeśli wybór jest jeszcze spadła na puree, należy pamiętać, że musi być dobrej jakości, zależy od smaku i wyglądu gotowego lecho. Rozcieńczyć koncentrat pomidorowy musi ciepłej wody w około dwa lub trzy razy, w zależności od swojej pierwotnej konsystencji.

Optymalna proporcja pomidorów i papryki w tym przepisie – 3 do 2. Jednakże, parametr ten może być łatwo zmieniona na podstawie osobistych preferencji.


Powrót do spisu treści

Preparat Lecho Po Bulgarsku

Papryki potrzebują dobrego umyć, usunąć ogonki i wszystkie nasiona. Wytnij papryki mogą być pokrojone w kostkę, pierścienie, półpierścieni lub pasków, na podniebieniu to nie jest szczególnie ograniczona.

Pomidory umyć, pokroić w „dupę” i zdjąć skórkę. Tak, że jest łatwo obrane pomidory trzeba zalać wrzątkiem, obrać sobie prawie zejść i proces czyszczenia pomidory nie zajmie więcej niż 3-5 minut.

Pomidory muszą przygotować tłuczone ziemniaki: to jest odpowiedni procesor, szlifierka lub sokowirówka, w najgorszym wypadku (jeśli kuchnia nie jest tak naprawdę bez odpowiedniego sprzętu), można użyć zwykłej tarce.

Otrzymany bałagan z pomidorów powinien być podobny do pomidorowego i płynu mają w przybliżeniu jednolity wygląd.

Dla dalszego gotowania lecho lepiej wziąć dużym garnku z grubym dnem. To wlać trochę oleju roślinnego i umieścić na średnim ogniu, wlać po pastę z pomidorów.

Puree pomidory trzeba doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować na wolnym ogniu około 15 minut, w tym czasie nadmiar wody odparowuje, ilość ta będzie wynosić mniej niż puree i konsystencji – grubości.

Wstępnie umyte i pocięte papryka powinien być umieszczony bezpośrednio w puli z gorącym sosem pomidorowym. Najpierw ustanowić slajd i pieprz będzie wyglądać z wre mas, ale zaledwie kilka minut upadnie i zanurzyć się w pomidorach.

Mass trzeba doprowadzić do wrzenia, a następnie trzeba dodać sól, cukier i zmiażdżone przyprawy. Dobrze wymieszać. W przypadku tego przepisu, optymalny stosunek przypraw na 1 kg świeżego warzyw, takich jak:

  • 1 łyżka. L. Cukier bez slajdów,
  • Artykuł 0.5. L. Sól,
  • Pieprz 1 dushistyy- grochu
  • Pieprz – 1 grochu
  • Goździki – 1 szt.

Na końcowym etapie gotowania przepis trzeba zostawić lecho dusić aż aż papryka zmięknie. To trwa około 10-15 minut. Około 5 minut przed końcem gotowania chcesz dodać pół łyżkę octu jabłkowego i mieszać.

Obecnie tradycyjne bułgarskie przepis na lecho jest gotowy!

Powrót do spisu treści

Konserwacja i przechowywanie

Dla półfabrykaty rezerw na zimę trzeba wlać jeszcze gorące słoiki lecho na sterylizowane.

Najprostszym sposobem wytworzenia banków – wlewa się do nich trochę wody (na samym dnie) i umieścić w kuchence mikrofalowej przy pełnej mocy przez 2-3 minuty. Woda nagrzewa się i przechodzi par, które wysterylizować kieliszek.

Pokrywy żeliwne mogą być gotowane i tworzyw sztucznych – wystarczy sparzyć wrzątkiem.

Zwinięte puszki lecho trzeba umieścić ciepły koc pokrycie w dół i pozostawić do ostygnięcia na jeden dzień. Jeśli po jakimś czasie nie Lecho przeciekać, a nakładka zostanie lekko wyciągnąć do wewnątrz, po czym wszystko odbywa się prawidłowo.

Trwałość takiej zimowej obrabianego około dwóch lat. Bon appetit!

load...