Bułgaria – kraj bogaty w zabytki

Zawartość:

Kraj Europejskiej Bułgarii słynie z czarnomorskich kurortów, malownicze krajobrazy, barwne tradycje ludowe i mnóstwo zabytków.

load...

Bułgaria atrakcje – miasto-muzeum światowym znaczeniu: Koprivshtitsa, Tryavna, Zheravna, powszechnie Luka, Melnik i inne, a także jaskinie, rock klasztory, sanktuaria, itp Bułgaria słynie z winnic, które produkują doskonałe produkty, jak również regularne wystawy .. Wina, słynąca z nią jako jeden z ośrodków „wino” turystyki. Ponad 2000 źródła mineralne sprawiają, Bułgaria ośrodek zdrowia światowym znaczeniu.


Powrót do spisu treści

Saeva dziura Pirin Park Narodowy

Jaskinia Saeva dziura jest jednym z 9 wyposażonych bułgarskich jaskiń. Został nazwany na cześć jednego z dwóch braci bliźniaków, a Shoyu Siyou, w okresie panowania Imperium Osmańskiego i przypadkowo odkrył ukrywa się w nim. Jaskinia znajduje się w pobliżu miejscowości Brestnitsa, że ​​w odległości 90 km od stolicy Sofii. Ma długość 205 m grubości sklepienia sufitu -.. 12 m największa jaskinia sopleńca ma obwód 60 metrów. Pod jaskini na głębokości 70 metrów od rzeki. Stała temperatura w jaskini – 7-11 stopni Celsjusza, wilgotność – 90-98%.

Powietrze w jaskini jest korzystne w zapobieganiu chorób układu oddechowego. W swoich filmach strzelać i grających wesela. Jaskinia składa się z 5 pokoi:

  1. Pieczęć Salomona – pierwszy pokój z wejściem.
  2. Srutishte (osuwiska) – największa sala w jaskini, utworzone po trzęsieniu ziemi.
  3. Harman – w tym pokoju niezrównaną akustykę, koncerty odbywają się tutaj.
  4. White Castle – nazwany tak ze względu na obecność stalacton przypominającym pałac bajki.
  5. Przestrzeń – sala jest tak nazwany ze względu na krasowych, które przypominają rakieta startuje.

Pirin Park Narodowy. Została założona w 1962 roku i został nazwany Vihren Park Narodowy. W 1974 roku, po jego ekspansji, został przemianowany na Park Narodowy Pirin. Pirin Góry – największy park narodowy w Bułgarii. Czy Rezerwat Biosfery. Powierzchnia – 26.480 ha. Ponad 60% powierzchni zajmują lasy. W parku rośnie Baykusheva Moore (murabalkanskaya sosna) – najstarsze drzewo w Bułgarii. Jego wiek wynosi ponad 1200 lat. W rezerwacie znajduje się ponad 50 szczytów o wysokości ponad 2600 metrów, wiele wspaniałych urwiska, piękne wodospady i jaskinie, 70 jezior polodowcowych. Wszystko to daje niepowtarzalny urok górskich. Z gór Pirin 100 km od Sofii. Pirin Park Narodowy pomnik przyrody pod ochroną UNESCO.

load...


Powrót do spisu treści

Rock Church w pobliżu wsi Iwanowo i Razboshky klasztoru

Kompleks świątyń skalnych należą kościoły, kaplice i cele klasztorne wykute w skałach na wysokości 6-10 metrów po obu stronach rzeki Lom Rusenski w północno-wschodniej Bułgarii. Kompleks powstał w XIII wieku, mnisi mieszkali w nim aż do XVII wieku. Zachowane malowidła ścienne (malowanie Tarnowo) i napisy czasu. Kompleks znajduje się na wsi Iwanowo 4 km od Sofii, 460 km. Te kościoły skalne – Zabytki Bułgaria uznany za zabytek w 1983 roku pod auspicjami UNESCO.

Bułgaria przyjęła prawosławie w czasie panowania króla Ivan II, ale w Bułgarii był patriarcha, nie podporządkowują się do Konstantynopola. Mnich Gioacchino stał się pierwszym patriarchą. Żył jako pustelnik w jaskini w pobliżu rzeki Rusenski Lom. Ivan czczony Gioacchino II i powierzyła mu budowę klasztoru skalnego. Okres budowy – 1218-1235 gg. Podczas Drugie państwo bułgarskie klasztor był ośrodkiem życia duchowego obszaru, bogaci i Królewscy Rycerze prezentu. Podczas podboju kraju przez Turków (Turks) w 1396 roku klasztor został opuszczony.

Razboshky Monastery (Vvedenie Bogorodichno) – działając Bułgarski żeński klasztor. Obecnie podlega on bułgarskiej cerkwi prawosławnej diecezji Sofii. Obchody świątyni – 02 listopada. Dokładne informacje na temat fundacji nie została zachowana, ale wiemy, że pustelnik zakonnica mieszka w jaskiniach górskich w średniowieczu, a kościół klasztorny został zbudowany w 14 wieku. Początkowo kościół służył jako groty, w której pustelnik modlił się do Boga w samotności. Następnie, na wysokości 50 m, w miejscu powyżej jaskini został zbudowany kościół, który ma kształt statku.

W ciągu 18-19 wieków. Oparty klasztor skalny. Jest dokumentacja potwierdzająca, że ​​klasztor w 1841 roku, został całkowicie odnowiony: budynki mieszkalne budowane na równinie prawym brzegu rzeki czworokątny dziedziniec i kościół Vvedenie Bogorodchino pozostawały poza klasztorem, ale to nadal jest kościół klasztorny dziś. Klasztor znajduje się na wsi Razboische w odległości nieco ponad 1 km od Sofii, 79 km na północny zachód, w pobliżu rzeki Nišava, w skałach. Ten klasztor jest uznany za zabytek kultury.


Powrót do spisu treści

Aladzha Klasztor i klasztor Rozhen

Aladzha Klasztor – zespół klasztorny średniowiecznego rocka. Położony w lesie Khanchuk, 14 km na północny-wschód od Warny. Zakłada się, że chrześcijańscy pustelnicy mieszkali tu w IV wieku w specjalnie wykutych jaskiniach. Klasztor został założony około XIII wieku. Znajduje się w dwóch warstwach: komórki mnichów, pokoje i mały kościół – w dolnej kondygnacji; kaplica – na górze. Nazwa klasztoru był ze względu na freski, jego nazwa oznacza w języku tureckim „kolorowe”. Kościoły i kaplice w ścianach XIV zostały ozdobione obrazami, do tej pory jedynym zachowanym malarstwa w kaplicy. W klasztorze znajduje się muzeum, to gromadzi się w Warnie znaleziono starożytne artefakty.

6 km na południe od miasta Melnik, otoczony dziwacznych głazów piaskowca na wzgórzu jest Klasztor Rozhen. Został on zbudowany w XII wieku władcy Melnik chwałę i jest to jedyny klasztor przywrócone na początku panowania tureckiego i zachowały się do dnia dzisiejszego. Drewniana galeria jego małego ciemności na zewnątrz, ale w środku promieniuje ciepło i spokój. Winnice zajmują część klasztoru. Ciekawe freski 17-18 wieków. Zachowane w kościele opactwa Matki Boskiej XII-XIII wieku. Zachowały się również ikonostas, stworzony przez nieznanych mistrzów.


Powrót do spisu treści

Madara jeździec

Madara Horseman jest jedynym w Europie, monumentalny relief kamienny początku VIII wieku. Jego wyryte na klifie Madara Plateau na wysokości 23 metrów od stoku północno-zachodnich. Na ulgi przedstawia jeźdźca z włócznią przebił lwa i psa, bieg dla konia. Ten triumfalny scena symbolizuje potęgę państwa bułgarskiego i wielkość bułgarskiego władcy. Około ulgi na greckich inskrypcji rzeźbione 3. W tych napisów po raz pierwszy wspomniał słowo „Bułgaria”.

Obszar ten był centrum kultu Madara różne czasy (starożytnych i średniowiecznych). To był skoncentrowany i życie duchowe Traków i Bułgarów. Dazu Rock „Madara Horseman” znajduje się w odległości 1,5 km od miejscowości Madara, około 380 km na wschód od Sofii. Stan Madara zadeklarował krajowej rezerwy historyczną i archeologiczną. W 1979 roku uznany za zabytek o światowym znaczeniu pod ochroną UNESCO.


Powrót do spisu treści

Plakovski Klasztor, Tracki grobowiec w pobliżu miejscowości Swesztari

Plakovski Klasztor znajduje się w centralnej Stara Planina. Został zbudowany w okresie panowania cara Iwana Asen II (XIII w.) I został zniszczony po trafieniu Bułgarię w osmańskiej niewoli. W 1450 iw 1845 roku. Została zmniejszona, w tym samym czasie i kościół klasztorny został wzniesiony. W okresie renesansu, klasztor był ważnym ośrodkiem literackim i duchowe, to zachowuje wiele starych książek i manuskryptów. Klasztor Plakovski jest zabytkiem kultury, znajduje się 18 km od miasta Weliko Tyrnowo w kierunku południowym.

Tracki grobowiec w pobliżu miejscowości Swesztari. Jest to unikalny zabytek sztuki hellenistycznej trackiego z III wieku pne (Pierwsza połowa). Jest to najważniejszy dowód na trackiego cywilizacji. Stwierdzono w 1982 roku podczas wykopalisk archeologicznych trackiego kopca. W grobie trzy komory niemal kwadratowy i korytarz. Znajduje się 470 km od Sofii. W 1986 roku uznany za zabytek kultury pod ochroną UNESCO.

Bułgaria Co, oczywiście, nie ograniczając się do tej listy. Jest to ciekawy kraj o bogatej historii i niepowtarzalnym krajobrazie. Znanym punktem Bułgarii to: Zachowaj Sreberna, muzea Warna, Kazanlak Tracki grobowiec, Boyana Church, Gabrovo (Sakolsky) Monastery, Bachkovo klasztor, klasztor Kilifarevo, przylądka Kaliakra, kamienie kute (Stone Forest) i wiele innych.

load...