Buenos Aires: marzenie każdego turysty

Zawartość:

Buenos Aires – piękna stolica ogromnej i pięknej Argentynie i zajmuje powierzchnię około czterech tysięcy kilometrów kwadratowych. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych i kulturalnych kraju. Buenos Aires liczy ponad jedenaście milionów ludzi.

load...

Klimat jest pod bezpośrednim wpływem Oceanu Atlantyckiego, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo gorącymi latami i łagodnymi zimami. W cieplejszych miesiącach, Buenos Aires wszystko skąpane w słońcu, w miastach jest duża wilgotność, więc niektóre nawet w porównaniu argentyńskiej klimat z Soczi. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Buenos Aires od grudnia do lutego, to należy pamiętać, że zima tutaj nie jest jak polski: zamiast śniegu można się spodziewać częstych deszczy i mrozów – rzadkość. Klimat miasta charakteryzuje stałych wiatrów i gęstej mgły.

Ogólnie rzecz biorąc, argentyńskie bazę kapitałową do odwiedzenia przez cały rok. Jednakże, jeśli nie tolerują ciepła, lepiej nie planować wakacje w Buenos Aires na wakacje zimą, jak to było o tej porze roku charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza, a często termometr wzrasta powyżej 35 stopni. Idealnymi miesięcy podróż do Buenos Aires, uważany październiku, kwietniu, listopadzie i marcu, kiedy jest to wygodne i nie jest zbyt gorąca pogoda. Jak widać, lokalny klimat jest dość specyficzna, ale co roku nie zatrzymuje Tłumy turystów na pobyt w niezapomnianej urody Buenos Aires, aby zobaczyć jego atrakcji, tango i cieszyć się piękną scenerią.

Historia miasta

Buenos Aires – miasto, które jest w przeciwieństwie do innych. Jeśli spojrzeć na mapę, widać, że jest w środkowo-wschodniej części Argentyny, na zachodnim brzegu Rio de la Plata, i jest największym pod względem wielkości.

load...

Capital – autonomiczne miasto, a sama Argentyna jest podzielona na 24 województw. Buenos Aires, z kolei, reprezentowana przez piętnaście gminach i 48 okręgach. Została założona przez Pedro de Mendoza – Hiszpański Conquistador – z powrotem w 1536 roku, ale obszar ten został szybko schwytany Indian, który spalił wszystkie zabytki, dom i kopali ludzi. Miasto zostało przywrócone tylko 44 lat Juan de Garay. Dlatego cała Argentyna uważa, że ​​Buenos Aires urodził się dwa razy.

Stolica ma piękną i niezwykłą nazwę – Port Dobrych Wiatrów, jest tłumaczone z hiszpańskiego wyrażenia „Buenos Aires”. Jest to nazwa dostał hiszpańskich konkwistadorów, którzy nazwali miasto na cześć patrona żeglarzy. Początkowo Argentyna jest ogromna część hiszpańskiego imperium, dlaczego Buenos Aires był częścią Peru, ale w 1776 roku stał się stolicą nowo utworzonego w tym czasie zastępcą królestwa pod nazwą Rio de la Plata. Po 30 latach w Buenos Aires zajmowały wojska brytyjskie, zdobywając miasto i władzę nad nim przez kilka miesięcy. Ale w 1810 roku, Argentyna wzrosła: Majowy rewolucja miała miejsce, znany na całym świecie, za pomocą którego obalił hiszpańskiego gubernatora, a więc powstał pierwszy Junta, który stał się rząd krajowy.

W 1880 Buenos Aires ogłoszony kapitał, i od tego momentu rozpoczęła się jego szybkiego kwitnienia, które miało miejsce w wyniku tak zwanej „boom mięso”. Były piękne miasteczko, nietypowe pomniki, fontanny i oryginalne budynki, które zostały zbudowane, dziedziczenie „paryski” styl. Broszury rozbudowany i ulice roślinnością. W ten sposób miasto uzyskała status argentyńskiej mini-Paryż.

Na początku XX w Buenos Aires zostało poddane masowej emigracji, która przetoczyła się przez całą Europę, a później grał główną rolę w kształtowaniu populacji etnicznej. Mieszanie różnych kultur i grup etnicznych okazało to miasto w europejskiej Babilonu z odrobiną kolorowych latynoskich korzeniach.

Do tej pory, stolicy zamieszkałe przez ludzi różnych narodowości, tu jest największy port w regionie. Początkowo, Argentyna uznano najbogatszy kraj w Ameryce Południowej, głównie ze względu na siedzibę eksporcie mięsa, wełny i zboża, a więc jest tu w poszukiwaniu lepszego życia i rzucili tysiące imigrantów z Europy. Nowoczesny Buenos Aires jest mieszaniną Metysów, Żydów, Arabów, Ormian, angielski, hiszpański, chiński, Włochów i innych narodowości. Ci ludzie, którzy zebrali się w Buenos Aires z całego świata, stworzyliśmy specjalną pulę genów, nierozerwalnie związaną z argentyńskiej narodu. Więc nie była to „białe” krajem katolickim włoski-hiszpański europejskiej mentalności i stylu życia, który jest nazywany Argentynie. Do tej pory, jego klimat, architektura i atrakcje przyciągają tłumy turystów, a stolicą kraju jest najbardziej popularny.

Życie w Buenos Aires

Buenos Aires – skupienie elegancji, zabawy i kultury. To miasto słynie z zamiłowania do tanga: tutaj nie ma nawet miejsca, w których żyją wspaniałych tancerzy. Gdziekolwiek przyszedł turystów, każdy z nich jest w Buenos Aires rozrywki do gustu: niektóre cieszyć się wspaniałą scenerię, inni zobaczyć zabytki, a niektóre zanurzone w niezwykle aktywnego i urozmaiconego życia, która jest dumna ze stolicy.

Nie należy jednak idealizować tego miasta, bo dla ludzi z innej półkuli znane mu są głównie muzyki i literatury. Argentyna śpiewane przez takich wielkich pisarzy jak Borges i Cortázar, ale tutaj, jak wszędzie, są plusy i minusy.

Karnawał w Buenos Aires – to jest coś, bez czego nie da się wyobrazić sobie miasto. Po raz pierwszy procesja odbyła się na głównym placu w stolicy w 1600 roku, po złożeniu zaczął przeprowadzać w klubach, a także w prywatnych domach. Jednak 90 lat później są one z powrotem na ulice, a teraz tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby cieszyć się jasnym taniec show.

Jednakże, jeśli nie trafisz na argentyńskiego karnawału, nie rozpaczaj, bo nie ma wiele do zobaczenia bez niego. Spacer ulicami, znanych z książek, należy szukać w antykwariatach, siedzą na ławkach, piją kawę z medialunami (lokalna odmiana rogalików), poczuć atmosferę zmysłowego tanga, która brzmi wszędzie. W Buenos Aires, istnieje ogromna liczba klubów, które odbywają się co wieczór tango show.

Kapitał jest ośrodkiem naukowym i kulturalnym Argentynie. Tu koncentruje się różne akademie: nauk przyrodniczych i fizycznych, literatury, geografii, medycyny, sztuki, prawa i innych. Miasto słynie z muzeów (historycznych, dekoracyjnych i sztuki współczesnej), teatrów i kin. Naturalnie, jest to niemożliwe, aby zignorować zabytków architektonicznych miasta – wspaniały pałac prezydencki, budynek parlamentu, a także opera fascynuje swoim pięknem i oryginalnością turystów przybywających do Argentyny z całego świata. Nawiasem mówiąc, ten ostatni jego danych akustycznych jest drugim opery w Nowym Jorku i Mediolanie.

To miasto, jak w każdym innym porcie, w jednym czasie służył jako schronienie dla przemytników, którzy w większości mieszkali w dzielnicy La Boca, gdzie urodził się tango. Ponadto, nie ma stadionu, „La Bombonera”, wybudowany w 1940 roku przez słynnego argentyńskiego klubu piłkarskiego (w jednym czasie wielka Diego Maradona grał dla niego).

Buenos Aires jest również znany ze swoich rynków, antyków i rzemiosła. Tak więc, na placu Dorrego można kupić cokolwiek dusza zapragnie: bombki, kadzidła, tykwy. Oprócz sprzedawców ulicznych tutaj pokazać swoje umiejętności tancerzy, mimów, aktorów i muzyków, a więc nie tylko rozrywki turystów i zarabiać pieniądze.

Buenos Aires – nie tylko miasto zabawy, jego życie biznesowych – banki, biura, siedziby międzynarodowych korporacji – koncentrują się w obszarach takich jak Plaza de Mayo, microcentres i Puerto Madero. Jednym z najczęstszych sposobów organizowania małych sklepów są galerie. Często są one nie tylko „patrzeć” na ulicę, wspinać się lub udać się w głąb budowli, ale także wspinać się pod ziemię. To sprzedaje różne towary, począwszy od antyków i wykańczania ubrań punk.

Buenos Aires pierwotnie powstały z powodu napływu imigrantów, przyjmując, że pozostaje do dnia dzisiejszego. To miasto jest domem dla ludzi z wielu krajów: Ukraina, Niemcy, Włochy, Polska, Francja, Polska i innych.

Atrakcje w Buenos Aires

Buenos Aires to jedno z największych miast na świecie, ponieważ jest uważany za najbardziej elegancki i działalności gospodarczej w Ameryce Południowej. Pomimo faktu, że w miarę upływu czasu, jego architektura zmienia się w kierunku Obecnie istnieją liczne stare urocze zakątki, ulice, budynki i miejsca impregnowane ducha historii. Miasto zachwyca wyjątkową atmosferą, kolorowe i serdecznych ludzi. Jej atrakcją są zróżnicowane i oryginalne, więc każdy turysta jest w stanie bawić się i zrelaksować, jak chce.

W stolicy, jest znana na całym świecie obelisk około 67 metrów wysokości. Znajduje się on w centrum szerokiej alei Julio Avenue, przy placu Plaza de la Republica. Pomnik, który jest tak dumny z Buenos Aires, został zaprojektowany przez projektanta o imieniu Alberto Prebisch i zbudowany w rekordowym czasie – zaledwie czterech tygodni. Jej uroczyste otwarcie odbyło się w 1936 roku na cześć 400-lecia miasta. Obelisk jest symbolem szczególnym duchem narodu, która panowała w tych niespokojnych czasach.

Buenos Aires oferuje zabytkowe budynki, brukowane uliczki, kościoły i muzea, wykonane w różnych stylach architektonicznych. Zabytkowe centrum miasta nosi nazwę Plaza de maja – stąd zaczęły być budowane w Buenos Aires. W 1810 roku to miejsce było na rynku i Plaza de Armas, wraz z upływem czasu, były różne wydarzenia historyczne, oczywiście, ja i przeznaczenia Plaza de maja. Obecnie istnieje Ministerstwo Gospodarki, centralny katedry, jak również budynki rządowe.

Miłośnicy opery powinni koniecznie odwiedzić Buenos Aires, gdzie Colon Theatre, zbudowany w 1857 roku i należy do czterech największych oper świata. W hali 4000 miejsc siedzących około 65 koncertów rocznie, 35 spektakli baletowych i około 100 oper. Były takie metrów jak Michaił Barysznikow Luciano Pavarotti, i innych.

Przybywając w Buenos Aires, można poczuć ducha Francji. Nie wierzysz mi? Następnie wybrać się na spacer w dzielnicy Recoleta, gdzie wykonywane są sklepy, restauracje i domy w duchu architektury francuskiej. Oto niesamowite piękno katedry Iglesia del Pilar, zbudowany w 1706 roku, a legendarny cmentarz, urządzony w europejskim stylu z XVIII wieku, gdzie pochowana jest Eva Perón – pierwsza dama Argentyny. Jeśli chcesz zobaczyć „kulturowej” Buenos Aires, odwiedzić pałac lodowy i muzea, cieszyć wieży i wspaniały struktury Mihanovich Estrugamou.

Chłonąć ducha historii i zobaczyć jak to wyglądało w Buenos Aires kilka dekad temu, przejdź do obszaru o nazwie San Telmo. Tutaj widać małe domy, wzdłuż brukowanych uliczek, będzie mógł wybrać pamiątkę w jednym z antykwariatów.

Oczywiście, że czas nie stoi w miejscu, Buenos Aires, podobnie jak inne miasta, rozwija się, więc Sant Telmo stopniowo zmienia swój wygląd, nowe nowoczesne budynki i nadbudówek. Zmęczony turystyka, turyści odpocząć w przytulnych restauracji i kawiarni, które znajdują się na każdym rogu. W Plaza Dorrego dnia okazuje się jasne, głośny, wspaniały jarmark przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców.

Buenos Aires, jak już wspomniano, jest podzielony na kilka obszarów, jeden z nich – La Boca – dowód bezgranicznej fantazji i wszechstronnych Argentyńczyków. Warsztaty i muzea znajdują się tutaj, można powiedzieć o wielowiekowej życiu kulturalnym stolicy. Dopełnieniem unikalnego krajobrazu na terenie portu z mnóstwem starych statków zacumowanych. W ciągu ostatniej dekady, Buenos Aires zaczął się rozwijać, więc jeśli chcesz odwiedzić swoją nowoczesną część, przejdź do Puerto Madero. Wartość ta wzrosła wiele nowych budynków, restauracji, luksusowych hoteli i sklepów, otoczone malowniczymi parkami i szerokimi alejami.

Buenos Aires – wyjątkowym miastem, gdzie relikwie są połączone z nowoczesną architekturą. Czy chcesz odwiedzić muzea lub chcesz zobaczyć przedstawienie w jednym z najsłynniejszych teatrów operowych na świecie, nauczyć się tańczyć tango, lub po prostu zrelaksować się z usługą Europejskiej – wszystkie te cechy dają stolicę Argentyny.

load...