Budżet rodzinny: bieżąco

Zawartość:

Jaki jest budżet gospodarstwa domowego? To pytanie prędzej czy później zaczynają się zastanawiać jakąkolwiek młodą rodzinę. I nic dziwnego – to dziwne, niemal mistyczną właściwość pieniędzy zniknąć do Bóg wie gdzie, piasek przesiąka przez palce, znane wszystkim. A jeśli wierzyć statystykom, spory finansowe w rodzinie są najczęstsze powody do rozwodu. Ponad 70% z ich wspólnego życia pary spędzają omawianiu budżetu rodziny, niestety, nie zawsze spokojnie. Co więcej, poziom pary dochodach nie ma znaczenia.

load...

Można zarobić miliony lub należą do kategorii ludności, który nazywany jest „rodzina ze średniego dochodu” – pieniądze substancja pogardy staje się okazją do kłótni i sporów, z tego względu. Ale nie przydzielić pieniądze pewne właściwości mistyczne – mimo wszystko, nie robią, a ty im. Chodzi o to, że nie masz racji wydać i nie w pełni zrozumieć, co budżet rodzinny.

Model budżetu rodziny

Na początku relacji rodzinnych rzadko myślą o „drobne” tak pozornie rzeczy jak tworzenie budżetu rodziny, prowadzenie wspólnej gospodarki i innych kwestii krajowych. I, jak mówi w klasyki? – łódź rodzina rozpada się na życie. Ponieważ każda para ma swój własny pomysł, jak wydawać pieniądze, których potrzeby rodziny są priorytetowe, a które drugorzędne. I te poglądy mogą mieć utworzone na podstawie tego, jak radzić sobie z takimi sprawami w rodzinach swoich rodziców. Ale główne kwestie finansowe to nie tylko konieczne, ale bardzo ważne jest, aby zdecydować się na początku rodziny. Pytasz – i że nie ma zdecydować, mały wybór? Ale nie wszystko jest takie proste. Pierwszym z nich jest, aby omówić kilka kwestii kształtowania budżetu rodzinnego:

  • Wspólny lub oddzielny budżet?
  • Których obowiązki będą obejmować monitorowanie finansów?

Wspólny budżet odziedziczyliśmy „odziedziczone” od rodzica (tylko dlatego, że jest wykonany), to nie jest dobrze dostosowane do współczesnego życia. Zgadzam się, jeśli będą zmuszeni jeden z małżonków prosić o pieniądze na wydatki osobiste w innych, wcześniej czy później, może to prowadzić do niechęci, a więc konflikt. Więc nie byłoby bardziej uzasadnione, aby wziąć na siebie inny an_0 budżetu rodzinnego, unikając w ten sposób niepotrzebnych sporów? Nikt nie mówi, że każdy z członków rodziny biegają z kalkulatorem i policzyć ile kilowatogodzin spędził lub ile metrów sześciennych wody, gazu, spędził na gotowania, prania i zmywania naczyń. Wcale nie. Możesz zrobić wszystko dużo łatwiejsze. W dniu wynagrodzenia każdy członek rodziny nadaje się do hodowli 50% swojego wynagrodzenia. Bez względu na to, ile zarabia.

Pozostałą kwotę można przeznaczyć na własne potrzeby, zainteresowania. Wtedy mało prawdopodobne występowanie takich niezręcznych momentów, gdy jeden z małżonków jest zmuszony prosić o pieniądze dla „kołków”. Ale nie zapominajmy, że w oddzielnym lub częściowo oddzielnym budżecie trzeba zapomnieć o manifestacji udział, wzajemnego wsparcia i prezenty dla siebie, jako obowiązek. To jednak nie zakłócają wzajemnie przyjemnych niespodzianek. Ale to inny temat. Przy takiej jurysdykcji, budżet pozostać na drodze, nie odmawiając sobie i nie ograniczając ich żądań żyć zwykłe życie.

load...


Kto powinien zarządzać rodzinnego budżetu?

Innym problemem, który powoduje długotrwałe debaty: w którego ręce powinny być skoncentrowane rodzinnego budżetu? Mężczyźni odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Finanse mogą być powierzone wyłącznie do mężczyzn. Nic dziwnego, że wszyscy ministrowie gospodarki są przedstawiciele silny połowa ludzkości. Ale spójrzmy na ten problem w sposób bardziej szczegółowy.

Nie będziemy podważać praktyczność ludzi, ich zdolność do zarządzania pieniądze. Nawiasem mówiąc, ludzie naprawdę pokazać znacznie lepiej, znalezienie dodatkowych źródeł dochodu. Są bardziej opłaca się zainwestować pieniądze w papiery wartościowe na procent w banku. Nawiasem mówiąc, duże zakupy, takie jak samochody lub ziemi planu Mężczyźni, skrupulatnie bada wszystkie możliwe opcje. I w końcu, wybrać najbardziej odpowiednie.

Ale z zastrzeżeniem stereotypowy pogląd, że wszystkie kobiety – Spenders, nie są tego warte. Kobiety, pomimo panującej opinii, są w stanie zaoszczędzić znakomicie. I, ogólnie rzecz biorąc. Z oszczędności na żywność, a kończąc na modne ubrania. I zdolność do dokonywania zakupów korzystne dla kobiet nie jest dokładnie odmówić.

Dla każdej decyzji rodzinnej, finanse będą skoncentrowane w rękach kogoś, powinno być zindywidualizowane. I nie powinna opierać się na zdaniu „mówię!” lub „Jestem kobietą i dlatego wie lepiej, czego potrzebujesz do rodziny”, a na konstruktywnym dialogu. Spróbuj przeprowadzić eksperyment. Nie jest to konkurencja, tym pamiętać, proszę. Należy określić, w których ręce będzie urząd rodzina, a nie udowodnić, że masz rację. Niech jeden miesiąc ciężar zarządzania i alokacji pieniędzy spadnie na barki silnych mężczyzn, a drugi – na kruche, ale nie mniej wiarygodne dla kobiet. Może się okazać, że mimo wszystkich stereotypy kobiety byłoby bardziej ekonomiczne. Następnie można bezpiecznie włączyć do utworzenia rodzinnego budżetu i zarządzania nim.

Nawiasem mówiąc, będzie to dobra okazja, aby sprawdzić, jak dobrze są w stanie uzgodnić między sobą. I pamiętać, że bez względu na to, który przejął tę odpowiedzialność, pomoc wszystkich członków rodziny nie będzie zbędne.

Planowanie – droga do dobrobytu finansowego

Jeśli decydujemy, jaki rodzaj tworzenia budżetu rodziny jest dla Ciebie, a kto dokładnie będzie nią zarządzać, a co za tym idzie, odpowiedzialność za wydatki pieniędzy, pomówmy o planowaniu.

Warto wspomnieć, że plan budżetu rodziny najlepiej razem. Ta dyskusja będzie uwzględniać potrzeby wszystkich członków rodziny. Bez uszczerbku dla każdego, a po wysłuchaniu wszystkich widokach, możesz znaleźć sposób, aby zapisać coś. Ponadto rzeczywista sytuacja finansowa rodziny powinno być „przezroczysty”, tak, że każdy ma wyobrażenie o rzeczywistej sytuacji. I tworzą swoje żądania, wychodząc od tego, a nie tylko na podstawie własnych pragnień. Uwierz mi, jeśli twoi bliscy będą wiedzieć, jak się sprawy mają z finansami, są one łatwiej iść cię poznać, jeśli zapytać ich, aby być bardziej oszczędny w wydatkach. W rezultacie, budżet rodzina będzie z tego skorzystać.

Nie traktować jej torebkę w poszukiwaniu przeterminowanych rachunków, lub odwrotnie, nie myśleć o tym, że do końca miesiąca trzech dni, a pieniądze jest jeszcze wiele, pamiętać starą zasadę: kontrola jest konieczna nie tylko koszty, ale również do dochodu rodziny. Albo przynajmniej wiedzieć, ale jeszcze lepiej jest mieć dokładnych danych liczbowych, z których wyłoni budżet rodzinny.

Zacznij nagrywać oczekiwany zysk. Co to obejmuje? Wynagrodzenia wszystkich członków rodziny, w tym zaliczek, premii i dodatkowych dochodów. Jeśli masz lub rachunków papierów wartościowych, z których można uzyskać zysk, i że pieniądze muszą być uwzględnione w pozycji przychodów. Najlepiej jest, aby plik specjalny w komputerze w formacie arkusza elektronicznego Exel (jest to najbardziej prosty i sprawia, że ​​łatwo wykonać niezbędne obliczenia), gdzie można zrobić co miesiąc listę dochodów. A teraz, mając konkretnych liczb, można rozpocząć planowanie miesięczne i jednorazowe koszty.

Planowanie budżetu rodzina musi zaczynać przy stałych miesięcznych wydatków. Czynsz, wypłaty pożyczki lub kredytu hipotecznego, koszty łączności ruchomej, wypłaty przedszkola, szkoły, leków, żywności i higieny osobistej. Wszystko to łatwo obliczyć, aby wiedzieć na pewno, ile trzeba wydać, bo tych kosztów – obowiązkowych.

Niektórzy ekonomiści powinni brać pod uwagę koszty produktów o przedłużonej trwałości, które można kupić w sklepie, należy oddzielić od zniszczalne. Dlatego też, zanim wszystkie te obliczenia usunąć pozostałości pokarmów, takich jak cukier, mąka, herbata, sól i dokładnie obliczyć, ile trzeba kupić na następny miesiąc. To samo odnosi się do higieny osobistej i domowych produktów: mydło, szampon, pasta do zębów, detergentów, środków czyszczących i mycia naczyń i tak dalej. Być może, zwłaszcza jeśli są omawianie budżetu wraz z członkami rodziny, można znaleźć nowe sposoby, aby zaoszczędzić.

Niewątpliwie jest to, że możemy spodziewać się, a okoliczności są takie, jak są tworzone, a zatem musi być obecna tak zwana pozycja na nieprzewidziane wydatki w wydatkach. Lepiej jest, że ilość lub jego część automatycznie „ruchów” w następnym miesiącu niż trzeba będzie przejrzeć wszystkie elementy, jeśli konieczne i pilnie, lub, co gorsza wydatków, przejdź do długu, tak, że budżet nie jest uruchomiona „pękają w szwach”.


Duża strata

Po rozważeniu wszystkich możliwych i obligatoryjnych wydatków, możemy myśleć o dużych zakupów. Każda rzecz w domu ma własną żywotność i rozwój technologii dzisiaj postępuje skokowo. I chcesz bardziej nowoczesny komputer bardziej efektywne lodówkę, okno do szerszego (ekran TV), telefon komórkowy z dużym zestawem funkcji. Ale jak to wszystko zmieścić w gumie nie jest budżet rodzina? Bardzo proste.

W przypadku większych zamówień to najlepiej, aby zaoszczędzić pieniądze stopniowo. Jest to również jeden ze sposobów budżetowania. Lepiej jest, aby zapisać się do nowego samochodu, niż wziąć kolejną pożyczkę i zamiast wydawać pieniądze na jego rodzinę wziąć pieniądze w banku jako odsetek. Co więcej, jest nieuzasadnione, dlatego też jest to obraźliwe. Wziąć pieniądze i czas pożyczki innych ludzi i dać swoje rachunki i dla wszystkich. Istnieje jednak inny sposób patrzenia na zakup rzeczy na kredyt.

Jeśli coś jest potrzebne dzisiaj, nie w przyszłym roku, kiedy będzie w stanie zgromadzić wymaganej ilości – oczywiście, konieczne jest zaplanowanie i kupić dzisiaj. Następnie należy pamiętać przy planowaniu wydatków budżetowych do zapłaty odsetek do banku po pożyczkę. Można się pocieszyć myślą, że podczas zaoszczędzić pieniądze, inflacja jest nadal część z nich uda się „jeść”, więc odsetki od pożyczki nie wygląda tak źle.

I przy planowaniu zakupu nowych urządzeń, myśleć o tym, gdzie masz zamiar zrobić ze starym? Wyślij do składowiska lub w szafie? Ale to jest nierozsądne! Jest o wiele lepiej sprzedać niepotrzebne rzeczy. Można sprzedawać za pośrednictwem różnych portali internetowych są specjalnie zaprojektowane do tego celu. Tak więc, nie tylko nie włącza swoją szafę na śmieci magazynowej, ale również pomóc z pieniędzy, które przestało być odpowiednią dla Ciebie, ale może służyć komuś innemu. To samo odnosi się do rekreacji. Najlepiej jest zaplanować wakacje i nie w tym samym czasie do inwestowania w nim wszystkie dostępne środki i stopniowo, aby zaoszczędzić pieniądze na wakacje.

Jak przeprowadzić rodzinnego budżetu, jak zaplanować komu powierzyć zarządzanie – aby zdecydować, oczywiście, ty. Ale spróbuj nie ważne ile zarabiasz, masz wystarczająco dużo pieniędzy, a decyzja o sprawach domowych i finansowych, które nie stały się przeszkodą dla których rodzina jest zepsuty. Możesz zarabiać pieniądze, ale tylko niezastąpiony kapitał ma nic – to miłość, szacunek, a rodzina.

load...