Brodawki narządów płciowych u kobiet i mężczyzn

Zawartość:

Kandilomatoz – choroba wirusowa charakteryzuje powstawanie charakterze łagodnym w obszarze odbytowo-płciowych. Występuje zarówno u mężczyzn jak i kobiet, jest to bardzo rzadkie u dzieci. Jako dziedziczenie nie jest nadawany. Choroba ta ma wiele nazw: kłykciny kończyste, kłykciny kończyste (weneryczne, fligovye), wirus brodawczaka ludzkiego, prosty roślinność. 33099 pacjentów z brodawki narządów płciowych – zdaniem Ministerstwa Zdrowia (Department of Medical Statistics), w Polsce w roku 1993, 26231 w 1996 roku, został zarejestrowany.
Powrót do spisu treści

load...

Kandilomatoz – „brodawki narządów płciowych”, jego etiologia i patogeneza

Patogen an_1a – wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). HPV chorobotwórcze tylko w przypadku ludzi. Zakażenie następuje najczęściej w czasie stosunku płciowego.

Zakażenie an_1om ryzyka należą osoby z wysoką aktywnością seksualną.

Nie wykluczone i sposobem domowego zakażenia, zakażenia podczas zabiegów medycznych (w tym pracowników służby zdrowia). Czynnikami ryzyka są aborcja, zaburzenia hormonalne, zapalenie pochwy i cewki moczowej wydzieliny, maceracja skóry, naruszenie zasad higieny osobistej, niedoborami odporności.

Powrót do spisu treści

Klinika, diagnostyka, diagnostyka różnicowa

Klinika

Okres inkubacji trwa od kilku tygodni / miesięcy. U mężczyzn, proces chorobowy zlokalizowano w pachwinowych fałdy skóry, żołądź prącia, zewnętrzne i wewnętrzne arkusze napletka przez otwór zewnętrznej cewki moczowej, w okolicy odbytu, na skórę moszny. U kobiet, brodawki narządów płciowych często występują w dużych i małych warg sromowych, łechtaczki, skóry otworu zewnętrznego cewki moczowej, w fałdach pachwinowych, w okolicy odbytu.

load...

Po pierwsze, istnieją małe, Pinhead, pojedyncze guzki. Kolor różowy lub szaro-czerwone. Z czasem ich liczba wzrasta. Brodawki narządów płciowych rosnąć w postaci brodawki, często połączenia ze sobą. Uzyskane przyrosty guzowatych przypominać zarozumialec, kalafior lub maliny. Zarośnięte brodawki narządów płciowych często maceracji i wrzód. Charakterystyczną cechą – krzywkowych jego struktura może być sprawdzone za pomocą szpachelki lub sondy. Plastry miękkiej konsystencji. Co do zasady, otaczającej skóry nieuszkodzonej, ale nieprzestrzegania higieny osobistej lub pod wpływem stałej mechanicznym podrażnieniem skóry staje się jasny czerwony, nie jest uczucie swędzenia i pieczenia. Ponadto, istnieje gigantyczna kłykciny Buschke-Lowenstein.

Diagnostyka

Diagnostyka jest oparta na objawy kliniczne i badania pacjenta. Na miejscu uszkodzenia – guzki o wielkości 1 mm do 1-2 cm guzki nie są przylutowane do tkanek leżących u ich podstaw, miękką teksturę, jasnoróżowe, zrazikowym struktury .. Metody laboratoryjne badania są stosowane jedynie w diagnostyce różnicowej. Diagnostyka różnicowa jest przeprowadzana z wtórnym kiły nawrotowej (kłykciny lata) i ropne ziarniniak. W przeciwieństwie do narządów płciowych, brodawki mają szeroki spójności plotnoelastichnuyu i nie mają zrazikowy strukturę. Kiłę, co więcej, są często inne objawy charakterystyczne dla choroby. W badaniach laboratoryjnych, szerokie brodawki w wyskrobin od powierzchni są blade Treponema. Jeśli biopsji stwierdzono komórki koylotsitarnye, jest cechą charakterystyczną brodawek narządów płciowych odbytu i narządów płciowych regionu.


Powrót do spisu treści

Leczenia, rokowanie, powikłania

Głównym celem leczenia kobiet i mężczyzn jest zniszczenie brodawek. Wskazane jest prowadzenie leczenia różnymi metodami w tym samym czasie, ponieważ przy zastosowaniu tylko jednego ze sposobów działania terapeutycznego nie może być zawsze osiągnięta. Metody niszczenia:

  1. Substancje chemiczne: a) wniosek i przetwarzanie kondillinom ogniska solkoderm, 80% TCA, ferezolom 1 co 6 dni; b) środki cytostatyczne podofilotoksyny – 0,5% roztworu i 10% roztwór podophyllin (u kobiet w ciąży), 5% maść 5 ftorurratsilovaya.
  2. Fizyczne: a) krioterapia ciekłym azocie stosując wycinanie laserowe, wycinanie elektrochirurgicznego, diathermocoagulation; b) ewentualnie wstępnie znieczulenie po skrobaniu.

Prognoza dla mężczyzn i kobiet z dziećmi, ale z terminowego i odpowiedniego leczenia. W przeciwnym razie nawroty.

U mężczyzn brodawki narządów płciowych na zewnętrznej lub wewnętrznej warstwy napletka może prowadzić do stulejki lub załupek. Mężczyźni i kobiety w lokalizacji brodawek w obszarze otworu zewnętrznego cewki moczowej może być utrudnione oddawanie moczu, a blizny, co prowadzi do zwężenia cewki moczowej mogą pojawić się na ich zniszczenie. Podczas mechanicznego uszkodzenia okołoodbytniczych płciowych u mężczyzn i kobiet stolca może wystąpić krwawienie. Najpoważniejsza powikłaniem obu mężczyzn i kobiet jest brodawki narządów płciowych zwyrodnienie do złośliwego guza.

load...