Brodawki: Leczenie środków ludowej

Zawartość:

Brodawek. Kto z nas w dzieciństwie nie straszyć ich rodziców? W porównaniu z głośnym krosty brodawki były w ogóle nic. A to ciekawe – w moich brodawek dzieciństwa nie zdarza rzadko. Ale w dorosłym życiu, niestety, w obliczu takiej uciążliwości, jak brodawki – to w ogóle możliwe.

load...

A co jest najbardziej obraźliwe – w większości przypadków te brodawki występują w najbardziej widocznych miejscach. Co robić? Odpowiedź jest oczywista – aby spróbować pozbyć się znienawidzonych brodawek w jakikolwiek sposób. Ale ważne jest, aby pamiętać, że jest to sposób, aby każda w pierwszej kolejności powinny być bezpieczne. Po wszystkich brodawki – to nic innego jak łagodnego nowotworu. Istnieje więc ryzyko, że może to przerodzić się w złośliwe.

To dlatego, że postanowił pożegnać się brodawek, tylko trzeba szukać pomocy medycznej z dermatologiem. Lekarz oceni stan brodawek i wybierz odpowiednie leczenie dla Ciebie. A oprócz tego leczenia może stać się lekiem tradycyjny, który zna wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z brodawki.

Leczenie brodawek glistnika

Glistnik na liście narzędzi, aby pomóc w walce z brodawkami, zajmuje wiodącą pozycję. Proponujemy kilka receptur na podstawie glistnika – wybierz ten, który najbardziej lubisz.

load...
 • Świeży sok z glistnika

Jeśli brodawki pojawiają się w okresie letnim, a mimo to nie jest zbyt duża, wystarczy smarować ich łodygi glistnika świeżo zebranych, tak aby brodawka została pokryta obficie sokiem. Nie zapominaj, że około godziny po podlaniu niepożądanych brodawki. Tę samą procedurę powtarza się tyle trzy – cztery razy dziennie przez dwa tygodnie. W większości przypadków jest to wystarczająco dużo czasu, aby upewnić się, że brodawki zniknęły. Jeśli nie, spróbuj wykonać następujące środki.

 • Nalewka z glistnika alkoholikiem

Jeśli brodawki są na tyle duże, że warto spróbować nalewki alkoholowej glistnika. Aby to zrobić, należy wyciąć świeżej trawy celandine – trzeba będzie trzy łyżki. Umieścić zioła w szklanej misce, wlać pół szklanki wódki, szczelnie przykryć rondel i umieścić w lodówce do zaparzenia przez co najmniej dwa tygodnie. I nie zapomnij stale wstrząsnąć pojemnik.

Następnie należy przecedzić napar używając sitko do herbaty lub regularne gazę, dodać trzy łyżki octu jabłkowego i dokładnie wymieszać. Wszystko lek jest gotowy. Korzystanie z wacika, smarować brodawkę co najmniej pięć razy u suk – tylko 5 dni później zaczną się kurczyć pod względem wielkości. Pełny cykl leczenia – nie mniej niż 10 dni, ale nie więcej niż 20. Innym ważnym punktem – unikać kontaktu ze skórą glistnika infuzji, aby uniknąć uszkodzenia.

 • Glistnika z miodem

Dla ludzi, którzy mają skórę suchą i wrażliwą, najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby wlewu miodu z glistnika. Aby go szlifować dwie łyżki ziół glistnika, wlać pół szklanki ciepłej wody i pozostawić w ciepłym miejscu przez trzy dni. Następnie przecedzić napar, dodać łyżkę miodu i wszystko na małym ogniu doprowadzić do wrzenia, stale mieszając. Przechowywać napar jest konieczne w szklanym pojemniku, w chłodnym, ciemnym miejscu.

Leczenie odbywa się w następujący sposób. Wyciąć małe serwetki z gazy, moczyć je w naparze z glistnika i nanieść na brodawkę. Pokrywa górna z serwetka z folią i zabezpieczyć taśmą klejącą. Ten kompres powinien pozostać na brodawki co najmniej 6 godzin, więc najlepiej zrobić to w nocy. Oznacza dość skuteczne, ale w pełni pozbycie się brodawek trzeba dużo czasu – średnio, proces trwa około jednego miesiąca.

Leczenie brodawek z czosnku

Na drugim miejscu po glistnika ich skuteczności w kontaktach z brodawki jest normalne czosnek, który jest pewny, że w każdej kuchni. Czosnek to nie tylko bardzo dobrą cechą – jest to bardzo łatwe do uszkodzenia zdrowych tkanek, więc kiedy go użyć trzeba zachować szczególną ostrożność – tylko jeden źle przeprowadzeniu procedur zdolnych do „nagrody” masz wrzody na skórze wokół brodawek.

 • Pasta czosnek

Narzędzie to z pewnością docenią zapracowani, którzy nie mają czasu na przygotowanie skomplikowanych receptur. Oczyścić jeden mały ząbek czosnku i posiekać go ostrożnie – trzeba mieć pastę. Następnie trzeba plaster – wyciąć otwór w nim wielkości brodawek i kleju, dzięki czemu jej powierzchnia pozostaje bardzo bohatera z okazji, a cała skóra wokół tynku został dobrze zabezpieczony.

Umieścić czosnku na brodawki wynikające papka, umieścić gazę i zabezpieczyć taśmą klejącą. Ten kompres powinien pozostać na brodawki co najmniej 30 minut – w tym czasie będzie doświadczenie lekkie pieczenie: oznacza to, że agent działa. Ale jeżeli dyskomfort będzie zbyt silny, należy natychmiast przemyć czosnek – najprawdopodobniej masz zbyt wrażliwą skórę. Tak, najlepiej jest spróbować czosnek i miód.

 • Czosnek i miód

Zbyt wrażliwa skóra nie powinna wykorzystać czosnek w czystej postaci – dodać miód, który złagodzi jego skutki. Przygotowanie środków następująco: Chop jeden ząbek czosnku, stopić pół łyżeczki wszystkich miodem naturalnym, wymieszać oba składniki – aż będzie gładkie.

Przygotować łatę – wyciąć otwór w nim i wklej tak, że wart był na zewnątrz, a skóra wokół był chroniony. Pokrywa górna z czosnkiem mazi gazą i pozostawić na 15 kopalni. Następnie spłukać dużą ilością wody i natychmiast szczotka z krem ​​nawilżający – najlepsza w zwykłe dziecinne. Powtarzanie powyższego postępowania dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Jeśli przez ten czas brodawki nie znikają, zrobić tygodniową przerwę, a następnie powtórzyć cały cykl leczenia.

 • Czosnek Aloe

Jeśli brodawki są własnością zapalnym – to zdarza się dość często – to starać się ich pozbyć za pomocą środków z aloesem i miodem. Aby ugotować potrzebne są dwa ząbki czosnku, łyżkę mąki i jedną łyżeczkę kleiku z liści aloesu. Ze wszystkich powyższych składników zagnieść ciasto, dodając trochę więcej mąki lub wody w razie potrzeby.

Uzyskany kształt ciasto, nadając jej kształt ciasta, przyklejają się do brodawek przy użyciu tynku, należy pozostawić nie mniej niż 8 godzin, a następnie spłukać zimną wodą. Ta sama procedura powinna odbywać się przez pięć kolejnych dni, po czym trzeba rozbić na dwa dni. Aby całkowicie pozbyć się brodawek, trzeba będzie dwa lub trzy z takiego leczenia. Ale nie dać się ponieść – ponad cztery kursy nie są warte wydatków.

Leczenie brodawek z octem

Ocet jabłkowy – tyle zabezpieczeń, które w większości przypadków jest bardzo skuteczne w pomaganiu, aby pozbyć się brodawek. Najważniejsze – jest użycie ocet jabłkowy cydr, a nie innych.

 • Opakowania z octu jabłkowego

Przygotuj ocet jabłkowy cydr w stosunku 1 do 3, nasącza się go w małych serwetek z gazy i stosować się do brodawek. Top koniecznie przykryć folią do roztworu octu nie odparuje. Fix kompres z pomocą taśmy klejącej i pozostawić na około godzinę. Najlepiej jest, aby powtórzyć tę procedurę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Po około 7 dniach brodawki zacznie się kurczyć pod względem wielkości, ale leczenie nie jest w żadnym wypadku nie nie przestawaj – powinien trwać co najmniej jeden miesiąc.

 • Ocet jabłkowy z cebulą

Peel połowa małych cebuli i umieścić go w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni przez 20 minut. Następnie schłodzić cebulę, puree z widelcem w jednorodnym puree. Umieścić papkę cebulowa w szklanej misce i wlać ocet jabłkowy cydr tak, że łuk był całkowicie zamknięty. Pozostawić do zaparzenia w lodówce do trzech dni, mieszając od czasu do czasu.

Leczenie odbywa się w następujący sposób: a brodawka obficie smarowania Otrzymaną masę zamknąć górną tkaninę gazy i odstawić na 20 minut. W tym okresie, poczujesz lekkie mrowienie – nie jest to powód do obaw, należy oczekiwać silny dyskomfort. Gdy upłynął czas przemyć skórę dużą ilością letniej wody i należy stosować żadnych balsam.

Jeśli masz wolny czas, to jest możliwe do przeprowadzenia takiej procedury dwa razy dziennie – w tym przypadku, brodawki znikną po około dwóch do trzech tygodni. Ale jeśli jest to dla Ciebie zbyt kłopotliwe – nie ma znaczenia, wystarczy raz dziennie. Jednakże, w tym przypadku leczenie brodawek będzie trwać około sześciu tygodni. Narzędzie całkowicie bezpieczne, tak martwi się o niego nie warto.

 • Wycierając ocet

W takim przypadku, jeśli brodawki nie są bardzo duże, bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie się ich pozbyć bez specjalnych sztuczek, za pomocą jednego octu jabłkowego. To staje się bardzo prosta – moczyć w octu jabłkowego i wacikiem obficie nasmarować każdą brodawkę, po minucie lub dwóch, zabieg powtórzyć jeszcze raz. A co najważniejsze – nie moczyć ręce przez co najmniej jedną godzinę, lub jeszcze lepiej – do następnej procedury.

Nawiasem mówiąc, należy powtórzyć te wycieranie częściej, jak to możliwe, ale przynajmniej pięć razy dziennie. Leczenie potrwa dość długo – nie mniej niż jeden, a nawet dwa miesiące. Ale tylko jeśli nie zauważysz, że skóra na terenach oczyszczalni stała sucha i zaczął się odklejać. Jeśli tak się stanie, zrobić przerwę trzydniowy. I nie zapomnij w trakcie leczenia regularnie stosować krem ​​nawilżający – to jest całkiem w stanie zapobiec podobnym problemem.

Brodawki lecznicze jagody jarzębiny

Czy wiesz, że popiół góry – to nie tylko piękne i ukochane ptaki jagody, ale również doskonałym lekarstwem, włącznie z brodawki? I bardzo blisko, że przy takim samym powodzeniem może być stosowany jako świeże owoce i suszone, które są sprzedawane w każdym aptece. Wystarczy wypełnić je wrzącą wodą i pozostawić na dwie godziny.

 • Pulpa z owoców jarzębina

Nie mądrości dziwnego ludowa mówi, że wszystkie genialne – po prostu. Prawdą jest to oświadczenie, a w odniesieniu do traktowania jarzębiny. Można po prostu posiekać owoce jarzębina, a otrzymaną papkę nakładać na brodawki. Najważniejsze – na pokrycie kleik folią i pozostawić na około jedną godzinę. Dyskomfortu w tym samym czasie, nie powinna być!

Następnie spłukać wodą i smarować wódkę brodawek. Powtórz ten proces raz lub dwa razy dziennie. Znaczące zmiany widać pod koniec pierwszego tygodnia, a brodawki znikają całkowicie po około jednego miesiąca.

 • Alkohol nalewki jarzębina

Jeśli brodawki są bardzo uparte i trudne do opuszczenia swoich domów nie chcą się do uciekania się do cięższej artylerii. Widelec pamiętam jagody – około pięciu łyżek, upuść do dowolnego szklanej misce i wlać szklankę wódki. Pojemność Przykryć i domagać się w ciemnym i chłodnym miejscu przez 10 dni.

Stosuje się bezpośrednio w leczeniu kurczy się w celu odbierania popiołu infuzją góry. Wet w nim mały kawałek wacikiem lub ściereczką z gazy, stosować do brodawki, przykryć folią, jeśli chcesz naprawić tynk i pozostawić na jedną godzinę. Wykonaj procedurę co noc aż do całkowitego zaniku brodawek. Zazwyczaj proces ten trwa dwa do trzech tygodni.

 • Rowan z jodem

To narzędzie może być używane w dowolnych płciowych, ale są one szczególnie dobre pod podeszwę. Ale przejdźmy do rzeczy – czy raczej do samych środków gotowania. Apteka zaopatrzyć się w jod – trzeba przynajmniej trzy łyżki. Crush jagody jarzębina, aby uzyskać dwie łyżki przecieru jarzębiny. Umieścić go w szklanym naczyniu i zalać jod, dokładnie wymieszać. I nie zapomnij – trzeba przesunąć cały dzień, ale tylko w lodówce.

Dalsze schemat leczenia jest taka sama – uzyskaną masę nakładać na brodawki, przykryć folią i zabezpieczyć tynkiem. Pożądane jest, aby wstępną gipsu ochrony zdrowej skóry! To powinno być okład na brodawkę nie więcej niż 15 minut, a na narażenie na jod może prowadzić do oparzeń. Powtórz taką procedurę dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przez 12-14 dni. Są szanse, zapomnisz o brodawki na stałe. A jeśli jesteś bardzo szczęśliwy, jeśli nie na zawsze.

Skonsultować się z lekarzem

Pomimo faktu, że na początku tego artykułu Mówiliśmy już o konieczności wizyty u lekarza, prawdopodobnie mało kto wziął tę radę poważnie. Dlatego chciałbym jeszcze raz zwrócić uwagę – wizyta u lekarza jest konieczna. Jeśli tylko dlatego, że w większości przypadków płciowych spowodowane przez obecność w ludzkim wirusem brodawczaka, które powinny być traktowane jako pierwszy. Oczywiście, jeśli nie chcesz, całe twoje życie jest ciągłą walką z brodawkami.

Ponadto, w niektórych przypadkach, niestety, niezależnie pozbyć brodawki i nie. Nietrudno się domyślić, że w tym przypadku, bez interwencji lekarza po prostu nie uda. A ludzkość jest bardzo szczęśliwy, że lekarze wiedzą bardzo wiele bezpiecznych i skutecznych sposobów, aby pozbyć się brodawek, i bardzo, bardzo szybko. A leczenie brodawek czasu zajmuje trochę.

load...