Brodawek. Co trzeba wiedzieć o nich?

Zawartość:

Tak wielu ludzi do czynienia z tak uciążliwe, jak brodawki. Na pierwszy rzut oka, są one wszystkie takie same – dobrze, brodawki, że jest tak wyjątkowy? Ale w rzeczywistości istnieje kilka rodzajów brodawek, leczenie, które jest również inna. Więc przede wszystkim odnoszą się do dermatologa, który zbada swoją brodawkę i precyzyjnie zdefiniowane, to odnosi się do jakiego rodzaju.

load...

Ten sam lekarz szybko i bez śladu usunąć brodawki i przepisać leki przeciwwirusowe, które niszczą wirusa brodawczaka ludzkiego, który jest w rzeczywistości prowadzi do pojawienia się brodawek. Choć warto zauważyć, że w większości przypadków brodawek możliwe jest pozbycie się bez operacji – z medycyny tradycyjnej. Ale wszystko jest w porządku.

Odmiany brodawki

Najpierw wciąż próbują dowiedzieć się, jakie istnieją rodzaje brodawek. W większości przypadków, aby zrozumieć, jak brodawki masz do czynienia z nie jest tak trudne, jeśli przeanalizować go dokładnie. Ale weźmy pierwsze rzeczy pierwsze:

 • Wspólne brodawek

Najczęstszym typem – jest, oczywiście, wspólny brodawek, ponieważ znajdują się w ponad 80% wszystkich przypadków. Ten brodawek – jest wspólna łagodny nowotwór skóry, zbyt duże wymiary – częściej nie przekracza średnicy jednego centymetra. Wygląda jak nowotwór nowotwór gęste skóry, jej granice są wyraźnie oznakowane, a powierzchnia jest bardzo nierówna.

load...

Te brodawki zawsze mają zaokrąglony kształt i barwę – od żółtego do ciemnobrązowego. W niektórych przypadkach, kolor może być tak ciemny brąz, który pojawia się niemal czarna plamistość. Jednak ten kolor nowotwór jest niezwykle rzadkie. Jeśli brodawka zaczyna zmieniać kolor na różowy boku, natychmiast skontaktować się z dermatologiem – istnieje ryzyko zwyrodnienia łagodnego guza pod złośliwy.

Większość z tych brodawek oblyubovyvayut miejsca takie jak łokcie, kolana, palce, głowy, narożniki wargę. Nawiasem mówiąc, lekarze mówią, że większość brodawki znajdują się w tych obszarach skóry, które wcześniej zostało rannych. Na przykład, na kolanach. Cóż, kto wśród dorosłych porównać wygląd brodawkę na kolanie z powtarzających się krople do wywiązania się tak samo jak dziecko?

W większości przypadków te brodawki są przechowywane w skórze przez całe życie osoby. Oczywiście, jeśli osoba ta nie będzie traktował brodawkę. Niezależnie wspólne brodawki znikają bardzo rzadko, więc nie trzeba nawet mieć nadzieję. A o co chodzi? Nawet jeśli samoleczenie pozbyć się brodawki w ciągu zaledwie kilku miesięcy, nie mówiąc już o interwencję medyczną.

 • Brodawki podeszwowe

Objaw narośle – jest w istocie, te same wspólne brodawki, ale zdecydował się na dole, jak sama nazwa wskazuje. W rzeczywistości, również wypukły kształt owalny, ale z powodu faktu, że są one stale pod ciśnieniem cała masa ciała, brodawki podeszwowe szybko uzyskać płaski kształt, a skóra wokół nich staje się popękana.

Nawiasem mówiąc, z wyglądu bardzo podobny do brodawki podeszwowe modzele – bardzo często ludzie mylą je i starają się wyciąć. I uświadomić sobie, że nie ma kukurydzy przed nimi tylko wtedy, gdy okazuje się, że to nie jest klarowna ciecz wypływa z górnej części przygotowaniach i krwi. Nawiasem mówiąc, podobna próba wyciąć brodawek podeszew może zakończyć się bardzo smutny – zwyrodnienie łagodnych nowotworów złośliwych.

Kolor brodawka stopy różni się również od jasnych do ciemnych odcieni brązu na światło. Popękanej skóry wokół brodawki jest znacznie ciemniejsze zabarwienie niż reszta. Brodawki podeszwowe podstępne przez fakt, że dodatkowo do estetycznym aspekcie fizyczna – jak rośnie i nie zawsze są gorsze bólu podczas chodzenia.

 • Brodawki narządów płciowych

Nieco mniej osób występują brodawki narządów płciowych, które są często określane jako brodawki narządów płciowych. Ze swej natury, te brodawki są niczym innym niż fibroepithelial nowotworów. Brodawki narządów płciowych wyglądają jak małe sęki z ostrą końcówką, jak pojedyncze i niezależne. Jeśli leczenie brodawek nie rozpocznie się w odpowiednim czasie, rosną bardzo silnie – obraz nie jest dla osób o słabym sercu. Settle te brodawki są najczęściej na wewnętrznej stronie ud, ramion, pod pachami, na błonach śluzowych narządów płciowych i jamy ustnej.

W zależności od lokalizacji brodawki narządów płciowych mogą mieć zarówno białe i czerwone. Nawiasem mówiąc, czerwone brodawki krwawią bardzo łatwo – spróbuj ich nie boli. Po pierwsze, jest to bardzo bolesne, ponieważ są bardzo wrażliwe brodawki, a po drugie, aby zatrzymać krew nie jest tak prosta.

 • Brodawki nitkowate

Najbardziej niezwykły rodzaj brodawek – brodawki nitkowate jest. Nazwa otrzymali ze względu na swoją postać – bardzo wydłużone i wąskie. Te brodawki znajdują się wyłącznie na twarzy – najczęściej na brwi i usta. Mimo to jest bardzo rzadko mogą być obserwowane i na szyi. Ponadto do ich kształtu, takie brodawki już nijaki – mają brązową barwę.

 • Płaskie brodawki

Płaskie przyrosty również wyglądają bardzo nietypowe – przypominają one płaskie guzki, absolutnie gładkie w dotyku. Takie nowotwory mają brązowawy kolor i są tworzone tylko na twarzy – policzki i powieki. Nawiasem mówiąc, ciekawy fakt – znaleźć brodawkę jest dość trudne dla dorosłych, jak rozwijają się głównie na skórze dzieci.

Medycyna usuwanie brodawek

Najprostszym sposobem, aby pozbyć się brodawki – udać się do lekarza. W arsenale nowoczesnej medycyny, istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwalają myśleć, i zapomnieć o wart.

 • Laserowe usuwanie brodawek

Najbardziej popularną metodą usuwania brodawek dziś – wiązka laserowa. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa zaledwie kilka minut. Dodatkowo laser stanowi kompletny sterylności podczas zabiegu, tak, że proces gojenia odbywa się bardzo szybko, bez komplikacji i bólu. I specjalnej opieki w czasie gojenia ran nie jest konieczne. Po usunięciu miejscu całkowicie zarubtsuetsya mogącego mieć nawet ślad. Maksymalny – mała depresja, prawie niezauważalnie.

 • Elektrokoagulacja

Usunięcie wysokiej częstotliwości obecnych brodawkami mają szereg zalet. Po pierwsze, obecne statki Cauterize karmienia brodawkę, więc usunięcie jest praktycznie bezkrwawy. Po drugie, zmniejsza się prawdopodobieństwo, że guz ponownie tworzona jako zablokowany dostęp wirusa brodawczaka zdrowych tkanek. Ale są też pewne negatywne aspekty. Procedura usuwania brodawek może powodować ból, lecz zamiast usuniętych guzów często powstają blizny. Dlatego też, jeżeli jest brodawek na otwartych obszarach ciała, to jest lepiej dawać dowolnego innego sposobu usuwania.

 • Krioterapia

Niektórzy lekarze nadal używać do usuwania brodawek, ciekłym azocie. Sposób ten ma wiele zalet – jest całkowicie bezbolesne, nie ma we krwi w ogóle, a znaki na skórze nie pozostają. Ale to – doskonale. W praktyce sytuacja jest nieco inaczej – w celu kontroli głębokości wpływu azotu w brodawek jest bardzo trudne i jest to jedynie pokonać doświadczonego lekarza.

W przeciwnym razie, jeśli mróz nie jest wystarczająco głęboka, procedura musi zostać powtórzona. A jeśli jest zbyt głęboka – wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia zdrowych warstwy skóry. I aby uniknąć pojawienia się blizn po prostu się nie uda, nie ważne jak dokładnie jeszcze nie dbał o rany.

 • Chirurgiczne usunięcie

Chirurgiczne wycięcie guzów łagodnych, niezależnie od ich rodzaju, lekarze w naszych czasach jest prawie nie, że jednak nie jest zaskakujące. Jeżeli guz wycięto skalpelem, bez zachodzenia na szew nie będzie w stanie to zrobić. Zgodnie z tym, na skórze swojej blizny. Nie należy również zapominać, że procedura jest dość traumatyczne, nie ma dużo krwi. Oznacza to, że bardzo duże ryzyko zakażenia rany i opieka musi bardzo uważać.

Tradycyjne przepisy usuwanie brodawek

Jeśli nie są skłonni do usuwania brodawek medycznej, można spróbować pozbyć się ich w domu, w tradycyjnej medycynie. Należy jednak pamiętać o dwóch bardzo ważnych rzeczy: po pierwsze, iść do lekarza jest nadal konieczne, przynajmniej w celu upewnienia się, że guz jest bardzo łagodna i bez leczenia przeciwwirusowego nie można zrobić, jeśli nie chcesz, aby pojawienie się nowych brodawek. Po drugie, w każdym razie, nie należy używać żadnych receptur tradycyjnej medycyny w leczeniu dzieci, kobiet w ciąży – są eksperymenty na cokolwiek.

 • Czosnek

Peel kilka ząbków czosnku, pomiń je poprzez chesnokodavku lub zacieru w moździerzu, dodać trochę dowolnego oleju roślinnego i wymieszać. Otrzymaną masę Nałożyć na obszarze nowotworów, w górnej pokrywie z niewielką ilością folii plastikowej i pozostawić na około 20 minut. Normalnie powinien czuć lekkie pieczenie, ale jeśli staje się zbyt silny dyskomfort przed płukania czosnek.

Po wyschnięciu na skórze brodawek, szczotkować swoje dziecko śmietanę. Jeśli wielkość guza nie jest zbyt duża, należy wykonać procedurę, w ciągu jednego dnia. W przeciwnym razie – co noc. Około półtora tygodnia widać pierwsze efekty, ale gdzieś w miesiącu i nie myśleć o wart.

 • Cebula

Jedna trzecia małych cebuli z łuską, czysty, drobno posiekać i umieścić w szklanej miski, wlać ocet jabłkowy cydr, tak aby cały łuk pokryte cieczą. Opuszczenia go przez około trzy godziny – w wyniku łuku powinna być miękka. Następnie przecedzić łuk, izomnite i zastosować się do brodawek, bandaż i pozostawić na dwie godziny.

Nieprzyjemne odczucia czujesz w ogóle, ale na czas niezbędny do wykonania, w przeciwnym razie proces zapalny może się rozpocząć. Przemyć skórę ciepłą wodą i smarować dowolny olej roślinny. Powtórz tę procedurę, każdej nocy, jeśli chcesz to zrobić nawet nie przypominają dwa miesiące brodawki.

 • Szare mydło

Innym bardzo skutecznym sposobem na usunięcie brodawki – mydła. Ponadto, leczenie będzie pasować tylko najprostsze mydła bez perfum. Rub mydła na małej tarce – trzeba pięć łyżek. Następnie napełnić go octu jabłkowego na małym ogniu doprowadzić do wrzenia, stale mieszając. Wyłączyć ogień i przeładować Otrzymaną masę w szklanym słoiku z pokrywką.

Nałożyć grubą warstwę masy mydła brodawek, umieścić trochę gazę i umieścić na szczycie folią, bezpieczny tynkiem. Ten kompres powinien pozostać na brodawki co najmniej trzy do pięciu godzin, więc najlepiej zrobić to wieczorem, kiedy nie będzie wziąć swój czas.

Niezależnie od wybranej metody usuwania brodawek masz dla siebie wybrać, należy pamiętać, że zdrowej skóry wokół brodawki jest czuły i wysoce niepożądane spadł gotowy środek do niej. Można tego uniknąć przez ochronę skóry. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem – Wazelina lub dowolnego tłuszczu śmietany. Wystarczy zastosować grubą warstwę na skórze i wokół nowotworów.

W drugim sposobie trzeba dyskutować, ale jest o wiele bardziej niezawodny. Weź kawałek taśmy klejącej, wyciąć otwór w nim tak, że wspiął się na brodawkę i trzymać mocno. Wszystkie skóry jest chroniony. Nawiasem mówiąc, jeśli kupisz hipoalergiczny taśmy klejącej, to nie musi być zmieniane co dzień, podczas gdy zwykła może powodować reakcje alergiczne.

I wreszcie, co chcieliby, aby ostrzec – jeśli w ciągu dwóch miesięcy, nie można pozbyć się narośli na własną rękę, nie jest konieczne, aby eksperymentować dalej. Idź do dermatologa!

load...