Brązowe plamy na twarzy: przyczyny i sposoby usuwania

Zawartość:

Każda kobieta chce być najbardziej najbardziej. Najpiękniejsze, najbardziej eleganckie i najbardziej atrakcyjne. Ale, niestety, czasami na drodze do jej marzenia o różnych przeszkód, takich jak takich jak ciemne plamy na twarzy i ciele. Ale nie poddawaj się, ponieważ żadna mądrość ludowa mówi dziwnego, że jeśli kobieta trzydziestu lat nie piękne, to jest albo głupi albo leniwi. Twoje piękno – jest w twoich rękach, drodzy kobiety.

load...

Brązowe plamy zwykle są typowo kobiece problemem. I wielu z płci pięknej błędnie uważa, że ​​pojawienie się plam ze względu na stan skóry, więc walka z plamami pigmentu używać tylko kosmetyków. Jednakże przyczyny przebarwienia nie jest tak mały, a większość z nich jest najbardziej bezpośrednio związane ze stanem organizmu kobiety.

Co powoduje plamy starcze

Przede wszystkim, zobaczmy, co to są te plamy i gdzie pojawią się na naszych ciałach i twarzach. Prawdopodobnie słyszeliście, że istnieje specjalna substancja na głębię, a zewnętrzne warstwy naskórka – melaniny, która jest odpowiedzialna za pigmentację skóry. Czasami pod wpływem różnych czynników, znacznie zwiększa ilość melaniny, co wywołuje pojawienie się wad skóry. Jeśli nagromadzenie melaniny w skórze, nie jest zbyt duży, plamy włączyć jasnożółta i zwrócenia szczególnej uwagi na siebie nie przyciągają. Na przykład, piegi – jest również ciemne plamy i wiele bardzo je lubię. W tych samych powierzchniowych plam pigmentowych są plam soczewicowatych słoneczne, znamiona (łagodne przerosty w postaci moli).

Ale czasami melanina odkłada się w dużych ilościach w głębokich warstwach naskórka, co prowadzi do plamy skórne pojawiają się ciemnobrązowe. Co więcej, te ciemne plamy są lekko podniesiona nad skóry, która nie jest ozdabiania właściciela. Jeśli masz skłonność do pigmentacji, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć powody, dla których ilość melaniny już rosnących. Więc można uniknąć nieprzyjemnych skutków twarzy i ciała.

load...

Słońce

Co jest najczęstszą przyczyną nagłej aktywacji melaniny w skórze jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dla każdej osoby, która nie jest podatna na pojawienie się tego rodzaju miejsc, melaniny, a przyjacielem, a nie wrogiem. Po tym wszystkim, główną funkcją substancji – ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Pomimo faktu, że wszyscy jesteśmy bardzo lubi opalać i jasne słońce daje nam to przydatne dla zdrowia witaminy D Od dawna wiadomo, że bezpośrednie promienie słoneczne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Na pewno zauważyłeś, że dziewczyny o jasnej karnacji jest dość niebezpieczne opalanie w pełnym słońcu bez szczególnej ochrony, ponieważ jest to dobra okazja, aby poparzyć. Tak, melanina stara się utrzymać górne warstwy naskórka przed poparzeniem słonecznym. Jak on to robi? Kolory jasne obszary w ciemniejszym kolorze. Tak przy okazji, okazuje opaleniznę. Tylko zwykli ludzie pigmentacja jest jednolita, ci sami ludzie, którzy są podatni na zwiększone plam pigmentacyjnych barwienia występuje. W rezultacie, zamiast pięknej tonacji brązu skóry, jesteśmy świadkami wygląd nieatrakcyjne plamy na twarzy i ciele.

Jeśli wiesz, że twoja skóra jest podatna na przebarwienia, starają się być rzadziej narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych bez specjalnej ochrony. Nałożyć na skórę specjalnego kremu z SPF-ochrony, nie tylko latem, ale również w pozostałej części roku. Nawet w zimie na promienie jasnym słońcu może spowodować gwałtowny wzrost melaniny w skórze, więc to nie jest warte ryzyka. Można monitorować stan skóry i uniknąć pojawienia się plam starczych na własną rękę; wszystko, co jest konieczne, aby to zrobić – aby pokazać trochę więcej troski o własne zdrowie.

Chociaż dla niektórych kobiet filtry przeciwsłoneczne są rodzajem „miecz obosieczny”. Zdarza się, że po zastosowaniu filtrów przeciwsłonecznych pigmentacja może znacznie wzrosnąć. I jest to związane z faktem, że skóry po prostu nie przyjmuje składu chemicznego produktów kosmetycznych. Lekarze w takich przypadkach zalecane jest od razu, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki pigmentacji, zacząć używać środków wybielających skórę.

W lecie, nie wychodzić na ulicę bez nakrycia głowy, która zakrywa twarz. Może to być Panama, czapkę lub kapelusz z szerokim rondem. Jeśli plamy pojawiają się na całym ciele, nie jest konieczne, aby przejść ze skórą – wybrać ubrania, które pokrywają skórę. Wierz, w czasie upałów, można wyglądać stylowo i nie może odsłaniając ręce i nogi. Dać pierwszeństwo ubrania światła, oddychających materiałów, w których będzie wygodny i wygodne.

Chorób, jak również zmiany w metabolizmie

Oferujemy Państwu listę chorób, które wywołują większą produkcję melaniny w skórze i spowodować pojawienie się plam starczych na twarzy i ciele.

  • Choroby przewodu pokarmowego. Lekarze dawna wykazały, że stan skóry w zależności od stanu ludzkiego przewodu pokarmowego. Co więcej, najczęściej pojawiają się czerwone plamy na twarzy tych kobiet, które cierpią z powodu niektórych chorób jelitowych.
  • Kontakt skóry z różnymi chemikaliami. Często występowanie plam starczych w wyniku zastosowania pewnych perfum i kosmetyków, w szczególności z nadużywania. Najczęściej doprowadzić do tego wyniku są preparaty kosmetyczne, które zawierają różne oleje. Nawiasem mówiąc, powodem pojawienia się przebarwienia mogą być spowodowane niepoprawnie wykonane Osoba czyszczenia przy użyciu ściernych produktów kosmetycznych – wiele zarośla i łopat.
  • Nerek, wątroby i pęcherzyka żółciowego.
  • Brak witamin w organizmie kobiety.

Zdarza się, że niektóre kobiety pojawiają się na twarzy plam pigmentacyjnych w czasie ciąży. Ten rodzaj plam lekarzy nazywa ostuda. Ostuda są plamy o nierównych krawędziach, posiadające bardzo ciemny kolor. A jeśli ciąża spada w miesiącach wiosennych, oprócz plam pigmentowych pojawić się w przyszłości mama uroczych piegów. Lekarze zalecają kobiet w ciąży nie podejmować żadnych działań zmierzających do usuwania plam starczych. Prawie dziewięćdziesiąt procent wszystkich przypadków, wszystkie ciemne plamy znikają same, bez ingerencji z zewnątrz, w ciągu około półtora miesiąca po miękiszu rodzi.

Ponadto, jeśli starannie rozważyć plamy, można zrozumieć przyczynę jego wystąpienia. Na przykład, jeśli twój szerokie czoło żółtawe plamy z obręczy, może to wskazywać na ewentualne zaburzenia układu nerwowego. Jeśli na policzkach i szyi były niewyraźne plamy, które nie mają wyraźnych granic, może to wskazywać na problemy z wątrobą. Ciemnobrązowe plamy w ustach i brodzie mogą być oznaką uszkodzenia w przewodzie pokarmowym.

W wyniku ekspozycji na jeden lub więcej powyższych czynników melaniny w skórze, jest nierównomiernie rozdzielone. Skóra staje się przerywany cień – podkreślił czerwone i brązowe plamy na twarzy i ciele. Co do zasady, ciemne plamy same nie stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, z wyjątkiem przypadków, w których pojawienie się plam starczych jest wynikiem poważnego uszkodzenia narządów wewnętrznych. Nawet w tym przypadku, ciemne plamy są jedynie objawem choroby.

Co do zasady, znacznie częściej o zwiększonej pigmentacji dotykają kobiety, osiągnął wiek czterdziestu, a nie młodą dziewczyną. Lekarze wyjaśnić tę funkcję przez to, że w późniejszym okresie życia ludzkiego ciała zaczyna produkować więcej pigmentu, i nie ma czasu na równomiernie rozprowadzić. Tak, i zmiany hormonalne zachodzące w ciele dorosłej kobiety, także komplikuje sytuację.

Pozbycie się plam starczych

W tej samej sprawie, jeśli ciemne plamy bardzo irytujące, istnieją pewne dość skuteczny sposób, aby się ich pozbyć. Niedawno, usuwanie plam była nieskuteczna, ponieważ kwestia ta została uznana za czysto kosmetyczne i kremy wybielające rozwiązać za pomocą i pasty. Teraz, jeśli nie można usunąć, a następnie rozjaśnia plamy starcze, dzięki czemu są one praktycznie niewidoczne na skórze. Ale nie zapominajcie, że jeśli przyczyną pojawienia się tych plam jest związana z różnymi chorobami, nie będzie pozbyć się problemów dopóki prawidłowa sytuacja ze zdrowiem.

Tak, najczęściej stosowane następujące metody pozbycia się plam starczych:

Peelingi

Istnieje kilka typów wybielania obierki, lecz wszystkie mają tę samą zasadę: warstwa powierzchniowa skórę usunięto, w wyniku zwiększonej regeneracji. W wyniku tego, że skóra staje się lżejszy i bardziej jednorodne. Istnieją trzy rodzaje peelingu:

  • Laser. W chwili tego typu obierania jest najbardziej bezpieczne i skuteczne, ponieważ nie rozwiązuje problem usuwania naskórka i powoduje minimalne uszkodzenia naskórka. Laserowy przenika przez skórę i odparowania wilgoci w nim. W rezultacie, stare komórki skóry, śmierć w miejscu nie są nowe, zdrowe bez zaburzeń pigmentu.
  • Ultradźwiękowy. To jest mniej skuteczny sposób na pozbycie się plam starczych, ale jest idealny dla tych kobiet, które mają te plamy są tylko nieznacznie zauważalne. Fala ultradźwiękowa wpływa tylko na wierzchnią warstwę naskórka, tworząc efekt mikro-masażu w skórze i poprawia krążenie.
  • Chemicznych. Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych i przestarzałych rodzajów peelingu. Istotą jest to, że nakłada się na skórę specjalnych substancji zawierających kwasy, które pałaszować górną warstwę naskórka z plam pigmentacyjnych. Jest to dość nieprzyjemny i bolesny zabieg, który ma wiele przeciwwskazań. W rezultacie, obierania plamy chemiczne stają się jaśniejsze z każdym zabiegu, jednak wciąż nie jest zalecane, aby to zrobić wielokrotnie.

Mimo popularności peelingów jako środek pozbycie się plam starczych, powinniśmy pamiętać, że wszystkie one mają wiele przeciwwskazań. Wspólny dla każdego z tych procedur jest obecność ognisk porażenie twarzy, przewlekłych i chorób zakaźnych. Dlatego, zanim zapiszę się do procesu obierania, konieczne jest, aby skonsultować się z kosmetyczki.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Aby pozbyć się plam starczych nie zawsze jest konieczne, aby uciekać kosztownych preparatów kosmetycznych. Z takim samym powodzeniem można zastosować sok z roślin, takich jak grejpfruta, cytryny, ogórek, kapusta marynowane, rzodkiewki. Do wybielania plam w soku rośliny należy zwilżyć gazę i zastosować go do obszaru plam starczych przez około dziesięć minut. Po tym, osoba musi być płukane czystą zimną wodą, wytrzeć i smarować żadnej balsam. Procedura ta powinna być przeprowadzana dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przez dziesięć dni. Po tym, że jest to absolutnie konieczne, aby co najmniej tygodniowej przerwie.

Maska drożdży pomaga szybko zmniejszenia przebarwienia do minimum. Dziesięć gramów drożdży i jedna łyżka soku z cytryny, zmieszać rozcieńczony wodą do postaci pasty. Nałożyć mieszankę na ciemnych plam, przykryć wierzch z gazą i pozostawić na pół godziny. Następnie spłukać twarz zimną wodą i zastosować dowolny balsam. Przebieg leczenia jest dziesięć dni.

Dobrym pomocnikiem w walce o jasnej skórze może stać się zwykłym serze. Przygotuj następujące mieszanki: jedną łyżkę sera, dziesięć kropel amoniaku i pięć kropli wody utlenionej, dokładnie wymieszać i stosować na obszarze plam starczych. Roztwór należy pozostawić na około piętnaście minut. Potem trzeba spłukać wodą.

Doskonale pomaga walczyć pigmentowe sokiem z cytryny. Dwie łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny wymieszać z dwoma łyżkami trzy procent nadtlenku wodoru. Otrzymaną mieszaninę stosuje się gazy, umieścić na obszarach zagrożonych i przechowywać przez piętnaście minut. Po zabiegu należy dokładnie umyć skórę ciepłą wodą, a następnie zastosować balsam.

Calendula będzie wybielić nie tylko swoje punkty, ale także pozbyć się brzydkie wyprysków i zaskórników. Wystarczy wycisnąć sok z liści i kwiatów tej rośliny i umieścić na swojej skórze, ale można przygotować mieszankę ziół, które zwiększają efekt. Aby to zrobić, weź łyżeczkę soku z nagietka i pół łyżeczki soku z cytryny i kaliny. Wymieszania składników, uzyskaną mieszaninę przetrzeć skórę dwa lub trzy razy dziennie.

Następny maski, aby pozbyć się plam starczych jest nazywany „Cleopatra”. Do jego przygotowania należy mieszać w równych częściach śmietana, kosmetycznych gliny, sok z cytryny i miód (upewnij się, że reakcje alergiczne na miodzie). Nałożyć maskę na twarz i przytrzymać przez piętnaście do dwudziestu minut, a następnie spłukać ciepłą, a następnie zimną wodą. Nie zapomnij po zabiegu stosuje się do kremów nawilżających.

Radzi sobie z problemem pigmentacji na skórze białej gliny kosmetycznych. Rozprowadzić glinę z ciepłą wodą pitną do konsystencji gęstej śmietany i stosować na skórę przez piętnaście minut. Jeśli to właściciel suchą skórą, możliwe jest, aby rozpuścić krem ​​gliny.

Kolejną wielką receptury ludowej na pozbycie się plam starczych – maska ​​z miodu i oleju rybnego. Weź równe proporcje składników (olej z ryb można kupić w każdej aptece), dobre połączenie i umieścić na obszarach problemowych. Piękno tej maski jest to, że nadaje się do każdego rodzaju skóry, w każdym wieku. To nie tylko pozbywa się plam starczych, ale także wygładza skórę, ukryć zmarszczki i poprawia cerę. Jeśli nie jesteś uczulony na składniki maski, wtedy masz szansę na przekształcenie i odmłodzić kilka lat.

Należy zauważyć, że wszystkie procedury bielenia skóry prowadzi się korzystnie w nocy. Powód jest bardzo prosty – po wybielanie nie należy dopuszczać do spadku na skórę promieni słonecznych. W przeciwnym razie, sytuacja będzie się rozwijać jedynie gorzej. A jednak – nie starają się przynieść własne plamy na twarzy, którego przyczyna nie jest znana do ciebie. W tym przypadku, to ma większy sens, aby zobaczyć się z lekarzem!

load...