Brązowe plamy na twarzy: leczenie tradycyjnej medycynie

Zawartość:

Dążenie do doskonałości kobiet godnych szacunku. Co nie sprawiają, że piękno wyglądać idealnie! Jednak ta doskonałość, niestety, zawsze coś próbuje zniszczyć – suchość skóry, pryszcze, jeśli nie ciemne plamy. Nawiasem mówiąc, ciemne plamy zakłócić uczciwą seks najbardziej, bo pozbycie się ich jest znacznie trudniejsze niż w tym samym pryszcz.

load...

Ale nie martw się – trudno nie znaczy niemożliwe. Trzeba będzie trochę cierpliwości, wysiłku i, oczywiście, wiedzą. Chociaż możliwe jest, aby iść drogą najmniejszego oporu i iść do kosmetyczki. Ale może to zrobić nie wszystkie kobiety – dla jednej lub innego powodu: ktoś nie ma wystarczająco dużo czasu, ktoś – pieniądze.

Dlatego nie powinno się kategorycznie odrzuca możliwość eliminacji plam pigmentacyjnych w domu, za pomocą popularnych receptur. Home. O czym należy pamiętać przy obróbce – chodzi o reguły moderacji. O ile nie chcesz, aby szybko pozbyć się plam starczych, ściśle śledzić przebieg leczenia. Nie należy zwiększać ani stężenia składników lub Zalecany czas trwania leczenia. W przeciwnym wypadku można zarobić oparzenia skóry, które będą musiały być leczone.

I nie zapomnij trochę kłopotów, jako reakcji alergicznej. Jeśli wiesz, że zanim miał uczulenie na którykolwiek ze składników proponowanego zastosowania innych środków. Jeśli nie wiadomo na pewno – sprawdzić przed użyciem. Sprawdź, czy masz alergię – bardzo prosta.

Grease kawałek skóry za uchem mieszaniną, pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać wodą i ocenia stan skóry. Jeśli nie ma wysypka i zaczerwienienie, nie czujesz swędzenie, pieczenie i uczucie ucisku, reakcja alergiczna nie może się bać. Zapraszam do korzystania z wybranych funkcji.

load...

Balsam do wybielania

Jeśli ciemne plamy są łagodne, można spróbować się ich pozbyć za pomocą prostych balsamów wybielania. Istnieje kilka bardzo skuteczny przepis:

 • Balsam ogórek

Właściwości wybielające ogórka znane są ludzkości od setek lat – nawet nasz prapraprababki użył go, aby utrzymać wtedy modną białą skórę. Do przygotowania tego balsamu trzeba będzie jeden średniej wielkości ogórek, 70 gramów wody i 30 gramów wódki.

Skórki ogórek i ruszt na drobnej tarce, tak aby okazały ogórka owsiankę. Ten kasza umieszcza się w pojemniku szklanym z wąską szyjką. Wlać wodę ogórków i wódki, starannie wymieszać i zamknąć pokrywę. Domagaj balsam w lodówce przez dziesięć dni, nie zapominając okresowo mieszając.

Uzyskaj plamy tłuszczu balsam na twarzy tak często, jak to możliwe, ale nie mniej niż pięć razy dziennie. W takim przypadku, gdy skóra zaczyna się odklejać, używać intensywnie nawilżający. Ale z reguły dzieje się to tylko wtedy, gdy początkowo bardzo suchą skórę. Ale dla tych kobiet, których skóra jest tłusta Typ ten balsam nie znajdzie. Przed pójściem spać koniecznie przetrzeć całą twarz – i bardzo szybko można zapomnieć o wszystkich problemach w ten czy inny sposób związane z skóry tłustej.

 • Mleczko Rowan

Jeśli masz świeże jagody jarzębiny, żyć się plamy pigmentacyjne jest długa. W celu przygotowania płynu kosmetycznego wybielania trzeba dwie łyżki jagód jarzębiny, 100 gramów wody i pięć łyżek wódki. Jagody wykorzystujące izomnite widelec i umieścić w szklanej butelce, napełnić wodą i wódki.

Wymieszać wszystkie składniki, zamknąć butelkę i umieścić go w dowolnym miejscu chłodnym, gdzie nie narażonych na działanie promieni słonecznych do balsamu do chwili obecnej – około 5 dni. Nie zapomnij co najmniej raz dziennie, aby wstrząsnąć butelkę balsamu. Brązowe plamy na twarzy powinny być czyszczone trzy razy dziennie. O tydzień później plamy zaczynają zanikać, a następnie zniknąć całkowicie.

 • Balsam świeżego koperku

Czy wiesz, że koperek – jest nie tylko smaczne przyprawa, ale także wielka wybielacz? Drobno posiekać świeżego koperku – trzeba mieć około trzech łyżek. Kopru umieścić w odpowiednim szklanym pojemniku, pokrywa 50 gramów wrzącej wody. Gdy woda ostygnie, dodać 50 g wódki.

Balsam mogą być używane natychmiast – nie trzeba nalegać. Przetrzyj plam barwnikowych dwa lub trzy razy dziennie, tak długo, jak to konieczne. Zazwyczaj leczenie trwa przez około jeden miesiąc. Jeśli zauważysz, że skóra staje się zbyt suche, należy zastosować balsam.

Zestawy wybielające

Jeśli plamy na twarzy bardziej widoczne, niektóre płyny nie wystarczy. Ale smutny nie jest konieczne w tym przypadku, ponieważ dodatki wybielające są bardziej skuteczne! Wypróbuj je – na pewno będziesz zadowolony z wyniku.

Compress czerwonych porzeczek.
W sezonie jagody nie przegap okazji, aby spróbować i paczek czerwonych jagód porzeczki. Od razu chciałbym przypomnieć – pewna ilość owoców jest umieszczony w zamrażarce w sezonie kończy się bardzo szybko. Ale trzeba zarezerwować jagody będą skompresować.

Interpretować trzy łyżki jagód i umieścić je w obszarze plam starczych, górną pokrywą z folią i pozostaw na 20 minut. Następnie umyć skórę chłodną wodą. Ten okład może być wykonane dwa razy dziennie, tak długo, jak potrzeba do ciemnych plam na powierzchni są gone – skóry jednocześnie nie cierpi.

 • Compress nadtlenek wodoru

W takim przypadku, jeśli ciemne plamy na twarzy jest bardzo ciemny, musiał uciekać się do drastycznych środków. Na przykład, nadtlenek wodoru. Aby skompresować trzeba jedną lub dwie łyżki mąki i nadtlenku. Zrób ciasto z mąki, wody, zamiast stosowania nadtlenku wodoru. Zastosuj ten tort na plamy i pozostawić na 10 minut, następnie spłukać skórę wodą.

Jeśli po trzech dniach nie będzie widać, że ciemne plamy na twarzy rozjaśnić, zaostrzyć leczenie. Wet gazę w nadtlenek wodoru i zastosować się do miejsc, z górną pokrywą z folią. Pozostawić kompres na 15 minut, następnie spłukać dużą ilością wody. Wszelkie dolegliwości wystąpią. A tak przy okazji – nie zapomnij smarować nawilżający skórę. Czas trwania leczenia – nie więcej niż 10 dni. A potem trzeba zrobić przerwę co najmniej siedmiu dni.

 • Kompres z białej gliny

W aptece kupić białą glinkę, apteka – gidroperita tabletek. Interpretuje w proszku gidroperita dwóch tabletek, wymieszać z dwoma łyżkami białej glinki i rozcieńczyć wodą do stanu kremowym. Natychmiast, bez zwłoki, otrzymaną masę nakładać na plamy, przykryć gazą i pozostawić na 10 minut.

Są szanse, będziesz czuć lekkie pieczenie – to jest całkiem naturalne. Jednakże, jeśli staje się zbyt silne pieczenie, natychmiast przemyć dużą ilością masy wody i natychmiast smarować skórę jakiegokolwiek oleju roślinnego. Jeśli utrzymywać maskę jak powinno się i przemywa ją w czasie, nie jest konieczne smarowanie skóry krem ​​prostych dzieci.

Mając to skompresować bardzo ważne jest, aby nie przesadzić, aby zapobiec uszkodzeniu skóry – procedura może być przeprowadzone nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Ale w sprawiedliwości należy zauważyć, że liczba procedur, które są wystarczające, by około miesiąca plam soczewicowatych praktycznie niewidoczne.

 • Skompresować z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy doskonale wybiela skórę, nie uszkadzając go i bez powodowania absolutnie żadnych negatywnych skutków. Aby przygotować kompres trzeba jest ocet jabłkowy i gaza mały rozmiar, a także folię – najlepiej najczęściej żywności.

Wet ocet jabłkowy w gazę, odnoszą się do miejsc i przykryć folią. Nieprzyjemne odczucia wystąpić, ale w miarę upływu czasu, powinien być nadal – czas kompres powinna wynosić około 15 minut. Po kompres przemyć skórę chłodną wodą. Compress wystarczy zrobić raz dziennie, ale bądź przygotowany, aby upewnić się, że leczenie jest dość długi – około dwóch miesięcy.

 • Kefir kompres

W niektórych przypadkach, aby pozbyć się plam starczych jest łatwy w większości konwencjonalnych jogurt. Zwilż jogurt z gazy i stosuje się plamy, górną pokrywą z folią i pozostaw na 30 minut. Dodatki te mogą być dość często wykonywane – kilka razy dziennie, ponieważ nie mają szkodliwego wpływu na skórę. Ale w sprawiedliwości należy zauważyć, że jogurt jest skuteczna tylko w przypadku wystarczającej plam pigmentowych światła.

 • Twaróg okład

Jeśli Kefir kompres nie pomoże, spróbuj kompres z serem z cytryny. Przebierał połowy cytryny i wymieszać w równych proporcjach z twarogiem. Otrzymaną masę Nałożyć na plam barwnikowych, a górna pokrywa z gazą lub folii z tworzywa sztucznego.

Czas kompresu – 20 minut. Kompresji być wykonane dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. W większości przypadków, plamy pigmentowe kapitulacji. Ale jeśli to nie nastąpi, leczenie może być przedłużony do jednego miesiąca. Pomimo tego, że maska ​​jest dość delikatna skóra może być sucha. W związku z tym należy zastosować balsam.

Wybielanie maska

Oprócz środków wybielających nie stały się zbędne i an_2. Zazwyczaj an_2 są najbardziej skuteczne, ale w tym samym czasie, a najbardziej agresywny w stosunku do skóry. W związku z tym odwołanie się do nich jest co najmniej.

 • Maska z cytryny

Aby przygotować maskę z cytryny, trzeba będzie jedną łyżkę skrobi i pół dużej cytryny. Wcisnąć sok z cytryny i wymieszać ją z dowolnego niemetalicznych pojemnika z mąką – należy uzyskać mieszankę o konsystencji pasty. Zastosowanie tej mieszaniny na plamy, pozostawić na 15 minut.

Jeśli czujesz się zbyt wiele dolegliwości, maska ​​powinna być zmyte natychmiast. Po an_2 pozwala skórze suchej siebie, to należy szczotki z niewielką ilością oleju roślinnego. Maska nie powinny być wykonywane częściej niż trzy razy w tygodniu, a czas trwania kursu wybielający – trzy tygodnie. Jeśli ciemne plamy na twarzy nie zniknie, można powtórzyć leczenie. Ale nie wcześniej niż 15 dni.

 • Maska czosnku

Maska działa bardzo agresywnie! Dlatego osoby z wrażliwą skórą twarzy takiego leczenia jest ściśle przeciwwskazane. Aby przygotować an_2 dwa ząbki czosnku posiekać i wymieszać z jedną łyżką kwaśnej śmietany. Zastosuj maskę na ciemnych plam, pozostawić na 10 minut. Jeśli czujesz się zbyt silne pieczenie, natychmiast spłukać maskę. W każdym przypadku, należy zastosować do skóry po oleju roślinnego an_2.

Io balsam nie ignoruje – należy smarować skórę przed snem każdego dnia. Ale maska ​​czosnku zrobić więcej niż dwa razy w tygodniu, w każdym razie niemożliwe. Tak, a sama obróbka nie może dłużej niż dwa tygodnie ostatni. Ale na ogół, w większości przypadków jest to wystarczająco dużo czasu, aby pozbyć się ciemnych plam.

 • Maska z amoniakiem

I wreszcie, najbardziej skutecznym sposobem – amoniak. Aby przygotować maskę, trzeba będzie zwykłe mydło dziecięce, łyżkę nadtlenku wodoru i amoniaku. Mydło trzeć na małej tarce – trzeba jedną łyżeczkę. Wlać mydło do ceramicznego kubka wlać jedną łyżkę wody utlenionej. Dokładnie wymieszać do momentu, dopóki nie masz jednorodną masę. Następnie dodać do niej 4 krople roztworu amoniaku i ponownie wymieszać.

Zwilż wacik z tej mieszaniny i zastosować się do plamy z grubą warstwą pigmentu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę, tak aby maska ​​nie trafić na inne obszary skóry – w przeciwnym razie będą one również rozjaśnić. I wtedy sens? Leczenie będzie tylko pogorszyć sytuację.

Mieszanina nie powinny znaleźć na skórę przez dłużej niż 20 minut. Po tym, konieczne jest, aby dokładnie spłukać dużą ilością wody i obficie nasmarować skórę dużą ilością krem ​​odżywczy. W żadnym wypadku nie rób tę maskę dwa razy w tygodniu, jako bardzo wysokie ryzyko uszkodzenia skóry. Samo leczenie powinno trwać nie dłużej niż miesiąc z rzędu.

load...