Brązowe plamy na ciele. Przyczyny i sposoby zwalczania

Zawartość:

Brązowe plamy – problem. Znajome tak wielu ludzi. Wiele z nich nie przywiązują dużą wagę do tych miejsc i pamiętać o nich tylko wtedy, gdy występują one na odsłoniętej skórze. W zasadzie mają rację – czy pigmentowe plamy nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi.

load...

Jednak niewiele osób myśli o tym, że w większości przypadków, plamy starcze pojawiają się po prostu nie. Zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się u młodych ludzi. W takich przypadkach, plam soczewicowatych może oznaczać, że istnieją pewne problemy na część ludzkiego zdrowia.

Co powoduje plamy starcze

Oczywiście, aby dokładnie powiedzieć, dlaczego masz ciemne plamy, lekarz może tylko. Ale informacje nadal nie zaszkodzi. Więc, niech nam zrozumieć pochodzenie ciemnych plam.

 • Związane z wiekiem zmiany na skórze

Jak wspomniano powyżej, często ciemne plamy występuje u osób z wiekiem. Powód jest bardzo prosty – starzenie się organizmu jest pogorszenie narządów wewnętrznych odpowiedzialnych za eliminację toksyn. W rezultacie, toksyny zaczynają wydalana z ciała przez pory skóry. W rezultacie – ciemne plamy.

load...
 • Zmiany hormonalne

Młodzi ludzie są często ciemne plamy pojawiają się na skutek zmian hormonalnych zwykłych. Na przykład, kobiety w ciąży i / lub laktacji, lub młodzieży w wieku dojrzewania. I oczywiście, u osób cierpiących na tę chorobę lub tym, co prowadzi do zakłóceń w normalnych poziomów hormonów.

 • Choroby ginekologiczne

Kobiety muszą pamiętać, że ciemne plamy często sygnalizują reprodukcyjne problemów systemowych – często z procesami zapalnymi. W związku z tym, należy natychmiast udać się do lekarza ginekologa – nie rutynowa kontrola boli. A im szybciej będzie choroba zostanie wykryta, tym mniejsze szkody dla organizmu.

 • Problemy z nerkami i wątrobą

Były ciemne plamy? Można też zrobić USG wątroby i nerek – naruszenie ich normalnej pracy, zbyt często prowadzi do pojawienia się plam starczych.

 • Narażenie na działanie promieniowania ultrafioletowego

Bardzo często pojawiają się ciemne plamy miłośników czekolady tonu skóry. Czy to na plaży lub w solarium – trwały efekt na skórę na promienie ultrafioletowe może spowodować występowanie licznych ciemnych plam. Nawiasem mówiąc, lekarze zalecają unikanie tego – wiele badań sugeruje, że światło ultrafioletowe może powodować raka skóry.

Odmiany pigmentacji

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ciemne plamy – to nie tylko ciemnienie skóry. Brązowe plamy – to cała grupa, która obejmuje:

 • Piegi

Piękne plamki, dając człowiekowi szczególny urok i jest to u osób z piegami, określanego również jako ciemne plamy. Liczba plam jest zależny od aktywności słonecznej – tym więcej światła UV, tym więcej piegów. W większości przypadków, piegi są zlokalizowane na terenach otwartych skóry, które wchodzą promienie słoneczne – na twarzy, przedramion i rąk. Tendencja do piegi zwykle dziedziczona.

 • Hlaozma

Termin ten charakteryzuje symetryczne plamy, które zostały określone granice. W zimnych porach roku, te miejsca są niemal niewidoczne na skórze, ale powinno słońce dostać się do organizmu ludzkiego, dostają bardzo intensywny ciemny kolor. Miejsca te mogą znajdować się na nogi i plecy.

 • Plam soczewicowatych

Te ciemne plamy zawsze mają zaokrąglony kształt i średnicę w zakresie od kilku milimetrów do kilku centymetrów. W większości przypadków te ciemne plamy występuje u osób starszych. Gdyby wystąpiły u młodego człowieka – lekarza jak najszybciej. Prawie zawsze jest to oznaką poważnej choroby. Jest to konieczne, aby go wyleczyć, a plamy pigmentowe znikają same z siebie na ciele.

 • Bielactwo

Te plamy pigmentowe nazywa, ściśle rzecz biorąc, niemożliwe. Po wykonaniu wszystkich pigmentu w tych obszarach skóry, to nie wystarczy, w wyniku czego ma jaśniejszy odcień niż reszta skóry. Szczególnie silnie widać ich opaloną skórę. Dokładna przyczyna tego zjawiska, lekarze nie wiem do tej pory, ale zasugerowano, że znajdują się takie plamy na skutek chorób wewnątrzwydzielniczych.

Plamy starcze Remedy

Jeśli ciemne plamy nie dają spać, można spróbować się ich pozbyć. Oczywiście, trzeba najpierw udać się do lekarza, który będzie ustalenie charakteru powstania plam pigmentowych i przepisać leczenia, jeśli to konieczne. Ale od już istniejące plamy można usunąć, aby spróbować wykonać następujące czynności:

 • Wybielacze

Wybielanie maska ​​kremowa i, w zasadzie, dają dobry efekt. Ale można wytwarzać na to, że leczenie zajmie Ci dość długo – co do zasady, a nie mniej niż jeden miesiąc. I sukces zależy przede wszystkim od stopnia nasilenia plam pigmentowych.

Należy jednak pamiętać, że zawodowi środki wybielające nie zaleca się stosować zbyt długo, ponieważ większość z nich zawierają wystarczająco dużą ilość rtęci. Więc nie ignoruj ​​popularne środki do wybielania skóry – nie są one gorsze, i dość niebezpieczne dla zdrowia.

 • Laserowy

Jeśli chcesz zobaczyć efekt natychmiastowy – udać się do dermatologa. Z pewnością oferuje laserowy skóry, która w takich przypadkach jest bardzo skuteczna. Procedura, oczywiście, nie był udany, dlatego wykonywane najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Typowo, stosuje się na twarz – ciemnych plam na obudowie tak, że nie jest konieczne, aby wyeliminować.

 • Peeling chemiczny

Jeśli uciekać się do tak drastycznych środków, nie chce, można zdecydować się na peelingów chemicznych. Jej istotą jest to bardzo prosty – ciemne plamy poddaje się specjalnej mieszanki, która je wybielaczy. Co do zasady, do tego trzeba będzie około 10 procedur.

środki wybielające plamy pigmentowe Folk

Jeśli zdecydujesz się usunąć plamy na twarzy i ciała za pomocą środków ludowej, należy pamiętać główną zasadę – staramy się remedium nie spadnie na skórę wokół plam pigmentacyjnych. W przeciwnym razie, będzie to również uzyskać jaśniejszy odcień, a nic dobrego nie będzie.

 • Fundusze Lemon

Jeśli ciemne plamy nie są zbyt ciemne, można spróbować się ich pozbyć za pomocą śmietanę i maski z cytryny. Rub pół cytryny na tarce, wymieszać z taką samą ilością śmietany i nałożyć grubą warstwę na ciemnych plam. Pozostawić maskę na około 30 minut, a następnie spłukać dużą ilością wody. Czy tę maskę dwa razy dziennie, tak długo, jak znikają ciemne plamy.

Jeżeli w terminie dwóch tygodni od plam starczych jeszcze nie zaczęły zanikać, spróbuj użyć czystego soku z cytryny. Wystarczy smarować plamy starcze dwa do trzech razy dziennie. Zazwyczaj po miesiącu, ale staje się prawie niewidoczne. Po pierwsze – u osób z wrażliwą skórą mogą zacząć podrażnienia, więc na pewno trzeba smarować leczonego miejsce każdej balsam.

 • Środki z nadtlenkiem wodoru

Nadtlenek wodoru pomoże w przypadku, gdy sok z cytryny zostały bezsilna. Należy jednak uważać, – w przypadku nieprawidłowego wykorzystania, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia skóry. Ściśle przestrzegać przepis gotowania, a nie rób procedurę częściej niż zalecane. I co najważniejsze – po zabiegu, jeśli czujesz dyskomfort lub zaczerwienienie i / lub wysypka, tym bardziej oznacza to, nie należy używać.

Najprostsze an_2 – zawinąć z nadtlenkiem wodoru. Wytnij małą gazę i wlać nadtlenku w misce szkła lub plastiku. Zmocz szmatkę nałożyć na plamy i pozostawić na 15 minut. Gaza szybko wysycha, więc przesuń czas. Podobna procedura jest wystarczająca do przeprowadzania raz dziennie, ale nie dłużej niż dwa tygodnie w rzędzie. Jeżeli w tym czasie ciemne plamy znikają, można powtórzyć cały kurs, ale zrobić tygodniową przerwę przed nim.

Kolejny bardzo dobry środek na plamy starcze – twaróg maska ​​z nadtlenkiem wodoru. Do jego przygotowania potrzebujesz stu gramów twarogu o niskiej zawartości tłuszczu i kilka łyżek wody utlenionej. Wymieszać je dobrze, aby zwrócili się kremową konsystencję, odnoszą się do miejsc i umieścić na szczycie gazą.

Czas trwania kompres nie powinna być mniejsza niż 30 minut. Czy to tylko raz dziennie, przed snem. W większości przypadków, tylko dwa tygodnie, aby plamy pigmentacyjne blado. Jeśli jest to konieczne, jeśli nie pojawiają się niepożądane objawy, leczenie może być kontynuowane przez około miesiąc.

 • Ziele pietruszki

Jeśli ciemne plamy nie zamierza się poddać, można spróbować „hit” im nalewki z pietruszki. Aby przygotować drobno posiekać pięć łyżki natki pietruszki, należy go umieścić w szklanej butelce i napełnić go 100 gramów wódki. Pietruszka unikały w lodówce i nie mniej niż 7 dni. Następnie dodać kolejne 100 gramów czystej zimnej wody i dokładnie wymieszać.

Uzyskaj nalewki należy smarować ciemne plamy tak często, jak to możliwe – najlepiej 5-6 razy dziennie. Jeśli masz wrażliwą skórę, to może zacząć się łuszczyć. Aby rozwiązać ten problem jest dość prosta – dwa razy dziennie, rano i wieczorem, smarować skórę kremem dla niemowląt bez żadnych dodatków. Leczenie powinno trwać nie dłużej niż jeden miesiąc.

 • łagodne środki

Jeśli ciemne plamy nie są wyrażone tak dużo, można rozpocząć z nimi walczyć z najprostszych środków, które działają łagodniej. Należy zwrócić uwagę na stan plam pigmentowych – jeśli nie zaczęły rozjaśnić kilka tygodni, należy przejść do bardziej „ciężkiej artylerii”.

Jak pokazuje praktyka, bardzo skutecznym lekarstwem jest najczęstszą jogurt. Oczywiście, jeśli nie ciemne plamy na ciele – będzie po prostu niewygodne. Ale wyeliminowanie ich z twarzy, można spróbować zwykłe paczki. Przepłukać w zsiadłe składany kilka razy z gazy ściereczką i dołączyć do plam na 15 minut. Powtarzanie tego procesu, co najmniej raz dziennie przez co najmniej dwa tygodnie.

Nie mniej skuteczne ogórków – ruszt go na małe tarką i umieścić w lodówce przez godzinę. Następnie stosuje się uzyskaną zawiesinę na plamy i pozostawić na 15 minut, przemyć wodą. Jest to najlepiej zrobić tę procedurę w nocy – rano, skóra daje swój majątek.

I pamiętaj najważniejsze – jeśli nie wyeliminować samą przyczynę plam starczych, ich ponownego wystąpienia jest nieuniknione.

load...