Brązowe plamy i sposoby radzenia sobie z nimi

Zawartość:

Brązowe plamy są w stanie pogrążyć się w rozpaczy prawie każda kobieta. Still – ładny mały w tej „dekoracji”! Jednak, aby pozbyć się plam starczych jest całkiem możliwy. Najprostszym sposobem, oczywiście, szukać pomocy u profesjonalnej kosmetyczki, która dokładnie wie, jak pomóc uporać się z problemem.

load...

Ale czasami wizyta u specjalisty lub nie mają czasu lub nie masz pieniędzy corny – ale może być kilka powodów. I w tym przypadku nie należy denerwować – będzie pochodzić z pomocą środków pod ręką: receptur tradycyjnej medycyny są często dużo bardziej skuteczne niż zabiegi w salonie.

Co powoduje plamy starcze

Przed mówimy o tym, jak wyeliminować plamy starcze, chciałbym pokrótce przyczyny pojawienia się plam starczych.

 • Hormony

Czasami podskórnej rozkład pigmentu jest nierówna ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej. Może to być wynikiem choroby, zmiany hormonalne korpusu – na przykład w okresie dojrzewania lub w czasie ciąży. Nawiasem mówiąc, przyszłe matki plamy pojawiają się dość często.

load...
 • Długotrwałe narażenie na słońcu

Opalenizna jest, oczywiście, wspaniałe – ciemny odcień skóry ozdobić każdą kobietę. Jednak w niektórych przypadkach, jeśli zbyt wiele pigment jest aktywnie wytwarzany, nie może zachować równomiernie rozdzielone. A potem nie zdziw się, skąd osławionego ciemne plamy.

 • Związane z wiekiem zmiany

Ale częściej niż ciemne plamy pojawiają się osoby starsze. Po pierwsze, melanina nie występują we wszystkich komórkach. Po drugie, wątroba i nerki ostatecznie tracą pełną zdolność do usuwania toksyn z organizmu. A ruszywszy się z ciałem jest przez skórę. W konsekwencji, są ciemne plamy.

 • Genetyczne predyspozycje

Czasem tendencję do pojawiania się przebarwienia mogą być dziedziczone. Więc jeśli twoi rodzice coś takiego miało miejsce, to nie powinien być zaskoczony, aby znaleźć jeden dzień i ciemne plamy na skórze – ich przyczyny są twoje geny.

Na ogół, w większości przypadków barwnych plam nie ma zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Jedynym minusem – to estetyczne. Dlatego będziemy się starać, aby dowiedzieć się, jak można pozbyć się plam starczych na skórze. Ale nie możemy nie wspomnieć, że niewielki odsetek, gdy plamy mogą wystąpić z powodu niektórych chorób. Więc odwiedzić dermatologa nadal warto – będzie on w stanie określić dokładnie, dlaczego pojawiają się te plamy.

Balsam do wybielania

W przypadku ciemne plamy nie są zbyt jasne, można spróbować zrobić „trochę krwi” – wybielanie balsam. Są one na tyle miękkie i oszczędzić skórę. Ale w tym samym czasie sprostać plam pigmentowych efektywnie. Wystarczy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – jeśli płyny skóry po silnych rozpoczyna się złuszczyć, a jeszcze bardziej chory, należy natychmiast przerwać leczenie. Oznacza to, że Twoja skóra jest zbyt wrażliwa i tradycyjne receptury nie pasuje.

 • Balsam ogórek

Aby uczynić ten płyn wybielający trzeba będzie jeden średniej wielkości ogórek i 50 gramów wódki. Prać Ogórek, trzeć na małej tarce, umieścić w szklanym pojemniku z pokrywką i wlać wódkę. Umieścić w lodówce przez tydzień i nie zapomnij wstrząsnąć pojemnik na co dzień. Po infuzji balsam, przecedzić go ściereczką z gazy, dodać 50 g wody, a następnie wlać do szklanej miski.

Dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przetrzyj ciemne plamy z wacikiem nasączonym balsamem ogórka. Gdy skóra jest sucha, należy umieścić na obszarach poddanych jakiejkolwiek nawilżający – to jest po prostu niezbędne w celu uniknięcia nadmiernego suszenia i łuszczenie się skóry. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać jednego miesiąca.

 • Mleczko koperek

Balsam z kopru włoskiego wyjątkowo skutecznie usuwa przebarwienia. A poza tym, że będzie to prawdziwe dobrodziejstwo dla tych dziewczyn, które cierpią z powodu tłustej skóry. Przygotuj pęczek świeżego koperku, 50 gramów wódki. Koper jest bardzo drobno posiekać, posypać w nim w małym szklanym słoiku lub butelce szczelnie zamknięty. Następnie wlać wódkę i umieścić tchnąć w ciemnym i chłodnym miejscu. Infuse balsamu potrzeba co najmniej na tydzień, nie zapomnij, aby wstrząsnąć butelką kilka razy dziennie.

Po balsam szczepu i należy dodać 50 gramów czystej przegotowanej wody, dokładnie wymieszać. Wszystko lotion gotowy! Brązowe plamy powinny być czyszczone co najmniej trzy lub cztery razy dziennie. Jeśli masz tłusta, dwa razy dziennie, przetrzeć całą twarz – to pomoże pozbyć się zaskórników i inne rany. I w tym przypadku nie zapomnij balsam – alkohol, który jest częścią balsam, bardzo suchej skóry. Nie stosować tego balsamu na dłużej niż dwa tygodnie z rzędu. Jeśli to konieczne, należy kontynuować leczenie co najmniej tygodniowej przerwie.

 • Mleczko Tomato

Mleczko Tomato pomoże wybielić skórę, tak szybko jak to możliwe. I przygotowanie go jest bardzo proste – wystarczy jest pomidor i czyste przegotowanej wody. Prasa soku (można to zrobić za pomocą zwykłej gazy tkaniny), wlać go do dowolnego pojemnika i dodać trochę wody, wymieszać.

Taki płyn do należy stosować do plam pigmentowych trzy razy dziennie. Po około 15 minutach, należy przemyć skórę zimną wodą, osuszyć i nałożyć krem. W większości przypadków, gdy ciemne plamy nie jest zbyt ciemna, wystarcza na około dwa tygodnie leczenia. Jeśli leczenie jest konieczne, aby kontynuować zrobić tygodniową przerwę, a następnie powtórzyć.

 • Balsam Lemon

Ruszt jednej cytryny średniej wielkości, umieścić go w małej szklanej butelki z wąską szyjką i wlać 100 gramów chłodnym przegotowanej wody. Zamknąć pojemnik i umieścić go w lodówce przez około pięć dni. Po płynu kosmetycznego można odsączyć na kawałki cytryny nie pozostają na skórze.

Ten balsam, przetrzeć skórę co najmniej pięć razy dziennie – spróbuj obsłużyć tylko pigmentowy skórę. Po około tygodniu można zauważyć znaczną poprawę. Jeśli nie są podrażnienia skóry, leczenie może być kontynuowane tak długo, jak to konieczne.

Wybielanie maska

Jeśli ktoś nie mógł płyny, spróbuj wybielanie maskę. Są one znacznie bardziej aktywny niż balsamów. Ale opieka musi być wielki – w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia skóry. I pamiętaj, aby odrzucić płyny wybielające! Efekt nie jest to wysiłek, ale problemy w końcu jest wyjątkowa!

 • Maska gliny

Aby zwalczyć wyraźne plamy pigmentowe, spróbuj tę maskę. Kup w aptece normalnego gojenia gliny proszek i nadtlenku wodoru. Bądź kremową masę, mieszając glinę z wodą – trzeba dostać łyżkę. Dodaj jedną trzecią łyżeczki nadtlenku wodoru, ponownie wymieszać i stosować w miejscach, unikając kontaktu z innymi obszarami skóry. Pamiętaj – wyłącznie na pigmentowym miejscu!

Nad maską koniecznie przykryć folią. Pozostawić maskę na około 15 minut, a następnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Możesz czuć lekki dyskomfort – jest to normalne. Ale jeśli mrowienie lub pieczenie jest zbyt silny, maska ​​przemyć natychmiast, aby uniknąć poparzenia.

Należy zastosować balsam! I to nie tylko bezpośrednio po zmyć maskę i każdego dnia – rano i wieczorem. Nawiasem mówiąc, zaraz po masce nie będzie zbyteczne smarować krem. Nie rób takiej an_2 częściej niż co drugi dzień – istnieje ryzyko uszkodzenia skóry. Tak, a czas obróbki nie powinna być większa niż trzy tygodnie. Lepiej powtórzyć ponownie, po kilku tygodniach. Ale co do zasady, nawet najbardziej kapryśne plamy poddać po pierwszym cyklu leczenia.

 • Śmietana maska

Ściśle mówiąc, byłoby właściwe nazwać to maska ​​gidroperita, ale brzmi to dziwnie boli. Śmietana w tym przypadku jest tylko podstawa – trzeba zakupić tabletki apteka gidroperita. Niezwykłego, z których nasza matka w młodości włosy wyjaśnione.

Interpretuje w proszku pół tabletki, wymieszać z jedną łyżką śmietany i stosować na miejscu. Upewnij się, że mieszanina nie trafić na resztę skóry! Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się maskę, przykryć ściereczką z gazy na górze. Folia z polietylenu, nie można stosować ze względu na jej podstawie będą w czasie efektu gidroperita silniejsze. Tak więc, istnieje ryzyko poparzenia – dokładnie, co pozwala w każdym wypadku niemożliwe.

Po dziesięciu minutach spłukać dużą ilością wody. W takim przypadku, jeśli jest zbyt silny dyskomfort, należy natychmiast przemyć maskę – nie pasuje. I pamiętaj, aby obejrzeć skórę przez kilka godzin po masce – jeśli jest zbyt dużo rumieniec, pojawiają się wysypka lub peeling, powstrzymać się od dalszego stosowania tej an_2. I nie rób maskę dwa razy w tygodniu – ranią skórę. Czas trwania leczenia – dwa tygodnie, nie więcej. Następnie trzeba przynajmniej przerwę miesięczną. Chociaż w większości przypadków po takie plamy leczenia pojawiają się niemal niewidoczne.

 • Maska z amoniakiem

Bardzo skutecznym sposobem wyeliminowania przebarwienia – najczęściej amoniaku. Jeśli nie masz uczulenie na miód, może on być stosowany jako podstawa do jego nazwy. W przeciwnym razie podjęcia regularnej jogurt – oczywiście bez żadnych dodatków. Na podstaw łyżeczka trzeba pięć kropli amoniaku – dużo dokładnie wymieszać i natychmiast umieścić jej obszarów problemowych.

Palenie będzie w każdym przypadku, ale to nie powinno być zbyt silne. Czas an_2 nie jest dłuższy niż 10 minut, ale jeśli intensywna niewygoda przemyć natychmiast – po maska ​​nie jest korzystne ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry. Natychmiast po tym, stosować maskę na leczonej skóry z grubą warstwą kremu nawilżającego i pozostawić aż do całkowitego wchłonięcia.

Ta maska ​​może być wykonane trzy razy w tygodniu. A czas trwania leczenia nie powinien przekraczać dwóch tygodni. Powtarzanie leczenia, jeśli nie pomaga za pierwszym razem, to nie jest to konieczne. Jeśli ciemne plamy nie zniknęły, więc ta maska ​​nie jest odpowiedni dla ciebie. Ale nie jest to absolutnie żadnego powodu, aby się denerwować – spróbuj innych sposobów.

 • Maska twaróg

Wszystkie powyższe an_2 mają wystarczająco silne działanie mające na celu wyeliminowanie plam starczych jest silnie wyrażone. Ale często można pozbyć pigmentacji przy użyciu o wiele bardziej łagodne masek, które nie uszkodzić skóry. Na przykład maska ​​twarogu.

Trzeba będzie najczęściej niskotłuszczowy twaróg w opakowaniach. Zastosuj się do obszarów problemowych skóry gruba warstwa sera, przykryć ściereczką gazą i pozostawić na około 30 minut. Następnie spłukać zimną wodą i nałożyć krem ​​lub śmietanę. Maska nie zagrażają skórę, dzięki czemu można zrobić prawie codziennie.

 • Maska kefir

Ta maska ​​jest dość proste, ale efekt jest z pewnością cię zadowolić. Trzeba będzie trzecią małej cytryny i łyżkę jogurtu. Wymieszać je i stosować na feralnego miejscu. W celu zamaskowania nie rozprzestrzenia, przykryć ściereczką z gazy na górze. Maska musi być na skórze przez okres co najmniej 30 minut, po czym konieczne mycie wodą.

Pamiętaj, aby upewnić się, że reakcja skóry – w przypadku, zaczerwienienie lub złuszczanie się skóry, zmniejszenie ilości soku z cytryny pół. I pamiętaj, aby używać krem! Maska może być wykonane w ciągu dnia, na miesiąc.

Co do zasady, wszystkie z tych środków jest na tyle, aby wyeliminować plamy starcze – co najmniej jeden, ale będzie skuteczne dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie stało, po czym jedno wyjście – aby odzyskać do kosmetyczki.

load...