Brakuje dziecko. Co robić?

Przeminęło dziecko … Niestety, te doniesienia mediów nie są rzadkością. Suche dane statystyk wynika, że ​​ponad dwa tysiące dzieci znikają co roku w samej Warszawie. Ale te dane są prawdziwe tragedie każdej rodziny. Ale, na szczęście, w większości przypadków zaginionych dzieci wpaść w ramionach matek szybko.

load...

Z reguły większość dzieci giną w tych miejscach, gdzie bardzo duże skupisko ludzi – na festiwalach miasta, centrów handlowych, parków rozrywki, na stacjach. Jest to dość zaskakujące, ponieważ zwykle w tych miejscach rozrzuconych dorosłych uwagę – jest to konieczne, aby koncentrować się nie tylko na dziecko, ale także do wszelkich działań – wybór towaru, jego płatności przy kasie, i tym podobne. I dzieci nie śpią – wiele dzieci nie przegap okazji, aby skorzystać z zażenowaniem matki i iść zwiedzać okolicę. Pamiętaj piosenkę: „strasznie ciekawy wszystko, co jest nieznane”? Dziecko będzie uruchomić coś do oglądania, a rodzice będą panika – zagubione dziecko!

Oraz, dodatkowo, bardzo często, wiele dzieci szczególnie uciec od matki, że powinna zwolnić tylko dziecko z jego ręki. Dla dziecka wszystko – zabawne i ekscytujące gry – to nie jest jeszcze w stanie ocenić ryzyko, co się dzieje. I ten niewinny wybryk może być wart znaczna ilość nerwów – oba wasze i dzieci, ponieważ dziecko będzie na pewno przestraszony, zdając sobie sprawę, że zabłądził.

Bezpieczeństwo dzieckiem

Ale w większości przypadków te problemy można uniknąć, trzeba tylko podjąć pewne środki ostrożności. I najważniejszą z nich jest jednocześnie najprostszym – tylko w obszarach o dużych skupisk ludzi trzymać dziecko za rękę, a nawet nosić go na rękach. Powinieneś czuć dziecko w sposób ciągły, bez utraty dotykowy z nim skontaktować.

W dużych centrach handlowych i supermarketach, dobrym rozwiązaniem byłoby umieścić okruchy na specjalnym siedzibą w koszyku spożywczym. , Nie pozostanie ani uciec od rodziców, lub po prostu zgubić – co do zasady, dziecko bardzo jak tego środka lokomocji, a przypadek gdzie. Ale w takich miejscach często można usłyszeć o tym zaginionego dziecka.

load...

W tej samej sprawie, jeśli dziecko jest starsze, najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby specjalny pokój zabaw, gdzie dzieci są pod stałym nadzorem nauczycieli i nie są w stanie go opuścić. Zazwyczaj te sale zabaw są praktycznie we wszystkich dużych centrach handlowych i supermarketach.

Jeśli nie jest to możliwe, rodzice powinni starać się wszelkich starań, aby upewnić się, że dziecko nie jest znudzony. Skręć banalną poszukiwania żywności w grze zabawa – zaprosił go do udziału w wyborze zakupy w kasie poprosić go o pomoc umieścić wszystkich toreb i opakowań. Zawsze utrzymywać rozmowę z dzieckiem, postaraj się to nie nudzi i nie iść w poszukiwaniu przygody.

I pamiętaj, że nawet dziecko z trzech jest całkiem w stanie nauczyć się na pamięć jego imię, nazwisko i wiek – musi zadbać o to, a Twoje dziecko wie. Aby to zrobić w sposób regularny, spróbuj mówić głośno je ze swoim dzieckiem. Jednak poleganie na takich okruchów rzeczywistości są co najmniej lekko.

Pamiętaj, aby dbać o to w ubraniach dziecka, w łatwo dostępnym miejscu, był wizytówkę z danymi kontaktowymi. Należy także pamiętać, aby ślady niezatarte na ubrania dziecka – będzie replikować dane w przypadku, gdy dziecko straci swoją kartę.

Dziecko starsze

W takim przypadku, jeśli dziecko jest na tyle stary, aby odpowiednio postrzegają swoje słowa i reagowania na nie, trzeba będzie dokładnie zaplanować swoje działania do pracy w przypadku, gdy dziecko jest stracone. To nie będzie paniki albo ty albo go i podjąć właściwą decyzję – bo panika nie jest najlepszym asystentem.

Po pierwsze, należy określić z góry z dzieckiem, jak będzie zachowywać się w przypadku, gdy upadnie za sobą. Pomoże to uniknąć paniki jak z Twojej strony i ze strony dziecka – bo panika nie jest najlepszym asystentem. Powiedz dziecku, o proponowanej trasie, pokazać mu tak zwane „punkty kontrolne” trasy – miejsce, gdzie można spotkać się w przypadku, jeśli stracisz. Te miejsca mogą być kasa, fontanny i inne godne uwagi miejsca.

Zgadzam się z dzieckiem o tym, że w przypadku, jeśli przegrasz, nie starają się nadrobić zaległości i wybrać się nawzajem i od razu przejść do uzgodnionego miejsca. Pomoże to zaoszczędzić energię, czas i nerwy. Nawiasem mówiąc, wyjaśnić dziecku, że może zawsze poprosić o pomoc do każdej osoby w mundurze – kasjer, ochrona, lekarza, sprzedawcy.

Pomoże to uniknąć niepotrzebnych spotkań z ludźmi, którzy mogą mieć złe intencje zagubione dziecko. Nawiasem mówiąc, to inna kategoria ludzi, do których dziecko może bez lęku proszą o pomoc w przypadku, gdy jest on stracił – to rodzice z małymi dziećmi, na przykład na placu zabaw. Wierz mi, żadna matka nie zostawi dziecka w kłopoty, a niech obcy.

Zasady zachowania rodziców

Pragnę raz jeszcze przypomnieć rodzicom o zasadach bezpieczeństwa na spacer. Po przejściu dzieci utracone nawet częściej niż w różnych centrach handlowych. Szczególną ostrożność muszą być rodzice dzieci powyżej trzech lat. U młodszych dzieci szansę stracić dużo mniej, bo, widzisz, trudno niech dorosły hands-letnia szczątki.

Ale w ciągu trzech lat straconych szansach okruchy latać wielokrotnie. A głównie z winy rodziców, którzy nagle odkrywają, że ich dziecko jest już całkiem świadomie śledzić je, starając się nadążyć, zdaje sobie sprawę z istnienia zagrożeń. I wskutek czujności rodziców trochę nudne. Jednak jest to naiwne wierzyć, że dziecko jest na tyle stary i mądry niezależne.

Pamiętaj, że do lat 7 zostawić dziecko na ulicy jednego – bardzo wysypka i nierozsądne! W żadnym wypadku nie pozwól mu się sama. I po 7 latach, gdy dziecko jest w stanie chodzić na własną rękę, należy pamiętać, aby nadążyć za jego życia poza domem – jest ciekawy, z którymi dziecko jest chodzenie, którzy są jego przyjaciele. I trzeba powiedzieć, że dziecko musi chodzić tylko w obszarze widoczności – w zagrodzie.

Na dziedzińcu byłoby miło, aby zapoznać się z lokalnymi babć lub mężczyzn stale dzieje wokół garaży. To znacznie zwiększyć szanse swojego dziecka na pełne bezpieczeństwo – ledwie dorosłych pozwoli dziecku opuścić granice swojej zagrodzie. A w przypadku, gdy ktoś próbuje siłą zabrać swoje dziecko, to sama babcia będzie działać lepiej niż jakikolwiek zamieszek.

Zasady zachowania dziecka

Rodzice bardzo ważne zadanie – nauczyć dziecko, jak się zachowywać i ochrony w sytuacjach nadzwyczajnych. I najważniejszą rzeczą, aby pamiętać – to jest wiek dziecka. Dziecko w wieku poniżej pięciu lat o niebezpieczeństwie powinien powiedzieć przykład bajkowych postaci, na przykład, baśni „Gęsi – łabędzie”.

Ale od około szóstego roku życia mogą być proste, bez owijania w bawełnę powiedzieć dziecku o zagrożeniach, które mogą pułapka dziecko bez obecności rodziców. Wyjaśnij dziecku, że ludzie są różni – nie tylko dobre, ale także złe. I powiedz mi, że nawet dorosły nie jest tak łatwo odróżnić dobrych ludzi od złych.

Powiedz dziecku, o tym, jak powinien zachowywać się w pewnych nietypowych sytuacjach. Naucz dziecko płakać w przypadku, gdy ktoś próbuje ukraść dziecko gdzieś na siłę. I zwrócić szczególną uwagę – dziecko nie powinno po prostu krzyczeć, bo w tym przypadku, przechodniów można znaleźć prosty rodzinę miejscu wypadku. Dlatego dziecko powinno krzyczeć „nie jesteś moją matką – nie mój tata”. To sprawi, przechodniów strażnika i podjęcia natychmiastowych działań.

Jeśli wszystko nieszczęście stało

A jeśli wszystkie środki ostrożności nadal nie pomogło, a dziecko jest stracone? Szukałeś każdy centymetr kwadratowy w centrum handlowym lub obszaru stoczni, ale twoi okruchy nigdzie? Co robić w tej sytuacji?

W żadnym wypadku nie tracić cennego czasu i natychmiast skontaktować się z najbliższym posterunkiem policji lub zadzwonić na patrol policji na scenę. W przypadku, gdy dziecko jest niekompletna, operative – środki do wyszukiwania natychmiastowe rozpoczęcie bez marnowania czasu.

Rodzice powinni powiedzieć szczegółowo o wszystkich policjantów, nawet najbardziej drobne szczegóły – w przedszkolu dziecko ma, co trasa, gdzie jego przyjaciół, miejsca, gdzie zwykle chodzić. Czasami takie szczegóły mogą pomóc w znalezieniu dziecka jak najszybciej.

Spróbuj jak najwięcej, aby opisać wygląd dziecka w szczegółach, jego sposób mówienia, jego chód. Należy zwrócić uwagę, i odzież – dla policji jest ważne wszystkie szczegóły, aż do koloru skarpetki i bieliznę. Bardzo przydatna byłaby dostępna, jeśli masz zdjęcie samego dziecka – umieścić go w torebce lub paszportu. Bądź przygotowany na to, że w najbliższych godzinach do domu odwiedzi Expert – kryminalistyk – dać mu ostatnią fotografię dziecka, jego rzeczy. Brakujące dzieci rzadko są przeszukiwane przy użyciu psów.

I pamiętaj, że to nie ma znaczenia, dziecko stracił w Warszawie, lub w małym miasteczku, bardzo skutecznie działa następującą regułę – im więcej ludzi wie o tym zdarzeniu, tym bardziej skuteczne poszukiwanie dziecka. Zapytaj o Sytuacji Nadzwyczajnych Ministerstwo pomoc, pobliskich jednostek wojskowych, psi klubów, znajomych. I pewnie twój maluch bardzo szybko tam – „bo to nie zdarza się w świecie, że dzieci są stracone!”.

load...