Brak wapnia w organizmie: jak uzupełnić deficyt w okresie niedoboru

Wapń – wspólny makro elementu znajdującego się w ludzkim ciele. Większość z nich jest przechowywany w kościach i zębach. Jony wapnia są zaangażowane w krzepnięciu krwi, a są „pośrednicy” w komórce poprzez regulowanie różnych procesów – wydzielanie hormonu, skurcze mięśni, etc. Brak wapnia w organizmie, prowadzi do różnych zaburzeń, które objawiają się natychmiast. Aby uniknąć komplikacji, trzeba monitorować swoje zdrowie. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy niedoboru wapnia – do podjęcia środków w celu zrekompensowania deficytu.

load...

Zawartość:

Wideo z fizjologicznym znaczeniu Ca

Objawy braku

Wapnia

Podstawowe objawy niedoboru wapnia objawia się negatywnego wpływu tego niedoboru na układ nerwowy organizmu: często drażliwość, niepokój i napięcie. Często nadmierne zmęczenie i zmęczenie jest również związane z niedoborem wapnia.

load...

Ustal brak wapnia może być i wyglądu. Włosy stają się bardziej matowe, łamliwe, często rezygnują. Znacznie pogarsza kondycję paznokci – spowolnienie ich wzrostu, są martwe. Brak wapnia posiada uszkodzenie zębów: jest próchnica, ubytki szkliwa.

Ponadto, brak makro elementem, który może mieć wpływ na mięśnie, przyczyniając się do powstania uczucia płynące, wygląd skurcze. Istnieje nocne skurcze mięśni nóg, mimowolne drżenie kończyn (drżenia).

Jeden z objawów braku wapnia można skurcze jelit, spastyczne zaparcia, często rozwój zapalenia jelita grubego.

Brak wapnia w dzieci

Wapń bierze udział w wielu procesach w organizmie. Jego niedobór jest szkodliwy dla zdrowia dzieci. Dzienna wartość spożycia wapnia gwarantuje rozwój i wzrost kości. Wadą tego elementu jest w stanie wczesnej dorosłości powodują poważnych chorób, takich jak stwardnienie rozsiane. Dzieci z brakiem wapnia mogą wystąpić zaburzenia nerwowe, patologiczne zmiany obiektywu, zmniejsza krzepliwość krwi. W przypadku uszkodzenia lub obniżenia złego krzepnięcia krwi może mieć poważne konsekwencje.

W tym czasie, gdy organizm rośnie, niedobór wapnia może prowadzić do naruszenia postawy, rozwoju glina. Ze względu na sposób życia współczesnych dzieci i młodzieży (siedzenia przy komputerze, brak aktywności fizycznej) naruszenie postawy mogą prowadzić do różnych powikłań, które w końcu nawet wymagających operacji.

Często brak wapnia u dzieci może objawiać się w wysiłku wykorzystać kredę. Zatem, organizm musi uzupełnić makro elementu deficytu.

Jak uzupełnienia niedoboru wapnia w

Ciała.przywrócenia i zapobiec brak wapnia mogą być osiągnięte przez stosowanie witamin i minerałów kompleksy. Jednak nikt nie może zastąpić witaminy zdrowej diety. W związku z tym, zapobiegania i leczenia niedoboru wapnia najlepiej podchodzić kompleksowo.

Przede wszystkim trzeba dbać o tym wapnia jest dobrze wchłaniany. Aby to zrobić, organizm potrzebuje witaminy D. Jest to warunek wstępny w doborze witamin dla dorosłych i dla dzieci.

Regularne stosowanie syntetycznych witamin wapnia może prowadzić do zatkania żył. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na żylaki. Dlatego też, w celu uzupełnienia niedoboru wapnia w organizmie, to pożądane jest stosowanie jako wiele produkty naturalne, jak to możliwe, a nie do zastąpienia ich kompleksy witaminowe.

W celu uzupełnienia niedoboru wapnia musi być prawidłowo zbilansowanej diety. Codzienna dieta powinna zawierać różne mleka i przetworów mlecznych: twaróg, jogurt, kefir, sery. Jest to szczególnie ważne osoby narażone na hipokalcemii: dzieci, osoby starsze, kobiety po menopauzie, a także kobiety w ciąży.

Owoce morza zawiera duże ilości wapnia. Ponadto, zawierają witaminy D i fosforanu, która jest potrzebna dla silnych kości. Produkty bogate w wapń i roślin: kapusta, sałata, seler, pietruszka, sezam, orzechy.

Dorośli powinni 0,8-1,1 g wapnia dziennie, dzieci do 7 dzieci – 1 gram, nastolatki – 1,4 grama, kobiet w ciąży i karmiących – 1,5-2 gramów. Ciało dorosłych w celu uzupełnienia deficytu musi wynosić 150 gramów sera, czyli 1 litr mleka.

Zawartość wapnia w pożywieniu (na 100 gramów)

  • Mleka (w zależności od zawartości tłuszczu) – 100-120 mg
  • Sezamowy – 1150 mg
  • Ser twardy – 600 mg
  • Jogurt – 120 mg
  • Seler – 240 mg
  • Nasiona słonecznika – 100 mg
  • Suszone morele – 170 mg
  • Kapusta – 60 mg
  • Sardynki – 350 mg

Nie jest to pełna lista pokarmów zawierających wapń. Jednak na tej podstawie możemy obliczyć około dzienne zapotrzebowanie w niektórych pokarmach. Nadmiar „naturalne” wapnia, w przeciwieństwie do wapnia pochodzącego z syntetycznych witamin, nie niebezpiecznych. To nie kumuluje się w organizmie i wyświetlaczy, więc wszystkie jedzenie można jeść niemal bez ograniczeń, nie boi się wyjść poza ustalony „limit”.

Niektóre produkty, przyczyniają się do szybkiego usuwania wapnia z organizmu człowieka. Należą do nich gazowane, takie jak „Coca-Cola”. Niektórzy ludzie uważają, że kawa powoduje również „wymywanie” wapnia z organizmu. Fakt ten jednak nie zostało udowodnione lub obalona. Tak więc miłośnicy zafundować sobie kawę, zaleca się pić mleko lub ser lub suszonych owoców przekąskę.

load...