Brak owulacji: Powody braku owulacji u młodej kobiety

Zawartość:

Owulacji – wyjście dojrzałe jaja, który jest zdolny do zapłodnienia, pęcherzyka jajnika do jamy brzusznej. Proces ten jest etapem cyklu miesiączkowego, podczas której kobieta może zajść w ciążę. Dlatego bardzo ważne jest, aby kobiety, która planuje ciążę, aby móc poprawnie zainstalować terminu owulacji, aby zwiększyć szanse na zapłodnienie.

load...

Kobiety zwykle owulacji występuje co 21-35 dni, w zależności od cyklu. Jednak zdarza się tak, że kobiety w wieku rozrodczym obserwuje się brak owulacji (brak owulacji to jest). Jeśli owulacja nie występuje, a kobiety w ciąży nie mogą. Sytuacja ta powinna przeszkadzać samą kobietę, która chce zajść w ciążę, ponieważ dziecko owulacji – sygnał organizmu gotowości do zapłodnienia.  Dlaczego nie ma owulacji, w tym przypadku zrobić – dowiesz się z tego artykułu.

Owulacji nie może być stosowana do różnych powodów.

Można je podzielić na 2 grupy: przyczyn fizjologicznych i patologicznych. Dalej zajmiemy się nimi w sposób bardziej szczegółowy.


Powrót do spisu treści

Brak owulacji – an_1

Musimy zrozumieć, że w pewnych sytuacjach braku owulacji – jest to an_1lne, a więc nie ma powodu do niepokoju. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo sytuacji, gdy nie trzeba się martwić o brak owulacji, a nie na alarm na próżno:

load...
 • Ciąża u kobiet w ciąży iw pierwszych miesiącach po porodzie u kobiet nie owulacja;
 • Karmienie piersią: Ważne jest, aby wziąć pod uwagę to, że jeśli karmi piersią przez całą dobę, w tym w nocy, owulacja przez jakiś czas nie może się zdarzyć;
 • U bardzo młodych dziewcząt, których cykl miesiączkowy jest w ruchu (zazwyczaj jest to wiek od 12 do 14 lat, choć tym procesie każda dziewczyna jest inna);
 • Owulacja może być nieobecny u młodych dziewcząt przez 1-2 cykli, u kobiet powyżej 30 roku liczba cykli bez owulacji wzrasta do 3-4, a będzie jeszcze gorzej z wiekiem;
 • Menopauza: W okresie menopauzy, czyli zaprzestanie miesiączkowania również zatrzymuje owulacji (zwykle przypada w wieku 45 lat);
 • Doustne środki antykoncepcyjne: w normie w tym przypadku również nie powinien przejść owulację, chociaż wszystkie są przypadki, gdy kobieta bierze pigułki, ciążę.

We wszystkich takich przypadkach, brak jajeczkowania – jest normą. Zwykle odbywa się zarówno w czasie (tak jak w przypadku ciąży i laktacji) lub rezygnacja z czynników powodujących brak owulacji (doustne środki antykoncepcyjne). Jedyny wyjątek – brak owulacji w okresie menopauzy. Z tym, że nie może nic zrobić, bo to zmiany związane z wiekiem w organizmie. Jednakże istnieją fizjologiczne i patologiczne przyczyny braku jajeczkowania. Potem jest już powodem do poważnych obaw o braku ciąży.


Powrót do spisu treści

Fizjologiczne przyczyny braku jajeczkowania

Różne problemy fizjologiczne mogą powodować brak owulacji. Z reguły, jeśli przyczyna takiego spowodował braku owulacji oraz jej usuwania, i problem może być rozwiązany przez siebie. Ale liczyć na to nadal nie jest tego warta. Prawidłowe do lekarza, więc wysłał cię na analizach i kompetentnie podniósł leczenia. Niektóre z możliwych przyczyn można zdefiniować samodzielnie. Jednak w każdym przypadku, to pozostaje wyzwaniem lekarza. Więc jakie są fizjologiczne przyczyny braku jajeczkowania u kobiet występują częściej:

 • Problemy z wagą: zarówno nadmiar i niedobór masy ciała może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego i konsekwencji owulację. Szczególnie obarczona utraty masy ciała, ponieważ w celu zapewnienia an_1lnego cyklu miesiączkowego, korpus musi tłuszczu 18% całkowitej masy ciała. Jeżeli wskaźnik ten jest niższy, układ rozrodczy będzie znacznie trudniej działać poprawnie;
 • Poważna choroba, nawet nie związanych ze sferą seksualną: jeśli jesteś chory przed owulacją, może to mieć wpływ na sposób, że nie występują w tym cyklu lub po prostu opóźnione i przyjdzie później;
 • Stres, emocje: te czynniki znacznie opóźnić owulację, podobnie jak cykle miesiączkowe już jako całości. Im więcej stresu, tym dłuższy cykl. Zatem, stres i nie może spowodować zakończenie miesiączki, a zatem także owulacji;
 • Zmiana klimatu i środowiska (w pracy, w szkole);
 • Podróże;
 • Wysiłek fizyczny;
 • Zatrzymanie hormonalne leki: jest niezgodny regularność cyklu miesiączkowego, a wraz z nim – owulacji. Zwykle z czasem prowadzi sam. Jak szybko, zależy od dawki leku, która miała kobietę i jej ogólnej kondycji fizycznej. Jeśli kobieta ma niedowagę lub była wcześniej nieregularny cykl, zostanie przywrócona po dłuższym okresie czasu (ale nadal nieregularne) niż u kobiet, co ma odwrotny wzór ze względów zdrowotnych;
 • Sport: wielu sportowców i miłośników w tym tempie samemu treningi, może znacznie zakłócić cykl menstruacyjny, aż do całkowitego zaniku miesiączki. W takim przypadku, oczywiście, nie będzie owulacji. Dotyczy to przede wszystkim tylko sportowców zawodowych: pływaków, biegaczy i tancerzy. Zazwyczaj fani nie są tak wyczerpywać swoje ciało, ale należy uważać, aby oszczędzał sobie treningi.

Zwykle powoduje fizjologiczne jajeczkowania tylko rozwiązać, a tym samym przywrócenia funkcji organizmu. Po przeanalizowaniu Twojego stylu życia, można zgadnąć o tym, co może być przyczyną swój brak owulacji. Jednak to nie oznacza, że ​​będzie można zrobić bez konsultacji z ginekologiem.

W każdym razie, jeśli istnieje podejrzenie lub pewność, że istnieje wyraźna naruszenia, nie ciągnij na wizytę u lekarza. Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby, tym szybciej wykryć nieprawidłowości i zacząć ją leczyć, tym łatwiej jest osiągnąć dodatnią dynamikę i rozwiązać problem. Znacznie więcej problemów tworzenia zmian patologicznych w organizmie, które są niezależne od cyklu miesiączkowego, a więc jajeczkowanie. Zostanie to omówione poniżej.


Powrót do spisu treści

Patologiczne przyczyny braku jajeczkowania

Podczas gdy w rzeczywistości, kobieta zaczyna podejrzewać, że nie ma owulacji? Gdy po 1-2 lat aktywnego życia seksualnego bez antykoncepcji ciąży występuje. Jest to również powód, że kobieta zaczyna na alarm. Przede wszystkim w tej sytuacji trzeba zobaczyć ginekologa i endokrynologa, który przewidziane specjalne analizy, które wynikają ujawnił prawdziwą przyczynę braku jajeczkowania.

Następnie, odpowiednie leczenie jest podawany. Pamiętaj, że prędzej udać się do lekarza, tym szybciej będzie mógł zidentyfikować przyczynę braku owulacji i tym większe prawdopodobieństwo, że będzie rozwiązać ten problem. W związku z tym szybciej będzie można zajść w ciążę. Najczęstszymi przyczynami są zazwyczaj następujące elementy:

 • Zaburzenia układu podwzgórze-przysadka-jajnika – jest najczęstszą przyczyną braku owulacji. Ale to nie jest rzeczywistą przyczyną, ponieważ każda dysfunkcja jest konsekwencją czegoś, więc jeśli lekarz stwierdzi zaburzenia będą musiały szukać przyczyny jeszcze głębiej;
 • Uszkodzenia tarczycy;
 • Hiperprolaktynemia;
 • Zespół policystycznych jajników;
 • Patologiczne zmiany w macicy;
 • Naruszenie czynności przysadki mózgowej;
 • Niski poziom estrogenów: patologia może być spowodowane obecnością prolaktyny w organizmie (karmienie piersią), a także problemy z masy (ponieważ tłuszcz odgrywa rolę w produkcji tego hormonu), a mają inne powody, które ujawni wyniku analizy lekarza;
 • Zapalenie, hipotermia: to jest bardzo częstą przyczyną zaburzeń, z których mówiliśmy na początku. Dlatego jest zawsze łatwiej zapobiegać problemom niż je rozwiązać, a następnie – dbać o swoje zdrowie.

Powrót do spisu treści

Co zrobić, jeśli owulacja nie występuje?

Jak widać, wszystkie te zagadnienia w artykule mogą być wykryte tylko przez lekarza. A to wymaga nie tylko badanie przez lekarza ginekologa i endokrynologa konsultacji: lekarz przepisze różnorodnych analiz (standard – krew i mocz, a także Stanów Zjednoczonych i innych), na podstawie których będzie można postawić diagnozę, która zapobiega pożądaną ciążę i przepisać odpowiednie leczenie.

Bardzo ważnym aspektem jest jaźń. Internet i inne źródła, dużo materiału, w jaki sposób za pomocą różnych metod (od narkotyków, a kończąc środków ludowej), aby dostosować cykl menstruacyjny i wywołania owulacji. Rzeczywiście, istnieje wiele sposobów na „powrót” owulację, ale do wyboru odpowiedniego leczenia dostosowanego do indywidualnych cech ciała i przyczyn, które doprowadziły do ​​tego problemu, które będą skuteczne w Twoim przypadku – zadanie lekarza.

W przeciwnym razie, można spróbować rozwiązać ten problem bez powodzenia, tracąc cenny czas, czy gorzej. Dlatego też, jeśli są jakieś nieprawidłowości lepiej nie żartować z jego stanu zdrowia, a także skonsultować się ze specjalistą.

load...