Boże Narodzenie wróżby: tajemnice i tradycji

Zacznijmy od faktu, że Boże Narodzenie wróżbiarstwem – to cały rytuał, którego celem jest nawiązanie kontaktu z nieziemskich uprawnień, w stanie objawić przyszłość człowieka. Zazwyczaj są one wykonywane w dni świąteczne, od Bożego Narodzenia do Trzech Króli, ponieważ uważa się, że w tym okresie dusza zmarłego roam i aktywowane siły nieczyste. Nasi przodkowie wierzyli, że w czasie świąt Bożego Narodzenia to najprostszy sposób, aby spojrzeć w twarz swojej przyszłości.

load...

Różne wersje wróżenia na Boże Narodzenie

Jak inaczej to nasze babki i prababki starał się patrzeć w przyszłość? Opcje były wiele:

 • Dzięki odbiciu lustrzanym do pary – ten rodzaj wróżby na Boże Narodzenie nie traci na popularności przez wiele wieków. Dziewczynka zapala świecę i siedzi między dwoma lustrami w leczeniu wielu odbicia. Najlepszy czas, aby zobaczyć obraz przyszłego pana młodego w refleksji – jest północ.
 • Na stronie rezydencji w małżeństwie – z pomocą butów: Podczas tej wróżby Christmas dziewczyna z kolei rzucać żadnych buty (buty, buty, buty) na drodze. Nos jest tylko wskazać kierunek, w który jest przeznaczony do małżeństwa.
 • Seks z dziećmi: wziąć igłę i przepuszcza przez sukna (jest to niezbędne do podjęcia do wróżenia w Wigilię), pierścień zanurzone w szklance wody i wziąć go w ręku. Następnie każdy z elementów wiszą na włosku, i powoli opuszczany pod ręką. Jeśli obiekt wykonuje ruch kołowy, dziewczynę, jeśli kołysząc się jak wahadło – chłopiec, jeśli się nie rusza, więc dzieci nie będzie.
 • Na zamówienie i szybkość wejścia w małżeństwie: istotę tych wróżb na Boże Narodzenie, że dziewczynka skaleczył się na sznurku o tej samej długości, a następnie podpalono. Pierwszy poślubić jedną z wypalenia szybszego wątku. Jeśli od razu nie wyszedł ani nawet pół spalony, małżeństwo nie widzę.
 • Przez kurek, biorąc dwie płyty – jedno ziarno lub wylewany na monety drugi wlano wodę. Obok Skeet umieścić lustro i zwolnić kurek. Jeśli kurek przyjść do lustra, pan młody będzie delikatne i piękne. Jeśli zdecydujesz ziarno (pieniądze) – bogatych. Wybór wody jest pijany. Na Boże wróżenia przez kurek wygodne, ponieważ duża liczba wyników. Chociaż nieraz nawet kurczak – kogut, jeśli zechce, to ograniczenie jest kobieciarzem.
 • Na jakość życia z oblubienicy: w jakimkolwiek charakterze rozplanowany różne przedmioty, a ich dziewczyny po kolei wybiera ślepo. Od wykonane w zgadywanie Wybór zależy od Bożego Narodzenia i przyszłego życia: cukier – słodkie, popiół – złe żarówki – do łez, pierścień – dziewicą poślubić (złoto – bogate życie), szkło – Life zabawy i tak dalej.
 • Mecz: biodra okno wstawić dwa mecze i podpalili je. Jeśli Boże Narodzenie wróżenie powinny być proste, wybierz to: cała Chodzi o to, aby szef spalonych zapałek odwrócili się do siebie. Jeśli tak się stanie, „Make” para będzie razem.
 • Cienie: Weź czystą kartkę papieru, pomarszczone i zapalany na płaskim talerzu. Znaczenie tej wróżby Bożego Narodzenia w tym, że, podczas gdy poza arkusz, uważała za pomocą świecy na płaskiej tle wynikającej cienie. Według obrazów tworzą i trzeba odgadnąć przyszłość.
 • Z pierścienia w pary obrazu: kobietę w szklanej pierścienia sprzęgającego wody i analizuje wewnątrz pierścienia stanowiącego przewężenie. Te wróżby Boże Narodzenie niekoniecznie towarzyszy mówiąc: „zwężenie moje fancy dress, wyjdź i pokaż się”.
 • W wieku poślubionej szczekanie psa: dziewczęta po kolei słuchając szczekania psów. Zasadniczo, to zgadywanie na Boże Narodzenie i Nowy Rok, więc mogą być wykonane w dowolnej nocy. Dźwięczny szczekanie obiecując pannę młodą i ochrypły – stary.
 • Na kartach: kobieta wybiera z talii czterech królów i umieścić je pod poduszkę przed pójściem do łóżka, mówiąc: „Kto jest moim fantazyjny strój, który jest moim narzeczonym, miał sen we śnie” Jeśli Boże Narodzenie wróżenie przez sen króla karo, pan młody będzie mile widziane, krucjata – woo jest biznesmenem lub wojskowych, czyste złoto – tak bogata panna młoda, szczyt – ale stare zazdrosny.
 • Na rodzinie: podczas wieczornego posiłku w ramach wróżenia w noc przed Bożym Narodzeniem, przejdź spojrzeć w sąsiednich oknach. Jeśli głowa wokół ludzi stołowych będzie widoczne, dlatego wszyscy krewni żyją. Jeśli głowica nie jest widoczny, to będzie kłopot z najbliższymi.
 • Pierścień – jest on rzucony na podłogę. Jeśli cofnąć się do drzwi, dziewczyna wkrótce się ożenił. Jeśli zastanawiasz się człowiekowi, że jest w podróży służbowej. W innej interpretacji – pielęgnacji domu.
 • Przez grad: na północy, od strony ulicy i pierwszy przybysz znać jego nazwę. Nazwa ta będzie nazywany Mr Right. Pan młody jest tak bogaty i piękny, jak podróżny, który okrzyknięty.
 • Cebula: dziewczęta wziąć do siebie na żarówki i zaznacz je, a następnie są sadzone w ziemi. Czyje żarówka będzie kiełkować, to pierwsza dziewczyna ożenić i opuścić.
 • Na białej jaj: zawartość świeżych jaj wylano przez mały otwór w szklance wody, a po białka minimalizuje, spojrzeć na kształt i domyślać się własnej przyszłości. Na Boże wróżenie man show podróży służbowej, chyba że białko wyśle, a kobieta – powrót męża z wyprawy. Cube – trumna jest pierścień zaręczyny, a widok na kościół – ślub.
 • Podsłuchiwanie – robi wróżby przez sąsiadujących oknach. Jeśli one szybko dowiedzieć się związek, a następnie rok będzie „zabawa”. Jeżeli dom jest cichy, można spodziewać się, że w roku harmonii.
 • Z kotami: pomyśl życzenie i kiwać jej kota. W przypadku, gdy zwierzę przekracza próg prawej łapy, sen nie przyjdzie prawdziwy, w lewo – to prawda.
 • Z pomocą tej książki: najlepiej jest wybrać ksiąg treści duchowej. Na Boże wróżenia na książki polega na tym, że bierzemy dowolny numer strony i linię poniżej lub powyżej. Następnie otwórz ukryte miejsce w książce i czytać. Znaczenie tekstu interpretowane zgodnie z tym, co jest obecnie najbardziej podekscytowana.
 • Wróżenie z logów: woodpile aby pasowały do ​​tyłu i wybrać z niej w dzienniku dotykowym. Gładki i płaski kawałek drewna bez sęków – małżonek z doskonałego charakteru. Ciężki i gruby – bogaty mąż. Log z gałązek – urodzony wiele dzieci. Funhouse – chromy, i ukośne mąż.
 • Zgadywania na sen. Ten rytuał odbywa się w nocy z poniedziałku na wtorek. To bardzo proste Boże Narodzenie wróżby: kawałek papieru napisać nazwę młodego mężczyzny i pocałowała go w usta pomalowane, a następnie umieścić pod poduszką na małe lusterko z trzech arkuszy wawrzynu. Na napisać – „Misael”, drugi – „Azari”, trzeci – „Ananiasz” A następnie, zgodnie z zasadami wróżenia na Boże Narodzenie, recytować zaklęcie: „Poniedziałek i wtorek patrzę na parapecie, którzy marzą o mnie – niech przyjdzie do mnie we śnie.” Innym sposobem jest to, że w nocy na czele umieścić gałązkę jodły. Zawarcie takiej wróżby Bożego Narodzenia, mówiąc: „Idę w poniedziałek, na świerku głowa put, sen mnie kto myśli o mnie.” Kocha ten, kto przychodzi we śnie.

W nocy z czwartku na piątek na Boże Narodzenie wróżenie więcej. Podczas snem recytować: „czwartek – z otoczeniem wtorek – poniedziałek, niedziela – sobota Piątek sam, a ja, młody jeden Leżałem na Mędrców górach, trzy anioły w głowach .. Po pierwsze – patrz drugi – powiedzieć, trzeci – los powie „.

The Christmas wróżby na sen prowadzone w przypadku leżą w nowym miejscu. Przed pójściem spać recytować: „W nowym miejscu miał sen narzeczonej pana młodego”. We śnie, patrząc na jej przyszłego męża.

load...
 • Zgadywania na wosku. Wosk jest stopiony, w kręgu. Następnie, zgodnie z zasadami wróżenia Narodzenia w spodku i wlać mleko kładzie się na progu, mówiąc: „Brownie, mój mistrz, przyjdź pod progiem, pić mleko, ale jeść wosk” Na Boże wróżenia nadal fakt, że ostatnie słowa mleka wlewa się stopionego wosku i uważnie oglądając woskową utwardzaną obraz. Zobacz krzyż – do choroby, gdyby tylko wydaje – to problemy w sprawach finansowych. Zobacz kwiat podczas wróżenia w noc Bożego Narodzenia – ożenić się (żonaty) lub znaleźć swój ulubiony. Obraz Bestii – do pojawienia się wroga. Wosk taśmy rasteksheysya – przenieść, dróg. Gwiazdka – do sukcesu w szkole, w pracy. Liczba osób – do osiągnięcia drugiego.

Pragniemy, aby w Nowym Roku właśnie okazało dobre! I zawsze pamiętać: Boże wróżbiarstwem – to ciekawe i zabawne, ale każdy człowiek – on kowalem własnego szczęścia.

load...