Bombki koralika dla początkujących: niezbędne materiały i instrukcje krok po kroku

Zawartość:

Tkania bombki dla początkujących może wydawać się skomplikowany romans, ale to złudzenie znika natychmiast po zakończeniu pierwszych bombki splocie.

load...

Bombki są znane wielu z nas od czasów szkolnych. Każdy, kto nie jest bezpośrednio zaangażowany w tkania, prawdopodobnie otrzymał je jako dar, a nawet widział plecionych innych. Co jest Fenichka? Jest to mały pasek na ramię, wykonana dla siebie lub dla bliskiej osoby. Uważa się, że więcej Indianie wplótł siebie te piękne ozdoby. Tradycja dzielenia domowe ozdoby pożyczonych hipisów. Najczęściej splot bombki nastolatki jako prezent dla przyjaciół i przyjaciółek. Dziś Fenichka (zwłaszcza łaźnia parowa) – jest symbolem przyjaźni i dobrych relacji do człowieka.

Z reguły Fenichka jest tworzony dla konkretnej osoby. Jego celem jest, aby wyrazić współczucie, dobre życzenia, powodzenia i inne korzyści. Jednak dzisiaj, wiele Bombki wyplata na zamówienie i po prostu sprzedawać gotowe produkty.

Fenechki jasne nici splot (szycie, irys, mak, itd.), Jak również w postaci perełek, skóra koronki. Gatunki egzotyczne nowoczesnych bombki są wyroby cienkie kolorowe przewody i dzianiny bransoletki (szydełkowania i dziania).

Wśród wszystkich rodzajów bombki zajmują szczególne miejsce w rybackiej pleciony linia zroszony biżuterię. Nie zmieniają swój wygląd w czasie, nie usunięte, nie zanashivayutsya, zachowując swój pierwotny piękno. Pracuj z koralików i żyłki jest bardzo prosta, więc tkanie bombki dla początkujących nie zamieni się w coś bardziej jak sferoidalnego literowych plemion indiańskich.

load...

Istnieje wiele technik tkackich koralików. Rozważmy prosty 3, który to wszystko zaczął zarządzać.


Powrót do spisu treści

Materiały i narzędzia potrzebne do pracy

 • Średnica włókna elementarnego 0,2 mm;
 • Igła zgrubienie (1-2 szt.);
 • Kulki №11 (normalne), w różnych kolorach;
 • Spodek lub innym pojemniku w zależności od liczby kolorów kulek;
 • Rurowych (łącznik / rozmiękczania);
 • Ostre nożyce;
 • Fenechki schemat splotu.

Im cieńsza żyłka, więc jest bardziej elastyczna (rozciąga się lepiej), ale wytrzymałość na rozciąganie w żyłki będzie mniejsza. Paciorkami włókno – bardzo cienkie włókna elementarnego, którego średnica jest tylko 0,12 mm. Początkujący webmasterzy nie może poradzić sobie ze skręcaniem i nici mylić, więc lepiej nie brać. Aby dowiedzieć się optymalny rozmiar tkania ściegu wynosi 0,2 mm.

Igła trzeba najcieńszy (i najdłużej) możliwe. To się nazywa – koralik. Sprzedawane we wszystkich sklepach do szycia i rzemiosła.

№11 – najczęstszą wielkość perełek. Produkt z nim wygląda schludnie i bardzo ładne. Ta wielkość pozwala tworzyć ciekawe wzory i wzory na małym obszarze bransoletki, umieszczając wiele perełek, a pan nie jest wytężając wzrok, co jest również bardzo ważne. Przed rozpoczęciem normalnego tkania (Czeskiej, na przykład), konieczne jest, aby skalibrować kulek, to jest ręcznie klasyfikowane według wielkości, wybranie w przybliżeniu takie same kulki.

Jest to wysokiej jakości japońskie robione koraliki (Toho, MIYUKI). Jego charakterystyczne cechy to: po pierwsze, ten sam rozmiar dla wszystkich kulek w opakowaniu, a po drugie, są one dość duży otwór, który jest bardzo ważny dla początkujących. Duża średnica otworu umożliwia wielokrotnym nici igłę żyłki w tym samym ściegu.

W pojemniku, który wlać koraliki drobne powinno być regularne spodki lub przykrywki. Koraliki nawlekania igły bezpośrednio od nich najłatwiej.

Akcesoria w linkę – to osobny wielki temat. Praktycznie każdy Fenichka oznaczać dowolny mechanizm blokujący. Tworzenie nowej bransoletki, poszukaj zamki, haki i zamki-toggly. Oni często dają produktowi szczególny urok i czar. Sprzedawane w sklepach ręcznie akcesoriów.

Ostre nożyczki potrzebne są do końca żyłki była jak najcieńsza. Więc łatwiej jest vdet igłę.

Bez systemów dla bombki lepiej nie dostać się do pracy. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek potrzeby kompensowania aby stworzyć (lub znaleźć gotowe) Projektowanie przyszłych produktów.


Powrót do spisu treści

Techniki tkania bombki

Proste bombki są idealne dla początkujących.

Bezpośredni tkania (tkactwo ręcznie)

Ta technika jest blisko splot bombki z tekstu (na przykład nazwisko znajomego). Kulki są rozmieszczone w równych rzędów, zarówno poziomo jak i pionowo. Rezultatem jest długi pas.

To zajmie dość długą wędkę, więc ma to sens, aby wyciąć 1,5 m od cewki, a kiedy to się skończy, aby wyciąć dalsze 1,5 m do połączenia z pracy.

 1. Splot zaczynają ustawić wymaganą liczbę serii perełek №1 (patrz na rysunku), a także wiele pierwszych zgrubienia №2 (NEXT).
 2. Gwint igły ponownie w przedostatnim zgrubienia i powrócić do drugiego rzędu, zamykając gwintu w pierścieniu. Ostatnio koraliki nowej serii powinny leżeć dokładnie równoległa do skrajności w poprzednim rzędzie. Tak więc, w ciągu ostatniego ściegu w pierwszym rzędzie kulek została ustalona w drugim rzędzie.
 3. Sznurka nowego ściegu i wyciągnąć igłę przedostatnim w szeregu №1 wyprowadź gwint przeciągana przez zgrubienie (drugi od krawędzi). Trzeci koralik naciągiem i powtarzać aż do końca serii.
 4. Splot, aby włączyć i dalej jak opisano zasady, odnosząc się do schematu kolorów.
 5. W celu zabezpieczenia wątku roboczego, to dużo czasu potrzeba, aby wkręcić ją w sąsiednich koralikami. Przywiązują łączników. Fenichka gotowy!

Tkania przekroju (2 igły)

Jest to prawdopodobnie jedna z najprostszych rodzajów bombki tkackich. To pozwala tworzyć luźne, ale jednolite wzory. Ten Fenichka nie będzie ciągnąć dowolną długość lub szerokość. Dla małej bombki muszą 1,5 metrów linii.

 1. Musimy zacząć tkania z dwóch stron: każdy koniec żyłki do wątku w igły.
 2. 3 nawleczone koraliki, niech przesunąć do środka żyłce. Zgrubienie poczwórne nici igieł w obu przeciwnych kierunkach, w ten sposób, aby zamknąć włókna w pierścieniu.
 3. Na każdej igły, według schematu 1, przez naciąg kulek, daje się zsuwać. Trzeci zgrubienie jest gwintowany w obu igieł, tworząc nowy pierścień. Musisz cały czas ciągnąć żyłka do tkania był napięty. W ten sam sposób, aby zakończyć serię.
 4. Ostatni z serii krzyża splot trochę inaczej: na lewy koniec żyłki nosić perełki 2, a potem trzeci jako vdet oba końce żyłki po przeciwnych stronach, tak jak we wszystkich krzyży.
 5. W drugim rzędzie już 3 podpletaem i 2 perełki, przy użyciu 2 w pierwszym rzędzie.
 6. Nadal do końca.

Wąż

Proste i dramatyczne technika. Pozwala blisko Fenichka w ringu i nie używać żadnych elementów mocujących. Trudges 1 igły. To zajmie około 1 m żyłki. Tkane złote bombki z niebieskim Midway.

 1. Zyskuje 1 złoty, niebieski 2, 5 i 2 niebieskie złote kuleczki. Powrót igły do ​​pierwszego zgrubienia (złoto), tak aby uzyskać nie okrągły kształt, a w kształcie kropli.
 2. Sznurka 4 złote i 2 niebieskie koraliki. Wracamy do 8 kulki (jeśli liczyć od początku zbioru, to jest złoto). Wynik był wąż. Więc to musi być powtarzane aż do końca.
 3. Wąż może być zamknięta w pierścień. Aby to zrobić, ostatni kawałek tkania, przywiązanie do początku bombki. 3, który jest naciągnięty złota kulek gwintowane igłę 4 (licząc od początku tkania) stopki (złoto), naciąg i kolejne 2 błękitu gwintowanego, jak zwykle.
 4. Sznurka 3 kulki złota, jest wkręcony w pierwszą złoto perełkowym i mety Fenichka węzła, który ukrywa się zgrubienia.

Zatem mechanizm bombki tkackich był dość prosty.

load...