Bóle głowy w czasie ciąży: zapobieganie

Zawartość:

Ciąża dla każdej kobiety – dość trudny okres, który nie tylko przynosi radość, ale również wiele problemów. Wśród tych negatywnych sytuacji należy zauważyć, silne bóle głowy, które często są szczególnie zaniepokojeni w czasie drugiego, trzeciego trymestru. Często, aby pozbyć się bólu jest trudna, a leki są przeciwwskazane w tym czasie. Dlaczego jest ból głowy w czasie ciąży i jak zmniejszyć częstotliwość występowania?
Powrót do spisu treści

load...

Ból głowy: przyczyny

Aby skutecznie radzić sobie z bólem głowy, konieczne jest, aby zrozumieć, co dokładnie przyczyny jego przyczyny. Pozwoli to na prawo do podjęcia środków w celu przeprowadzenia szeregu środków zapobiegawczych, które zminimalizują bóle głowy w czasie ciąży, aby wykonywać ataki mniej częste, silne.

Tak więc, główne powody, dla których może być dość ból głowy:

 1. Zmiany hormonalne. Podczas ciąży ciało kobiety przechodzi zmiany hormonalne dość silne, zwłaszcza w ciągu pierwszych 3 miesięcy. On musi się przyzwyczaić do nowych warunków, ale do tego, co się dzieje, kobieta zaniepokojony bolesnej choroby.
 2. Niskie ciśnienie krwi. Progesteronu zaczyna dominować nad innymi hormonami, jak to ma ogólny efekt relaksujący, w tym na ścianach naczyń krwionośnych. Są one znacznie rozszerzona, ciśnienie zaczyna spadać, mózg doświadcza głodu tlenu. Z tego powodu, istnieją ataki an_5y.
 3. Zwiększone ciśnienie w ostatnim trymestrze ciąży. Przyczyny bólu – jest zwiększenie objętości krwi krążącej w organizmie, a tym samym do zwiększenia ciśnienia. W tym przypadku, z zastrzeżeniem obowiązkowego monitorowania przez lekarza.
 4. Stan przedrzucawkowy, czyli uogólniony skurcz naczyń krwionośnych, co powoduje również pojawienie się białka w moczu, obrzęk. Leczenie bólu głowy w czasie ciąży w tym przypadku jest on przypisany do kompleksu, który ma na celu zajęcie się przyczynami, a nie tylko sam ból.
 5. Przyrost masy ciała.
 6. Głód, pragnienie, brak witamin.
 7. Nasilenie objawów chorób przewlekłych.
 8. Stres, emocje, nadmierny wysiłek, zmęczenie.
 9. Zmieniające się warunki pogodowe (często występuje, gdy zmiana temperatury na ulicy, deszcz, ekstremalne ciepło). Może on wystąpić u każdego, ale w czasie ciąży jest znacznie więcej.

Leczenie bólów głowy

Leczenie w czasie ciąży należy być bardzo ostrożnym, gdyż reakcja organizmu teraz mogą być nieprzewidywalne, a przyszłe pigułki dziecka może tylko zaszkodzić. Dlatego, bóle głowy w czasie ciąży, najbezpieczniejszą rzeczą nie jest usuwany metod leczniczych, które będą mówić trochę niższa. Przyjmowanie różnych leków przeciwbólowych i innych substancji chemicznych niezbędnych do ograniczenia, aw wielu przypadkach całkowicie wyeliminować. Ale co, jeśli leczenie nie jest możliwe przy użyciu innych metod?

Istnieje wiele leków, które mogą być stosowane, choć zaleca się, aby przed użyciem skonsultować się z lekarza prowadzącego. Tak więc, nie wolno leczenia zwykłej aspiryny, ibuprofenu i paracetamolu może być używany, ale tylko zgodnie z instrukcją. Wszystkie inne leki stosowane w leczeniu bólu głowy mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów swojego lekarza!

load...


Powrót do spisu treści

środki zapobiegawcze

Ból głowy zakłócony w jak najmniejszym stopniu, konieczność wykonywania złożonych prostych środków zapobiegawczych, które nie mogą zapewnić całkowite wyzdrowienie z an_5ą, ale zmniejszy prawdopodobieństwo jego pojawienia się wiele razy. Wśród tych środków zapobiegawczych należy zwrócić uwagę na następujące:

 • Staraj się unikać sytuacji stresowych. Nie są one tylko szkodliwe dla Ciebie, Twojego nienarodzonego dziecka, ale często powoduje silny ból, ponieważ prowadzą one do napięcia mięśni. Jeśli nadal działa, to staram się nie marudzić wieczorami, recyklingu.

  W domu, staram się nie być nerwowy, całkowicie uniknąć jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, jak sama ciąża i związane z nim zmiany są już jakiś stres dla organizmu, ale objawy te mogą być zmniejszone.

 • Spróbuj nie wiele zmienić porządek dnia, a często jest to, co powoduje ból głowy. Ciąża – nie jest powodem, że sprawia, że ​​teraz spać przez cały dzień. Wręcz przeciwnie, niektóre aktywność sprawia, że ​​czujesz się znacznie lepiej niż bezruchu;
 • Niektóre pokarmy w czasie ciąży może powodować nie tylko an_5ę, ale także ogólne złe samopoczucie. Mów do lekarza prowadzącego, ustalić liczbę produktów, które już jakiś czas byłoby bardzo pożądane posiadanie;
 • Jasne światło, głośne dźwięki może spowodować bardzo silny ból, więc staram się nie być w miejscach, gdzie takie przyczyny można znaleźć. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, więc próbowali zabezpieczyć się przed takim hałasem i efektami świetlnymi, będą cię zrozumieć;
 • Jeśli praktykowane przed ciążą, nie zatrzymać szkolenia, po prostu obniżyć intensywność ćwiczeń. Jest to najlepiej skonsultować się z trenerem, lekarza prowadzącego, że szybka dokładnie która sprawuje teraz będzie bardzo przydatna, a co najlepiej unikać.

Powrót do spisu treści

Jak pozbyć się bólu głowy bez narkotyków?

Leczenie bólu głowy w czasie ciąży najlepiej jest wykonywać w taki sposób, że nie używa narkotyków, co dla kobiety w tym czasie mogą mieć negatywny wpływ. Oto kilka technik, które pomogą złagodzić warunek:

 • Należy najpierw prawidłowo zidentyfikować źródło an_5y. Jeśli bóle głowy masz dość często, to najlepiej zacząć prowadzić dziennik, z którego można łatwo zobaczyć, gdzie nie było uciążliwe, ponieważ rozwija się w czasie. Na blogu powinny być spisane, co jedli w ciągu dnia, ponieważ podczas ciąży są często produktami przyczyn tego stanu chorobowego.

  Wśród produktów, które znajdują się w obszarze ryzyka, należy zauważyć, MSG, siarczyny i azotyny, które są często występujące w wielu suszone owoce, boczek, salami i inne produkty, wszystkie sztuczne substancje słodzące, fasoli i orzechów, ryb wędzonych, dojrzały ser, śmietana, czekolada, banany, owoce cytrusowe, awokado, papaja, marynowane żywności, niektóre rodzaje sosów. Oprócz produktów, źródła bólu może być zimno, hałas, jasne światło, dym. Zapisz wszystko, że założenie było źródłem bólu głowy, łatwiej jest pomóc zidentyfikować źródła, a tym samym pozbyć się go;

 • Wśród leczenia an_5y w pierwszej kolejności są zimne lub ciepłe okłady, które są stosowane u podstawy czaszki do szyjki. Często pomaga zimny kompres, które są stosowane na czole. Może to mieć czyste ręcznikiem zwilżonego jedynie wodą żądanej temperatury, a następnie wyciśniętą z;
 • W niektórych przypadkach, aby szybko uporać się z bólem pomaga zimny prysznic lub po prostu płukanie twarz. Ciepła kąpiel i prysznic, który pomaga w tenzionnoy bólu;
 • Bóle głowy w czasie ciąży jest często spowodowane przez głodu lub pragnienia, niski poziom cukru we krwi. W tej chwili jesteśmy zachęcani, aby jeść małe posiłki, ale nie prowadzi do uczucia głodu. Można zorganizować małą przekąskę z jogurtem, krakersy, jeść jedno jabłko. Ale słodkie ciastka, słodycze, ciasta – wszystko to należy unikać, ze względu na ich poziom cukru wzrasta silnie, ale przez długi czas nie trzyma.

  Silny ból głowy pojawia się ponownie? Popraw swoje menu. Zaleca się pić regularnie, to nie jest cieczą litrów, ale woda mineralna lub sok naturalny nie będzie zbędne. Jeśli masz silną an_5ę z nudnościami, należy pić małymi łykami;

 • Jeden z najlepszych leków w czasie bólów głowy w czasie ciąży – jest odpoczynek, odpoczynek, sen. Większość spróbuj się zrelaksować, nie przemęczać, bo w tym czasie Twój organizm pracuje dla dwóch osób, więc męczy dużo więcej;
 • W trzecim trymestrze ciąży, ból można szybko wycofać się podczas wykonywania specjalny zestaw ćwiczeń, które pozwoliły na tych późniejszych miesiącach. To ćwiczenie, które pozwala na utrzymanie postawy.

Powrót do spisu treści

Co jeszcze zrobić?

 • Jeśli masz an_5a ustępuje, spróbować różnych technik relaksacyjnych: hipnozę, jogę. Wiele z tych technik zostały opracowane specjalnie w celu złagodzenia stanu u kobiet w ciąży. Jeśli masz czas, dostać trenera, który nauczy Cię. Te ćwiczenia nie tylko pomoże pozbyć się bólów głowy, ale także poprawić ogólne samopoczucie, pozwalają w pełni się zrelaksować;
 • Masaż. Jeśli nie są przeciwwskazane, a następnie można przejść do masażu. Procedury te pomogą rozładować napięcie z pleców, ramion, szyi. Może być w domu delikatnie pocierając ramiona lub plecy, inni poprosić ich, aby to zrobić. Ale nie naciskaj zbyt mocno;
 • Ale nie ma innej metody, które są korzystne dla kobiet w ciąży jest dyskusyjna. Mówimy o akupunkturze, która jest ujęta w stan bezpieczeństwa, ale reakcja na to jest absolutnie indywidualne. Dlatego w tym przypadku zaleca się, aby skonsultować się tylko z lekarza prowadzącego, nie radzić sobie z tymi problemami na własną rękę.

Powrót do spisu treści

Migrena – oznaka choroby?

Bóle głowy w czasie ciąży są nie tylko nieprzyjemne, ale często może być oznaką innych problemów, więc trzeba zwrócić uwagę, a nie po prostu wziąć pigułkę i zapomnieć aż do następnego ataku. Jeśli w pierwszym trymestrze ciąży jesteś stale martwi an_5y, które są bardzo trudne do usunięcia za pomocą zwykłej, należy natychmiast zwrócić się do lekarza na odpowiednie badania.

W drugim, trzecim trymestrze takiej sytuacji nie przechodzące głowy może być oznaką przedrzucawkowego, który jest całkiem poważny zespół, który charakteryzuje się wzrostem ciśnienia, wyglądu białka w moczu. Zespół ten jest spowodowany przez ciążę, ale lekarz powinien zastosować, tym bardziej, że nadszedł czas, aby pić leki nie mogą.

Co zrobić, jeśli mocno i konsekwentnie ból głowy w czasie ciąży? Konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza w następujących przypadkach:

 • Jeśli epizody silnego bólu głowy w drugim, trzecim trymestrze zaczynają następuje ostry ból brzucha, zaburzenia widzenia, nudności, obrzęk twarzy lub rąk, nagły przyrost masy ciała;
 • Gdy taki silny ból, że nie jest możliwe do spania. Ponadto, jeżeli ataków nie może poradzić sobie dowolny dostępny sposób;
 • Jeśli ból głowy zaczyna towarzyszyć wysoka gorączka, sztywność karku (czyli sztywność karku);
 • Gdy bóle głowy przyszedł po upadku, urazu głowy;
 • Jeśli w tym samym czasie nie ma innego an_5owy ból (np, oczy, zęby, w innych częściach twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa).

Ważne jest, gdy nie występują bóle głowy ich stać i próbować je usunąć natychmiast przy użyciu dostępnych metod, z wyjątkiem leków. Ale jeśli takie próby nie są skuteczne, ale należy udać się bezpośrednio do lekarza prowadzącego, ponieważ an_5a w czasie ciąży może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla przyszłego zdrowia matki, ale także dla dziecka.

Ból głowy nieprzyjemna w sobie, ale w czasie ciąży warunek ten jest często spowodowane przez zupełnie inną chorobą. Aby pozbyć się an_5y na każdym etapie, nie należy natychmiast uchwycić na tabletki, istnieje wiele innych sposobów, aby zabezpieczyć eliminację bólu. Ale jeśli żadna z metod nie działa, plus są inne objawy, nie ma potrzeby czekać, aż „to minie sam”, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącego, który zaleci odpowiednie leczenie i badania.

load...