Bóle głowy w czasie ciąży? Jest na to sposób!

Fakt, że oczekiwanie od dziecka – najbardziej przyjemny czekać w życiu każdej kobiety, nie może być kwestionowana. Jednak bardzo często jest to oczekiwanie kojarzącego z nieprzyjemnym doświadczeniem – na przykład ból głowy. Bóle głowy w czasie ciąży – bardzo aktualny problem dla wielu kobiet. I przejść przez wszystkie zwykle – tylko pić tabletki przeciwbólowej – kobieta w ciąży jest po prostu niemożliwe, ponieważ środki farmakologiczne mogą mieć na ciele przyszłego dziecka bardzo negatywny wpływ.

load...

Przyczyny bólu głowy

Według statystyk, ból głowy okresowo nękane przez około 80% wszystkich kobiet. A często jest to w czasie ciąży kobieta najpierw „spotkał się” z bólem głowy. Lekarze wyjaśnić to zjawisko kilka obiektywnych powodów:

 • Zmiany hormonalne

Fakt, że w czasie ciąży ciało kobiety jest bardzo zróżnicowana hormony, znane wszystkim, bez wyjątku. I to właśnie ta fluktuacja progesteronu i estrogenu, prowadzi do zmiany normalnych ścianach napięcie naczyniowe. Nie jest zaskakujące, że zjawisko to może prowadzić do systematycznego bóle głowy.

 • Vasoneurosis

W czasie ciąży, bardzo duża liczba kobiet istnieją różne wadliwe działanie układu sercowo – naczyniowego i systemy nerwowe. Wyjaśnia to również często występujące bóle głowy.

 • Dieta

Co do zasady, w większości przypadków, w ciąży, natychmiast po zapoznaniu się o ciąży, radykalnie zmieniając swoją dietę. Na przykład, odmówić kofeiny. Może to powodować silne bóle głowy.

load...
 • Meteozavisimost

Że coś takiego jak meteozavisimost rzeczywiście istnieje, naukowcy odkryli znacznie. I to jest bardzo podatne na to zjawisko przyszłe matki. Zmiana pogody, a zwłaszcza strefy klimatyczne z dużym prawdopodobieństwem będzie świadomy siebie ból głowy.

 • Zła postawa

Często, w drugim i trzecim trymestrze ciąży u kobiet znacznie zakłócony postawę. A to prowadzi do częstych bólów głowy. Część tego problemu może pomóc w rozwiązywaniu bandaż.

Migrena

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów bólów głowy w czasie ciąży – migrena. Choroba charakteryzuje się następującymi objawami: głowa często boli tylko z jednej strony, jest to intensywny i pulsujący charakter. Ból jest tak rozdzierający, że po prostu powala na normalną ścieżkę. Chory człowiek nie może zrobić prace domowe, dobrze spać, jego apetyt znika.

Kobiety w ciąży często mają tzw migrena z aurą – podgatunek choroby. Preludium do początku migreny jest pojawienie się jasnych błysków światła lub kolorowe koła na oczach matki oczekującej. Wkrótce rozwinął silne bóle głowy, a po pewnym czasie – nudności, wymioty, nietolerancja głośnych dźwięków i jasne światła.

Na szczęście, po raz pierwszy w czasie ciąży, migrena daje o sobie znać bardzo rzadkie. Tak, i te przyszłe matki, którzy wcześniej cierpieli na choroby migreny jest znacznie łatwiejsze. Ale w każdym przypadku, pojawienie się takiej kobiety głowy powinien jak najszybciej szukać pomocy medycznej. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem lekarz zdecyduje o konieczności przeprowadzenia gruntownego i szczegółowe badanie całego ciała. Jest to konieczne, aby uniknąć poważnych chorób, takich jak zakrzepica i wylewu wewnątrzczaszkowego.

Ból, który powstał ze względu na stres fizyczny

W takim przypadku, jeśli przyszła mama okresowo pojawiają się umiarkowanie silny ból po obu stronach głowy, bóle głowy mogą być podejrzane wynikające z wysiłku fizycznego. W tym przypadku aktywność kobiet obniża się bardzo nieznacznie lub wcale nie naruszone. Najczęściej głowa zaczyna boleć na tle zmęczenia. Z reguły ten rodzaj bólu występuje zazwyczaj w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

Zazwyczaj w takich przypadkach lekarz zaleci zmianę stylu życia i nawyków żywieniowych, normalizuje sen, aby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Leczenie farmakologiczne, co do zasady, nie są przypisane. Lub zmniejszona do maksymalnego możliwego minimum.

SOS !!!

Niestety, w niektórych przypadkach, ból głowy w czasie ciąży może sygnalizować poważne niebezpieczeństwo. I może być spowodowany takimi patologii układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego, jako:

 • Krwotok podpajęczynówkowy.
 • Krwawienie w mózgu. Dzieje się tak najczęściej w nieświadomych kobiet w ciąży, które nadużywają alkoholu.
 • Zakrzepica żył. Szczególną ostrożność muszą być matkami, którzy cierpią z powodu żylaków. I tym silniejszy stan pracuje, tym większe ryzyko.
 • Choroby zakaźne wpływające na mózg, na przykład – zapalenie opon mózgowych.

W takich przypadkach rodzice są często zmuszeni do uciekania się do operacji lub do awaryjnego cięcia cesarskiego. Ponieważ może to spowodować śmierć dziecka, a czasami matkę.

Ale nie panikuj – zdarza się dość rzadko. W większości przypadków, że ból, który czuje przyszłe matki, nie stanowią żadnego zagrożenia dla matki i dziecka. Wystarczy pamiętać, te informacje – to pomoże Ci rozpoznać potencjalne niebezpieczeństwo, należy skontaktować się z lekarzem i uzyskać wszystkie niezbędne wsparcie.

Profilaktyka bólów głowy

Powszechna prawda, która mówi, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć, jest istotne w tym przypadku. Dlaczego łamać głowę nad tym, jak pozbyć się bólów głowy, jeśli jego wygląd w ogóle da się uniknąć? Wystarczy spróbować, aby przestrzegać następujących zasad:

 • Sen i odległości

Normalny zdrowy sen jest niezbędny dla wszystkich ludzi bez wyjątku. Oraz jako przyszłej matki – w szczególności. Zadbać o to, śpisz przynajmniej 8 godzin w nocy. I na popołudniową drzemkę byłoby miło, aby wykroić godzinę – inne. Nie zapomnij o konieczności bycia na zewnątrz.

 • Reżim picia

Woda – źródło życia. Nie jest zaskakujące, jeśli ból jest tam z powodu banalnej odwodnienia. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, gdy masa ciała utraconej wody z powodu banalnej toksykozę. Jednak bardzo trudno jest powiedzieć, jakie jest tempo picia – wszystko czysto indywidualne i powinno być omówione z lekarzem – ginekologiem. W przeciwnym razie, jeżeli ciecz matki oczekującej zużywa się więcej, niż jest to potrzebne do ciała, może spowodować obrzęki i wzrost ciśnienia krwi.

 • Dobre odżywianie

Często moms szukasz długiej i bolesnej sprawy, prowokując rozwój bóle głowy, nie wiedząc, że prawidłowa odpowiedź leży na powierzchni. I być absolutnie precyzyjny – na talerzu. Głód jest często prawdziwym winowajcą bólów głowy, więc nie zapomnij o konieczności monitorowania ich diety i żywienia harmonogram.

Nawiasem mówiąc, należy zwrócić uwagę, a także w menu. Ból głowy może wywołać żywności, takich jak orzechy, czekolada, kiełbasy, konserwy i wędzonych. Są one najlepiej odroczona do bardziej odpowiedniego momentu.

 • Psychiczne i fizyczne spokój

Starają się zminimalizować neuro – emocjonalne zawirowania. I nie ma znaczenia, czy są one negatywne jako pozytywne. W każdym razie, najważniejszą rzeczą dla matki – jest stabilność tak cicho. I od nadmiernego wysiłku również warto zrezygnować – są ci teraz całkowicie bezużyteczne.

 • środowisko

Spróbuj unikać będąc w dusznych pomieszczeniach, w miejscach o dużych skupisk ludzi, pomieszczeń zadymionych i zatłoczone transportu publicznego. Nawiasem mówiąc, w wyniku lekceważenia tego wymogu nie jest tylko zwykły ból głowy, ale nawet omdlenia.

Ból głowy leczenie

Tak więc, z rodzajów bólu głowy i zapobiegania zrozumiałe. Ale co, jeśli, mimo wszelkich starań, aby uniknąć bólu głowy nie udało? To prawda – pozbyć się jej bohaterstwa i cierpliwości w tej sytuacji nie jest całkowicie trafne. Ale jak to zrobić poprawnie, tak aby nie zaszkodzić okruszki? Mimo wszystko, większość tabletek są przeciwwskazane. Jeśli leczenie przepisane przez lekarza, można mieć pewność, że będzie on całkowicie bezbolesny. Ale także może również pomóc sobie.

Bardzo często skuteczny środek, aby pozbyć się bólu staje się krótkoterminowy pobyt w przewiewnym pomieszczeniu, pozbawione jasnych świateł i głośne dźwięki. A czasami nawet najbardziej uporczywy ból ustępuje po krótkim śnie – oczywiście, jeśli nie jest to migrena.

Można także spróbować przyciągnąć sojusznikom wpływ fizycznej. Spróbuj się zrelaksować i masażu głowy opuszkami palców kolistymi ruchami w kierunku od szyi do korony. Niektóre kobiety są bardzo skuteczne w pomaganiu zwykły szampon. Ale lód jest stosowany do głowy w żadnym wypadku nie może być – nie warto ryzykować zdrowia.

W niektórych przypadkach, aby pomóc przyszła mama przychodzi do najczęstszych słodkiej słabej herbaty. Bardzo często można usłyszeć informacje, że warto zamiast spawania wykorzystać jeden lub drugi lek marihuany. Jednak, aby to zrobić w każdym razie to jest niemożliwe – wiele z nich może powodować rozwój poronienia lub przedwczesnego porodu.

Wiele matek mówi bardzo pozytywnie o akupunktura, homeopatia i różnych olejów. Przez dobór homeopatów i acupuncturists ekspertów należy podchodzić bardzo ostrożnie, bo im zaufać najdroższe, które mogą mieć – swoje zdrowie i zdrowie okruchy.

I trzeba być ostrożnym z wykorzystaniem olejków aromatycznych. Jeśli chcesz ich używać, aby pozbyć się bólu, najpierw należy zmierzyć ciśnienie krwi. W tym przypadku byłoby zmniejszenie wolą eteryczne pomarańczy i mandarynki. Ale w takim razie, jeśli ciśnienie jest, wręcz przeciwnie, zwiększenie pomocy oleju lawendy i cytryny.

Oleje te, jak kminek, koper naftowej, bazylia, jaśmin, szałwia, mięta pieprzowa, kopru i tuja zabronione w czasie ciąży i laktacji późniejszym. W przypadku kobiet w ciąży, może to prowadzić do samoistnego poronienia. Karmiącej matki będą się zastanawiać, dlaczego jest tak źle Śpiąca pipsqueak.

Daliśmy tylko informacje ogólne, ale należy pamiętać, że nie można wymienić na wycieczkę do lekarza i odpowiedniego leczenia. Tylko lekarz nie wie dokładnie, jak trzeba, aby pozbyć się bólu w każdym przypadku.

load...